OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Abi anime tõmbamiseks
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 09:50    Teema: Vasta viitega

Hmmm, Prospero, siin paned hoopis sina puusse ja päris palju.

Mkv ja ogm ei ole koodekid, nad on pigem "konteinerid". Teisisõnu, suurepärane võimalus panna ühte faili sisse videostriim ja mitmekeelsed helid ja subtiitrid- nii et samas failis on näiteks eesti- ja venekeelne heli ja lisaks veel soome- ja saksakeelsed subtiitrid. Põhimõte on sama, kui näiteks DVD puhul.

Siiski, see video seal sees ei ole mkv või ogm-ga kodeeritud. Nende asemel kasutatakse samamoodi divxi või xvidi või midaiganes. Seejärel võetakse ka audiostriimid ja subtiirtid ja sokutatakse need kõik kokku ühte, mugavasse ja käepärasesse konteinerisse, milleks ongi ogm või mkv. Seega, nad pole koodekid, nad on pigem piknikukorvid, kust võib igasugu toredaid asju leida :p

Tavalise fansubi puhul, kus on jaapanikeelne tekst ja inglisekeelsed subtiitrid, pole kummagi konteineri kasutamine eriti mõtekas.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 10:34    Teema: Vasta viitega

nää, hjarg ütles juba kõik ära. fansubide kohta täpsustaks niipalju, et kuna seal on tavaliselt ainult üks keel ning hardcoded subtiitrid, siis kaotab "konteiner" oma mõtte, sest seal oleks ainult üks avi fail.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Prospero



Liitunud: 7 Mai 2005
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 15:45    Teema: Vasta viitega

hjarg ma ei pane puusse, mkv ja ogm on tõesti nn. konteinerid (mitte pigem nagu vaid ongi), nagu ka avi saab olla. mkv ja omg, ning nagu ma ütlesin toetavad nad peale mitmekeelsuse võimaluse ka uuemaid codeceid, mille kvaliteet suurus suhe on parem kui parimate codecite, mida avi suudab toetada. Nendeks on nagu ma juba enne mainisin audio codecid: ACC, Vorbis, RV9, jt. Sa vist ei lugenud mu postitust eriti põhjalikult läbi :)
Prospero kirjutas:
Ühesõnaga mkv ja ogm'i suurus/kvaliteet suhe on palju parem, sest nad toetavad uuemaid ja paremaid codec'eid.
Sellest lausest annab minuarust välja lugeda et nad on konteinerid mis toetavad paremaid audio ja video formaate=codeceid.

Ma parem annan teile võimaluse ise järele uurida, et hoida ära edasisi vaidlusi.
mkv kohta:
http://forum.doom9.org/showthread.php?threadid=54306
http://www.matroska.org/
http://corecodec.com/modules.php?op=modload&name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=324
ogm'i kohta:
http://forum.doom9.org/showthread.php?s=d0dfcac4a3a745e5d859855c84a3a7f6&threadid=58680
(OGM= prantuse lühend GMO'le, kui tahate rohekem infot ogm'i kohta otsige prantuse greenpeace'i lehekülgede vahelt)
_________________
http://www.animenfo.com/myanimedb.php?userid=70420
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 17:34    Teema: Vasta viitega

Prospero kirjutas:
Ühesõnaga mkv ja ogm'i suurus/kvaliteet suhe on palju parem, sest nad toetavad uuemaid ja paremaid codec'eid.


Eip, sellest lausest annab siiski välja lugeda, et nad on mingid asjad, mis toetavad uuemaid ja paremaid koodekeid. Konteinerist pole sõnagi juttu.

Lisaks, nagu nii mina kui ka ruri juba ütlesime, ei ole konteinerite kasutamine olukorras, kus subid on hardcoded ja kasutatakse vaid üht audiostriimi, eriti mõtekas.

Nagu ise mainisid, kasutatakse neid formaate peamiselt DVD-ripperite poolt, kes soovivad kasutajatele pakkuda nii sub- kui ka dub versiooni. Samas teeb see olematuks sinu väite, et inimesed ei oska nende versioonidega midagi peale hakata. Kõik on tirinud ja naudivad.

Muideks, sa arvad, et kõik fansubide kodeerijad on nii kehvad mehed, et ei oska koodekeid ja konteineried ja muid asju võrrelda? Või ei pea nad lihtsalt mõttekaks olematute eeliste pärast formaati vahdendada?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 20:20    Teema: Vasta viitega

Prospero kirjutas:
Vabandust ruri aga sa eksid rängalt oma väitega, et avi on parima kvaliteedi ja suurusega.

ei eksi rängalt. tegelikult ei eksi üldse, kuna need väited ise on juba imelikud. samas pean tunnistama, et kirjutasin oma lause natuke mõtlematult ning pigem põhjendatuna sellest, et tavaliselt on ogm/mkv-s minu jaoks mõttetut prahti (üleliigsed audiotrackid) kaasas ning selle sealt väljaviskamisel saan ma väiksema faili. tavaliselt avi, kuna osasid ogm/mkv faile ei jõua arvuti korralikult maha mängida.
Tsiteerin::
Ainus põhjus miks avi'it nii palju kasutatakse on see, et see ei vaja vaatamiseks mingeid codec'eid

avi oli juba algselt kujundatud sisaldama kompressitud videot ja audiot, seega on su väide vale. pealegi pole ma pakkimata kujul avi'sid veel kusagil kedagi levitamas näinud, kõigil avi'del on vähemalt video mingi valemiga kokku pakitud.
Tsiteerin::
mida aga avi ei toeta (nt ACC, Vorbis, RV9, jt). Ühesõnaga mkv ja ogm'i suurus/kvaliteet suhe on palju parem, sest nad toetavad uuemaid ja paremaid codec'eid.

mina jälle ütlen, et mkv ja ogm'i suuruse/kvaliteedi suhe ei ole palju parem vaid nad on paremad konteinerid kui avi. kui teha mkv'st avi või vastupidi, siis lõppfaili suurusel pole olulist vahet ning sellepärast ongi imelik öelda (nagu ülalpool mainisin), et mkv või ogm on parema suuruse/kvaliteedi suhtega kui avi või vastupidi. need, mis faili suuruse/kvaliteedi suhte paremaks teevad on ikkagi koodekid, mitte konteinerid, sest avi'sse saab hea tahtmise juurel ka uuemad koodekid sobitada, kuigi tulemus ei pruugi alati korralikult töötada ning on mittestandartne.
Tsiteerin::
Minuarust tuleks kõik uued animed lasta välja omg'na või mkv'ga, sest need palju paremad, kardetakse lihtsalt et inimesed ei saa hakkama nende käivitamisega ja seega jäädakse avi juurde.

sa vist eeldad, et uued animed ripitakse kõik dvd pealt? või et jaapani TV-st saadakse mitmekanaliline AAC heli ning mitmekeelsed subtiitrid, seega oleks mõttekas avi asemel mkv kohe teha? et sul tõlkida poleks vaja, soovitaksin sul TV-st mingi subtiitritega film kõvakettale salvestada ning siis mõtiskleda selle üle kui kasulik oleks sellest ogm või mkv teha. st, mida sa sellega võidaksid kui sellisest TV-st võetud asjast avi asemel mkv teeksid?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Prospero



Liitunud: 7 Mai 2005
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 21:39    Teema: Vasta viitega

Ma ei viitsi enam vaielda, sest see vaidlus ei tundu kuhugi jõudvat :P, pealegi läheb see teemast natuke mööda kah. Muideks fansubide kooderijate taseme kohta on sul õigus, nende tase on küll varjeeruv aga enamasti parematel subgroupidel on nad asjale väga pühendunud ja sellega kursis.

Tahate edasi vaielda saatke pm LaLaLaa

*puhtal kujul avid olid täitsa olemas ja kuskilt võid neid ehk veel leida.
EDIT: to ruri, võib ehk leida = aegunud / seisma jäänud saitidelt näiteks.
*kuna mkv, ogm, avi on kõik konteinerid võite oma väidete tõestamiseks proovida mingi samad audio ja video failid nendesse erinevatesse konteineritesse paigutada ja neid seejärel võrrelda, kuigi ma pean tunnistama, et see võib natuke tüütu olla, kui pole asjaga varem tegelenud.
EDIT: võrrelda ka kvaliteeti
_________________
http://www.animenfo.com/myanimedb.php?userid=70420


Viimati muutis seda Prospero (Püh Mai 08, 2005 23:30). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 22:51    Teema: Vasta viitega

Prospero kirjutas:
Tahate edasi vaielda saatke pm LaLaLaa

mis seal vaielda. kui sina arvad, et mkv/ogm on formaadid, mis pakivad faile väiksemaks, siis arva edasi. kui arvad, et "puhtal (pakkimata) kujul avisid võib kuskilt ehk veel leida" tähendab lõppkasutajate hulgas laia levikut, siis arva ka seda edasi.

... u 5 min pärast.

algfail:
243 460 799 ufo.mkv
demuxing:
35 629 981 ufo.aac
208 574 216 ufo.av

muxing to avi:
244 684 266 ufo.avi
muxing to ogm:
209 834 851 ufo.ogm
ei saanud aac'd muxida, seega lisame audio ja saame umbes 245 464 832

ei mingit kohutavat vahet. kuna muximine käis kiiresti siis tekkinud vahe on konteineri enda pärast, mitte mingi pakkimise pärast. MOTT.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ghh



Liitunud: 18 Okt 2004
Postitusi: 30

PostitusPostitatud: Teis Mai 10, 2005 23:25    Teema: Vasta viitega

tsh emm vahet ei ole ju tegelikult.

avi - on võimalik dual audio kuid mitte softsubid.
mkv,ogm - audiotracke palju tahad ja subisid ka palju tahad,kasutatakse DVD-de rippimisel.mkv või ogm mängimisel on sul vaja ikkagi avi koodekit n xvid,divx5,või midagi,mis konteineri sees olevat AVI mängida mõistaks(xvid on minu probleemid peaaegu alati lahendanud)Aga tahaks näha kuidas ogm või mkv DVD pleieris mängib,avi ainuke puudus ongi see et softsubid ei ole võimalikud,plussiks(väga suureks paljude jaoks)DVD/CD plaadile kõrvetatult mängib seda DVD pleier.Mkv on praegu minuarust saast,sellepärast et liiga uus ja palju jama sellega veel.Kui üldse midagi,siis teeks panuse ogm-i peale,see pole mitte paha.Ideaalne minu jaoks oleks praegu avi+textifail subiga.
Encodimise värk on juba omaette ooper,ma olen näinud 2 tunnist filmi mille kvaliteet on super 700MB failis,kõik on-mis valikuid sa teed ja mis progega,koodekiga ja kui hea on algmaterjal n DVD[NTSC,PAL n ja palju muud(vist nii)].
http://www.headbands.com/gspot/ <---see progi näitab sulle ära mis koodekit sul ogm/avi tahab ja muud jama kah veel.

10 post,peab vist pensionile minema,sooja ilmaga liiga aktiivseks muutunud,raibe.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2005 00:20    Teema: Vasta viitega

ghh kirjutas:
tsh emm vahet ei ole ju tegelikult.

on küll.
Tsiteerin::
avi - on võimalik dual audio kuid mitte softsubid.

on võimalik lisada mitu audiot ja softsube virtualdubmod'iga. samuti on võimalik ka AAC heli sinna sisse panna, kuigi Prospero vastupidist väidab. st, kuigi avi standard on vana ja paljusi asju ei toeta, on siiski võimalik nii üht kui teist aviga ette võtta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ghh



Liitunud: 18 Okt 2004
Postitusi: 30

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2005 00:51    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
on võimalik lisada mitu audiot ja softsube virtualdubmod'iga.

Nojah aga sul peab ikkagi olema .idx fail seal avi kõrval veel,miks ei võiks seal lihtsalt textifail olla siis(võibolla kui especial fonti või värvi tahad).
Ei saa öelda et avi on vana,mõne aasta tagune avi oli vana,see mis praegu on teine asi,kari tarku inimesi on kallal,siis panevad sinna lõpuks mida iganes sisse.(softsubbed avi olen ma korra näinud oli hiina subidega Shadow ep 1,nuhin ringi ep 4 ega keegi ei tea midagi sellest?)

ruri kirjutas:
ghh kirjutas:
tsh emm vahet ei ole ju tegelikult.

on küll.


Ütleme siis nii et plussid ja miinused on enam-vähem tasakaalus ogm vs avi,mkv-st ei räägi,pc+vindoosa mängib kõike nagunii.Huvitav millega neist kolmest linuxil kõige rohkem probleeme on,kindlasti mitte aviga(pole kodutööd teinud selle koha pealt).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2005 01:24    Teema: Vasta viitega

ghh kirjutas:
nojah aga sul peab ikkagi olema .idx fail seal avi kõrval,miks ei võiks seal lihtsalt textifail olla siis

ei pea. .srt ehk siis tekstifail lisatakse streamina avi faili sisse, nii et avi on üks fail mis sisaldab kolme streami: audio, video ja subtiitrid.
Tsiteerin::
Ei saa öelda et avi on vana

avi standard on vana ja aegunud ning keegi seda edasi ei arenda. kui viitsida otsida, leiab mujalt kindlasti paremat infot, aga ka siit võib päris hästi paljude suhtumise avi'sse välja lugeda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ghh



Liitunud: 18 Okt 2004
Postitusi: 30

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2005 01:40    Teema: Vasta viitega

-VirtualDubMod 1 5 10 1 ogm ja mkv-ga pole probleeme,sisemiste subtiitrite lisamisega avile on jama,äkki saaks siis mingi lingi või,kus selle kohta infi oleks.Avi softsub,haruldaselt vähe annab selle kohta välja kaevata,kunagi sai ka otsitud selle asja kohta.Oled äkki ise valmis meisterdanud mõne softsubitud avi,võibolla on minu virtualdubmodil mõni ime .dll puudu?
Tahaks sellest imeloomast siis midagi rohkem teada.
-Noh,avi on surnud siis,mis teha,olgu muld talle kerge.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: