OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

OldSchool Animed: ReWatched

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Uranus



Liitunud: 2 Märts 2003
Postitusi: 250
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Püh Apr 24, 2005 02:00    Teema: OldSchool Animed: ReWatched Vasta viitega

Mõtlesin, et siin võiks rääkida animetest, mida olete kunagi varem näinud (pean silmas väiksena, aastates ei hakkaks paika panema, eks igayks defineerib seda enda jaoks erinevalt) ja nüüd uuesti vaadanud ning millised olid muljed varem ja millised praegu.

Enda kogemustest siis:

Hakkasin vaatama Rose of Versailles't (saksa peal jooksis kunagi nime all "Lady Oscar"). Kokku on seeriat 40 osa, viimati sai 34-s osa vaadatud. Varasemad muljed olid suht kesised, kuna lapsena polnud veel erilisi võõrkeele oskusi, läks vähemalt 3/4 tegelaste jutu mõttest kaduma. Peale selle ei meeldinud mulle joonistustill mitte karva võrdki. Keelebarjääri tõttu jäi mul ka arusaamatuks, et lady Oscar tegelikult naissoo esindaja oli ning seeläbi tundus kuidagi väga homo käitumisega olevat emm . Siiski hakkasin ma seda vaatama, kuna sattusin juhuslikult peale ühele võitlussteenile, mis tundus tol hetkel päris huvitav.

Nüüd aga vaatan asja hoopis teise pilguga. Arvestades, et tegemist on 1979. aasta animega, on see joonistatud päris hea detailsusega, taustad on kohati üsna ilusad. Tegelaste liikumise sujuvus jätab rohkem kui soovida, aga see on minu arvates täiesti andestatav. Autor Riyoko Ikeda on päris oskuslikult põiminud ajaloolised faktid oma fantaasiaga ning mõnda fakti veidi moonutanud, et see looga hästi sulanduks. Igatahes vahepeal on päris mõnus äratundmisrõõm ajalootundidest. :) Eriti huvitav on see, et ajalugu pole mulle kunagi meeldinud, aga see anime pani mind välja uurima, et kes nendest tegelastest ka päriselt elanud on (Marie-Antoinette ja Louis XVI on muidugi tuntud nimed, kuid seal on veel piisavalt tegelasi, kes ka päriselt elanud). Ülkokkuvõttes pole ma pikka aega midagi nii head vaadanud ja soovitan kõigile. :)
_________________
Elevator Summoner.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 03, 2005 23:40    Teema: Vasta viitega

kõige oldschoolim anime, mida ma mäletan on "ultraman". ilmselt olen lihtsalt laisk, kuid ei ole seda kusagilt korralikult hankida suutnud. kuid vaataks igatahes nostalgia mõttes uuesti :)

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2347
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 07, 2005 11:34    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
kõige oldschoolim anime, mida ma mäletan on "ultraman". ilmselt olen lihtsalt laisk, kuid ei ole seda kusagilt korralikult hankida suutnud. kuid vaataks igatahes nostalgia mõttes uuesti :)

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2347


Täiesti nõus :) Mul isegi kaks klassivenda algkoolis kleepisid endale tähe otsaette ja jooksid mööda koolimaja ringi : P
Mina aga ei soovita uuesti vanu animeid vaadata, sest muidu see mõnus tunne kaob. Minu üks selliseid nostalgiaanimeid on Saber Rider and the Star Sherifs -> animenfo ja ANIDB <-
Ma olen endale seda vaikselt tõmmama hakanud, aga see vaimustus on kadunud peale selle nägemist :/ Selline päris algeline on. Kurvaks teeb lausa, et asja ära rikkusin T_T
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Prospero



Liitunud: 7 Mai 2005
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 07, 2005 22:12    Teema: Vasta viitega

õuldschool'id animed mida olen näinud (vähemalt need mis hetkel meelde tulevad):

Galaxy Express 999 - (1978) subbitakse alles - http://a.scarywater.net/live-evil/ - 7osa/113st subbitud (päris huvitav omamoodi)
Vampire Hunter D - (1985)
Akira - (1988)
Windaria - (1986) - ka saadaval http://a.scarywater.net/live-evil/
Lupin III TV ja hunnik Lupin III filme, mille seas on ka päris uusi

Muide mainitud live-evil sub grupp pühendubki õuldschool animele, kui on huvi asja vastu külastage ka nende irc'd, mida mul hetkel anda küll pole aga on kerge leida. Nende scarywater'i lehelt leiab kah mõningaid vanu animesid.

Isiklikult pole eriti asja vastu huvi, sest leidub veel hulganesti uuemaid animesid mida pole jõudnud vaadata ja mille vaadatavus on nn. graafiliselt parem.
_________________
http://www.animenfo.com/myanimedb.php?userid=70420


Viimati muutis seda Prospero (Laup Mai 07, 2005 22:19). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Chibi



Liitunud: 9 Dets 2004
Postitusi: 137
Asukoht: Rockvere

PostitusPostitatud: Laup Mai 07, 2005 22:18    Teema: Vasta viitega

ka mul oli see Ultraman..tegelikult tahaks küll seda uuesti näha..kui keegi mõnda saiti teab kust tõmmata siis palun andke teada. Happybunny
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 07, 2005 22:26    Teema: Vasta viitega

Prospero kirjutas:
õuldschool'id animed mida olen näinud (vähemalt need mis hetkel meelde tulevad):

võiksid tähelepanu pöörata ka viimasele sõnale teemas: rewatched, mis eesti keeles tähendab "üle vaadatud, uuesti vaadatud". seega millal sina esimest korda mainitud animesid vaatasid? ja teist korda?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Prospero



Liitunud: 7 Mai 2005
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 07, 2005 22:33    Teema: Vasta viitega

Ow sry bout that, ma mõtlesin et teema on rewatched :P, aga ok vähemalt akirat ja vampire hunter D'd olen mitu korda vaadanud (ka väiksena) Rolling Eyes .

Ultramani kohta niipalju, et mõningaid osasid saab bittorrentiga tõmmata siit - ma kardan ainult et seedide/leecherite puudumise tõttu võivad need väga aeglaselt tulla.
_________________
http://www.animenfo.com/myanimedb.php?userid=70420
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: