OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

PALUN ABI

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
priitdamn



Liitunud: 27 Apr 2006
Postitusi: 1
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 27, 2006 16:55    Teema: PALUN ABI Vasta viitega

tere
selline mure et kuidas on jaapani keeles vaba või vabadus.....JA mida tähendab FURI.......oleksin abi eest tänulik....

OLEN otsinud ja uurinud internetist sõnastike aga need annavad erinevaid vastuseid....tänan
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Apr 27, 2006 17:26    Teema: Vasta viitega

Hoiatan ette, et mu jaapani keele oskus ei ole eriti suur.

Vabadus on nii minu kui ka sõnaraamatu arust jiyuu, eestikeelses häälduses kõlaks see umbes nagu džijuu.

FURI võib olla katakana versioon ingliskeelsest sõnast free. Täpsem õigekiri oleks furii kus u jääb peaaegu hääldamata. Seda kasutatakse mõndades liitsõnades vist, näiteks furiitaimu oleks vaba aeg. Ametlikus tähenduses seda muidugi ei kasutata, näiteks ei saa sõnaga furii tähistada mingi riigi iseseisvust.

Ning see erinevate vastuste asi on jaapani keele puhul paratamatu. Erinevatel märkidel on sama hääldus, näiteks võib foneetiline silp(!) 'go' tähistada nii numbrit 5 kui ka mõnda kõneldavat keelt, kui sobiv eesliide on olemas. Kirjapildis on nad aga erinevad, vastavalt 五 (5) ja 語 (keel).
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: