OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Samurai 7
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 04, 2004 06:56    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
ma vaatan, et sinu ja tegijate arusaamised filmil baseerumisest lähevad üsna lahku. kui tegijate poolt paistab rohkem idee olevat võetud ja sellega mängitud, siis sinul käib ikkagi kõik sarnasuste järgi - et ei ole nii ja ei ole naa samamoodi. aga noh, baseeri seda kuidas tahad.


Oehhh... üritame nüüd veel kord...
Ütleme siis sinu moodi: tegijad võtsid ühe idee, mängisid sellega ja neil lihtsalt kukkus see kehvasti välja. Nii tegelased, maailm kui ka muu.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 04, 2004 12:16    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Oehhh... üritame nüüd veel kord...
Ütleme siis sinu moodi: tegijad võtsid ühe idee, mängisid sellega ja neil lihtsalt kukkus see kehvasti välja. Nii tegelased, maailm kui ka muu.

jah, ma tean, sain aru. sulle ei meeldi tulemus ja virised selle kallal, et anime on kehvasti tehtud ja ei meeldi. aga ütleme nii, et sinu esmasest virisemisest nö pisidetailide kallal ning mittesarnasusest filmiga lihtsalt jääb mulje, et anime pole lihtsalt kehv, vaid kehv sellepärast, et pole samasugune kui film.

ja pealegi, ma küll aru ei saa miks maailm kehv on. peale selle põhjenduse muidugi, et see sulle ei meeldi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 04, 2004 12:40    Teema: Vasta viitega

Ehhh, nagu seinaga räägi.
Sa haarad ühest mõttest hammastega kinni ja keeldud sellest lahti laskmast. Nagu buldog oled.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 04, 2004 13:12    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ehhh, nagu seinaga räägi.
Sa haarad ühest mõttest hammastega kinni ja keeldud sellest lahti laskmast. Nagu buldog oled.

ehh, ma nagu ütlesin - "lihtsalt jääb mulje". ja seda muljet ei tee enam olematuks oma korrutamisega, et sul on üksikasjadest pohhui.

ja kui sa hakkad veel kunagi korrutama, et näe, mingi maagiline tüdruk lisatud ja veider maailm ning see pole ikkagi sama mis filmis, siis süvendab see seda muljet veelgi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 04, 2004 14:21    Teema: Vasta viitega

Sest, kulla rurike- kui tegemist on seriaaliga, mis vabalt baseerub filmil, on võrdlus filmiga õigustatud.

Mis sa loodad, et mainid inimestele, et baseerub filmil, kõik rõõmsalt noogutavad ja lähevad järgmise teema kallale?

Kui sa räägid animest, mis põhineb filmil, on loomulik ära mainida see, mille poolest anime filmist erineb. Kui need on kogemata ka puudused, ei ole see enam minu viga, eks? Mina ei toonud seda maagilist neiukest sisse, mina ei teinud peategelasest überleet samuraid jne jne.

Ja kui sa pole ikka veel aru saanud... ma ei hädalda selle pärast, et asjad on teistsugused. Ma hädaldan selle pärast, et ma pean seda animed halvaks.

ehhh... mis ma ikka seletan...
kohe ilmub siia sinu järgmine postitus, kus sa end jälle kordad. Jne jne
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 04, 2004 15:12    Teema: "markeeri kõik teemad loetuks" Vasta viitega

Hea ruri, kui hjargile ei meeldigi see anime muuhulgas osaliselt põhjusel, et algupärase teose elemente on kasutatud moonutatult - mis selles siis nii taunimisväärt on? Kas sellest, et sa arvad, "et on suht kohatu ja mõttetu hakata filmi ja animet mingitpidi omavahel võrdlema ja hjargi kombel hädaldama" jne jne, tuleneb, et sa ühtlasi omad vetoõigust kellegi teise vastupidise arvamuse suhtes? Et õige käitumisviis puhul, kui kohtud lahknevat arvamust eviva inimesega, on viimse võimaluseni lahknevat arvamust rünnata, kuni kõikide teiste asjaosaliste jaks raugeb ja saavutatud on vähemalt näilinegi üleolek?

Võimalusel ei tahaks teie kummagi poolele asuda, sest parajad juurikad ja fleimerid olete te mõlemad :P, aga selle foorumi kauaaegse ja pühendunud lugejana (rääkimata kuulsusrikkast zone.ee-kadunukese zombistunud Animé-foorumist) pean mainima, et selliste diskursuste jälgimine üheaegselt väsitab ning muudab ettevaatlikuks paranoilisuse piirini, väljendudes sisemonoloogides stiilis "kas ma ikka tahan seda postitada, äkki selles on mingi isikliku eelistuse varjund ja ma pean hakkama kaitsma oma positsiooni, ehkki ma lihtsalt näiteks tahtsin öelda, et mulle meenutab see anime NGE'd, aga kui ma seda ütlen, siis äkki ruri ütleb, et arusaamatu, kuidas see saaks üldse NGE'd meenutada, kui ilmselgelt on paralleele hoopis Shin Getter Robo'ga, ning ma tõesti ei jaksa praegu sellisele sisetundeküsimusele piisavaid pooltargumente leida, nii et pigem ma mõtlen sellest endamisi ja säästan endale palju vaeva". See aga ei peaks ju tegelikult selle foorumi eesmärgiks olema, vähemalt minu silmis.

Kindlasti valan ma sellega veel rohkem kujundlikku õli selle teema kujundlikku tulle, aga mis seal's ikka, ega väga palju hullemaks ikka minna ei saa. Lõpetuseks palun, et kui keegi siin tõesti omab täisdupleksühendust objektiivse reaalsusega, nagu jutu põhjal sageli võiks eeldada, siis tulge pange see ka mulle sisse, et minagi alati kõike teaksin. emm
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 12:46    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
ehhh... mis ma ikka seletan...
kohe ilmub siia sinu järgmine postitus, kus sa end jälle kordad. Jne jne

ega mul muud vist üle ei jää kui pean kordama: sinu algne väljendusviis millest paistis rahulolematus välja, aga rõhk oli erinevustel, et see ja too on erinev, JÄTTIS MULLE esmase MULJE sellest, et anime on kehv kuna pole filmiga piisavalt sarnane. sest, anna andeks, aga ma ei süvenenud niipalju su teksti arusaamiseks, et sinu mainitud detailid teevad anime kehvaks. seda enam, et minu jaoks hetkel see mingi printsess ja maailm küll puudustena ei tundunud/tundu.
Vabarnamees kirjutas:
Hea ruri, kui hjargile ei meeldigi see anime muuhulgas osaliselt põhjusel, et algupärase teose elemente on kasutatud moonutatult - mis selles siis nii taunimisväärt on?

midagi, senikaua kui ta vait püsib. samamoodi pole kellelgi midagi häda kui sa bussis rahulikult ja teda häirimata kellegi kõrval seisad, aga kui sa talle varba peale astud, siis varba peale astutava inimese jaoks on asi juba taunimist väärt. sest ma ka ei suuda alati vait olla kui kellegi tekst mind miskitpidi häirib (hjargi puhul "anime põhinemine filmil" (toob meelde analoogi "film põhineb tõsielusündmustel". sellisel puhul minu teada ei võeta üldine sündmuste käik, mille ümber ehitatakse uus maailm, uued tegelased ning palju muud teistsugust, vaid tehakse ikka suht sarnaselt tegelikkuses toimunule) ja "virisemine, et asjad on teistmoodi kui filmis" (selline mulje mulle alguses jäi)).

aga ma võin proovida edaspidi ka nii teha, enne kui üldse midagi kirjutan: lasen esmamuljel lahtuda, loen päeva-paari pärast üle, mõtlen mingi aeg selle üle, mida isik tegelikult öelda tahtis, ning kui aru ei saa, siis küsin privas järgi. ja kui minu arvamus on sellest kõigest erinev, siis loobun kirjutamast, kuna mul on mingi vetoõigus siginenud, ma astun niikuinii kellelegi sellega varba peale ja mu algne arusaamine (mis ei pruugi olla muutunud) on teise omast erinev.

see oleks ka mingitpidi vastus sinu keskmisele lõigule, sest kui sinu nägemuse järgi asi toimiks, siis vähemalt mina ei suudaks siia vist eriti midagi postitada, st see võtaks ka tahtmise niisama ütlusi või arvamusi siia kirjutada.

Tsiteerin::
Kas sellest, et ... üleolek?

ma arvan, et vastus hjargile vastab ehk ka sellele. samuti kasutasin vahepeal spetsiaalselt ründavat tooni, et hjargilt midagigi välja meelitada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 20:08    Teema: Vasta viitega

Vait püsib?
Ehk siis 'lõuad pidada ja edasi teenida'?
Või ikkagi sinu arvamus ja vale arvamus?
Ruri, minu arust eksid sa päris tihti ja sa mõtled liig jäigalt. Ning nende pikkade aegade jooksul, mil me karvupidi kokku oleme läinud, olen ma aru saanud vaid ühest asjast: sinuga vaidlemine on mõttetu. Mis ei tähenda, et ma sellesse sohu aeg-ajalt ei eksi :p

Ahhh, vahet pole...
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 06, 2004 20:22    Teema: Vasta viitega

Aga minu meelest on teie pikki ja argumenteeritud vaidlusi väga hea lugeda, palju parem kui mingeid ühelauselisi poste selles foorumis. Nii et laske aga edasi!
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 09, 2004 02:49    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Vait püsib?
Ehk siis 'lõuad pidada ja edasi teenida'?
Või ikkagi sinu arvamus ja vale arvamus?

ma arvan, et mul oleks praegu õige hetk mokk väga laialt töllakile ajada ja sulle juhmi näoga otsa vahtida. miks? sest ma toon näite ja seletan enda arust asja ära, et mismoodi (ja miks) asjalood minu nägemuse järgi olid sellised nagu nad olid, aga vastuseks saan midagi imelikku (ja ei saa jätta mainimata, et selle kolmanda "küsimuse" võiksid ka endale esitada).

mis siia teemasse puutub, siis siin ei ole minu arvamust ja valet arvamust, vaid minu valesti arusaamine sinu algsest jutust (või kui see sinu arust paremini kõlab, siis minu eksimine sinust arusaamisel). aga sa pole sellest vist siiamaani aru saanud.

Tsiteerin::
Ruri, minu arust eksid sa päris tihti ja sa mõtled liig jäigalt.

aitäh, ma püüan selle üle järele mõelda. samas ma kardan, et see "päris tihti" on järjekordne sinu hooletult üle õla visatud ja mingitele üldistustele põhinev fraas, nagu ka selle teema "sadu keskpäraseid samuraianimeid". stiilis - niikuinii on tehtud väga palju animeid, sealhulgas ka üsna palju samuraianimeid, seega mõjuvuse mõttes ütleme "sadu" ilma mingit reaalset alust omamata (on sul üldse aimu palju animeid, st sarju, filme, ova-sid, arvuliselt on? st nimetuste poolest, mitte osade poolest), kuna see kõlab hästi ning jätab must ka teadja inimese mulje.

teise poole kohta ütleks, et võib-olla. ma peaks selle üle järele mõtlema. aga ütleks, et kui oma arvamuse kaitsmiseks öeldakse sinu stiilis "kuna mina arvan nii, siis asjad ka on nii" vmt, siis sellega ei veena mind tavaliselt keegi ümber ja ma mõtlen "jäigalt" oma arvamuse/teadmise suunas edasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: