OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

PÖFFI animafestival
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 17:31    Teema: PÖFFI animafestival Vasta viitega

Nii. Minuga võttis ühendust PÖFFi kavas toimuva Animafestivali üks korraldaja Heilika. Ta andis teada, et Jaapani saatkond on neile seekord abis õiguste muretsemisel ja seega on neil rohkem võimalusi. Sellest lähtuvalt paluvad nad Eesti animeringkondadelt veidi abi.

Nimelt soovivad nad teada saada, mis animefilme siinsed animehuvilised sooviksid suurel ekraanil näha. Need peaksid olema uued filmid ja võimalusel ka sellised, mis mujal peale Jaapani pole esilinastunud.

Ma nüüd ei oska öelda, kunaseks neil täpselt seda vaja on, aga hakake juba soovitama. Hea oleks, kui te ka väikese ülevaate kirjutate või lisate lingi kohta, kus on väike ülevaade (võib olla inglise keeles).

Kui aeg täis, siis annan ma teie soovitused neile edasi :)
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 10:00    Teema: Vasta viitega

Niih. Lühikokkuvõttel pole mõtet, me kõik teame, millega tegu on :)

1. Ghost in the Shell: Innocence
2. Howl's Moving Castle (Eestis varem linastunud)
3. Vampire Hunter D: Bloodlust
4. Appleseed (2004?) (rohkem flashi kui stoori pärast, asi näeb tõesti väga hea välja)
5. Tokyo Godfathers (Eestis varem linastunud)
6. Final Fantasy VII: Advent Children (flash efekt ja linastunud see ka pole minu teada peaaegu kusagil... )

7. Beyond the Clouds (hjargil on revüü üleval täitsa)

Lühivormina võiks lisada "Hoshi no Koe" aka "Voices of a Distant Star"

http://www.animenfo.com/animetitle,893,ikcgjk,hoshi_no_koe.html

samalt re¾issöörilt, kellelt pärineb Beyond the Clouds... ja märksa kaunim lugu IMO :)
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 10:43    Teema: Vasta viitega

mina tahaksin isiklikult kohutavalt suurelt ekraanilt Mari Iyagi-t näha. tegu on küll kroea animatsiooniga ning kohati liialt ghiblit matkiv, kuid siiski iseseisvalt hakkama saav ja hämmastavalt ilus.

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1187
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 10:48    Teema: Vasta viitega

ma pooldan erici listi. aga ma lisaks sinna omaltpoolt fma conqueror of shambala. lihtsalt meeldib mulle se ja pole normaalselt näha saand...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 11:24    Teema: Vasta viitega

Väga tore! Kui ainult neid filme ei näidataks DVD pealt nagu seda tehti "Interstella 5555" näitamisel. DVD kvaliteet suurel kinolinal on täiesti mõttetu kogemus.

"Ghost in the Shell Innocence" ja "Appleseed" sobivad küll.
Lisaks juurde veel "Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa", kuna ma pole seda ise veel näinud.
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2359
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 11:54    Teema: Vasta viitega

Wishlist. Eriti Mind Game, mille kohta saab infot siit.

Aga mind siiski huvitaks millised valikuvõimalused neil on. Niisama huupi nõudes jäävad meil paljud asjad saamata ning samas võib üksjagu võimalusi kahe silma vahele jääda...

...kuigi ma usun, et nad ise ka ei tea mida neil saada on võimalik kuna see käib läbi mitme inimese.

Ning kaptengalaktlanil on tuline õigus, DVD'de näitamine on üsna mõttetu. Filmilint or bust.

Ning My Beautiful Girl Mari on ka ilus :) Aga ma ei usu, et see neil haardeulatuses on.

Ning pt3: ma teeksin õnnest püksi kui ma saaksin suurel ekraanil filmikvaliteediga näha GAINAX'i DAICON animatsioone. 4 reallzzzzz.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 12:07    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Aga mind siiski huvitaks millised valikuvõimalused neil on. Niisama huupi nõudes jäävad meil paljud asjad saamata ning samas võib üksjagu võimalusi kahe silma vahele jääda...

...kuigi ma usun, et nad ise ka ei tea mida neil saada on võimalik kuna see käib läbi mitme inimese.

Samas sinu viimane lause on ilmselt õige. No me saame neile esitada sellise pikema nimekirja, kust nad ise valiku teevad. S.t. võavad selle, mida võtta sab :P

Mis puutub "Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa"'sse, siis ma arvan, et see pole eriti hea idee. Tegu on ju sarja jätkuga. Rikub neil asja ära, kes sarja pole näinud. Kindlasti on ka mitmed asjad segasemad.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 12:50    Teema: Vasta viitega

selles suhtes on muidugi õigus, et kui sarja ei ole näind siis võib se eriti jabur paista. seega peab enne olema kosmaoses maraton, kus väikses saalis näidatakse kogu sari ära jutti :P
(jah ma ten et se on loll idee)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 12:55    Teema: Vasta viitega

alarkivi kirjutas:
selles suhtes on muidugi õigus, et kui sarja ei ole näind siis võib se eriti jabur paista. seega peab enne olema kosmaoses maraton, kus väikses saalis näidatakse kogu sari ära jutti :P
(jah ma ten et se on loll idee)


Tegelikult oleks see päris naljakas...Ma ei tea, kas seriaale on kunagi kinos enne näidatud?
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 14:29    Teema: Vasta viitega

hmm
ma ei suuda mäletada , et oleks kuulnud sellisest asjast. aga se oleks lahe.
vaja oleks väikest saali suhtselt ja head projektorit. samas sarju ei ole filmilindil....dvd'lt se kvaliteedi jama . nojah, samas mitte NIII hull ju.....
51 osa vaadata on siiski JULM maraton. ma tegin nii, et vaatasin kõik jutti ja se oli väsitav. õnneks oli vend ka ja sai ila veidi panna jne....
kellelgi on suurt kuiva keldrit kuhu panna diivaneid ja projektor??
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 15:44    Teema: Vasta viitega

Mulle kirjutati ka. Vastasin neile ka ja kuna siia kõik juba nimekirju üles riputavad, siis see oli minu nimekiri:

1) "Ghost in the Shell: Stand Alone Complex: The Laughing Man" (2005) - tegemist on maailmakuulsa Mamoru Oshii anime põhjal valminud teleseeria ("GitS: Stand Alone Complex") põhiliini koondamisega filmiformaati (pikkus ca 140 minutit). Jaapanis siirdus see otse DVD-le, aga kuna minu mäletamist mööda on PÖFFil varemgi filme otse DVD-lt projitseeritud ("Interstella 5555" tuleb meelde), siis ei peaks see vast probleem olema. (Samas oleksin ebasiiras, kui jätaksin ütlemata, et pettun iga kord avastades, et ehkki lunastasin kinopileti, olen sattunud vaatama suurele ekraanile venitatud DVD-d - tänu paarile halvale kogemusele olen muutunud ettevaatlikuks ja kahtluse korral pigem ei osta piletit.) Minu hinnangul on filmi tugevuseks haarav narratiiv ning läbimõeldud maailm, milles tegutsevad huvitavad peategelased; oluline nõrkus on aga tugev rõhk paljusõnalisel dialoogil, mis täispikas formaadis keskmist vaatajat ära nüristada ähvardab.

Lingid: http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3431
http://www.production-ig.co.jp/contents/works_sp/0950_/index.html
http://www.imdb.com/title/tt0346314/ (ingliskeelne link, küll seeriale, aga pädeb vast ka filmi kohta)

2) "Toshi wo totta Wani" ehk "The Old Crocodile" (2005) - 13 minuti pikkune lühianimatsioon krokodilli ja kaheksajala veidrast suhtest, autoriks Koji Yamamura. Film on lühike, aga kujutan ette, et koos sama autori ekstraklassi kuuluva "AtamaYama" ehk "Mt.Headiga" (2003, 10 minutit) moodustaks toreda lühianimatsiooni double-bill'i või kõlbaks näidata mõne muu veidi lühema animega, nagu näiteks järgmine...

Link Koji Yamamura loomingu kodulehele: http://www.jade.dti.ne.jp/~yam/E_Body.html

3) "Nasu: Summer in Andalusia" (2003, 47 minutit) - esimene Cannes' filmifestivali võistlusprogrammi valitud jaapani animatsioon. Mitme Ghibli stuudio teose loomise juures tähtsat rolli mänginud Kitaro Kosaka debüüt, mis põhineb samanimelisel lühimangal. Film keskendub hispaania jalgratturi raskele suvele, milles ränk võidurebimine võistlusel nimega Vuelta (Hispaania Tour de France'i ekvivalent, link: http://www.lavuelta.com/06/ingles/recorrido/index.asp) läheb sujuvalt üle vanade armuhaavade veel rängemaks lahtirebimiseks.

Link Midnight Eye arvustusele: http://www.midnighteye.com/reviews/nasu.shtml

4) "Nagasaki 1945 ~Angelus no Kane~" ehk "The Bells of Nagasaki" (2005, 80 minutit) - jaapani kirjandusklassikasse kuuluval Takashi Nagai romaanil põhinev täispikk animatsioon, mille rahastamiseks tegid annetusi Nagasaki linna elanikud ja paljud teised. Teemaks hirmsaim päev linna ajaloos ning kohutavad päevad pärast seda, peamiseks sündmuskohaks kohalik haigla.

Link: http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3620
Link ametlikule kodulehele: http://nagasaki1945.info/
Link algteosele: http://www.amazon.com/gp/product/4770018452/002-9735277-0486467?v=glance&n=283155
Link filmi toetuseks annetuste kogumise lehele: http://reshow.client.jp/nagasaki1945/top.htm

5) "Horus, Prince of the Sun" ehk "The Little Norse Prince" (1968, 82 minutit) - kuulsa "Grave of the Fireflies"-i (mille kinoseansi - mitte DVD pealt, vaid ikkagi korralikult filmilindilt - eest mina isiklikult oleksin valmis ka 300 krooni maksma) re¾issöör Isao Takahata täispikk debüüt, mis kuulub anime nö kullafondi ja on seejuures väga vähe tunnustust leidnud. Film tuli eelmisel sügisel viimaks ometi ka ingliskeelsete subtiitritega DVD-l välja, aga kinolina on ikka kinolina. Juba mainitud "Grave of the Fireflies" oleks muidugi teine samasugune maiuspala. Kumbki pole muidugi midagi uut, aga mõlemad (eriti viimatimainitu) teeniksid eesmärki avardada eestlaste arusaamu animest.

Link heale ülevaatele "Horusest": http://www.danielthomas.org/pop/film_reviews/horus.htm
Link "GotF"-le pühendet' lehele: http://www.nausicaa.net/miyazaki/grave/
Link "GotF" arvustusele Roger Eberti sulest: http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20000319/REVIEWS08/3190301/1023

Eks näis, mis sellest kõigest saab. Loodan parimat.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 19:19    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:

5) "Horus, Prince of the Sun" ehk "The Little Norse Prince" (1968, 82 minutit) - kuulsa "Grave of the Fireflies"-i (mille kinoseansi - mitte DVD pealt, vaid ikkagi korralikult filmilindilt - eest mina isiklikult oleksin valmis ka 300 krooni maksma) re¾issöör Isao Takahata täispikk debüüt, mis kuulub anime nö kullafondi ja on seejuures väga vähe tunnustust leidnud.


seda on eestis näidatud, jaapani saatkonna vahendusel üks kord kuus-seitse aastat tagasi. ja see oli suhteliselt piinav. ???

ma tahaksin suurelt ekraanilt näha Satoshi Koni "Millennium Actressi" (2001).
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 21:17    Teema: Vasta viitega

doujimasan kirjutas:
seda on eestis näidatud, jaapani saatkonna vahendusel üks kord kuus-seitse aastat tagasi. ja see oli suhteliselt piinav. ???

Ma ei teadnud. Kumba "seda" siis? Ja noh, maitse asi, eks ole. Bunnysmile
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 22:15    Teema: Vasta viitega

seda 68. aasta Holsi siis. piinav selles mõttes, et see on rohkem nagu totaalne retro-kurioosum kui praeguste standardite järgi toimiv ja lahe film. ei tasu vaeva, kui just pole sügavat anime-ajaloo-huvi või üliarenenud väänlemapaneva-naiivsuse-lembust.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 20, 2006 06:41    Teema: Vasta viitega

Kui juba jutt võimaliku seeriate linastamise peale läks, siis...

Furi Kuri maraton rokiks täiega ja jääks mõistliku ajalimiidi sisse! :)

Kui ma nüüd ei eksi, siis asi näeks välja nii:

5x25 minutit
1x31 minutit

kokku 156 minutit ehk 2h 36min mis ei ole kuidagi ülemäära pikk!

Lisaks - juhtumisi on selle anime ühel peategelasel au kaunistada baka.ee päist (jah, see sama neiu kassiga seal üleval hetkel ja pesapallikurikaga avalehel).

Seega oleks tegu niiöelda mõttelise märgiga, mis annaks otseselt märku bakade involvmentist PÖFFi asjade kokkupanemisel Happybunny

Link: http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=animelist&adb.search=FLCL&do.search=search
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 20, 2006 08:33    Teema: Vasta viitega

doujimasan kirjutas:
ei tasu vaeva, kui just pole sügavat anime-ajaloo-huvi või üliarenenud väänlemapaneva-naiivsuse-lembust.

Mul jääb niisiis üle vaid otsustada, kumb nimetatud vaegustest mind iseloomustab - nagu selgub, päris normaalne inimene ma olla ei saa, kui "Horus" meeldis.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Exb
phonescooled


Liitunud: 15 Veeb 2005
Postitusi: 135
Asukoht: Estonia

PostitusPostitatud: Nelj Apr 20, 2006 11:12    Teema: Vasta viitega

Üldjoontes toetaks ericku nimekirja kuid lisaks Lühiformaadis võiks esindatud olla "She & Her Cat".
erick kirjutas:
Lühivormina võiks lisada "Hoshi no Koe" aka "Voices of a Distant Star"

Lühivormina? Olen seda näinud täispikkuses(~30min?) & ei paneks pahaks selle sellist esitust.
_________________
*smoking is worst way to commit suicide*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Nelj Apr 20, 2006 11:35    Teema: Vasta viitega

njaa
furikuri on sürr ja meeletult tore.
seda vaatakse isegi hea meelega uuesti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 20, 2006 12:22    Teema: Vasta viitega

Kui mulle PÖFFi tiimilt kiri tuli, oli seal selline lause: "Need võiksid soovitavalt olla uued ja isegi mitte Jaapanist väljaspool linastunud filmid."

Sestap üritasin enda nimekirja puhul viia miinimumini "olen X juba sada korda näinud, aga lahe oleks seda veel sajaühendat korda kinos näha"-aspekti, piirdudes üksnes punktiga 5. Punktide 1 kuni 4 all olevaid filme pole ma kunagi näinud, ehkki väga tahaksin.

Ma ei tea küll, millise kirja genky sai, ent mulle tundub, et PÖFF tahab siiski oma programmi kaasata vastsemat toodangut, seega mitte üle kolme aasta vanust. Viienda alapunkti käisingi välja üksnes õrnast lootusest, et totaalsed retro-kurioosumid käivad ka... :)
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 20, 2006 12:36    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Kui mulle PÖFFi tiimilt kiri tuli, oli seal selline lause: "Need võiksid soovitavalt olla uued ja isegi mitte Jaapanist väljaspool linastunud filmid."

Sestap üritasin enda nimekirja puhul viia miinimumini "olen X juba sada korda näinud, aga lahe oleks seda veel sajaühendat korda kinos näha"-aspekti, piirdudes üksnes punktiga 5. Punktide 1 kuni 4 all olevaid filme pole ma kunagi näinud, ehkki väga tahaksin.

Ma ei tea küll, millise kirja genky sai, ent mulle tundub, et PÖFF tahab siiski oma programmi kaasata vastsemat toodangut, seega mitte üle kolme aasta vanust. Viienda alapunkti käisingi välja üksnes õrnast lootusest, et totaalsed retro-kurioosumid käivad ka... :)

Ka mina sain täpselt sama kirja. Vähemalt selle lause põhjal järeldades. Ma panin selle kohe teema algusess kirja (see uued filmid).

Samas võiksid olla ka vanemad filmid igaksjuhuks kirjas, kuid sellised, mida Eestis pole veel mingilgi moel esitatud (kinos ja telekas ma mõtlen).
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: