OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Pronks sõdur!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas sõdur jätta või võtta?
Jätta
27%
 27%  [ 22 ]
mine ma see
72%
 72%  [ 59 ]
Kokku Hääli : 81

Autor Teade
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 11:00    Teema: Vasta viitega

Aga Fushi, iga rahva seas on alati lolle. Tihtipeale võib juhtuda, et isegi rohkem kui tarku. Ja mõned targemad pööravad ka lolliks kätte.

Samas, "Läänerindel muutusteta" kajastab esimese ilmasõja aegset positsioonisõda. Teise ilmasõja kirjeldamiseks sobiks paremini näiteks "4 tankisti ja koer". :P
Aga tegelikult tuleb keskmisele Punaaarmeelasele kaasa tunda. Nende elu ei peetud millegi vääriliseks. Kui vaja, mindi ikka ura-ura-uraaa karjudes otse sakslaste kuulipildujadžoti poole kuni mõni Matrossov nii osavalt pihta sai, et sakslaste laskeavad kinni kattis. Rääkimata sellest, et kui sa ura-ura-uraaa ei karjunud ja kuulipildujadžoti poole ei jooksnud, ootas sind NKVD tõkkesalk, kes sulle julmalt kuuli pähe kihutas. Lõppude lõpuks, tühja need sõdurid, küladest saab uued, peaasi on võit.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 12:54    Teema: Vasta viitega

Ma ei pidanudki otseselt ajaloolist korrektsust silmas. "Läänerindel muutusteta" oli esimene raamat mis mulle pähe hüppas, kus kirjeldatakse seda kui, noh, kõige kokkuvõtlikum sõna oleks vast fucked up asi sõda on -- sõltumata sellest mis riigi või rahvuse nimel sa sõdid. Kindlasti on ka asjalikumaid näiteid olemas, minu lugemus (ja teadmised sõjast üldse) algavad selle raamatuga ja lõppevad Metal Gear Solid 3'ga.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 13:56    Teema: Vasta viitega

Raamat raamatuks, raamat ei suuda kunagi täpselt kirjeldada seda jäledat vaatepilti, mis sõda tegelikult on.

Ma mäletan veel hästi, kui laenasime sõbraga "Reamees Ryani", tegime toidu valmis, et sööme ja vaatame... ja löö või maha, kuid terve filmi käigus ei suutnud tükkigi süüa. Ei läinud sisse lihtsalt.

Või Kurosawa "Ran", teine samasugune patsifistlik sõjafilm. Jne jne, neid on tegelikult palju, mida keskmine militarist vaatama peaks. Suudaks telekas veel lõhnu ka luua, oleks vaatepilt eriti õõvastav.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 14:25    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ma mäletan veel hästi, kui laenasime sõbraga "Reamees Ryani", tegime toidu valmis, et sööme ja vaatame... ja löö või maha, kuid terve filmi käigus ei suutnud tükkigi süüa. Ei läinud sisse lihtsalt.

Käisin kinos vaatamas, minu kõrval üks kodanik sõi kilekotist kummikomme. Rohelisi, punaseid, kollaseid. Väga edukalt sõi, ilma süümepiinadeta. Aga mina võitlesin (vähemalt filmi esimese pooltunni ajal) iiveldusega. Ja sellest ajast peale kummikomme ei söö.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 14:27    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:


Ma mäletan veel hästi, kui laenasime sõbraga "Reamees Ryani", tegime toidu valmis, et sööme ja vaatame... ja löö või maha, kuid terve filmi käigus ei suutnud tükkigi süüa. Ei läinud sisse lihtsalt.


Reamees Ryani päästmise filmist veel niipalju, et selle filmi algust sai ajaloo klassis koos õpetajaga vaadatud. Millegipärast juhtus selline veider asi, et kui seal rünnaku ajal paar tegelast surma said, näiteks arst lappis üht sõdurit meeleheitlikult kokku ja see sai siis kuuli pähe, või siis kui üks sõdur oma otsastlastud käe üle õla viskas ja minema jooksis, hakkasid osad itsitama. Õpetaja oli hämmingus, et osad irvitavad inimese surma üle.

Olen seda filmi ka alugsest lõpuni näinud ja minu söögiisu see ei mõjutanud.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 14:30    Teema: Vasta viitega

Loodetavasti sai siis kõht täis ja küsisid juurdegi.

Selle meeletu õgimisvajaduse tõttu, mis inimestel on, ei meeldigi mulle enam ammu kinos käia. Kui tuled kustuvad ja ekraan helendama hakkab, on vahel tunne, nagu istuksin ühes pimedas ruumis koos tuhande erutusseisundis hamstriga.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 15:12    Teema: Vasta viitega

Sõja mõistusevastasest ja irratsionaalsest jubedusest soovitaksin lugeda Bosnias ja Tšetseenias toimunust kuna need sündmused on meile pea käega katsutavas ajalises ja geograafilises kauguses. Mingi reamees Ryani seiklused Teises Maailmasõjas ega Esimese Ilmasõja kaevikutüdimus ei anna nii reaalselt tajutavat lööki kui inimsuse vastased kuriteod hetkel Tšetseenias ja 10+ aastat tagasi euroopa südames, endise Jugo aladel. Iminesed metsistusid päevaga ja vägistasid oma naabri 10 aastase tütre, lõikasid tüdruku vanaemal kõri läbi ja kusid isale näkku sundides teda toimunut vaatama. Ja see kõik toimub taas ja taas, mingis humaansuse arengust ei saa juttugi olla. Masendav.
_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 16:42    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
Sõja mõistusevastasest ja irratsionaalsest jubedusest soovitaksin lugeda Bosnias ja Tšetseenias toimunust kuna need sündmused on meile pea käega katsutavas ajalises ja geograafilises kauguses.


bosnia ja tšetšeenia on lapsemäng.
vaadake parem aafrika poole. vist oli see rwanda, kus pool milli (või umbes sama absurdne arv) inimest nokiti kümmekond aastat tagasi lihtsalt maha, sest olid teisest suguharust. lääneriigid ei köhatanud ka selle peale. ja neid näiteid on seal veel ja veel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 17:18    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
bosnia ja tšetšeenia on lapsemäng.

Veel maitsetumat sõnastust oma mõttele ei osanud välja mõelda?

See, et kusagil maailmas on genotsiid ulatuslikum kui mõnes teises regioonis, ei muuda väiksema inimohvrite hulgaga massimõrva "lapsemänguks".
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 17:51    Teema: Vasta viitega

Et pmst kui asi sõjakoledustele läks, siis annaks ma kaks linki ühele YouTube' olevale dokumentaalile Jaapani sõjakuridegudest. Jah see on kauge jne, aga see on dokfilm tegelikult toimunust ning vägagi iiveldama ajav. Filmid, mis põhinevad tõelisusel pole mõnikord nii mõjuvad, kui dokfilmid.

Väike inglise keelne ülevaade asjast kah:

Tsiteerin::
This documentary is based on 20 years research and consists entirely of archival photos and film-clips. This film begins with an overview of Japan and China at the beginning of the 20th Century, explains the mind-set of the Japanese and their God, Hirohito, and then continues with the invasion of China, the crimes committed by the Japanese (during the Fall) on the road to Nanjing, Nanjing Massacre, the rape of the Philipines, Unit 731, the Baatan death camps, Japanese denials, and the dropping of the A-bomb on Japan.

The purpose of this film is educational, and to explain the mind-set that led to a horrible crime: the torture and murder of 280,000 civilians by Japanese soldiers who took great pleasure in raping, bayonetting, beheading and burning people alive. We wish to emphasize: These crimes took place throughout Asia, and the Japanese planned the same for the White races as well, including America.

Those who do not learn from the past, are condemned to repeat it. The purpose of this film is, thus, educational. We have no hatred for the Japanese people.

This documentary is an independent production. We are not associated with and never received any financial help from the Chinese government or any group or organization. The film is completely independent. We have no political motives. We have no purpose and no other goal other than to create an interesting, provocative, educational movie that speaks to the mind and intellect, and which can speak to the heart and one'e emotions.


Et siis jah. Kahes osas on. Üle tunni on pikk, aga siiski tasub vaadata.

Rape of Nanking / Nanjing Massacre osa 1
Rape of Nanking / Nanjing Massacre osa 2

Alguses on suhteliselt tavaline selline ja mingeid otseselt väga häirivaid asju ei näidata, aga lõpupoole....ugh :S
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 19:25    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Loodetavasti sai siis kõht täis ja küsisid juurdegi.

Selle meeletu õgimisvajaduse tõttu, mis inimestel on, ei meeldigi mulle enam ammu kinos käia. Kui tuled kustuvad ja ekraan helendama hakkab, on vahel tunne, nagu istuksin ühes pimedas ruumis koos tuhande erutusseisundis hamstriga.


Vaatasin kodus. Kuid ka mind häirib tõsiselt see inimeste pidev söömisvajadus. Loodan, et ma ei pea nägema, kuidas popkorniga minnakse teatrisse etendust vaatama.

Muidu olen nõus Trashiga. inimesed on mõtlematult julmad ka tänapäeval.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
m0rra



Liitunud: 1 Veeb 2007
Postitusi: 40

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 22:37    Teema: Vasta viitega

Can't take the beast out of a man... Inimest geneetiliselt muutmata võib igaüks meist muutuda vajadusel loomaks ning liigi püsimajäämise jaoks on ehk tegu hea omadusega.

Mis puutub sõjafilmide ajal itsitamisse ja söömisse, siis:
1. Mitte ükski kunstiteos ei suuda jäljendada sõda.
2. (USA/NSVL) sõjafilmid (just need populaarsed ja massi huve silmas peetes v a l m i s t a t u d) on eriti jaburad paatose üle pakutuse poolest.
3. Inimene harjub ning kohandub ümbritseva keskkonnaga. Iga päev laipu lõikavate lahkajate jaoks pole laip midagi erilist. Iga päev kümnete inimeste tapmist nähes pole ka ühe inimese kujuteldav surm midagi erilist... kuni nad on sunnitud ise kedagi tapma või kellegi suremist pealt nägema.
Ausalt öeldes ma ei usu, et need itsitajad üldse filmi vaatasidki. Ka keskkooli ajal on igas klassis vähemalt veerandil paremat teha, kui mingit filmi vaadata - klatšida, saata SMSe, teha järgmise tunni(päeva) kodust tööd jne.

Eriti tore on lugeda väiksemamahulistes foorumites vanu lõngu, kus paar aastat tagasi karjusid kõik ameeriklased "Hurraa-hurraa, näitame rätipeadele!" jms. Iraagist läbi käinute (seal kohal olnute ning lahingus viibinute) suhtumine sõja vajalikkusse on aga muutunud 180 kraadi...

Ning üks asi jääb igas sõjas samaks: kasu saavad ainult relvafirmad.
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Arms_of_Krupp on eesti keeles ka ilmunud, http://raamatud.pri.ee/?p=productsMore&iProduct=1353

Ilukirjandusest meeldib kõige rohkem Vahva sõdur Švejk, mis ei ole ainult sõjavastane (kirjutatud siis, kui sõjavastasus ei olnud veel popp), vaid üldiselt ühiskonnas valitseva jaburuse pilge.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 22:48    Teema: Vasta viitega

m0rra kirjutas:
Ning üks asi jääb igas sõjas samaks: kasu saavad ainult relvafirmad.

Sellega seoses soovitaksin vaadata Lord of War'i Nicolas Cage'iga peaosas. Kuigi seal on palju Hollywoodile iseloomulikku moraalilugemist, on see üpriski tore film relvaärist ja kuidas relvakaupmehed sõdadest kasu lõikavad.
Back then, I didn't sell to Osama Bin Laden. Not because of moral reasons, but because he was always bouncing checks.

Ning jah, Švejk on hea!
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2007 09:05    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
pansomon kirjutas:
bosnia ja tšetšeenia on lapsemäng.

Veel maitsetumat sõnastust oma mõttele ei osanud välja mõelda?

See, et kusagil maailmas on genotsiid ulatuslikum kui mõnes teises regioonis, ei muuda väiksema inimohvrite hulgaga massimõrva "lapsemänguks".


kujundlikust kõneviisist oled midagi kuulnud? muidugi ükski genotsiid pole õige ega õigustatud, samuti ükski sõda ega ka lihtne vägivallatsemine. lihtsalt tuletasin teile meelde kui palju meil ikka oma asukoha ja kultuurikeskkonnaga on ikkagi vedanud. kurjad sündmused meil jõuavad ikka üsna kiiresti rahvusvahelisse meediasse, ning inimesi need huvitavad. see on üldplaanis päris julgustav.

heh, natuke teise nurga alt - eesti eurovisioonilaulu sõnad olid päris vahvalt mitmetimõistetavad. ilmselt vana-euroopa publik vaatas seda esinemist ja (pronksöö valguses) mõtlesid: "mis krdi supi sisse need eestlased meid nüüd tirisid?" :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
IceWolf



Liitunud: 6 Apr 2007
Postitusi: 437
Asukoht: Kivi all

PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2007 10:55    Teema: Vasta viitega

Nii äge... Kaardimaksetehingud üldjoontes ei õnnestu :) Köörs juu, küberründajad GRRRR!
_________________

Reality, be rent! Synapse, break! Banishment, this world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2007 14:00    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
acousmatique kirjutas:
pansomon kirjutas:
bosnia ja tšetšeenia on lapsemäng.

Veel maitsetumat sõnastust oma mõttele ei osanud välja mõelda?

See, et kusagil maailmas on genotsiid ulatuslikum kui mõnes teises regioonis, ei muuda väiksema inimohvrite hulgaga massimõrva "lapsemänguks".


kujundlikust kõneviisist oled midagi kuulnud?

Heast maitsest, või veel parem, austusest surnute vastu oled midagi kuulnud?

Senini ma olin arvamusel, et kohalikel e-peenisega vehkijatel on siiski mingisugune vaimne piir olemas; see kus sündmustel siiski mingisugune emotsionaalne, inimlik silm üle lastakse joosta ning neid lihtsalt numbriteks ei taandata, mida "kujundite" kaudu edasi antakse et kedagi teist one-up'pida. Aga näed, vott, oli ikka vaja.

Kui võimalik, siis ära palun "diskuteeri" seda teemat edasi, sest mu järgmine vastus saab tõenäoliselt ainult "fuck off" olema.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2007 14:31    Teema: Vasta viitega

Ah, Acousmatique, fuck ise off. Sellesuhtes, et ta mõtles seda magnituudilt. Loomulikult on kohutav nii kümne inimese surm kui ka saja. Kuid piltlikult võib öelda, et Nagasaki oli Hiroshimaga võrreldes lapsemäng. Või et Tallinna pommitamine oli Dresdeniga võrreldes lapsemäng. Ja inimlikult ei mõtle ju keegi nagu Tallinna pommitamine oli millegi pärast vähem jube - ta oli lihtsalt väiksem sündmus.

Minu arvates ei tasu niimoodi foorumis kedagi hakata surnute mitte austamises süüdistama LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
IceWolf



Liitunud: 6 Apr 2007
Postitusi: 437
Asukoht: Kivi all

PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2007 14:39    Teema: Vasta viitega

Ega jah, ma olen kuulnud näiteks väidet, et Hitler oli Stalini kõrval poisike. Sellega ju ei mõelda, et Hitler oleks olnud ilmsüütu. Mõeldakse hoopis seda, et Hitler ei pannud toime nii palju kurja, kui seda tegi Stalin...
_________________

Reality, be rent! Synapse, break! Banishment, this world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2007 15:17    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Ah, Acousmatique, fuck ise off. Sellesuhtes, et ta mõtles seda magnituudilt.

No shit. Ma sain sellest juba esimese korraga aru ning ma olen jätkuvalt arvamusel, et pooleldi halvustava, pooleldi küünilise kõnekujundi kasutamine sääraste sündmuste kirjeldamisel ületab hea maitse piiri.

Nüüd ongi küsimus selles, et kas mina olen kretiin kuna ma ei oska seda mõtet teile edasi anda või olete teie kretiinid kuna te sellest aru ei saa.

Niiehknaa, ma nüüd


_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2007 15:41    Teema: Vasta viitega

Ma sain küll aru sellest, mida acousmatique öelda soovis. Ka minule ei meeldi selliste muhedate, õllekannu taga aetava jutu juurde kuuluvate väljendite kasutamine, kui räägitakse genotsiidist või sõjast. Arvan, et võttes sõna kümnete/sadade/tuhandete/miljonite (andke siis nõu, mis arv on piisavalt suur, et seda tõsiselt võtta?) inimeste surma teemal on õige kõigepealt pikalt mõelda ja siis öelda välja ainult see, mis tingimata vaja. Samas ei saa ma takistada igalühel talitamast oma parema äranägemise järgi, nii et ärge tundke end puudutatuna, palun, ja jätkake.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Lehekülg 15, lehekülgi kokku 15

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: