OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ERITI SPETS MULTIKAS!!!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 15:20    Teema: Vasta viitega

Chiisan kirjutas:
Mul on endast kahju, et ma vaatasin selle asjanduse ka lõpuni. Ma kardan, et ma jään neid kaotatud minuteid oma elust igavesti taga nutma.T_T

Rõvedused ei ole toredad.

Rõvedused tõesti ei ole toredad, ükskõik kas tehtud pühendumisega või mitte. Sõnum? Võibolla olen ma loll, aga seda ma ei leidnud. Kunstiannet ei tohiks sellise asja peale raisata.

Kutsun kõiki üles joonistama ilusaid asju! Happybunny

Ja Hitleri teemat ei viitsi kommenteerida. emm
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 15:27    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Õige inimene on selline, kes suudab rõveduste taga näha asjasse pandud tööd ja pühendumist, eriti kui tegemist nii noorega.


Ma mõtlesin, et ei ütle midagi asja kohta, sest sellised rõvedused ei häiri ja päris filmikunstis tehakse filme, mis antud teosest rõveduste suhtes suure kaarega üle lasevad. Aga öelda, et hommikul pool kuus ajaviiteks kokku klopsitud asjas tuleb näha "asjasse pandud tööd ja pühendumist" on küll minu arust liig. Väljendas ennast, tore. Aga tööd ja pühendumist ma seal küll ei näe.

Random Hero kirjutas:

Parem ikka kui selline õlut rüüpaks, suitus kakuks ja rolleriga ennast surnuks sõidaks.

Ma arvan, et selle teose autor käiks nii mõnelgi kuhugi sinu kategooriate alla, mille kohta sa eespool ütlesid, et - "Meile ei ole neid vaja, mida vähem neid on, seda parem. see ON julm, kuid nii on kõigile parem." Seega mis siis sellest, kui ta rolleriga ennast surnuks sõidaks. Ise on loll ja parem on, mida vähem selliseid on. Või kuidas?


Viimati muutis seda zork (Teis Sept 12, 2006 16:56). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 16:52    Teema: Vasta viitega

A kuidas oleks kui kõik paneks oma pudrumulgud kinni ja lõpetaks selle sihitu mulisemise, sest see ei vii niikuinii kuhugi.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 21:13    Teema: Vasta viitega

Ükskõik, kuhu see viib. Peaasi, et huvitav on. Kindlasti lahedam kui algne teema LaLaLaa

baka.ee on nagunii the absolute king of OT wink

Meie kõige põnevamad teemad on alguse saanud väga igavates või kummalises teemades OT-na Happybunny
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 22:12    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
A kuidas oleks kui kõik paneks oma pudrumulgud kinni ja lõpetaks selle sihitu mulisemise, sest see ei vii niikuinii kuhugi.

ise alustab ja siis kui midagi vastu ei oska kosta käsib teistel suu kinni hoida...

pealegi, mulisemisel oli üsna kindel siht ning kui see juba sinu poolt sellise kommentaari välja tõi, siis see juba viis kuhugi - sinu ärritumiseni (vähemalt tundub nii).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 22:17    Teema: Vasta viitega

Heh, ärge hakake minuga mõõtu võtma, ma olen kogenud foorumite umbespämmija, nii et ärge ärritage mind.

See oli ikka tore, kui sai sõbraga üle kõigi foorumi alatemade vailedud, pärast oli kõik nagu puder ja kapsad.


Aaaa, mis vahepeal teemaks oli?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 22:23    Teema: Vasta viitega

Ära sa nüüd selle pärast küll muretse... meil on delete nupuke käepärast ja kui vaja, saad panniga.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 22:25    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ära sa nüüd selle pärast küll muretse... meil on delete nupuke käepärast ja kui vaja, saad panniga.

Olen ennegi panniga saanud. Aga nagu ma ütlesin, kui mind ei ärritata, ei spämmi ma foorumit umbe.

Aga nii kui keegi tuleb siin minu kallal vinguma saab minu käest nagu leivalabidaga.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 23:16    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Tegemist siis Tartu ühe eliitkooli 12. klassiga. Ehk siis noored kellel pole erilist rullnokamentaliteeti ja vaimset alaarengut.

sinu eelnevat postitust lugedes tuleb mul pähe emb-kumb variant: sa kas ei käi samas koolis või ei kuulu sa sinu mainitud noorte hulka.

igaljuhul kui sul rullnoka mentaliteeti ei ole, siis on sul kindlasti väikese lapse oma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 23:20    Teema: Vasta viitega

Appi, kõik jookske! Leivalabidas tuleb!!!!
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 12:50    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
pansomon, siinkohal võib sinuga nõus olla. Ma küll kahtlen tõsiselt, kas Euroopa vallutamine oleks venelastel nii libedalt läinud, nagu arvatakse, isegi eeldusel, et neil oli väga palju sõjatehnikat.


vallutamises ma väga ei kahtle, aga vallutamine on üks asi, käes hoidmine ja haldamine juba hoopis teine. arvestades territooriumi, mida n-liit valdas ning liidu kestvust, siis kaks korda suurema territooriumi puhul oleks liit võibolla lagunenud ka kaks korda kiiremini. kui ta üldse koos oleks püsinud...

ja jällegi otsaga alguses tagasi - barbarossa plaan küll päästis pool euroopast, kuid tõi ohvriks teise poole. võibolla kui venelased oleksid kogu euroopa ära vallutanud, oleks sisemine käärimine olnud märksa tugevam ning liit oleks vallutatud vana-euroopa kaasabil üsna kiiresti lagundatud, sellega päästes ida-euroopa poolesajandilisest okupatsioonist. ...või siis oleks vallutatud euroopa mõne aasta pärast langenud uude iseseisvussõtta, ning kes teab, mis selle käigus juba korda oleks saadetud. nuke'isid arvestades olid inimesed küllalt rõõmsa päästikusõrmega sel ajal.

erick kirjutas:
Sel hetkel, kui Hitler ründas, olid tankid-lennukid hooldustöödeks lahti võetud, niiet mingist vastupanust ei saanud juttugi olla. Venelased kaotasid suurema osa oma tehnikast ja ka varustusest, mida oli rongidega kohale toimetatud.


ning ei tasu unustada, et seetõttu kaotas venemaa ka praktiliselt kogu oma teenelise sõjaväe, st kvalifisteeritud sõdurid. peale seda pidas sõda ju vaid kahuriliha, seetõttu olid ka kaotused kümneid kordi suuremad kui teistel riikidel. Suvorovi väitel oli selles osas põhisüüdlaseks n-liidu juhtkond, kes kaitsepositsioonidele asumise asemel oma sõjaväe rünnakule saatis (kuna aga sõjaväed polnud ründeks ette valmistunud, saadeti nad tegelt lihtsalt surma), näidates seega üles uskumatut sõjalist oskamatust ning rumalust.

loomulikult, kas suvorov nüüd oma raamatutes sulatõtt räägib, seda ma ei oska öelda. andmed põhinevad reeglina (väidetavalt) n-liidu ametlikel selleaegsetel dokumentidel ning väljaannetel. kaldun siiski uskuma, et "pigem oli nii, kui et vastupidi".

ahjaa, see topicu-multikas oli mõttetus. paari tunniga kokku klopsitud klipike pole mingi kunst, vaid lihtsalt näpuharjutus. sisu oli kindlasti autori meelest peen huumor, kuid ka selles osas on tal veel palju õppida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 13:41    Teema: Vasta viitega

No Suvorovil on minu arust see viga, et ta Vene värki üleliia kiidab ja Saksa värki üleliia laidab. Kui asjad oleksid olnud ikka päris nii, nagu Suvorov kirjeldab, oleks sõda ikkagi vaid alla aasta kestnud.

Ehk siis, kuigi kvaliteedivahe kaldus venelaste poole, ei olnud Panzer III-d Vene T-34dest ja KV-dest nii palju halvemad ühti, samuti olid samaväärsed juhtimisskeemid ja muu.

Samas, vähemalt erineb poisi kirjutusstiil tavalisest kuivas ajalookirjutajast ikka väga palju. Mahlakas stiil on juba üksi hea põhjus, miks teda lugeda tasub.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 15:20    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
Random Hero kirjutas:
Tegemist siis Tartu ühe eliitkooli 12. klassiga. Ehk siis noored kellel pole erilist rullnokamentaliteeti ja vaimset alaarengut.

sinu eelnevat postitust lugedes tuleb mul pähe emb-kumb variant: sa kas ei käi samas koolis või ei kuulu sa sinu mainitud noorte hulka.

igaljuhul kui sul rullnoka mentaliteeti ei ole, siis on sul kindlasti väikese lapse oma.


Tänan komplimendi eest!
Ükski rullnokk ei kasutaks sellises kontekstis sõna "leivalabidas"

Ja lapsikuse koha pealt...võib-olla sa ei olegi nii valel rajal. Paljud ütlevad, et ma tundun kuidagi lapsik, samas peitub minus väike geenius, kelle poole needsamad inimesed pöörduvad kui ise enam edasi ei oska.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 15:54    Teema: Vasta viitega

vana hea liivakasti nostalgia :P ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 18:05    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Heh, ärge hakake minuga mõõtu võtma, ma olen kogenud foorumite umbespämmija, nii et ärge ärritage mind.


Õrr, õrr, õrr. Umbe spämmida oskab foorumit ka robot ja suvaline nolk, kes klaviatuuri näppida ulatab. Aga et selle spämmi hulgas ka midagi huvitavat või asjalikku leiduks, seda tavaliselt ei ole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 19:31    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
Random Hero kirjutas:
Heh, ärge hakake minuga mõõtu võtma, ma olen kogenud foorumite umbespämmija, nii et ärge ärritage mind.


Õrr, õrr, õrr. Umbe spämmida oskab foorumit ka robot ja suvaline nolk, kes klaviatuuri näppida ulatab. Aga et selle spämmi hulgas ka midagi huvitavat või asjalikku leiduks, seda tavaliselt ei ole.


Minu puhul oli see flame war ehk siis 1 inimene kellele vastu vaidlemist ma ei suutnud lõpetada. Sõnasõda käis korraga 6-7 teemas, kusjuures ei olnud sellist fuck off juttu, enamasti ikka argument vs. argument.

Omanikud-moded läksid küll püha viha täis kuid tavakasutajad naersid kõhud krampi. lõpptulemus - opponent sai panniga, mina pääsesin karmi hoiatusega.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 22:28    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:

Tsiteerin::
Ehk siis, kuigi kvaliteedivahe kaldus venelaste poole, ei olnud Panzer III-d Vene T-34dest ja KV-dest nii palju halvemad ühti, samuti olid samaväärsed juhtimisskeemid ja muu.


Ehk pidasid ikka Pantherit silmas?

KV-d olid ikka kõvasti Panzer III liigast väljas. Kui ma nüüd õigesti mäletan ikka, siis Leningradi ründesuunal hoidis ÜKS KV-1 tank tervet sakslaste tankiarmeed 3 päeva tagasi ??? Igatahes KV-1 soomus oli nii võimas, et ükski Panzer seeria tank sellest läbi ei hammustanud.

T-34 oli teadagi esimene tank maailmas, mis sai liikumise pealt tulistada. Lisaks veel maailma esimene tank, mille esisoomus oli teravnurga all, mistõttu selle lahinguväljale veeremise hetkel ükski sakslaste tank seda läbistada ei suutnud.

Ei viitsi hakata andmeid siia üle kantima, aga kiire Wikipedia lappamine annab ohtralt vastavasisulist allikmaterjali. wink
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 23:32    Teema: Vasta viitega

No kus ma Pantherit silmas pidasin. 41-sel neid ju veel polnud, isegi joonistena mitte. Esimest korda nägid Panterid lahingut alles '43 aastal Kurski all.

Muideks, seda lugu ma olen kuulnud. Lisaks veel ühe: KV-1 vs Saksa 37mm tanktitõrjekahur. KV sai esisoomusesse ligi 200 tabamust ja lõpetas asja lihtsalt tanktitõrjekahurit rammides.

Aga siiski- sõja alguses oli venelastel üle 600-a KV-1e, pluss terve persetäis T-34sid, BT-7ied ja veel muid tanke. No olgu, suure osa kaotasid alguses, kuid neid oli veel küllaga. Kui üks KV suutis tervet tankiarmeed tagasi hoida, siis teoreetiliselt palju polnud vaja.

Siiski suutsid sakslased Moskvani välja tungida ning tervelt 4 aastat vastu pidada, enne kui liitlased ja venelased mõlemad nad pihtide vahele surusid.

Ehk siis, midagi pidi Venemaaga valesti olema ja sakslastega mitte nii valesti olema kui Suvorov väidab.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ops



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Nelj Sept 14, 2006 06:56    Teema: Vasta viitega

Aga kui võtta arvesse seda, et Venemaa oli valmistunud rünnakuks aga mitte kaitseks, siis on ka arusaadav miks sakslased nii kiiresti said edasi tungida, sest nende kahe strateegia vahe on ikka märgatav ja ka sõjatehnika kardinaalselt erinev mida kummagi elluviimiseks kasutatakse. See ongi üks Suvorovi põhiargumente miks see venelastel nö. tooli alt ära lõi kui sakslased neile pealetungisid ja seepärast läks ka kaua aega, et oma vägede ja ka tehnika iseloomu muuta. Ainuke asi mida sakslased "õigesti" tegid oli see, et nad ründasid esimesena ja saavutasid sellega strateegilise eelise.
_________________
Opinions are like assholes - everybody has one
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 14, 2006 10:43    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Aga siiski- sõja alguses oli venelastel üle 600-a KV-1e, pluss terve persetäis T-34sid, BT-7ied ja veel muid tanke.


Ei suutnud enanst tagasi hoida, et mitu T-34 tanki sulle sinna taguotsa sisse mahub LaLaLaa ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: