OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Endo Hiroki "Eden"

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 13, 2004 09:49    Teema: Endo Hiroki "Eden" Vasta viitega

Lugesin hiljuti pealkirjas mainitud graafilist novelli ning mis seal salata - siiani oli üsna muljet avaldav.
Tegemist on looga, mis leiab aset lähitulevikus, kus märgatav osa inimesi on ohtliku viiruse läbi hukkunud. Graafiline pool on väga detailne ning sisu kompleksne ja huvitav.
Loo huvitavust suurendab veel see, et zhanr justkui muutuks. Esialgu on tegemist postapokalüptilise jutustusega a la Fallout, siis tuleb sisse põnev guerillavõitlus ning see moondub sujuvalt narkokartelli- ning maffialooks. Kõige taustal toimetavad rahvusvahelised (terrori)organisatsioonid.
Seega julgen soovitada, see on tõesti kõrgel tasemel graafiline novell.

Kuid ettevaatust! Tegemist on täiskasvanutele mõeldud mangaga, mis on vägivalla, seksuaalse sisu ja dramaatilisuse poolest võrreldev näiteks Berserkiga.
Kui see lugu peale läheb, siis soovitan ka Endo Hiroki lühijutustusi.

Samas ootan ka ise soovitusi inimestelt, kes on "Edenit" lugenud ja kes oskaks sarnase atmosfääriga materjali lugemiseks pakkuda.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kellkolm



Liitunud: 25 Veeb 2004
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Esm Dets 13, 2004 16:59    Teema: Vasta viitega

militaarpervodele ja poisikestele sobiv. lugu hakkab kohe relvadega poosetamise ja mitmeid lehekülgi vältava märuli varju jääma. igasugune sõjatehnika on detailsusteni nikerdatud. paneelis olev tegelane on alati vaatega eest, kõrvalt või kindla nurga alt ülevalt. meenutab selle poolest näiteks marveli superhero pläma. mitte ühtegi erutavat 'kaameranurka'

berserk on viimaste volüümidega täielik allamäge sõit. ei ole enam eriti sobiv võrdlusmaterjal millegi puhul. elunõme komöödiaelemet on domineerima hakanud. enam härivad need uued kõrvaltegelased - naga ja nõialita


Viimati muutis seda kellkolm (Nelj Juul 21, 2005 16:36). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 13, 2004 18:32    Teema: Vasta viitega

kellkolm kirjutas:
millitaarpervodele ja poisikestele sobiv. lugu hakkab kohe relvadega poosetamise ja mitmeid lehekülgi vältava märuli varju jääma. igasugune sõjatehnika on detailsusteni nikerdatud. paneelis olev tegelane on alati vaatega eest, kõrvalt või kindla nurga alt ülevalt. meenutab selle poolest näiteks marveli superhero pläma. mitte ühtegi erutavat 'kaameranurka'

berserk on viimaste volüümidega täielik allamäge sõit. ei ole enam eriti sobiv võrdlusmaterjal millegi puhul. elunõme komöödiaelemet on domineerima hakanud. enam härivad need uued kõrvaltegelased - naga ja nõialita


Kahju, et sul midagi sobivamat siis soovitada polnud.
Pealegi, relvad ei olnud seal tegelikult minu arvates nii olulised, pigem see, miks neid kasutati.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jamaica



Liitunud: 14 Sept 2003
Postitusi: 9
Asukoht: Tln

PostitusPostitatud: Esm Dets 27, 2004 02:35    Teema: Vasta viitega

Poisikesed ja militaarpervod.. heh heh
Minu meelest on Eden lihtsalt väga hästi joonistatud ja seetõttu näevad ka relvad päris kenad välja. Zanrimuutused ajasid algul segadusse - samas kergel järelemõtlemisel leidsin, et need sobivad stooriga väga hästi, seletades maailma ja tegelaste tagamaid. Ja vahepealene stseen sellest, kuidas miinide otsa sattunud tydrik lihtsalt maha lasti, sest mis elu see ka on kui pooleldi synteetiline oled.. tjah. karm.

Soovitada oskan hetkel Gantzi. Relvad omavad kyll suuremat tähtsust, aga stoori on tugev. Ühegi teise mangaga pole viitsinud lugeda väljatulevaid chaptereid otse lennult ühekaupa, aga sellega ei saa teisiti.. Enamuse on transleerinud Omanga (omanga.net), edasi shocwave. Omangal on yldse selliseid tõsisemaid mangasid projektideks, tasub tsekata.

PS Berserk meeldib mulle ka, ja kes on öelnud et mangaka ei tohi aastate jooksul muuta oma mõtlemist ja pisut pehmemalt joonistama hakata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2005 12:21    Teema: Vasta viitega

Sai läbi loetud, ja mis seal salata, ülimalt sõltuvusttekitav (loe: intrigeeriv, huvitav, põnev) kraam. Miinustena võiks mainida seda, et tegelaste nägude eristamisel tekib kohati raskusi, kuna autor kasutab üldjuhul (vähemalt naiste puhul) mingit stampnäomudelit, kergete variatsioonidega. See eest stoori korvab selle rohkem kui küllaga, ning muidu on joonistused väga tasemel.

Siin eelpool mainiti relvade ja masinate detailset kujutamist miinusena, ei saa kuidagi ütlemata jätta, et sel juhul on näiteks Ghost in the Shell'i manga samuti midagi militaarpervodele ja poisikestele. Isegi nende kahe manga stoorlined on oma grandioossuses ja ülidetailses maailmakirjelduses sarnased.

Niisiis... Kas neid volume'eid peale 10ndat veel juurde ka tehtud on? :wink:
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2005 13:35    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:

Niisiis... Kas neid volume'eid peale 10ndat veel juurde ka tehtud on? :wink:


Tean, et prantsuse keelde on tõlgitud juba 11-s köide ja jaapanikeelsena on olemas ka 12-s. Inglisekeelset varianti ei ole kahte viimast veel näinud.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 14:19    Teema: Vasta viitega

Hiroki Endo "Eden" esimene köide nüüd "Apollo" poes saadaval! See on küll meeldiv. Müüja tundis huvi, millised mangad mind huvitaks ja tellitigi ära.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 29, 2005 09:17    Teema: Vasta viitega

Läksin siis minagi päeva paar hiljem sinna kaema ja oma kurbtuseks avastasin, et mõlemad "Edeni" numbrid juba ära ostetud olid. Küll aga sain minagi jutujärjele sõbraliku müüjaga, kes kohe ära arvas, et minu soovitajaks kaptengalaktlan oli, ning palus soovi avaldada, mis mangasid peale "Edeni" mina osta tahaksin. Sai avaldatud, nüüd ootan põnevil. Muhe
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ottkosmoses



Liitunud: 8 Jan 2006
Postitusi: 38

PostitusPostitatud: Püh Jan 08, 2006 22:02    Teema: Vasta viitega

Minap see olin kes ühe Edeni sealt ära rebis.. A kui küsida tohib siis mis tiitlid teil sooviavalduses esinesid. Midagi muud köitvat peale selle Edeni osa pole seal riiulil veel kohanud kui ehk valik Sandmani köiteid välja arvata.

Agharta lugemine on endal käsil praegu. Illustratsiooni poolest tasub kindlasti kätte võtta. Niisamuti Air Gear, mis stoori poolest on sootuks teine ooper.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2006 17:05    Teema: Vasta viitega

Mina mainisin veel Apollole Battle Angel Alitat, mis on siiamaani üks mu lemmikuid. Millegipärast tundub minu jaoks Yukito Kishiro loodud maailm seal väga veenev ja müstiline. Mulle meeldis ka Ashen Victor, mille tegevus toimus samas maailmas ja kus põhiteemaks oli motorball.
Huvitav, et Ashen Victor üldiselt erilist poolehoidu ei ole leidnud.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 16:20    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Mina mainisin veel Apollole Battle Angel Alitat, mis on siiamaani üks mu lemmikuid. Millegipärast tundub minu jaoks Yukito Kishiro loodud maailm seal väga veenev ja müstiline. Mulle meeldis ka Ashen Victor, mille tegevus toimus samas maailmas ja kus põhiteemaks oli motorball.
Huvitav, et Ashen Victor üldiselt erilist poolehoidu ei ole leidnud.


mulle sümpatiseerib battle angel alita samuti väga . sa vist mainisid kuskil (või keegi vist mainis) selle manga jõulisust. ma väga nõustun sellega. alitat lugedes tegevus peaaegu nagu hüppaks pildist välja ning yukito kishiro ees tuleb visuaalse poole pealt müts maha võtta. äärmiselt nauditav on jälgida midagi, mille kohta võib öelda perfektne ja lihtsalt lasta ennast autori andekusel kanda.

ja tõepoolest on postapokalüptiline maailm milles alita liigub palju põnevam kui nt mad maxi või isegi fallouti seeria oma. aga mind hakkas alitat lugedes mingil hetkel häirima manga tekstiaherus ning suhteliselt lineaarne stoori, kus alita ju põhimõtteliselt lihtsalt liigub ühelt vastaselt teisele ning langeb lahingutes kaotatud sõprade ning kadunud mineviku pärast masendusse.

mulle meeldis teine volüüm tegelikult kõige rohkem, kus see noormees püüdles tipharese poole jne, sest jubeilusat pilti saatis ka väga hea lugu. kuid sealt edasi hakkasin ma aina rohkem ja rohkem alita puhul jälgima pigem pilti, kui teksti.

ühesõnaga ma olen veits pettunud, et kishiro jättis enda loodud fantastilise maailma paljud tahud kasutamata ning ei üritanud alita lugu viia graafilise poolega samale tasemele.

(ashen victor pole arvatavasti selle pärast nii kuulus, kui battle angel alita, et peategelaseks pole alaealine, kuid väga vihane, tsikk.)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 16:37    Teema: Vasta viitega

See on huvitav, minu meelest koorus lineaarse stoori alt justkui aegapidi teine kiht välja, kust tuli välja niiöelda üldine pilt, mis otseslt ei puudutanud enam Alitat ennast. Vähemasti puudutas see teisi samapalju kui teda.
Kui nüüd spoilerdama hakata, siis

näiteks see teema, et kes siis on ikkagi rohkem inimene, kas see, kellel on inimese keha ja aju asemel kiip või see, kellel on küborgi keha ja inimese aju?

Ühesõnaga, mõtlemisainet jäi ka asjadele, mida otseslt kandikul välja ei olnud toodud.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 16:56    Teema: Vasta viitega

/spoilerid/

ega ma tegelikult et ütlegi, et alita lugu oleks olnud halb - otse vastupidi. ma ootasin lihtsalt midagi enamat.

mis puutub nendesse kiipidesse ja ajudesse, siis üldistades on tegemist väga ära leierdatud probleemiga. et millest algab inimsus ja kust lõppeb robootika ning kas inimene pole pelgalt muud kui bioloogiline robot jne. teema on iseenesest intrigeeriv, kuid samas ei saa temast ka kuskil teaduslikus fantastikas eriti üle ega ümber :

"If our gods and our hopes are nothing but scientific phenomena, then it must be said that our love is scientific as well"

ennast pani rohkem mõtlema teema seoses nende alita duplikaatidega. et kas see viimane ellujäänud replikant 13 vist või mingi number oli sama palju isiksus, kui alitagi või pelgalt mõistuslik koopia. see probleem peaks kloonimise arenemisega samuti varsti aina rohkem päevakorda tulema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ottkosmoses



Liitunud: 8 Jan 2006
Postitusi: 38

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 20:17    Teema: Vasta viitega

oi Alita mainimisee eest sealpoes suured ovatsioonid teiesuunas. Olin minagi sealloodud keskkonna lummuses. Käesoleval hetkel pakub mulle aga enam huvi Last Orderi jõudmine apollo raamatuletile, kuna selle ilmumine UltraJumpis jätkub ja viz vist seda jõudumööda ka inglisekeelsete raamatutena välja annab. Seal tutvustatakse veel paari Gally klooni.
Kolmas osa esimestest köidetest kõige sümpaatsem siinkõnelejale fantastilise dünaamika kujutamise tõttu, kuigi seda märulimangadest üsna palju leiab. Sellele mootorpalli temaatikale pidavat juttude järgi ka Cameron enda Alita ekraniseeringus keskenduma.

Muide eks see kloonimiseasi nõnda ole mumõtteidpidi et pool subjektis on kaasasaadu, olulisem aga ajas läbielatu, mis teda originaalist paratamatult üsna erinevaks kujundab.

Mis nad muidu Gunnm tellimise kohta ütlesid? Et on ooodata?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Reede Juul 07, 2006 23:32    Teema: Vasta viitega

ma ostsin oma tädile selle edeni apollost, et äkki tahab ka lugeda mangasi, siiani pole vist lugend aga ta 12 aastane poeg ÜRITAB seda lugeda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Laup Sept 29, 2007 10:58    Teema: Vasta viitega

Threads of Time - sarnane ajukepp kui edenil
_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: