OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Pronks sõdur!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas sõdur jätta või võtta?
Jätta
27%
 27%  [ 22 ]
mine ma see
72%
 72%  [ 59 ]
Kokku Hääli : 81

Autor Teade
yuna



Liitunud: 8 Veeb 2003
Postitusi: 529
Asukoht: Rapla

PostitusPostitatud: Reede Juun 02, 2006 09:40    Teema: Vasta viitega

Minu arust võiks see seal olla, mind see ei häiri. :P
_________________
Itsuka watashi imei gyokaku ato tenshi soshite hae sakini. ^__^''
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juun 03, 2006 13:37    Teema: Vasta viitega

Olen liiga eestimeelne, minu kommentaarid tuleks liiga subjektiivsed. Genky, tolerantsusel võiks mingid piirid ka olla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juun 04, 2006 00:22    Teema: Vasta viitega

MTI kirjutas:
Olen liiga eestimeelne, minu kommentaarid tuleks liiga subjektiivsed. Genky, tolerantsusel võiks mingid piirid ka olla.

Muidugi peavad tolerantsusel piirid olema, kuid antud teema seda ei vaja, sest pole õiget probleemigi.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bio-tmnt



Liitunud: 24 Märts 2006
Postitusi: 263
Asukoht: Savist Saar/Maajamaa

PostitusPostitatud: Esm Juun 05, 2006 21:28    Teema: Vasta viitega

Siin postituses pole tõesti piire vaja.
Laske kõik välja mis torust tuleb.
ah mis seal ikka, pronks sõdur kindlasti läheb omateed,
kui mitte nüüd siis kunagi ikka.

Vene võim oli meid okupeerinud ja teeb seda edasi, küll mitte nii võimsalt nagu vanasti vaid tasa ja targu.
Ja eesti keel, kui riigi ametliku keelena, ei huvita kedagi.
Iga Eesti passi omav venelane peaks oskama riigi keelt vähemalt suhtlus tasemel.
Ja kes on Eestis venepäritolu poliitikud, need peaks valdama lausa puhtalt seda ja olema valmis seda kasutama igas olukorras.
Muidu on jälle mingi 'Ei komentaari' !!
_________________

Mu isamaa, Maajamaa, täisväärtuslik erootika!
Ja ka juulikuus on lumi maas!! Peoga näkku hõõrun sooja lund!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 06, 2006 09:36    Teema: Vasta viitega

bio-tmnt kirjutas:
Siin postituses pole tõesti piire vaja.
Laske kõik välja mis torust tuleb.
ah mis seal ikka, pronks sõdur kindlasti läheb omateed,
kui mitte nüüd siis kunagi ikka.

Kõikide piiride puudumine on mõttetu. Minnakse üle käte, aga kusagil on mingi eetiline piir siiski.

bio-tmnt kirjutas:
Vene võim oli meid okupeerinud ja teeb seda edasi, küll mitte nii võimsalt nagu vanasti vaid tasa ja targu.
Ja eesti keel, kui riigi ametliku keelena, ei huvita kedagi.
Iga Eesti passi omav venelane peaks oskama riigi keelt vähemalt suhtlus tasemel.
Ja kes on Eestis venepäritolu poliitikud, need peaks valdama lausa puhtalt seda ja olema valmis seda kasutama igas olukorras.
Muidu on jälle mingi 'Ei komentaari' !!

Minu arvates okupeerib meid praegu Lääne-Euroopa, aga see selleks : )
Iga Eesti passi omav mitte-pensionieas venelane võiks eesti keelt osada suhtlustasandil. Kui sedagi võimaldataks, oleks väga tore, kuid enamus keelekursuseid maksab ja mõndades koolides, nagu ma mainisin, ei õpetata korralikult. Ja vaevalt rahaprobleemides inimene hakkab keelekursuste eest maksma (vaevalt sinagi, kui sa niisamagi hakkama saad oma keelega). Muideks olen mina oma elu jooksul kokku puutunud ainult ühe venelasega, kes mõhkugi vene keelt ei oska. Tean venelasi, kes eesti keelest aru saavad, kuid ei oska rääkida. Siis on veel terve posu neid, kes oskavad mingilmääral rääkida ja neid, kes oskavad ilusti rääkida. : ) Ja see üksainus mitteoskaja ja mittearusaaja oli suvaline vanaonu tänavalt, kes oli vaimustusesd minu Zeniti fotokast. Las need vanainimesed olla. Nemad on piisavalt elanud.
Sellega olen ma nõus, et tähtsatel ametikohtadel peaks valdama eesti keelt.
Belõi on igastahes oma "ei kommentaari"-ga kuulsaks saanud. Hästi paljud kasutavad seda ja Terminaator kirjutas laulu ka. Miks seda kasutatakse? Sest see on naljakas : )
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 12, 2006 09:15    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Mis puudutab Saksa okupatsiooni, siis omal ajal oli Liivi ordu Saksa-Rooma keisririigi alluvuses. Ehk keegi teadjam mäletab, kui kaua nende nö okupatsioon kestis (vaatamata sellele, et ma ajaloo eksami tegin, ma ei mäleta ¬_¬; ).


Mis puudutab Saksa okupatsiooni, siis on su andmed väga valed.
Eesti vallutas Mõõgavendade Ordu, aastatel 1210-1227. Peale 1236. aasta Šiauliai lahingut, kus leedukad enamikest orduvendadest hakkliha tegid, liideti see 1337. aastal Teutooni Orduga. Peale Teutooni Ordu kaotust Poola-Leedule 1410. aasta Grünwaldi/Tannenbergi lahingus hakkas teutoonide võim alla käima ja Liivi Ordu saavutas põhimõtteliselt uue iseseisvuse, kuni Liivi sõjani 1558. aastal, mil nad venelaste käest põhjalikult vastu pükse said ja end Poola-Leedu alla andsid.

Siiski on neil ordudel üks ühine omadus: ükski neist ei kuulunud kunagi Saksa-Rooma keisririigi koosseisu, vaid olid iseseisvad riigid.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 12, 2006 11:11    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Siiski on neil ordudel üks ühine omadus: ükski neist ei kuulunud kunagi Saksa-Rooma keisririigi koosseisu, vaid olid iseseisvad riigid.

Parandan ennast seoses Saksa-Rooma riigi alluvusele. Pigem oli Saksa-Rooma keisririik nende toetaja, kui nii öelda võib.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bio-tmnt



Liitunud: 24 Märts 2006
Postitusi: 263
Asukoht: Savist Saar/Maajamaa

PostitusPostitatud: Laup Juun 17, 2006 23:03    Teema: Vasta viitega

Pensonäärid ja vene keel: minu vanaema on venelane (puhas venelane sündis venemaal ja elas ka seal natuke aega) ja räägib eesti keelt ilma aksendita ja paremini kui mõni päris eestlane, sama käib ka ta kirjaoskuse kohta. Ja minuarust ei pea minema kooli, et õppida eesti keelt vaid võib ka seda teha omal jõul, muidugi ma saan aru, et ei viitsi, ma ka ei viitsi paljusid asju. Kuid see mis on minu eluks tähtis seda mina küll viitsiks.

Aga mis puutub Pronks Sõdurisse, siis hiljuti hommikul enne tööle minekut vaatasin Etv(see päev oli 14 juuni, nii et teate, mis päev on see Eesti ajaloos)seal käis mingi dok film küüditamise kohta ja mainis vahebeal, mis eesmärgil see sõdur sinna pandi 'et mälestada Tallinna vabastamise eest võidelnud langenuid sõdurei'
Aga mis seal ikka, mis vaba on saab taas vabaks tehtud, mis sellest, et see juba vaba oli.
_________________

Mu isamaa, Maajamaa, täisväärtuslik erootika!
Ja ka juulikuus on lumi maas!! Peoga näkku hõõrun sooja lund!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hull



Liitunud: 31 Juul 2003
Postitusi: 345
Asukoht: Kuskil

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 22:00    Teema: Vasta viitega

...Tsooni okastraataia ääres on pikad lauad otseki laadaplatsil. Seal otsiti läbi Kolõmale määratud tappi. Kaks päeva tagasi võtsime vastu invaliidide tapi. Kolm tuhat meest astus laagri väravais sisse. Õigem oleks öelda meeste riismed: vigased, pimedad, düstroofikud, tiisikerid jne, keda kui kõlbmatuid Kolõmalt ära toodi.
Talutasin üht pimedat noorukit ja küsisin: "kuidas Te pimedaks jäite?"
"Ise nühkis oma silmad pimedaks" ühmas kõrval kõndiv mees, kuna poiss ei vastanud.
"Aga kuidas Teie oma käe kaotasite?" pöördusin jutukama mehe poole.
"Ise lõin maha. " Kõlas juba vastus.
"Miks?"
"Kui lähed, siis näed."
"Aga nii palju invaliide, kas nad kõik on niimoodi põgenenud?" küsisin erutatult.
"Peaaegu kõik", vastab meestekoor - nendeseas inimtomp ratastoolis...

...Laeva juurde jõudes algas ootamatu tants. Asja ees, teist taga karjusid mõlemal pool treppi seisvad punaste pagunitega poisinolgid: "Jooksuga, türastand fashistid, kiiresti!!!" ja piitsad hakkasid plaksuma. Raske kompsu ja kõrge vanusega oli vaevarikas trepist üles sörkida. Trümmi luugi ette oli tõmmatud tross, mehed komistavad ja kukuvad ülepea kaela trepist alla raudsele põrandale. Palju murdus roided, rangluid, sõrmi jne...

Need on väljalõiked pastor Harri Haameri siberimälestustest:"Meie elu on taevas".

Vot sellised asju tehti meie õilsate eesti meestega!! GRRRR!

Taara nimel, terve mõistus lubab mul kinnitada: ÜKSKI EESTLANE EI TALU VALLUTAJATE AUMÄRKI OMA KODUMAA SÜDAMES!!

Kuid hea küll, me jätame Neile nende pronksvärdja Tõnismäel
..kui Venemaa tunnistab Tartu Rahu
ja annab Eestile tagasi Setomaa.
GRRRR! vot selline on minu arvamus sellest asjast ja selliseks ta jääb kah URRRRRR
_________________
Don´t call me Mister! I work for living.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 22:38    Teema: Vasta viitega

Nende emotikonide tõttu on mul sinu juttu võimatu tõsiselt võtta. Ilmselt on see minu kiiks, aga nii see on.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 11, 2006 22:42    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Nende emotikonide tõttu on mul sinu juttu võimatu tõsiselt võtta. Ilmselt on see minu kiiks, aga nii see on.

Ma vaatasin teksti uuesti ja avastasin enda juures sarnase kiiksu. T_T
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 12, 2006 07:32    Teema: Vasta viitega

Hull kirjutas:
Taara nimel, terve mõistus lubab mul kinnitada: ÜKSKI EESTLANE EI TALU VALLUTAJATE AUMÄRKI OMA KODUMAA SÜDAMES!!


Taara nimel, ära kunagi isegi ürita rääkida kõigi eestlaste nimel. Ning terve mõistusega pole siin ka midagi pistmist...

Minul näiteks - samamoodi eestlasel - poleks midagi selle vastu, kui pronkssõdur Tõnismäele jääks. Muidugi, mõned muudatused võiks teha. Näiteks skulptuurikompleks- teisele poole vastu Saksa pool sõdinud eestlane ja vahele nuttev naine. Või midagi muud analoogselt. Aga skulptuuri- ja kusjuures hästi teostatud skulptuuri- mahalõhkumine pole midagi enamat, kui barbaarsus.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 12, 2006 11:12    Teema: Vasta viitega

Mine, ma seda küsimust mõttetuks siiski pean .P
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 12, 2006 23:46    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Nende emotikonide tõttu on mul sinu juttu võimatu tõsiselt võtta. Ilmselt on see minu kiiks, aga nii see on.

Sa pole ainuke .__.

Pealegi...mul ema uuris seda Setumaa asja. Algselt ta polnud siiski meie oma. Eestlaste vallutus vms. Ehk hjarg oskab parandada, kui eksin.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Nelj Juul 13, 2006 00:51    Teema: Vasta viitega

Hull kirjutas:

Vot sellised asju tehti meie õilsate eesti meestega!! GRRRR!

Taara nimel, terve mõistus lubab mul kinnitada: ÜKSKI EESTLANE EI TALU VALLUTAJATE AUMÄRKI OMA KODUMAA SÜDAMES!!

Kuid hea küll, me jätame Neile nende pronksvärdja Tõnismäel
..kui Venemaa tunnistab Tartu Rahu
ja annab Eestile tagasi Setomaa.
GRRRR! vot selline on minu arvamus sellest asjast ja selliseks ta jääb kah URRRRRR

Ma isegi nõustun sinuga.
Aga minu arvates...Pange see teema lukku juba!
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
bio-tmnt



Liitunud: 24 Märts 2006
Postitusi: 263
Asukoht: Savist Saar/Maajamaa

PostitusPostitatud: Laup Juul 22, 2006 00:58    Teema: Vasta viitega

Võbolla tõesti pisut 'Emotikonid-ega' üle pingutatud, aga ta viitsis seda juttu siia esile tuua ning seal peitub juba pool tema poolset arvamust.
Aga Ritsikas! miks teema likku panna kui kõigil on õigus omale arvamusele kui se ei välju mingitest piiridest, sõna valikuga ja jälgitakse eetilisi piire.
Kuid jah Ansip tahab ümber matmist kuid Tallinn jokutab sellega ja tahab teha mingit ümarlauda, nii et kõik ikka jääb nii kuidas on, esmase pilguga
_________________

Mu isamaa, Maajamaa, täisväärtuslik erootika!
Ja ka juulikuus on lumi maas!! Peoga näkku hõõrun sooja lund!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mike34



Liitunud: 21 Jan 2007
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 14:46    Teema: Vasta viitega

Sooviks ka mõne sõna sekka öelda

Mõni aega tagasi oli mul täiesti savi selle pronkssõduri teema ümber.
Ma elan suures kortermajas seega on mul ka naabreid nii eestlaseid kui slaavipäritolu inimesi.

Sai siis naabrimehega räägitud sel teemal ( elanud terve elu eestis aga eesti keelt ei oska ) lihtsalt vahemärkus äärmiselt meeldiv ja abivamis noormees tegelikult soovib küll nüüd eestikeelt õppida pärit idaregioonist seega andestatav osaliselt.

Aga peale seda kui ma laadisidn hot.ee ftp serverist alla video mis oli 1 vene telekanalil siis see teema hakkas kohe väga hinge.

venemaa kui riik on täis 95% ulatuses kommusid ja 5% on mõtlevaid inimesi.


algest seda saadet vaatama hakates tundus see olevat täielik farss pastoraali ümber SEEGA AJARAISKAMINE nüüd aga ütlen ausalt välja et viige see KUJU kuhugi eesti idablokki või deporteerige EX CCCP i.

Kui nad seda kuju nii armastavad ja austavad elagu sellega.
selle koht tõepoolest pole kesklinnas vaid kusagil minevikus nagu on ka nõugogude liidu okupatrsioon mida nemad nimetavad EUROOPA VABASTAMISEKS. see mis toimusd ekraanil oli täielik provokatsioon.

Vaadake ise kes teema vastu huvi tunnevad. Ning ma siis usun et te mõistate mida pean ma silmas

Samuti oli ka teema tõestud ülesse provokeerilvalt
Ei saanud oma tööga hakkama ka HR Raivo Järvi ( EI tea kes ta üldse sinna saatis aga see inimene vajab küll psühiaatrilist kläbivaatust) ta tegi asja vaid hullemaks

AU ja kiitus eesti konsuslile ta vähemalt proovis.

ftp.toru.hot.ee/incoming/18.01.07 Vene TV saade Pronkssõdurist (vaadake kindlasti!).avi


Viimati muutis seda mike34 (Püh Jan 21, 2007 14:50). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 14:48    Teema: Vasta viitega

kas meil on seda pronksist kärakat vaja? ei. Kui ta nii palju jama teeb, viskame ta kuhugile Tallinna lahte või annetame venemaale, mina temast puudust ei tunne. pole teda näinud ja ei taha kah.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 15:11    Teema: Vasta viitega

Tegelt on kuju päris ilus (eriti kui võrralda kaasaegsete "kunstnike" töödega).

Aga kuna sellele on omistatud mingi kahtlane tähendus siis viigu see Maarjamäele või üle tee muuseumi. Krundi müügist saadav raha peaks ümberpaigutamise kulud kordades ületama.
_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
poizzz123
sumimasen


Liitunud: 6 Märts 2005
Postitusi: 285
Asukoht: Tarto

PostitusPostitatud: Püh Jan 21, 2007 17:10    Teema: Vasta viitega

Ma sulataks selle kuju väikesteks Stalini (kes on jalgupidi Venemaa kujulises s*tahunnikus) kujukesteks ja viskaks need üle Narva jõe Venemaale :P

Vabandust selle pärast ^, aga ma elan lihtsalt sellises kandis ja on halvad kogemused venksidega... Ning ei poola neid kah selle pärast, et elavad siin riigis terve elu, aga keelt selgeks ei saa GRRRR!

Vabandust uuesti!! emm
_________________
I will achieve greatness!


Viimati muutis seda poizzz123 (Püh Jan 21, 2007 17:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte Yahoo Messenger MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 15

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: