OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Exb on a Plane
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 13:08    Teema: Vasta viitega

Exb kirjutas:
Ma tänan, et mu kirjavead esile tõid, ma kahtlesingi nende õigsuses.

Tore, et aidata sain :)

Exb kirjutas:
Kuid kui ma olen midagi ütelnud & Sa said sellest aru, näiteks väide, et ma kasutasin sõna "dikteerima" õieti siis proovi seda lauset lugeda nii nagu ta esitatud oli.
Kasutasin seda sõna seepärast, et "dikteerima" on lisaks sellele, et ta tähendab teatud mõttes "peale suruma"(see tähendab, esitatut ei peeta küsitatavaks) ka teatud õpetaja-õpilase suhet. Nagu kui õpetaja dikteerib sulle midagi tähendaks see, et "kirjuta üles õpi selgeks". See oli minu eesmärk ning ma tõepoolest loodan, et see muutus nüüd mõistetavaks. Vastasel korral pole ma ilmselt suuteline lahti mõtestama selle lause sisu.

Siin võiks jälle vaielda selle üle, et ka dikteerida võidakse valest, aga see selleks...
Ma saan täiesti aru, miks sa tahtsid kasutada sõna "dikteerima", kuid antud kontekstis oleks siiski olnud õigem kasutada sõna "tsiteerima".

Exb kirjutas:
... Mis puudutab minu väljendusviise siis tõesti, puudub sealt tänapäevane lihtne kasutus igale sõnale.
Vaata, ma ei armasta igapäevast kirjakeelt mis sõnu nii piiritlevalt kasutab. See ei piira mitte ainult väljendust vaid ka mõtet. Kui Sa loodad näha migagi igapäevast & lihtsat, kus mõte on surutud ühte kindlasse vormi siis Exb pole just sulle mõeldud lugemismaterjal.
Ma tean, et see võib olla eksitav(eriti neile kes pole vanemat tüüpi kirjutustega kokku puutunud) ning veider, kuid huvitaval moel armastan seda varjundit enda puhul & mul on kahju, kui Sa sellele omapärale mingit väärtust ei suuda omistada sest ka edaspidi valan oma mõtte just sellisesse vormi.

Aga kas sa ei leia, et kui sa suhtled inimestega, kes kasutavad pigem seda tänapäevast lihtsamat kirjutamisviisi, siis oleks targem suhelda nendele vastavalt? Asi nimelt selles, et sa teed nii enda kui ka teiste elu raskemaks, sest sinust ei saada aru ja see viib, nagu ajalugu näidanud on, arusaamatusteni. Sellise asja puhul pole vahet, kas sa armastad seda või ei, sest inimene peab oskama muganduda keskkonda ja ennast teistele selgesti mõistetavaks teha. Või sa pead lihtsalt leidma viisi, kuidas sinu kirjutusviis oleks kergemini arusaadav. Mina, kes ma siin murran pead mitme asja üle korraga, proovides samal ajal jälgida sinu kirjutatut, ootaks küll veidike kergemat vestlusvormi. Muidugi on see minupoolne palve, kuid ma leian, et tänapäevases kiires maailmas, kus infot söödetakse sisse igast ilmakaarest ja igal viisil, on see iseenesest mõistetav.
Ma austan seda, et sinule sinu kirjutusviis meeldib ja see on igati tore. Aga alati ei ole hea teha ainult nii, nagu ise soovid :)

Minu filosoofia õpetaja ütles hästi: "Intelligents on võime kohaneda keskkonnaga." Ehk siis sellega, mis sind ümbritseb (elutingimused, inimesed jne).
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 14:51    Teema: Vasta viitega

Minu filosoofia õpetaja ütles hästi: "Intelligents on võime kohaneda keskkonnaga." Ehk siis sellega, mis sind ümbritseb (elutingimused, inimesed jne).


naah see on kohanemisvõime, intelligents on võime pleikariga isegi rasketest mängudest jagu saada ja omale öösel pizzat tellida kui ilge mutshi peal on. noh ja igast muud ajsad millest kasu on inimestele jne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 15:22    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
naah see on kohanemisvõime, intelligents on võime pleikariga isegi rasketest mängudest jagu saada ja omale öösel pizzat tellida kui ilge mutshi peal on. noh ja igast muud ajsad millest kasu on inimestele jne.


ja kui sa nüüd järele mõtled ongi see keskonnaga kohanemine
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 21:46    Teema: Vasta viitega

pigem keskonna kohandamine ? sest nagu, kahaneb see, kes asja enadale sobivamaks teha ei suuda/oska/taha inimeste seas imho.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 23:10    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Ütle mulle ka, kuidas sa seda tõlgendasid. Happybunny Palun? Muinasjutt tuli täiesti lambist ja ma ei viitsi nii vara (noh, praegu veel on see kellaaeg minu jaoks vara ja ma naudin seda vabadust täiel rinnal) veel seoseid otsima hakata... aga tundub, et pindmine lõige, siiski väga õrn, tehti. Tundub.


Näiteks kasvõi oma mõningase jaburususega nagu kogu see teem siin on. Edasi läks väga hästi teemasse lause - Hunt vastas sama lollakalt, kui olid Punamütsikese küsimused. Ja viimaseks võib lõppu vaadata kui vihjet sellele, et asja võiks juba ära lõpetada. Vähemalt minu meelest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 23:54    Teema: Vasta viitega

Exb kirjutas:
Mis puudutab minu väljendusviise siis tõesti, puudub sealt tänapäevane lihtne kasutus igale sõnale.
Vaata, ma ei armasta igapäevast kirjakeelt mis sõnu nii piiritlevalt kasutab. See ei piira mitte ainult väljendust vaid ka mõtet. Kui Sa loodad näha migagi igapäevast & lihtsat, kus mõte on surutud ühte kindlasse vormi siis Exb pole just sulle mõeldud lugemismaterjal.
Ma tean, et see võib olla eksitav(eriti neile kes pole vanemat tüüpi kirjutustega kokku puutunud) ning veider, kuid huvitaval moel armastan seda varjundit enda puhul & mul on kahju, kui Sa sellele omapärale mingit väärtust ei suuda omistada sest ka edaspidi valan oma mõtte just sellisesse vormi.


Selle jutu peale lihtsalt tuleb silme ette retooriline küsimus - oled sa loll või mängid lolli? Sa täiesti võtad omaks, et sinu väljendusviis on segane ning teistele arusaamatu, kuid samas jätkad jonnakalt selles enda väljendamist. Miks sa ometi räägid teistega keeles, millest nad aru ei saa, kui sa samas tead, et nad tõesti sellest aru ei saa? Selles mõttes jääb mulle üsna arusaaamatuks see enese rahuldamine tundega, et ma olen tõesti midagi erilist ja seda just selle pärast, et teised mind selle erilisuse pärast rumalaks peavad... vabandust, aga sellised mõtted lihtsalt tulevad pähe seda juttu lugedes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 00:36    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
Ummi kirjutas:
Ütle mulle ka, kuidas sa seda tõlgendasid. Happybunny Palun? Muinasjutt tuli täiesti lambist ja ma ei viitsi nii vara (noh, praegu veel on see kellaaeg minu jaoks vara ja ma naudin seda vabadust täiel rinnal) veel seoseid otsima hakata... aga tundub, et pindmine lõige, siiski väga õrn, tehti. Tundub.


Näiteks kasvõi oma mõningase jaburususega nagu kogu see teem siin on. Edasi läks väga hästi teemasse lause - Hunt vastas sama lollakalt, kui olid Punamütsikese küsimused. Ja viimaseks võib lõppu vaadata kui vihjet sellele, et asja võiks juba ära lõpetada. Vähemalt minu meelest.

Nüüd, hilja (kui hilja on igaühe enda otsustada), kui mu pea mõnusalt selge on (muidugi-muidugi), võib see nii olla küll.

Ja kui sa seda sedasi näed, siis miks sa seda ei lõpeta? See pole vist väga lihtne, seda ma tean. Happybunny

EDIT: Või sa kardad, et äkki kukud kaevu?
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 01:25    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Ja kui sa seda sedasi näed, siis miks sa seda ei lõpeta? See pole vist väga lihtne, seda ma tean. Happybunny

Natuke raske jah, et kui korra ennast sisse mässid, siis ei saa alati nii lihtsalt lahti enam. Sest kuidas sa suhtud ise situatsiooni, kus sa poetad enda arust ühe üsna süütu lausekes vestlusesse ja sellepeale keegi ütleb, et mis rumalusi sa siin räägid, see ei ole üldse nii. Ja rohkem mitte midagi. Ei põhjenda ega seleta, et miks on rumalus ning miks ei ole nii. Või siis kui seletab, siis teeb seda eesti keele sõnadega hiina keeles, millest keegi teine peale tema aru ei saa. Aga eks mul saab tegelikult ka villand inimesest, kes oma eesti keele oskamatust vabandab keele piiratusega. Imho, seda juttu võiks ta mõnele keeleteadlasele rääkida ja ma usun, et see soovitaks tal kõigepealt eesti keel selgeks õppida ning siis uuesti rääkima tulla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 08:05    Teema: Vasta viitega

alarkivi kirjutas:
naah see on kohanemisvõime, intelligents on võime pleikariga isegi rasketest mängudest jagu saada ja omale öösel pizzat tellida kui ilge mutshi peal on. noh ja igast muud ajsad millest kasu on inimestele jne.

See on oskus, mitte intelligents :)

alarkivi kirjutas:
pigem keskonna kohandamine ? sest nagu, kahaneb see, kes asja enadale sobivamaks teha ei suuda/oska/taha inimeste seas imho.

Keskkonna kohandamine on hoopis midagi muud. Seda teeb ainukesena inimene siin maamunal. Teised loomad lihtsalt kohanevad tingimustega. Ja alati ei ole võimalik endale keskkonda sobivamaks teha. Alati on võimalus, et komistad sellise asja otsa, mida pole võimalik muuta. Siis tuleb iseennast muuta, kuid sisimas iseendaks jääda. Mõndadele on see raske, mõndadel on see kerge.

Selle intelligentsi all on mõeldud seda, et intelligentne inimene suudab ennast kohandada iga keskonnaga. Selle alla käib ka näiteks seltskond (andtud hetkel pole keskkonna all mõeldud loodus vaid see ümbruskond, milles inimene viibib). Intelligentne inimene suudab ennast teha arusaadavaks igas seltskonnas, isegi kui tema seisukoht kõigile ei meeldi. Põhiasi on see, et teised saavad aru sellest, mida ta räägib. Lisaks teab intelligentne inimene, kuna ja milliseid sõnu või teemasid teatud seltskondades valida. See väldib olukorda, kus seltskond näiteks kallale tuleb või sügavalt solvub.

Käesoleval hetkel ei saa paljud Expist aru. Nagu ma mainisin., siis minu silmis on ta õpitud tarkusega inimene, kes võib palju teada, kui ei oska seda teistele arusaadavalt kasutada.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 08:27    Teema: Vasta viitega

well ma pean isegi suga nõustuma genky
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 09:31    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:

Keskkonna kohandamine on hoopis midagi muud. Seda teeb ainukesena inimene siin maamunal. Teised loomad lihtsalt kohanevad tingimustega. Ja alati ei ole võimalik endale keskkonda sobivamaks teha. Alati on võimalus, et komistad sellise asja otsa, mida pole võimalik muuta. Siis tuleb iseennast muuta, kuid sisimas iseendaks jääda. Mõndadele on see raske, mõndadel on see kerge.

Selle intelligentsi all on mõeldud seda, et intelligentne inimene suudab ennast kohandada iga keskonnaga. Selle alla käib ka näiteks seltskond (andtud hetkel pole keskkonna all mõeldud loodus vaid see ümbruskond, milles inimene viibib). Intelligentne inimene suudab ennast teha arusaadavaks igas seltskonnas, isegi kui tema seisukoht kõigile ei meeldi. Põhiasi on see, et teised saavad aru sellest, mida ta räägib. Lisaks teab intelligentne inimene, kuna ja milliseid sõnu või teemasid teatud seltskondades valida. See väldib olukorda, kus seltskond näiteks kallale tuleb või sügavalt solvub.

Intelligentsus peaks näitama mitte seda, kui tark inimene on, vaid kui võimekas ta on. Kas ta on oma võimekuse ka realiseerinud, on isiku enda teha.
Ma pole küll psühholoog, aga minu meelest rääkisid sa, Genky, sellisest asjast nagu emotsionaalne intelligentsus, mis seisneb enda ja teiste emotsioonidest aru saamise võimekuses ja sellest tulenevalt ka suhtlemisoskuses. Arvatakse, et emotsionaalne intelligentsus on õpitav ning arendatav.
Seega, Exb, ei näe ma põhjust, miks olla uhke asja üle, et sinust on raske aru saada. Pigem näitab see puudujääke emotsionaalses intelligentsuses. Ma saan küll aru, et sinu suhtlemisviisi võib vaadelda ka kui paratamatut fakti, kuid samas näid sa ise seda nautivat ning ei püüdlegi ennast ses osas arendama.

Mis puudutab keskkonna enda järgi kohandamist, siis mingil hetkel võib see näida hea ideena, kuid ma kahtlen, kas see globaalses mõttes ikka ongi nii hea idee. Kui sa harjud keskkonda kogu aeg kohandama enda järgi, siis väheneb su võime ise kohaneda keskkonnaga ning kui mingil hetkel toimub keskkonnas nii suur muutus, et sa ei suuda seda enam kohandada, siis avastad end olevat väga raskes olukorras. Ökoloogiliste katastroofide näol on näiteid küllaga - teoreetiliselt võiks siit tõmmata paralleeli ka sotsiaalsele tasandile.
Ja ei maksa unustada ka seda, et niiöelda intelligentne "mõtlev inimene" on saanud hakkama ka kõige suuremate lollustega siin maamunal.
Individuaalses mõttes võib nii mõnigi käituda mõistlikult, kuid mida meile tegelikult vaja oleks, on minu arvates globaalne intelligentsus, st midagi, mis haaraks suuremaid gruppe.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 13:30    Teema: Vasta viitega

kaptengalaktlan kirjutas:
Intelligentsus peaks näitama mitte seda, kui tark inimene on, vaid kui võimekas ta on. Kas ta on oma võimekuse ka realiseerinud, on isiku enda teha.

Tarkus ja intelligents on kaks eri asja. Ei vaidlegi vastu. Kuigi varahommikuse uninsusega vist kuidagi võrdusstasin neid kahte. Vabandan.

kaptengalaktlan kirjutas:
Ma pole küll psühholoog, aga minu meelest rääkisid sa, Genky, sellisest asjast nagu emotsionaalne intelligentsus, mis seisneb enda ja teiste emotsioonidest aru saamise võimekuses ja sellest tulenevalt ka suhtlemisoskuses. Arvatakse, et emotsionaalne intelligentsus on õpitav ning arendatav.

Kuna ma pole ka ise psühholoog, siis väga võimalik. Samas on ta ju üks osa intelligentsist, niiet võib käsitleda ka intelligentsi all.

kaptengalaktlan kirjutas:
Mis puudutab keskkonna enda järgi kohandamist, siis mingil hetkel võib see näida hea ideena, kuid ma kahtlen, kas see globaalses mõttes ikka ongi nii hea idee. Kui sa harjud keskkonda kogu aeg kohandama enda järgi, siis väheneb su võime ise kohaneda keskkonnaga ning kui mingil hetkel toimub keskkonnas nii suur muutus, et sa ei suuda seda enam kohandada, siis avastad end olevat väga raskes olukorras. Ökoloogiliste katastroofide näol on näiteid küllaga - teoreetiliselt võiks siit tõmmata paralleeli ka sotsiaalsele tasandile.

Enam paremini seda ei oleks saanud öelda : )

kaptengalaktlan kirjutas:
Ja ei maksa unustada ka seda, et niiöelda intelligentne "mõtlev inimene" on saanud hakkama ka kõige suuremate lollustega siin maamunal.

Ehk tood mõne näite, sest mina ei pea lollustega hakkama saanud inimesi eriti intelligentseteks (ma mõtlen suurte lollustega). Seega ehk tood mõne näite : )

kaptengalaktlan kirjutas:
Individuaalses mõttes võib nii mõnigi käituda mõistlikult, kuid mida meile tegelikult vaja oleks, on minu arvates globaalne intelligentsus, st midagi, mis haaraks suuremaid gruppe.

Ühes fimis öeldi hästi: "Üks inimene on tark, palju inimesi on lollid." vms : P
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 13:57    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ehk tood mõne näite, sest mina ei pea lollustega hakkama saanud inimesi eriti intelligentseteks (ma mõtlen suurte lollustega). Seega ehk tood mõne näite : )


minaminamina

hispaania inkvisitsioon , hiroshima, nagasaki, rooma mängud, esimene ja teine maailmasõda jnejne
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 15:16    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
minaminamina

hispaania inkvisitsioon , hiroshima, nagasaki, rooma mängud, esimene ja teine maailmasõda jnejne

Ma mõtlesin konkreetset isikut :P
Sina pole veel piisavalt suure lollusega hakkama saanud, aga aega on veel . )
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 16:04    Teema: Vasta viitega

Kammerer põhimõtteliselt vastas. Ma mõtlesin mõtlevat inimest kui liiki. Mõtlemisvõime andis meile küll eelise teiste liikide ees, kuid samavõrd kui see on kasulik, on see ka ohtlik.
Ja muide, iga nimetatud lolluse taga oli kindlasti ka mingi konkreetne isik või grupp isikuid.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 16:27    Teema: Vasta viitega

kaptengalaktlan kirjutas:
Kammerer põhimõtteliselt vastas. Ma mõtlesin mõtlevat inimest kui liiki. Mõtlemisvõime andis meile küll eelise teiste liikide ees, kuid samavõrd kui see on kasulik, on see ka ohtlik.
Ja muide, iga nimetatud lolluse taga oli kindlasti ka mingi konkreetne isik või grupp isikuid.

Nüüd sain su mõttest aru, kuid ära kasuta sõna intelligentne ja mõtlev sellises kontekstis koos. Intelligentne inimene avastab relatiivsusteooria ja leiutab tuumapommi ning katsetab seda laboris, mitteintelligentne inimene kasutab seda IRL (võimu nimel siis) :P


Järsku meenus mulle Bushi vägev lause: "Me võitleme (vägivaldselt, sõjaga jne) rahu eest." Keniaalne!

kes siis aru ei saanud IRL = in real life : )
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 16:45    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Nüüd sain su mõttest aru, kuid ära kasuta sõna intelligentne ja mõtlev sellises kontekstis koos. Intelligentne inimene avastab relatiivsusteooria ja leiutab tuumapommi ning katsetab seda laboris, mitteintelligentne inimene kasutab seda IRL (võimu nimel siis) :P


eieiei

intelligentne inimene ei pea tingimata olema patsifist ega humanist. kujuta ette et võimekas laps sünnib endeemiliselt sellisesse olukorda, kus teda ümbritsevad marurahvuslikud ideed ning veel sada faktorit, mis vormivad tema maailmavaate militaristlikuks ja sõjakaks. see ei tähenda seda, et ta lakkab olemast intelligentne vaid seda, et ta maailmavaated ei ühti võibolle enam sinu omadega.

ja sa rääkisid endale üleüldse vastu ka. intelligentne inimene avastab relatiivsusteooria. siis leiutab tuumapommi kontseptsioon ja siis ka reaalselt ehitab aatompommi, mille ainus mõeldav eesmärk või kasutusala võiks olla massihävitusrelvana ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 19:21    Teema: Vasta viitega

Ma ei usu et see kus ta seda aatompommi katsetab mõjutaks palju seda, kas seda siis lõpuks Jaapanisse või kuhuiganes visatakse....
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 19:56    Teema: Vasta viitega

Samamoodi on intelligentne ka kindral, kes oma vägesid hästi juhib, vastase purustab, tema linnad vallutab jne jne.

Näiteks Sun Tsu on kindlasti intelligentsem kui nii mõnigi patsifist.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 21:05    Teema: Vasta viitega

nonoo. intelligente inimene peaks ikkagi olema ka teadlik sellest, et tapmine, ükskõik mis eesmärgil on halb, kuigi seda tuleb vahel teha, ja enamik kindrale on tegelikult, eriti vanemate meestena, vägagi patsifistlikud - teavad kui vale ja halb(kuid samas vältimatu) on sõda. niiet kindrali vastandada patsifistile, ükskõik mis kontekstis on minumeelest vale, kuigi on kindrale kes ei ole patsifistid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Järgmine
Lehekülg 11, lehekülgi kokku 12

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: