OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 289, 290, 291  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Jan 30, 2008 23:59    Teema: Vasta viitega

Tasapinnal on elu ilusam.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 00:08    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
ma oleks nõus isegi soovi korral oma maja andma, et mu koer jälle elus oleks aga kelleltki inimelu ma selle soovi eest nõuda ei suudaks.

võib-olla valmistab see sulle pettumuse, aga inimene on üldiselt oma loomult egoist, isekas ja enda huvidega rohkem arvestav kui teiste omadega. ja kui tegemist on enda lähedastega (suva kes, loom, kodu, pere), siis suvaline võõras on alati vähemtähtsam kui sinu lähedane. näiteks kui sa oled valmis oma kalli kassi elu, kes on sulle ainukene lähedane olevus su elus, loovutama selle heaks, et mingi suvaline tüüp kusagil arengumaal elada saaks, siis sa kaldud juba äärmuse poole.
Hauakaevaja kirjutas:
vabadus on ülehinnatud.

Random, ole pool aastat ainult oma toas (wc ja vannituba lubatud) ning lase emal sinna süüa tuua. st kõik suhtlemine välisilmaga (ka internet) va ema on keelatud. ja vaata siis kas vabadus on ülehinnatud.
acousmatique kirjutas:
Tasapinnal on elu ilusam.

elu ehk küll, aga mitte välimus. minu arvates.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 00:35    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:

Hauakaevaja kirjutas:
vabadus on ülehinnatud.

Random, ole pool aastat ainult oma toas (wc ja vannituba lubatud) ning lase emal sinna süüa tuua. st kõik suhtlemine välisilmaga (ka internet) va ema on keelatud. ja vaata siis kas vabadus on ülehinnatud.


selline asi oleks....ebameeldiv. Kuid kui mul oleks paar sarnase mõttemaailmaga "toakaaslast", natuke treeningvarustust, telekas jms vangidele pakutavad mugavused, siis polekski väga hirmus.

Tartu vangla vangid saavad praegu palju paremat ja regulaarsemalt süüa kui mina.

Tuli Oldboy film meelde.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 00:40    Teema: Vasta viitega

Karistuse eesmärk on inimest ümber kasvatada, mitte talle kuritegu "tagasi teha". Kui vangile surmanuhtlus määrata, siis teda ümber kasvatada vist ei õnnestu? Surmanuhtlusel pole demokraatlikes riikides kohta, seda praktiseerivad riigid on probleemsed.

Ahjaa... muuda pool aastat eluaegseks, ema vangivalvuriks, "mõttekaaslased" retsidivistideks ja hoia meeles, et naisi pole. Kui see pole karistus, siis mis on. -.-
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 01:09    Teema: Vasta viitega

Lubagem naerda. Inimeste ümberkasvatamine. millesse sa veel usud? Jõuluvanasse ja lihavõttejänesesse? Mu ema on 10 aastat vanglast vabanenud vangidega igapäevaselt kokku puutunud, enamus on seal "ümberkasvatusel" ikka päris mitu korda käinud. Järelikult ei ole mõjunud.

Siiski olen mina sellisel arvamusel, et vangla ei peaks olema selline puhkemaja, kus saab ajaviitseks kaarte taguda ja niisama aega surnuks lüüa, vaid koht, mida iga inimene peaks hingest kartma ning sinna sattumist iga hinnaga vältima. Ära tee tegu, mille eest sa ei suuda vastutust kanda ehk kui sa ei taha vanglasse sattuda, ära soorita kuritegu. Nii lihtne see ongi.

Ma ütlen lihtsalt, et eluaegne vanglakaristus on mõttetu. Eluaegne rehabilitatsioon? mis mõttega? kui vangla olemus on inimese ümberkasvatamine heaks kodanikuks, kaotab eluagene vanglakaristus ju igasuguse mõtte, sest sellest inimesest ei saa enam kunagi vaba kodanikku. Kilplaslik lähenemine.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 01:43    Teema: Vasta viitega

Hauakaevaja kirjutas:
Lubagem naerda. Inimeste ümberkasvatamine. millesse sa veel usud? ... enamus on seal "ümberkasvatusel" ikka päris mitu korda käinud. Järelikult ei ole mõjunud.

enamus. järelikult on mõjunud. nagu muudki asjad ei tööta see põhimõttel, et 100% peab saama ümberkasvatatud (muidu oleks see ajupesu) vaid sellele, et inimene ise võtab õppust.
Tsiteerin::
Siiski olen mina sellisel arvamusel, et vangla ei peaks olema selline puhkemaja, kus saab ajaviitseks kaarte taguda ja niisama aega surnuks lüüa, vaid koht, mida iga inimene peaks hingest kartma ning sinna sattumist iga hinnaga vältima. Ära tee tegu, mille eest sa ei suuda vastutust kanda ehk kui sa ei taha vanglasse sattuda, ära soorita kuritegu. Nii lihtne see ongi.

see on muidug jälle üks teema kus saab palju arvamusi avaldada, aga kohast kus sa kardad olla võid välja tulla veel hullemana kui sa varem olid. selline asi ei õpeta inimesi seadusekuulekusele ning ei pane neid kahetsema tehtud tegu, vaid suunab nad pigem jõupoliitikale ja sellele, et kui sina oled teistest üle, siis võid nendega teha mida tahad. ja tavalisse elusse tagasi tulles võib see ühiskonnale üsna valusalt kätte maksta.

seega iga kuriteo eest surmanuhtlus ja probleem on lahendatud - ei julge eriti keegi kuritegusi teha.
Tsiteerin::
Ma ütlen lihtsalt, et eluaegne vanglakaristus on mõttetu. Eluaegne rehabilitatsioon? mis mõttega? kui vangla olemus on inimese ümberkasvatamine heaks kodanikuks, kaotab eluagene vanglakaristus ju igasuguse mõtte, sest sellest inimesest ei saa enam kunagi vaba kodanikku. Kilplaslik lähenemine.

humaanne lähenemine, st lähtutakse sellest, et inimene valib tavaliselt surma asemel ikkagi elu, mis siis et vanglas. ja ka siis on võimalus, et antakse amnestia, juhtub midagi riigis jmt, st on võimalus vanglast välja pääseda ja vabalt elada. milline idioot vahetaks selle võimaluse surma vastu?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 02:11    Teema: Vasta viitega

Nendega, kes ümber kasvasid, puutub su ema palju vähem kokku? Sest nad kasvasid ümber? See, et enamik vange ümber ei kasva, näitab, et vanglasüsteem on puudulik. Vangid on inimesed ja nii tuleb neid ka kohelda, mitte veel lisaks puuris kepiga torkida.

Sulle sümpatiseerival viisil töötavad vanglad Venemaal. Sealsed vanglad toodavad retsidiviste, kuritegude hulk ei vähene - see mudel ei tööta. Eesti vanglates on samuti vene aja mõjud alles, seal ei kasvatata inimesi ümber ja seetõttu nad uuesti vangi satuvadki. Inimesele antakse vabadus muutuda ning ta peab aru saama, et enda muutmine on vajalik ja kasulik. Mitte visata ta retsidivistide sekka. Retsidivistide seas õpib vang paratamatult nende kombeid. Keegi ei taha nagunii vanglasse minna. Kui nad lähevad vanglasse oma pattude pärast, siis on minu arvates vajalik, et nende ümbrus soosiks ühiskonna normidesse tagasipöördumist.

Eluaegne vanglakaristus pole mõttetu. See on tarvilik, kui kuritegu on nõnda raske, et inimese vabadusse laskmine ei ole võimalik, kuna ta on ohtlik ühiskonna liikmetele. Sellega ütleb ühiskond süüdlasele, et ta peab oma süüd kahetsema ja isegi kui ta südamest kahetseb,on täiesti võimalik, et ta ei saa sellest hoolimata enam kunagi lageda taeva alla. Ta on tähtajatult ühiskonnast eraldatud. Ei eluaegne ega surmanuhtlus pole kumbki hea variant. Aga surmanuhtlus on neist kahest halvem variant. Sest 1) on väga väike võimalus, et inimene on süütu ja surmanuhtlust tagasi pöörata ei saa 2) keegi vabariigis peab hakkama palgaliseks timukaks 3) EL-is nii ei tehta 4) surm ei ole vastutuse kandmine, vaid põgenemine 5) ka kinnipeetaval on lähedased... Pealegi, ka eluaegsel vangil on võimalus armuandmisele, kuigi see pole just suur võimalus.

Jõuluvana, lihavõtte Bunnysmile ja kilplased ei puutu asjasse. Käsitleme neid siis, kui teemaks on müüdid või kirjandus :)
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 04:03    Teema: Vasta viitega

Go go ruri & Clawson. LaLaLaa Ise liiga väsinud, et midagi vaielda + enamus ja rohkem ka juba siin öeldud. :)

Tore selliseid inimesi siin foorumis näha. Bunnysmile

ruri - Inimene ongi egoist, mis ei tähenda, et egoism ei või peituda selles kui ta tunneb, end hästi sellest, et põhimõttest kinni hoiab. =/
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 04:45    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:
Päris paljudel puudub? Mina ütleks, et rohkem kui pooltel on ikka see olemas ja kas ma loen siit õigesti välja, et sa oled ka surmanuhtluse pooldaja? Näed jälle vaatenurk, millega ma lihtsalt ei saa ühtida, kuigi mingi uuringu kohaselt 95% eestlastest seda teeb.

Vangis ei jää aega mõelda süütunde peale. Seal võitled ellujäämise nimel ning loodad, et sul kogemata seepi maha ei kuku.
Kust otsast sa välja loed, et surmanuhtlust pooldan? Jah, teatud olukordades tundub see võimalik valik (kui süü on 100% tõestatud ning tegu on tõsise elukaga), miks peaks tema elu säilitama? See, et ta minu lähedastest kedagi ei tapnud, ei tähenda, et ta kellegi teise lähedast ei tapnud. Omakohust ma ei poolda, tegelegu asjaga kohus, kuid ma olen võimeline aru saama ka kannatanute tunnetest, kelle lähedased külmavereliselt mõrvati.

Mis puutub vangide ümberkasvatamisesse, siis olen igati selle poolt. Küll aga käib mulle vastukarva kui süüteo sooritanud inimene elab paremini kui mitmed keskmised mitte milleski süüdi perekonnad. Tartu vanglas on tenniseväljak, korvpalliväljak, kirik, du¹¹ mingi 1/2 toa peale, soe toit ning ulualune alati olemas. Eurovangla missugune. Kuuldatavasti olevat asotsiaalid mõnda koerustükki sooritanud, et vanglasse sooja saada. Vangla olgu siiski koht, kus neid ei kohelda kui tavainimsei, vaid kui kurjategijaid. Ma ei mõtle siiski praegust olukorda näiteks mõnes mitte-eurovanglas. Pigem seda, et tema kasvatamisega nähakse kõvasti ka vaeva, mitte ei lasta tal seal lihtsalt olla ja õppida siis, kui tuju on. Kui sooritad midagi, siis pead ka vastutama. Kui inimene on näidanud peale vanglas olevat õppe- ja kasvatusperioodi arengumärke, siis võiks viia mõnda kergemasse asutusse, kus hakatakse tegelema ka ühiskonda taassulatamisega. Selline programm annab võimaluse ka neile, kes on nö süütud, kuigi süüdi mõistetud. Surmanuhtlusel näen ma kohta ainult nendel, kes ei suuda paraneda ning kellel on tõsine häire, ehk kaotanud täielikult inimlikkuse.

Clawson kirjutas:
...5) ka kinnipeetaval on lähedased... Pealegi, ka eluaegsel vangil on võimalus armuandmisele, kuigi see pole just suur võimalus.

Räägi seda siis, kui see süüalune on julmal kombel tapnud sinu lähedase. Vaevalt enamus inimesi suudab sellist suhtumist säilitada.




Ma mängisin sõbraga Heroes of Might and Magic, niiet jäi hilja peale ja tahtsin siia ka pilku visata :P
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Nelj Jan 31, 2008 18:42). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 10:31    Teema: Vasta viitega

Kui vangis ei jää aega süütundele, kuna on vaja võidelda ellujäämise nimel, siis on tegemist vene tüüpi vanglaga. Ehk siis põhimõtteliselt sotsiaalse prügimäega. Kas see ei tundu vale, nagu ma juba ütlesin, vangla eesmärk on inimene ümber kasvatada. Vähemalt Eestis ja mujal Lääne-Euroopas.

Kui assotsiaalid kipuvad ise Tartu vanglasse, siis see näitab, et sotsiaaltöös on vajakajäämisi. Riik areneb eri valdkonnas eri kiirusega, sotsiaalhoolekanne aeglaselt. Asotsiaalid lõhnavad halvasti, on koledad ja veel lootusetumad kui vangid, selle pärast riik ei tahagi nendega tegeleda. Kuigi peaks, aga loota on, et varem või hiljem saab ka nende teema üles võetud.

Viies punkt oli mõeldud ainult "5) ka kinnipeetaval on lähedased.". Tahaksin välja tuua mõned väärarusaamad. Esiteks, mina ei ole enamus inimesi. Teiseks: Ma ei tea mis ma teeksin, aga surmanuhtlust poolama ei hakkaks, see oleks lihtsalt mõttetu. Aga järele proovida ei soovitaks, ma olen suur ja kuri Armas kuri
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
syne



Liitunud: 29 Nov 2007
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 12:11    Teema: Vasta viitega

neile, kes ei tea - Mangatraders on üles seadnud raadio, kust tuleb igast animete op'e ja ed'e ning ka niisama jaapani muusikat.
http://radio.mangatraders.com:8000/mtradio.ogg
(ei hakanud eraldi teemat selle jaoks tegema)

ja seoses eelmise teemaga - hull point on küll raske raha eest mõrvareid ülal pidada, kui nad kunagi välja ei saa. eriti, kui inimene on tapnud mitu inimest ja on selgelt näha, et kahetsemist temalt loota on liig. minu viis kopikat siis.
_________________

Loen | Loetud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sturm



Liitunud: 30 Dets 2007
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu.

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 12:54    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Surmanuhtlusel näen ma kohta ainult nendel, kes ei suuda paraneda ning kellel on tõsine häire, ehk kaotanud täielikult inimlikkuse.


Ma ei poolda surmanuhtlust ka siis. Teise inimese, ehk endasuguse, tapmise lubamisega anname me ka kurjategijale õiguse. "Teie tohite mind tappa, siis miks ei tohtinud mina tappa seda, kelle ma tapsin?" Kurjategija tegi halba. Aga kas sina ei ole kunagi halba teinud? Kõigel on põhjus. Mõtle, miks kurjategija saatis toime nii ränga kuriteo. Ka sina oleks sama teinud, kui sa oleks olnud täpselt samas olukorras.

Ütleme, et sa oled asotsiaal, kes elab tänaval. Su vanematel ei olnud raha, et sind kooli panna, kus oleks õpetatud moraali, et teisi ei tohi tappa. Nad ei pärandanud sulle mitte midagi. Sul ei ole mitte midagi süüa. Siis näed hilja õhtul üht meest. Loodad, et varastad talt niipalju raha, et saad endale süüa osta. Hiilid talle selja tagant ligi ja kargad kallale. Ta raputab su maha, paiskab tänavale pikali ja surub vastu maad ning lööb sind jalaga. Sa haarad kirve ja lööd ta pea pooleks, et ta ei saaks sind taguda. Politsei võtab su kinni. Kas sa tahad, et sulle määrataks surmanuhtlus? Ei.

Ja miks peaks me mõistma teisi inimesi hukka? Määrame tapjatele eluaegse vangistuse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
ZeroEndorphine



Liitunud: 11 Dets 2007
Postitusi: 242

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 13:19    Teema: Vasta viitega

Sturm kirjutas:

Ja miks peaks me mõistma teisi inimesi hukka? Määrame tapjatele eluaegse vangistuse.


See kõlab nii nagu oleks meie mingid suured otsustajad. Ja siinjuures ei saa tapmist ka nii üldiselt võtta. Ma ei taha nagu eriti omaksvõtta seisukohta nagu peaks kõik tapjad ühte patta viskama. No ütleme, et lööd kuskil baarikähmluse ajal kedagi pudeliga, mille tagajärjel isik sureb. Kas see on võrreldav nt plaanitud tapmise või nt piinaval viisil tapmisega. Nojah, mõnda käsitletakse muidugi mõrva termini all Happybunny Ehk siis mõrva puhul eluaegse vastu pole mul midagi, kuigi üldjuhul pääsetakse ikkagi leebema karistusega.
Vanglatega on aga jälle see asi, et eks nad ole üheltpool mõeldud ümberkasvatamise või uuesti sotsialiseerumise jaoks. Aga eks nende eluaegsetega ole veidi jama lugu jah, neil pole ju erilist mõtet "heaks inimeseks" hakata. Ja püüa sa siis üht asutust nii uue võimaluse andjana kui ka karistusena rakendada.
Samas minu arust on päris hea idee see, kui vangid mingit üldkasulikku tööd tegema peavad ja selle all ma ei mõtle, et tassime nüüd kõik vangid maanteeäärseid koristama. Ma arvan ikkagi, et paljud on selle jama endale ikka nt korraliku töö puuduse tõttu kaela tõmmanud. Nii, et kui neile nüüd mingi praktiline oskus kätte anda on neil, kes välja saavad, veidi kergem sotsialiseeruda. Ja samas ei konutaks nad niisama :P

Sellega seoses tuli mulle üks asi meelde, mis mu isa mulle kunagi rääkis. Nimelt sai üks härra Tartu vanglast välja, istund oli ikka oma paraja aja. No tore küll, välja ta sai, aga mis jamad siis hakkasid. Kõik, mis tal oli, oli see mis tal seljas ja vist oli ~150EEk, mis talle kodusõiduks anti, oli mees kuskilt Tartumaalt siiski. Igatahes, selle rahaga tegi ta endale passi, mis oli siis tema ainus aare. Kojusõidu raha polnud, polnud vist enam kodugi, kuna naine oli selle vahepeal maha müünud. Nii ta siis istus Tartu linnas, vaba, aga midagi teha nagu ei saanud. Ööbida kuskil polnud, tööle ka kuhugi ei saanud, isegi juhutööde peale oli karm konkurents. Ja nii ta siis elas tänaval ja käis ikka Linnavalitsuse jutul, et äkki need saavad kuidagi aidata. Et tema tahtvat korralikku elu alustada, aga see ikka väga raskeks tehtud. Igatahes jah, ega linngi teda aidata osanud. Täpselt ei teagi mis temast sai. Sai vist jälle mingi jamaga hakkama, igatahes vangi ta jälle läks. Ise oli täitsa rahul sellega isegi, ütles, et seal ta tunneb ikkagi kindlalt. Katus ja söök olemas, mis veel vaja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 14:55    Teema: Vasta viitega

Clawson kirjutas:
Kui vangis ei jää aega süütundele, kuna on vaja võidelda ellujäämise nimel, siis on tegemist vene tüüpi vanglaga. Ehk siis põhimõtteliselt sotsiaalse prügimäega. Kas see ei tundu vale, nagu ma juba ütlesin, vangla eesmärk on inimene ümber kasvatada. Vähemalt Eestis ja mujal Lääne-Euroopas.

No mine pista pea mõnda mitte-eurovanglasse. Ei ole see seal midagi nii head. Ka eurovanglas mitte. Pigem saad sa seal kokku teiste kurjategijatega ning õpid veel ühtteist juurde, mida päriselus rakendada. See, et vangla on kasvatusasutus on kindlasti mingites kohtades olemas, kuid enamuses on ikkagi vangide seas hierarhilised reeglid ning ka tapetakse.

Clawson kirjutas:
... Tahaksin välja tuua mõned väärarusaamad. Esiteks, mina ei ole enamus inimesi. Teiseks: Ma ei tea mis ma teeksin, aga surmanuhtlust poolama ei hakkaks, see oleks lihtsalt mõttetu. Aga järele proovida ei soovitaks, ma olen suur ja kuri Armas kuri

Kust sa tead, et sa enamus inimesi pole? Selline asi on ekstreemolukord, kus inimene ennast ise ei tunne. Mina näiteks pole üldse kindel, kuidas ma ekstreemolukorras käitun. Seda neb alles siis, kui hetk käes on (mida ma loodan, et ei pea kunagi kogema). Ma võin ainult oletada ning muidugi mõelda, et saan hakkama ja pean oma põhimõtetest kinni, kuid ei thenda, et asi ka nii on.

Sturm kirjutas:
... "Teie tohite mind tappa, siis miks ei tohtinud mina tappa seda, kelle ma tapsin?" Kurjategija tegi halba. Aga kas sina ei ole kunagi halba teinud? Kõigel on põhjus. Mõtle, miks kurjategija saatis toime nii ränga kuriteo. Ka sina oleks sama teinud, kui sa oleks olnud täpselt samas olukorras.

Surmanuhtlus antakse üldjuhul (surmanuhtlus antaksegi vist ainult sellisel juhul) ikka siis, kui kurjategija on tapnud, ehk siis võtnud teise inimese elu, tihti mitme inimese. Surmanuhtlus on karistus. Millist surmanuhtlust ma pooldan, seda ma juba ülal mainisin.
Ma pole kunagi ühtegi teist inimest tapnud, rääkimata talle vigastuste tekitamisest.

Sturm kirjutas:
Ütleme, et sa oled asotsiaal, kes elab tänaval. Su vanematel ei olnud raha, et sind kooli panna, kus oleks õpetatud moraali, et teisi ei tohi tappa. Nad ei pärandanud sulle mitte midagi. Sul ei ole mitte midagi süüa. Siis näed hilja õhtul üht meest. Loodad, et varastad talt niipalju raha, et saad endale süüa osta. Hiilid talle selja tagant ligi ja kargad kallale. Ta raputab su maha, paiskab tänavale pikali ja surub vastu maad ning lööb sind jalaga. Sa haarad kirve ja lööd ta pea pooleks, et ta ei saaks sind taguda. Politsei võtab su kinni. Kas sa tahad, et sulle määrataks surmanuhtlus? Ei.

Lihtsalt norimise pärast, mikspärast tal kusagilt kirves äkki võtta? Pmst on temapoolt tegu enesekaitsega sinu rünnaku vastu. Inimene juba loomult kardab surma. Olgu see surmanuhtlus või loomulik. Ja surema peame me kõik kunagi nii või naa.

ZeroEndorphine kirjutas:
...Ja siinjuures ei saa tapmist ka nii üldiselt võtta. Ma ei taha nagu eriti omaksvõtta seisukohta nagu peaks kõik tapjad ühte patta viskama. No ütleme, et lööd kuskil baarikähmluse ajal kedagi pudeliga, mille tagajärjel isik sureb. Kas see on võrreldav nt plaanitud tapmise või nt piinaval viisil tapmisega. Nojah, mõnda käsitletakse muidugi mõrva termini all Happybunny Ehk siis mõrva puhul eluaegse vastu pole mul midagi, kuigi üldjuhul pääsetakse ikkagi leebema karistusega.

Nõus. Need ei ole võrdsed.


Surmanuhtlus on samasugune eetiline probleem, millele lahendust otseselt pole, nagu ka eutanaasia, abordi ja muu puhul. Alati jaotuvad inimesed mitmesse leeri.

Ma vabandan, kui kusagilt ä täht puudu on, mul selle klahviga mingi jama.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaisu0



Liitunud: 11 Veeb 2007
Postitusi: 127

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 15:38    Teema: Vasta viitega

Sturm kirjutas:
Ka sina oleks sama teinud, kui sa oleks olnud täpselt samas olukorras.


Ma tean, et see oli genkyle, aga nii hästi tobe mõte tekkis seda lauset lugedes. Sa arvad, et kõik oleks toiminud samamoodi? Usu mind, ei oleks. Kas seda saab võrrelda kuriteoga.. aga mulle on käidud välja võimalus, et ühele inimesele kättemaksta selle eest, mis ta mulle on teinud. Täiesti reaalne võimalus.. ma pidin ainult "Jah" sõna ütlema.. Usu või mitte.. ma ei öelnud seda.. kuigi ma tean, et see inimene, kelle pihta see läks, oleks minu asemel seda öelnud. Ära võrdle inimesi omavahel. Inimesed võivad olla kohati väga erinevad, kuigi võib olla ka neid, kes oleks kurjategija asemel samamoodi käitunud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 15:42    Teema: Vasta viitega

Te olete juba maininud punkte surmanuhtluse poolt:
Ei kulutata maksumaksja raha vangide ülalpidamiseks
Kannatajad saavad lohutust kättemaksus (inimene on kättemaksuhimuline, mis teha)
"Ülim" karistus, mida kohtualune väärib

ja surmanuhtluse vastu:
Inimene võib vanglas ümber kasvada
Eluaegset karistust kandes saab inimene võimaluse kahetseda ja südant valutada (kuigi see on väga ebamäärane)

Aga keegi pole veel tõdenud tõsiasja, et aegade jooksul on surmanuhtlusele määratud sajad süütud inimesed. Innocents Database ütleb, et on tapetud 177 ja surma mõistetud 471 süütut inimest. Kahjuks see statistika ei oma viiteid ja mõned juhtumid pärinevad ajast, mil USA-d alles loodi, aga ma paremat ei leidnud hetkel. Ning kogu tõde ei selgita keegi niikuinii kunagi välja.
Küll on aga ajakirjandusestki läbi käinud teema süütute inimeste suremisest elektritoolil või mürgisüsti kaudu ja USA-s on nii juhtunud mitmekümne inimesega. Pärastine vabandamine inimest muidugi ei elusta ega perelt leina ei võta.

Et tõesemat infot lisada, siis aastatel 1973-2007 on pääsenud 126 inimest USA-s surmast tänu uuele tõestusmaterjalile, mis välja ilmus. Kui oleks aga tõendid välja ilmunud pärast surmamist?
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 16:39    Teema: Vasta viitega

Kassikohvik.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 17:07    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Kassikohvik.


fushi, lähme sinna ja vaatame kumb meist kauem vastu peab (oleme mõlemad kasside vastu allergilised)

Isiklikult eelistaks Maid Cafe't. Eestisse sellist asja vist kunagi ei teki, kuna pole lihtsalt klientuuri. Lisaks oleks keskmisele eestlasele selline üliviisakas teenindus harjumatu, eestlane on harjunud läbi saama paarisõnalise tellimusega ning tänuliku mühatusega, kui klienditeenindaja liiga viisakas oleks, oleks see vähemalt mulle küll ebamugav.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 17:16    Teema: Vasta viitega

Tohib küsida, millest see kassiallergia üldse tekib?
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 18:39    Teema: Vasta viitega

Nii euro kui mitte-euro on vangla ja vanglas on kurjategijad, selles on sul õigus genky. Aga mida täpselt sa sellega öeda tahad? Mina ütlen, et euro-tüüpi vangla toodab rohkem õnnestumisi, kui vene tüüpi ja see loeb. Mitte see, et eurovangla tekitab kadedust, kuna neil on mugavam voodi. Ei saa ju nii, et lased ehitusfirmal ekstra ehituspornot teha, et vangidel ebamugav oleks. Igatahes, ole nii nummi ja ära kasuta mind oma vanglaeksperimentides, ma ei ole pätt.

Kust ma tean, et ma enamus inimesi pole? Sest enamik inimesi (95%) pooldab surmanuhtlust, aga mina ei poolda. Ma julgen väita, et ma tunnen ennast paremini, kui sina. Enne tuleb allikaga tutvuda, kui seda tsiteerida saab.

Ja cenorig, ma tõin selle välja, lihtsalt sina tõid täpselt ja argumenteeritult Happybunny Lisaks, nagu ma ütlesin, Eesti peaks looma riigi peatimuka ametikoha ja kui perverssne see oleks?

Kasside kohta nii palju, et nad on nummid, meie oma on oran¾ ja laisk :)
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 289, 290, 291  Järgmine
Lehekülg 128, lehekülgi kokku 291

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: