OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jaapani keele õppimine
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 28, 29, 30  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 30, 2006 13:28    Teema: Vasta viitega

Muidugi tahaks. Kõiki keeli tahaks.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yokai



Liitunud: 30 Aug 2006
Postitusi: 71
Asukoht: nnillaT

PostitusPostitatud: Kolm Aug 30, 2006 16:13    Teema: Vasta viitega

jaapani killud on parimad! Armas kuri
_________________

変態
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ritsuka



Liitunud: 1 Okt 2006
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 01, 2006 16:51    Teema: Re: Jaapani keele õppimine Vasta viitega

Mina õpin juba jaapani keelt, 2 tundi on juba möödunud :P
Algusest peale pole mind hirmutanud hiragana ja katakana, aga kanji natuke hirmutab- ei ole tähestiku peab lihtsalt pähe õppima :(
Kusagil 2000 kanjid, et saada kõigest aru- jaapani keele õpetaja rääkis, et koolis, (gümnaasiumis ja ülikoolis) kõigest aru saada peab teadma 2000kanjid. Kas kellegil on mingit head soovitust anda, et kuidas on kõige tõhusam õppida hiraganat ja katakant ???

Arigato!

Yoh kirjutas:
Kes jaapani keelt õppida tahab, et saaks rohkem aru on ülimalt hea sait :
www.hot.ee/celion -ja te ei kahetse!!!

See on jah hea sait, kuid sellel on kaks miinust:
1) Alguses on raske aru saada kuidas esilehelt edasi saab peatükkide juurde- see on kõige väiksem miinus
2) Hääldus puudub - Enne keeltekooli minekut olin seda saiti sirvinud ja natuke õppinud ja kui keeltekooli läksin sain teada, et olin õppinud mõned asjad valesti hääldama N:
Ja armasen- kirjutatakse nii, aga hääldatakse ja - dza

Vähemalt ei õppinud ma sealt saidlt palju LaLaLaa
Mõned väljendid aint.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 01, 2006 17:06    Teema: Vasta viitega

Kanji'del pidavat olema mingi kindel süsteem.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zero



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 178
Asukoht: Ujuvad saared

PostitusPostitatud: Püh Okt 01, 2006 17:48    Teema: Vasta viitega

Katakana ja hiragana parim selgeksõppimine on lihtsalt palju teksti lugeda. Kui mingisugune tundmatu silp ette peaks juhtuma vaatad järgi, jätad meelde ning loed edasi. Teksti tähenduse mõistmine on ebaoluline, proovi vaid kõik õigesti välja lugeda. Enne lugemisega katakana ja hiragana kinnistamist on soovitatav kõiki silpe paar korda läbi kirjutada ja püüda mingi osa neist meelde jätta.
_________________
Jäi kui rott lõksi vahele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ritsuka



Liitunud: 1 Okt 2006
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 01, 2006 19:52    Teema: Vasta viitega

zero kirjutas:
Katakana ja hiragana parim selgeksõppimine on lihtsalt palju teksti lugeda. Kui mingisugune tundmatu silp ette peaks juhtuma vaatad järgi, jätad meelde ning loed edasi. Teksti tähenduse mõistmine on ebaoluline, proovi vaid kõik õigesti välja lugeda. Enne lugemisega katakana ja hiragana kinnistamist on soovitatav kõiki silpe paar korda läbi kirjutada ja püüda mingi osa neist meelde jätta.

Äitäh sinu vastuse eest, kuid ma mõtlesin midagi muud:
Enne, kui lugemist õppida tuleb teada märke ja mu küsimus oli, et kuidas oleks neid märke parim viis omandada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Okt 01, 2006 20:03    Teema: Vasta viitega

mamo--chan kirjutas:
Äitäh sinu vastuse eest, kuid ma mõtlesin midagi muud:
Enne, kui lugemist õppida tuleb teada märke ja mu küsimus oli, et kuidas oleks neid märke parim viis omandada.

Mina tegi nii, et kirjutasin suurelt tugevale paberile hiraganad. Seejärel lõikasin välja ja kirjutasin teiselepoole ladina tähtedega vaste. Kui valmis, siis segan omavahel ära ja hakkan järjest pakist võtma ja pakkuma, mis on. Teistpidi keerates saan kontrollida. Kui on vaja arvata, mis hiraganaga tegu, siis kirjutan paberile. Sama kavatsen teha nii katakana kui ka kanjiga
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ritsuka



Liitunud: 1 Okt 2006
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 02, 2006 06:30    Teema: Vasta viitega

Suur-suur äitäh genky vastuse eest. Seda meetodit hakkangi kasutama :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 15:11    Teema: Vasta viitega

saan varsti eraõpetaja, kui aega saab olema. Kui ei saa saan enda õpikust "Japanese for young people"ist õppida isa abiga, sest ta valdab VABALT jaapani keelt
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ritsuka



Liitunud: 1 Okt 2006
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 16:30    Teema: Vasta viitega

ittekimasu! kirjutas:
saan varsti eraõpetaja, kui aega saab olema. Kui ei saa saan enda õpikust "Japanese for young people"ist õppida isa abiga, sest ta valdab VABALT jaapani keelt


Sul siis täiesti veab jaapani keelega! :P On abistaja kohe olemas, kui midagi ei oska. Minu meelest on eraõpetajaga selline lugu, et Eestis annavad jaapani keele õpetajad kursusi ja eratunde, kuid eraõpetajaid, kes jaapani keelt õpetaksid ei ole, sest Eestis on liiga väike nõudlus jaapani keele järel T_T ??? Või äkki ma eksin? ???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yokai



Liitunud: 30 Aug 2006
Postitusi: 71
Asukoht: nnillaT

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 17:34    Teema: Vasta viitega

Mina õpin vähe haaval animesid vaadates... tähti ei saa üldse selgeks!!!!!! URRRRRR
_________________

変態
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Riion



Liitunud: 19 Juul 2006
Postitusi: 522

PostitusPostitatud: Kolm Okt 11, 2006 19:11    Teema: Vasta viitega

mamo--chan kirjutas:
ittekimasu! kirjutas:
saan varsti eraõpetaja, kui aega saab olema. Kui ei saa saan enda õpikust "Japanese for young people"ist õppida isa abiga, sest ta valdab VABALT jaapani keelt


Sul siis täiesti veab jaapani keelega! :P On abistaja kohe olemas, kui midagi ei oska. Minu meelest on eraõpetajaga selline lugu, et Eestis annavad jaapani keele õpetajad kursusi ja eratunde, kuid eraõpetajaid, kes jaapani keelt õpetaksid ei ole, sest Eestis on liiga väike nõudlus jaapani keele järel T_T ??? Või äkki ma eksin? ???


Minu teada on Tallinna Ülikoolis jaapani keele kursused, sest, hiljuti üks tuttav näitas lehti, kus on jaapani hieroglüüfid ja nende hääldused ja kirjapilt.

See oli ka kuu aega tagasi ja ei anna pead, mäletan seda, et oma nime kirjutada pidin oma nime "väänama", ehk Ott muutust Jotooks või midagi sellist.
_________________
http://fyeahtartu.tumblr.com/


"Me oleme, mis me mõtleme.
Kõik, mis me oleme, tõuseb koos meie mõtetega.
Enda mõtetega me loome maailma"


- Buddha
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 08:42    Teema: Vasta viitega

Riion kirjutas:
Minu teada on Tallinna Ülikoolis jaapani keele kursused, sest, hiljuti üks tuttav näitas lehti, kus on jaapani hieroglüüfid ja nende hääldused ja kirjapilt.


Ma nüüd olen see paha vana olija, kes sulle kui uuele jällegi soppa loobib ja parandan sind. Ei ole hieroglüüfid, jaapani kirjamärgid on kanjid ning lisaks nendele on veel hiragana ja katakana märgid. Ma saan küll aru sellest vastupandamatust soovist kõiki krõnkse hieroglüüfideks nimetada, kuid nad ei ole siiski alati hieroglüüfid(ka hiinas mitte, seal on hanjid).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 13:41    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
Riion kirjutas:
Minu teada on Tallinna Ülikoolis jaapani keele kursused, sest, hiljuti üks tuttav näitas lehti, kus on jaapani hieroglüüfid ja nende hääldused ja kirjapilt.


Ma nüüd olen see paha vana olija, kes sulle kui uuele jällegi soppa loobib ja parandan sind. Ei ole hieroglüüfid, jaapani kirjamärgid on kanjid ning lisaks nendele on veel hiragana ja katakana märgid. Ma saan küll aru sellest vastupandamatust soovist kõiki krõnkse hieroglüüfideks nimetada, kuid nad ei ole siiski alati hieroglüüfid(ka hiinas mitte, seal on hanjid).

kanjid ongi hieroglüüfid.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 13:47    Teema: Vasta viitega

mimmu kirjutas:
zork kirjutas:
Ma nüüd olen see paha vana olija, kes sulle kui uuele jällegi soppa loobib ja parandan sind. Ei ole hieroglüüfid, jaapani kirjamärgid on kanjid ning lisaks nendele on veel hiragana ja katakana märgid. Ma saan küll aru sellest vastupandamatust soovist kõiki krõnkse hieroglüüfideks nimetada, kuid nad ei ole siiski alati hieroglüüfid(ka hiinas mitte, seal on hanjid).

kanjid ongi hieroglüüfid.

Pean nõustuma. Ka meie jaapanikeele õpetaja ütleb kanjide kohta hireoglüüfid. Ja tema on jaapanlanna, niiet ma pakun, et üldüldine selliste märkide kogum on hieroglüüfid, aga kui neid jagama hakata, siis on kanjid ja hanjid ja mis kõik veel.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 15:11    Teema: Vasta viitega

Jah, Hiinas, Põhja- ja Lõuna-Koreas ja Jaapanis ja võibolla kuskil mujal on hieroglüüfkiri.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 16:11    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
mimmu kirjutas:
kanjid ongi hieroglüüfid.

Pean nõustuma. Ka meie jaapanikeele õpetaja ütleb kanjide kohta hireoglüüfid. Ja tema on jaapanlanna, niiet ma pakun, et üldüldine selliste märkide kogum on hieroglüüfid, aga kui neid jagama hakata, siis on kanjid ja hanjid ja mis kõik veel.


Ma saan aru, et rahva seas on levinud selline liigitus, et igasugune segane kirjakrõnks on hieroglüüf, kuid mina jään siiski selle juurde, et jaapanis nad seda ei ole. Kui teil on mingi allikas viidata, kus see rohkem ametlikult kirjas on, et jaapani kirjamärgid on hieroglüüfid, siis tahaks ise ka lugeda. Või siis võid oma jaapani keele õpetaja käest küsida, et miks nad hieroglüüfid on. Et järsku ta lihtsalt lihtsustamise mõttes läks rahva arvamusega kaasa, et neid mitte segadusse ajada kirjamärkide erinevate nimetustega - hieroglüüfid, kanjid jmt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 12, 2006 23:39    Teema: Vasta viitega

http://www.keelevara.ee/login/?d=qs1999&id=8075&q=hierogl%C3%BC%C3%BCf

See näiteks, zork?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 13, 2006 00:06    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
http://www.keelevara.ee/login/?d=qs1999&id=8075&q=hierogl%C3%BC%C3%BCf

See näiteks, zork?

jah, üldises mõistes ei ole see vale, aga nagu ma aru saan, on sulle selline mõiste, nagu ""teaduslik" natuke raskesti arusaadav ja sa kipud rohkem sinna usu ja üldistamise poole, seega pole vist mõtet mainidagi sellistest asjadest nagu ideogrammid ja piktograafia ning lasta sul (ja teistel) rahus uskuda, et tegemist on hieroglüüfidega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Okt 13, 2006 08:24    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
http://www.keelevara.ee/login/?d=qs1999&id=8075&q=hierogl%C3%BC%C3%BCf
See näiteks, zork?


Tead, ÕS kaotas minu silmis ära oma autoriteedi, just võõrsõnade koha pealt. Nad oleks võinud jääda selle "ülek raskesti loetav kirjamärk" tähenduse juurde, kuid nimetades Hiina märke hieroglüüfideks...

Ausalt öelda wikipediast asjade kohta lugedes peaks saama suhteliselt korraliku pildi, mis asjad need hieroglüüfid ja hiina märgid(jaapani omadest me ei räägi, sest jaapaniga juba natuke tuttavad inimesed võiksid ikka teada, et jaapani omad hiinast üle võetud on) on.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hieroglyph
http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_character_classification
http://en.wikipedia.org/wiki/Logographic

Ja kuigi Google pole eriline autoriteet selliste asjad koha pealt, annab siiski otsing "japanese hieroglyphs" versus "japanese kanji" tulemuseks 561 versus 1 110 000
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 28, 29, 30  Järgmine
Lehekülg 8, lehekülgi kokku 30

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: