OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2008 - tagasivaade

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 02:27    Teema: 2008 - tagasivaade Vasta viitega

Kas on jälle see aeg tulnud? Ning taas on minu käes au teema luua.

Üks aasta on möödunud ning uuriks, kuidas bakalased sellega rahule jäid.
Pean silmas seda, mis puutub animemaailma, aga võite julgesti ka üldmuljeid jagada, majanduskriisist ja Obamast juttu puhuda, kui aga soovite.

Kui võrdlen eelmise aasta muljetega, siis legendaarsete animede hulka tänavusest valikust säärast müriaadi pole võtta. Tegelikult pole peaaegu üldse midagi. Tunnistan, et polnud palju aega vaadata, aga suur hulk nendest, mida vaatama hakkasin, lõpetamist ei näinud. Mitu head on veel pooleli ja paar hopes-high-et-on-hea (Kaiba ja Bonen no Xamdou) laksu on veel ootamas. Sellepärast on mu ainus nimekiri

Toredad multikad:
Hakaba Kitaro
Spice and Wolf
Code Geass R2
Blade of the Immortal
Casshern SINS
Nodame Cantabile: Paris arc

Selline tagasihoidlik nimekiri ja kindlasti jäi palju avastamata ning mitmed pooleliolevad ei saa nimekirja veel kindlalt kanda kinnitada.

Tasuks ka ära mainida, et tänavusel aastal sai toimuma Animatsuri. Kohaletulijaid oli rohkem kui oodatud ja võis tõdeda, et Eestis kogub anime ikka veel populaarsust.

Meeldetuletuseks: talv/kevad/suvi/sügis
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 02:49    Teema: Vasta viitega

A kusjuures ma suht sellel aastal alustasingi anime vaatamist tõsiselt :P
Niiet ikka ainult positiivsed muljed sellest aastast LaLaLaa
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tyger



Liitunud: 28 Märts 2007
Postitusi: 794

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 03:16    Teema: Vasta viitega

Meeldejäänud pärlid:
Shigofumi
Spice & Wolf
xxxHolic Kei
Chaos;Head
Code geass R2

Tegelikult arvasin, et nimekiri tuleb kõvasti pikem... Suutsin kindlasti ka midagi ära unustada. Muidugi on palju selliseid, mis on üle keskmise, aga siiski mitte piisavalt head et siia sisse mahtuda.. Ning ega pettumuste tabel olematagi ei jäänud(näiteks Sekirei). Igatahes, animed sai kõvasti vaadatud, nii uuemaid kui vanemaid ja rahule jäin küll.
_________________
Animelist ver5.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 07:24    Teema: Vasta viitega

Kaiba.

Ja siis võib-olla veel Bounen no Xamdou ja Candy Boy. Tõenäoliselt leiaks veel üks või kaks asja, kui ma end järjekindlalt kõike vaatama paneks, aga seni pole ma suutnud seda teha.

Miks see teema boordil üldine on?
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 07:26    Teema: Re: 2008 - tagasivaade Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Üks aasta on möödunud ning uuriks, kuidas bakalased sellega rahule jäid. Pean silmas seda, mis puutub animemaailma, aga võite julgesti ka üldmuljeid jagada, majanduskriisist ja Obamast juttu puhuda, kui aga soovite.

Ilmselt seetõttu?
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 07:45    Teema: Vasta viitega

Aeg on varajane (minu jaoks), vabandust.

Re: 2008.

Obamarama oli põnev, hea meel et ta võitis. Sain veidi targemaks USA sisepoliitika kohalt.

Majanduskriis mind senini isiklikult väga palju puudutanud ei ole (jääme ootama krooni devalveerimist!), küll aga häiris mind sellele eelnenud võrdlemisi räige inflatsioon. Aga vähemalt on meil nüüd üliodav Inglise nel ja võrdlemisi odav Kanada dollar.

Isiklikult on 2008 üsna kehv aasta olnud, suuresti lõputute tegematajätmiste tõttu. Osadega neist on 2009 juba ette ära rikutud.

Aga noh, 2008 lõppes vähemalt Comiket 75'ga:



luol

Edit: 2008s aasta oli viimane nael deregulatsiooni kirstu ning inetu plekk Milton Friedman'i hauakivil (RIP).
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 15:40    Teema: Vasta viitega

2008

Ega mul anime osas midagi kaasa rääkida eriti olegi. Tuleb veel tagasihoidlikum nimekiri kui cenorigil. Aasta esimene pool möödus aega teenides ja ega teiseski pooles väga palju uut kraami vaadata ei jõudnud. Küll aga sai vaadatud mõnda suurepärast klassikut nagu Juuni Kokki, Berserk ja Lain.

Uutest animetest meeldivad kõige rohkem Mouryou no Hako ja Kaiba, mis on mul mõlemad küll hetkel pooleli, kuid pole väga alust arvata, et nad edaspidi halvemaks võiksid minna. Meeldis veel ka Code Geassi teine hooaeg ning ka Chaos:HEAd on vaadatav. Pooleli jäid Kurozuka ja Ga-Rei -zero-.

Täispikkadest filmidest väärib äramärkimist Miyazaki-sama uus üllitis Gake no Ue no Ponyo, mille peamine sihtgrupp on küll umbes samas vanusegrupis kui Totoro vaatajad, kuid mis suutis sellest hoolimata ka minule väga hea filmielamuse anda.

Selline on siis minu äärmiselt tagasihoidlik kokkuvõte lõppenud animeaastast. Päris joont alla veel tõmmata ei tahaks - enne võiks proovida vaadata veel selliseid sarju nagu Michiko to Hachin ja Casshern SINS.

Head vana aasta lõppu kõigile bakalastele!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dzamul



Liitunud: 8 Apr 2008
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 15:49    Teema: Vasta viitega

Omale meeldisid sellest aastas:
Aria the Origination
Bamboo Blade
Detroit Metal City
Shigofumi
Spice and Wolf
True Tears
Natsume Yuujinchou

Kindlasti on midagi veel aga need on kuidagi eriti mällu sööbinud.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 16:07    Teema: Vasta viitega

Kuigi eelmisel aastal sai loodetud, et sel, veel käesoleval aastal saab rohkem animet vaadatud kui eelmisel, siis kahjuks tuli ikka teistmoodi välja. Selle aasta animest ei ole ka minul täielikku ülevaadet ja nimekiri vaadatud asjadest on selline kesine. Üks meeldivamatest animeelamustest ei kuulu selle aasta alla, kuid Akagi oli piisavalt lahe, et teda mainida. Selle aasta pärlite alla lähevad muidu endal järgnevad:

Soul Eater
Detroit Metal City
Golgo 13
xxxHolic Kei
Code Geass R2


Paljud asjad, nagu Kaiba, Casshern Sins ning mitmed muud sarjad on alles pooleli või alles ootavad oma võimalust. Eriti just sügishooaeg on saanud minu poolt väga kehva tähelepanu. Jääb üle vaid loota, et 2009 on aja poolest armulisem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 17:00    Teema: Vasta viitega

Jube paljudel on Kaiba pooleli.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 17:14    Teema: Vasta viitega

Ei, see ei tulene sellest, mida sa arvad. :) Minu puhul vähemalt on põhjuseks vähene vaba aeg, ausalt. Uudishimust vaatasin kaks osa ära sellisel ajal, kui liiga palju muud kraami pooleli oli. Üldiselt mulle aga ei meeldi liiga paljusid asju korraga vaadata, nii et sellepärast jäi ta ka tookord pooleli.

Enne unustasin mainida, et lisaks Michiko to Hachinile ja Casshern SINSile on lõppevast aastast veel vaatamisjärjekorras Detroit Metal City.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 17:20    Teema: Vasta viitega

Ei, tegelikult ma saan aru. Ma ise nt. ootan seda vaba perioodi mil ma saan maha istuda ja suht-koht järjest kogu Gurren-Laganni ära vaadata.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Võhik



Liitunud: 9 Juun 2008
Postitusi: 361
Asukoht: Tallinn-Tartu mnt

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 18:04    Teema: Vasta viitega

Müstika kuidas inimestel jätkub nii palju aega suure hulga anime läbi vaatamiseks. Igatahes olen veel võhik anime koha pealt ning tegelen pigem natuke vanema kraami vaatamisega. Selle aasta omadest jätti mulle hea mulje Code Geass R2.

Üldiselt oli mul see aasta eneseavastamise aasta. Maailmavaade ja mu enda tulevik selginesid (kasvõi näiteks mida õpin ülikoolis).

Maailma asjade koha pealt ma arvan, et seoses raskete aegadega on sel aastal hakanud romantismi välja vahetama realism. Ei mitte kirjanduses vaid inimeste peas (vähemalt nende jutus). Realismi on vaja ju selleks, et lahendada reaalsed probleemid. Siiski on midagi romantsimist säilinud ja seda võib vaadata USA-s. See romantik on Barack Obama. Obamale hinnangut ma ei oska aga anda kuna ta ei ole veel midagi teinud.
_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
SDE-inimene
Feilfest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 18:15    Teema: Vasta viitega

2008. aastal alustasin suuremahulise uute animete vaatamisega. Igal hooajal viskasin pilgu peale pea kõigele, mis välja tuli. Seepärast on parimate nimekiri üsna pikk. Kevadel algas Kaiba, mis on siiamaani nähtuist parim ja ilmselt jääb selleks pikaks ajaks.

Teised väga meeldinud:
Shigofumi
Spice and Wolf
Kurenai
Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora
Xam'd: Lost Memories
Casshern SINS
Mouryou no Hako
One Outs
Michiko to Hatchin
Kara no Kyoukai filmid
Eve no Jikan

Aastasse mahtus ka halvim anime, mida ma kunagi näinud olen - Yotsunoha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
babuun



Liitunud: 10 Nov 2007
Postitusi: 499
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 31, 2008 19:04    Teema: Vasta viitega

Ei mäleta,mis animeid vaatasi nsee aasta Happybunny.Full Metal Panic:Fumoffu oli kindlasti kõige meeldejäävam.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Reede Jan 02, 2009 22:29    Teema: Vasta viitega

/me vaatab tagasi "Blade of the Immortal" mmm...


_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 02, 2009 22:44    Teema: Vasta viitega

c0en kirjutas:
/me vaatab tagasi "Blade of the Immortal" mmm...

paluks stseene nunchakudega, c0en. reaalseid stseene kus animes nunchakusid kasutati...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Reede Jan 02, 2009 23:40    Teema: Vasta viitega

kuima ykskord viitsin selle kätte võtta ja midagi vaadata siis äkki mõned kaadrid punnin ka välja - personaalselt sulle

pealegi paar osa on veel ju tulemas äkki seal kuskil tsäkusid ikka kasutatakse...




_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: