OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

VHS anime -> PC

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Laup Juul 18, 2009 16:44    Teema: VHS anime -> PC Vasta viitega

On ehk mõnel sellega kogemusi või teab mõnda eestikeelset foorumit kust selle kohta infot leida võiks?
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
animegun1



Liitunud: 10 Sept 2008
Postitusi: 397
Asukoht: Tallinn - LA/Mustakivi

PostitusPostitatud: Laup Juul 18, 2009 17:00    Teema: Vasta viitega

Osta endale screen recorder....ühenda see arvuti ja teleka vahele
,see lindistab kõik arvutisse mis ekraanilt jookseb.
Nagu näiteks Dazzle Video Creator ...maksab see 1200-1400 krooni
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Products/Consumer+Products/Dazzle/
_________________
Error 404: Cake not found
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
animegun1



Liitunud: 10 Sept 2008
Postitusi: 397
Asukoht: Tallinn - LA/Mustakivi

PostitusPostitatud: Laup Juul 18, 2009 17:05    Teema: Vasta viitega

Või näiteks see http://www.dealtime.com/xPO-Sabrent-Sabrent-USB-2-0-Video-Audio-Capture-DVD-Maker-Adapter-USB-2-0-MPEG-Encoder-Plug-n-Play-Vista-Re palju odavam kah pealegi
_________________
Error 404: Cake not found
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
toomas



Liitunud: 25 Mai 2008
Postitusi: 250
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juul 18, 2009 19:39    Teema: Vasta viitega

Ühtegi eestikeelset foorumit ei ole videotöötluse otstarbeks uurinud, nii et seda soovitada ei oska. Küll aga olen vanu 8mm koduvideo filmirulle digitaliseerinud, nii et üht teist oskan vast soovitada.

Küll aga kui sa tahad ise asju ümber lindistada, siis üks põhjalikumaid juhendeid pakkuv leht on siin.
http://www.doom9.org/
See küll keskendub video arvutis töötlemisele, aga seda on ka nagunii vaja teha.

Pmlt, kui sul on olemas videomakk, siis on sul arvuti poole peal vaja ükskõik mida, mis suudaks pilti sisse lugeda. Kehvem variant on see, kui sul on TV kaart ainult antennisisendiga. Sellega saad sa küll videomaki ja arvuti ühendatud, aga pildikvaliteet on kehva. Parem variant on see, kui sul composite või component sisendid ja väljundid videomakil ja arvutil. Arvuti poole peal leiab neid paremate videokaartide või siis eraldi laienduskaartide pealt. Vahest käib audio ka läbi laienduskaartide, aga enamasti tahad sa selle line-in sisendisse panna. Muidugi kõige parem oleks kui mingi digitaalse liidesega saaks videomakist asju edastada, aga tõonäoliselt on see overkill selle jaoks, mis sa teed.

Programme selle tegemiseks on ka tuhat tükki. Võin julgelt öelda, et tasuta programmid sobivad enamusteks juhtudeks. Kuna sa vist ei taha teha mingit videode lõikumist, klippidele vaheeffekte lisada jms, siis tõonäoliselt kõige lihtsam variant on sul VirtualDub-i kasutada. Mitmed küll kiruvad seda, aga minu meelest on see siiski hea (võid proovida ka sellist asja nagu "freeVCR"). VirtualDub on lihtne, kuid väga võimas vahend nii capturemiseks, kui mingi koodekiga pärast pakkimiseks. Ise kasutasin selle filtreid ka pildi kvaliteedi parandamiseks (see oli suht käsitöö). Googelda.

Koodekid, millesse lõppversioon pakkida, soovitan näiteks h264 video jaoks ja mpeg audio heli jaoks. Bitrate 800-1500kbps videole ja 96-128 audiole peaks paras olema videokasseti materjali jaoks (kui heli on mono, siis läheb audiole veel vähem bitratet). Reso vast 352×288 kui sul just väga hea kvaliteediga vhsid pole. Framerate vast 25, sest sul videod tõonäoliselt PAL. Pmlt võid ka xvid ja mpeg audio-t kasutada, võibolla isegi õnnestub sul reaalajas encodeda sellesse formaati, kui piisavalt hea arvuti on. Kui mitte, siis enne tuleb mingisse vähemnõudlikumasse vaheformaati salvestada.

Ok, lobisen kole palju, aga üks põhilisi ivasid siin jutus on, et pmlt on kaks varianti:
* kas lubada endale mingi 1000-2000 eek väljaminek ja osta mingi riistavarajupp ja softijupp (vahest müüakse ka koos), ning teha asi enamvähem point and click meetodil ära
* või nikerdada ise olemasolevatest vahenditest parim kvaliteet välja

Tegelikult on veel tuhat asja, mida tasub tähele panna, aga neist ma ei räägi, kui keegi ei küsi. Arvan, et kõige rohkem tuleb sul probleeme deinterlacemisega. Vot, kõik! :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Püh Juul 19, 2009 06:24    Teema: Vasta viitega

toomas kirjutas:
Tegelikult on veel tuhat asja, mida tasub tähele panna, aga neist ma ei räägi, kui keegi ei küsi. Arvan, et kõige rohkem tuleb sul probleeme deinterlacemisega. Vot, kõik! :P


Räägi julgelt. Siin on natule lisainfot ka.

Käisin poodides ja surfasin internetis ning sain ise ka targemaks.

Eesmärgiks on lindil olev materjal kõvakettale saada, võimalikult väiksete failidena ja võimalikult vaadatava kvaliteediga kõvakettale saada.

0) Nagu aru saan on ainult TV tuner card tarvis. See tuleb arvutisse panna ja ühendad videomakiga ja siis kasutad kaasasolevat tarkvara, et lindistus arvutisse saada.

Poes pakuti 600 EEK eest taolist AverMedia kaarti Müüa ütles, et see on ainult analoog ja rääkis hästi segast juttu vahele, seega jätsin esialgu ostmata. :(

Aga mu videomakil on ainult scart ja antenni liides. Poes pakuti varianti, kus oli scart out otsik ühel pool ja s-Video out ja audio out juhtmed teisel pool. Maksis 150 EEK. Kas oleks siis mõistlikum seda kasutada ja ühendada videomaki skardi pesast, juhe tv tuner kaadri Svideo ja audio pessa?

1) Video kassetid on 4 tunnised (PAL SECAM) TDK või MAXWELL need mida poest 30 krooniga saab. Kuid salvestus on tehtud LP re¾iimis ehk 4 tunni asemel on hoopis 8 tundi. Aga see teeb vist kvaliteedile natuke liiga ka onju?

2) Oskan natuke encoodida ka ning arvasin, et lõppformaat jääb *.rmvb (RealProducer Plus 10) või *.flv (CamtasiaStudio) Mis sa arvad?

3) Virtualdubmodi olen kunagi ainult encoodimise/lõikamise eesmärgil kasutanud. On sul ehk tahtmist 1 pisike (puust ja punasest) näide tuua, kuidas filtrit kasutades parem kvaliteet saada ?
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 19, 2009 07:29    Teema: Vasta viitega

Ma avastasin, et arvutiajakirjas "digi nr.46 2009" on õpetus ,kuidas VHS pealt DVD peale kopeerida. Kui oled huvitatud, siis võin sulle selle materjali saata meili peale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
toomas



Liitunud: 25 Mai 2008
Postitusi: 250
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 19, 2009 09:20    Teema: Vasta viitega

chi kirjutas:
toomas kirjutas:
Tegelikult on veel tuhat asja, mida tasub tähele panna, aga neist ma ei räägi, kui keegi ei küsi. Arvan, et kõige rohkem tuleb sul probleeme deinterlacemisega. Vot, kõik! :P


Räägi julgelt. Siin on natule lisainfot ka.

Käisin poodides ja surfasin internetis ning sain ise ka targemaks.

Eesmärgiks on lindil olev materjal kõvakettale saada, võimalikult väiksete failidena ja võimalikult vaadatava kvaliteediga kõvakettale saada.

0) Nagu aru saan on ainult TV tuner card tarvis. See tuleb arvutisse panna ja ühendad videomakiga ja siis kasutad kaasasolevat tarkvara, et lindistus arvutisse saada.

Poes pakuti 600 EEK eest taolist AverMedia kaarti Müüa ütles, et see on ainult analoog ja rääkis hästi segast juttu vahele, seega jätsin esialgu ostmata. :(

Aga mu videomakil on ainult scart ja antenni liides. Poes pakuti varianti, kus oli scart out otsik ühel pool ja s-Video out ja audio out juhtmed teisel pool. Maksis 150 EEK. Kas oleks siis mõistlikum seda kasutada ja ühendada videomaki skardi pesast, juhe tv tuner kaadri Svideo ja audio pessa?


See et see tv kaart analoog on, tähendab pmlt, et sa ei saa sellele antenni taha pannes enam vasti pilti näha, muud midagi. Meil ju vasti ainult digitelevisioon :P

Kui tollel kaardil hea tavaline video sisend on ja sa telekat sellega vaatama ei hakka, siis vahet pole kas ta on analoog või digi.

SCART on tegelikult välja mõeldud selleks, et ei peaks ühendama üksikuid juhtmeid mitme seadme vahel. Nii et tegelikult jooksevad scardi sees täpselt samad traadid, mis vahest on eraldi pistikutena välja toodud (svideo, composite video, audio vasak ja parem ja muu pudi padi). Scardiga võib sul tegemist tulla, sest kuna see on suhteliselt loll liides, siis võib juhtuda see sa ei saa sealt lihtsalt pilti läbi. Kõige tõonäolisem, mis võib sul vast juhtuda on see, et sa ostad sellise juhtme, millel ühes otsas on scart ja teises svideo. Nüüd kui sul videmakk juhtumisi ei saada svideot välja, siis ei tule teises otsas svideo pistikust mitte kui midagi välja (või tuleb ainult mustvalge pilt). Vanemad ja odavamad videomakid saadavad ainult composite väljundit välja (svideo annaks natuke paremat kvaliteeti). Mul on endal scardiga mässamiseks midagi sellist.

Nii et vaata, et sa ostetavast scardi juhtmest ka composite kätte ikka saaks.

Tsiteerin::


1) Video kassetid on 4 tunnised (PAL SECAM) TDK või MAXWELL need mida poest 30 krooniga saab. Kuid salvestus on tehtud LP re¾iimis ehk 4 tunni asemel on hoopis 8 tundi. Aga see teeb vist kvaliteedile natuke liiga ka onju?


Mjah, kuna vhs on puhas analoog, siis kvaliteet ikka kannatab.

Tsiteerin::


2) Oskan natuke encoodida ka ning arvasin, et lõppformaat jääb *.rmvb (RealProducer Plus 10) või *.flv (CamtasiaStudio) Mis sa arvad?



Ma ei soovitaks kumbagi samaoodi nagu ma ei soovitaks vmw-d näiteks. Võibolla on viga minus, aga ma ei taha neid proprietary formaate. Vana hea avi on hea küll. Kui tahad moodne olla, siis mkv või ogm-e võib ka kaaluda. Tavaliselt on need formaadid lihtsalt kestad ja seal sees on ikkagi samade koodekitega kodeeritud asjad. Nii näiteks võib sul olla h264 koodek avi sees või siis flv sees (kiputakse nimetama lihtsalt mp4-jaks).

Tsiteerin::


3) Virtualdubmodi olen kunagi ainult encoodimise/lõikamise eesmärgil kasutanud. On sul ehk tahtmist 1 pisike (puust ja punasest) näide tuua, kuidas filtrit kasutades parem kvaliteet saada ?


See on hea koht filtrite otsimiseks.
http://infognition.com/VirtualDubFilters/

Võisk kirjutada küll vahest midagi piltikvaliteedi parandamisest, aga kole palju sõltub sellest, kust sa kohast ja kuidas sa lindistad. VHSi pilti ma parandada pole üritanud, nii et kõige targemat juttu selle koha pealt ajada ei saa :P Aga peamised kvaliteedikaod peaksid olema vhs-il "color bleed" ja teine on siis kui sa compisite videot kasutad. Ma praegu ei tea mäleta kuidas seda artefakti nimetati, aga selle tulemusena tekkisid peenikeste valgete pindade äärtesse vikerkaarevärvid. Nii et nendega tuleb võidelda. Praegu aga aetakse mind Pärnusse, nii et ise rohkem praegu uurida ei saa. Mis deinterlacemisega sul saab, ma ka ei tea. Kui hästi läheb, siis võibolla saad sellest isegi nii üle, et ei pane tähelegi.

Muidu ma küll seda digi artiklit näinud pole, aga arvan, et tasub uurimist, mis seal kirjutatakse. Üldiselt on nad seal Digis mõistlikut juttu ajanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: