OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TEIE ABI!

 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2004 19:13    Teema: TEIE ABI! Vasta viitega

tervist baka rahvas, ma olen helene ja kirjutan keska lõputööna anime teemalist uurimustööd. Jõudsin sinnamaale, et vajan teie abi. Nimelt tahaksin lisada mõned küsitluste tulemused. Ehk olete pidanud siin foorumis juba vastama taolistele küsimustele, nüüd aga palun et kasutaksite soliidsemat keelt ning seletaksite pikemalt ja põhjalikumalt :wink: ja palun lisage oma vanused ka, nimed jätan anonüümseks, aga oleks huvitav teada kuidas ja mis on erivanustel.
1. Kas anime on sinu jaoks ainult hetkeline meelelahutus ja multikas ekraanil, või võtad sa sellest midagi päris-ellu kaasa?
2. Kuidas mõjutab huvi anime vastu sinu suhteid teiste inimestega, oma sugulastega ning sõpruskonnaga.
3. Millise anime-tegelasena kujutad ette ise-end (vastusesse võid lisada konkreetse anime ja tegelase nimetus, kuid tegelikult on vaja karakteri kirjeldust)? Kirjelda, miks?


kui keegi mõnel põhjusel ei julge siia postitada vastuseid, saatke vastused mulle meilile, xelene@hot.ee
SUUR AITÄHH JA VIITSIGE IKKA VASTATA PALUUUN!
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
koneko



Liitunud: 14 Veeb 2003
Postitusi: 5
Asukoht: seal.

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2004 20:30    Teema: Vasta viitega

Tere, Helene, mina olen Hanna, olen 18-aastane ja mul on probleem. Tegelikult see ei ole probleem, aga siiski. Mulle meeldis see AA-lik algus.

1. Kindlasti on animél mõju ka minu nii-öelda reaalsele elule, tähendab, see on vaieldamatult osaks sellest. Animést on alguse saanud minu üsna varajane huvi Jaapani, selsete inimeste, kultuuri, keele vastu, ehkki minu patoloogiline laiskus küll vahel igasugused enesearendusplaanid ses osas torpedeerib. Ma olen üpris veendunud, et ei möödu päevagi, mil ma animéga absoluutselt kokku ei puutuks (isegi, kui kontakt antud valdkonnaga toimub vaid mõtetetasandil).

2. Üldiselt on huvi animé vastu minu sõprus- ja tutvuskonda tublisti laiendanud (näiteks kas või seesama baka.ee seltskond, kellega eelmisel nädalavahetusel igati meeldivalt aega sai veedetud, ehkki näide ei puutunud otseselt asjasse). Mul ei ole just palju tuttavaid, kes animést kohe mitte midagi ei teaks, või kellele see vastumeelne oleks. Sugulastega pole suhteid oluliselt muutnud, ehkki vahepeal torkavad mõned "asjatundmatumad" minuga vesteldes jutu sisse sõbralikke pilkeid stiilis "Noh, sa vaatad meil ju multikaid ka."

3. Kunagi tunduvalt nooremana suruti mind (mitte, et ma oluliselt vastu oleksin puigelnud) täditütarde poolt Sailormooni rolli, mis tulenes arvatavasti tõigast, et mina, kui vanim olin nende jaoks nii-öelda liidriseisuses, ehkki ma võisin tollal veel kohati üsnagi rumalaid asju teha, olin (olen ikka veel) naiivitar ning virisen lapsest saati oma kehakaalu üle (ha-haa). Hetkel aga... ma ei oskagi tegelikult eriti kedagi konkreetset välja pakkuda (kes on see tegelane, kelle suhted alati ebaõnnestuvad, ehkki ta end lausa narruseni nendele inimestele, kellega ta parajasti "koos" on pühendada võib ja siis ühel hetkel võib ta täiesti süüdimatult ja tõepoolest mitte midagi halba tahtes inimestele haiget teha? Haha, ma olen vaimukas emm ). Oh jah, ehkki ma oleksin hea meelega Ayame Souma või Sohma või kes ta oligi (Fruits Basket), see pood näiteks ja tema iseloom ja ta on ilus. Ja tegelikult oleksin am üleüldse parema meelega meessoost, kuid selliste pisut naiselike iseloomu- ning välimusomadustega *Happybunny*, ehkki ma ei suudaks vist piisavalt "ülbeks" muutuda. Samas on mulle kohati iseloomulik see teatav ekstsentrilisus ning mõned ülitõsised hetked seal vahel, pluss ärgem unustagem minus vahel esile tungivat flirtivat vedrikku. Pealegi on üsna sarnased minu ja nimetatud karakteri arvamused inimestest ja nende "saladustest" või siis eesmärkidest, mida ühiskond võib kohati häbiväärseks või perversseks pidada, nimelt, et selliseid mõtteid on tegelikult igaühel. Või põhimõtteliselt ma ei oska kirjeldada. Võimalik, et samastan end temaga kohati puhtalt isikliku sümpaatia alusel, ma ei tea. See on keeruline küsimus.
_________________
how may i please you, master?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
manic
hentai-baka


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 157
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 04, 2004 00:50    Teema: Vasta viitega

Nimi: Mihkel
Vanus: 20

1. Kas anime on sinu jaoks ainult hetkeline meelelahutus ja multikas ekraanil, või võtad sa sellest midagi päris-ellu kaasa?
Tahtmatult olen avastanud end rääkimas või tegemas midagi, mis on pärit mõnelt anime tegelaselt. On see halb? Ei, pigem vastupidi. Anime kaasa võtmine iseendaga kasvõi ainult käitumises teeb hallid argipäevad päikeselisemaks ja rõõmsamaks. Ja ei häbene ma kanda ka näiteks anime pildikestega riideid, ükskõik kui lapselikud nad ka ei paistaks. See teeb mind nooremaks. Milleks saada kiirelt vanaks, kui on võimalus olla noor veel nii kaua ning seda kindlasti just anime abiga.
Kui päris aus olla siis olen ma nii öelda "animest" päris-ellu kaasa võtnud inimese, keda ma väga armastan ning jätkuva huvi Jaapani kultuuri ja kindlasti ka jaapani keele enda vastu.

2. Kuidas mõjutab huvi anime vastu sinu suhteid teiste inimestega, oma sugulastega ning sõpruskonnaga?
Negatiivset mõju veel pole mina näinud. Tihtipeale inimesed, kellega ma harvemini kokku saan aga kes teavad minu hobist, muigavad ja küsivad poolnaljatades "jälle mingi anime liigutus?" kui ma juhuslikult midagi ettearvamatut või lihtsalt natuke ebatavalist teen. Sõbrad on harjunud, sõbrad on pigem nakatunud või on sõbrad ise veel rohkem "anime" kui mina. Ühist keelt hingelt vabade ja eelarvamuseta inimestega on kerge leida, anime ei sega suhtlemist ega mõjuta suhtumist.

3. Millise anime-tegelasena kujutad ette ise-end (vastusesse võid lisada konkreetse anime ja tegelase nimetus, kuid tegelikult on vaja karakteri kirjeldust)? Kirjelda, miks?
Kuna olen iseendaga niivõrd kuivõrd rahul, siis minu minategelane animes näeks küllaltki sarnane välja nagu ma end peeglis näen - suhteliselt pikk, sihvakas, heleda juuksetooniga, poolpikkade juustega, kuid kõrvade ees pikad juuksesalgud (ideeliselt nagu Aya [esiplaanil] animest Weiss Kreuz). Tegelikult välimuselt ongi just Aya minu üheks iidoliks.
Kuid iseloom? Animes oleks paljud piirangud kadunud - ma saaksin joosta ja karata, ajada taga deemoneid ja kurje jõude ning neid mõõgaga lõikuda just nagu InuYasha. Kuid samas võiks ma olla mõtlev ja rahulik, kuid vajalikul hetkel tapvalt reageeriv ja kiire (ehk nagu eelnimetatud Aya). Aga miks mitte minna ka hulluks? Saaks mõnuga poolpaljalt kitarri lõhkuda, skalpelliga püssikuule lõikuda, Vespaga sõites liikluskaost tekitada ning inimeste peadest välja ronivaid roboteid tümitada (Haruhara Haruko, FLCL). Selle kõige kõrvalt jääks kindlasti ka aega, et olla rahulik, nagu siin - päris maailmas - tegeleda enda harimisega, nii keha kui vaimu, et olla õigel ajal õiges kohas kellega tähtsa jaoks, et kõik oleks ilus. Vahepealsete müstiliste seiklustega muidugi.
Kuna animes on valikuvõimalusi nii palju, siis on raske valida endale kindlat mina-tegelast. Kõik oleneb pigem meeleolust ja kindlasti viimati nähtud animetest. Happybunny
Ja kui päris tõsiselt aus olla, siis vist ma ei suuda otsustada, sest tahaks olla nii palju tegelasi ühes isiksuses korraga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 06, 2004 14:10    Teema: Vasta viitega

here we go
1. Inimene võtab alati ekraanilt midagi endaga kaasa, ka hetkelise meelelahutuse puhul. Iga filmi (või iga kunstiteose, kui nii võtta, ning kindlasti ka anime) puhul näitab headust see, kui palju sa sellest endaga kaasa võtad. On palju animet, mis pole jätnud sügavamat jälge kui mõni teisejärguline raadiolugu, kuid on palju ka animet, mis on lisaks silmailule pakkunud ka mõtlemisainet ning seeläbi mõjutanud ka minu olemust. Julgen väita, et igasugune elamus, olgu ta siis esteetiline või filosoofiline, muudab seda, kes me oleme, annab meile midagi juurde (vastavalt sellele, kui suur elamus on). Ma ei oska täpselt näidata selle koha peale, mida Ghost in the shelli vaatamine minus muutis, kuid peale selle multika vaatamist olin ma juba teine inimene. Niiet jah, kindlasti olen ma midagi sellest kõigest päris ellu kaasa võtnud, isegi kui vahest on tegu olnud hetkelise meelelahutusega.
2. Kindlasti on mingil määral mõjutanud. Ning kindlasti mitte halvemuse poole. Aga kuidas konkreetselt? Võibolla kõige konkreetsem on see, et on aeg-ajalt on osad pöördunud minu poole sooviga näha ühte või teist animet. Ülejäänud mõjutused on rohkem abstraktset laadi :)
3. Paraku ei oska end mitte kellegagi seostada või mitte kellegina end ette kujutada. Ühelt või teiselt ehk sooviks võtta iseloomuomadusi, ning on kindlasti palju tegelasi, kes mulle mingit moodi meeldivad, kuid ennast kellegagi samastada küll ei oska.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
yamyy



Liitunud: 19 Nov 2003
Postitusi: 108
Asukoht: Planeto Eartho

PostitusPostitatud: Reede Veeb 06, 2004 19:35    Teema: Vasta viitega

sul päris rasked kysimused, mitte et ma mitte midagi vastata ei oskaks, vaid lihtsalt ma kardan, et mu vastused jäävad tsipakene poolikuks, sest animega olen ma siiski ju järjest tegelenud ainult aastakese T_T Kuid ma siiski loodan, et need andmed aitavad sind su lõputööl :)

Nimi: Marit ... Vanus: 18

1) Animest on saanud mu meelelahutus. Ning mitte ainult hetkeline, sest tõepoolest tahes tahtmata võtad sealt midagi kaasa... kas siis oma nn. unistuste poisi välja nägemise Muhe või mõne huvitava sõna ... või isegi käitumise.. Kõikide nende kolmega olen kokku puutunud, ning olen ülimalt pettunud selles õiges maailmas, kus ei ole kunagi taolisi seiklusi URRRRRR nagu animedes tihti näha võib. Ikka ja jälle tahaks ju mõnele kurjale olevusele koha kätte näidata... või lihtsalt maailmas vabalt ringi rännata ning mitte ühelegi tänapäeva muredele tähelepanu pöörata (näiteks kui suur su telefoniarve küll tulla võib).
vahel on ka ette tulnud, et filosoofilised animed on mu enda maailma nägemist tsipakene muutnud

2) Minu suhted oma sõprade ning teiste inimestega pole muutunud. Vähemalt minu arvates mitte. Kõik paistab ikka samamoodi minevat. Olen tutvunud uute inimestega, kes samuti animed harrastavad ja selle üle on mul väga väga hea meel Happybunny

3) Millise anime tegelasena kujutaksin ennast ise ette... hmm.. kahjuks pole ma taolist tegelast veel animes kohanud, kuid kui võtta erinevate karakterite omadused ja panna need kokku, siis ma arvan, et saaks taolise isiksuse:
Iseseisev nagu Sailor Jupiter (kuid ainult see iseloomujoon temast)
Hoolitsev nagu Kagome "Inuyashast", kuid
teisi mitte väga enda lähedusse laskev nagu Inuyasha :P,
rohkem selline üksik hunt, kellel on oma missioon täita
Välimusega oleks juba teine asi ning sellega ma teid parem ei kurna, sest mul pole päris kindlat joont tekkinudki


Loodetavasti aitasid sind kasvõi tsipakenegi mu vastused ja palju edu seoses lõputööga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 06, 2004 21:21    Teema: Vasta viitega

njah, üpris mõtlemist vajavad küsimused tõesti, proovin siis ka võimalikult piisavalt vms vastata.

Nimi: Joosep
Vanus: 16

1. Multikas ekraanil on ta nagunii, kuid tõesti, võtan sealt endaga nii mõndagi kaasa. Osadest animetest vähem, osadest rohkem. Vahest tuleb nii mõnigi animest tutta stseen ette ka päriselus, saab kasutatud animetest nähtud väljendeid, käitumine on muutunud ajaga järjest animelikumaks.
2. Arvestades seda, et keskmisele eestlasele ei ütle sõna anime mitte midagi, ei mõjuta minu huvi anime vastu eriti minu suhteid teistega. Vanemad on ikka märganud, et ma vaikselt neid vaatan. Loomulikult on nad küsimusi esitanud ning nad arvavad, et see on huvitav hobi. Ka enamus mu sõbrad ja muud tuttavad arvavad nii, eriti need kes ise ka animet vaatavad. Nende viimastega olen loomulikult alles hiljem tuttavaks saanud. Vahest ütlen midagi, mida olen kuulnud mõnest animest, ja nii mõnedki arvavad, et see kusagilt animest jälle ning midagi negatiivset nad küll pole öelnud.
3. See on küll kõige raskem küsimus. Ma ei oskaks end ühegi tegelasega ette kujutada, sest iga inimene on erinev ja vaevalt et ma suudaks leida mõne tegelase kellele ma väga sarnanen.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bell



Liitunud: 9 Juun 2003
Postitusi: 99
Asukoht: teisel pool reaalsust

PostitusPostitatud: Laup Veeb 07, 2004 16:52    Teema: Vasta viitega

kord ka minu käes...

nimi: Mirjam
vanus: 15


1. Anime on meelelahutus, osa elust, suhtlemisvõimalus ja mõttemaailma avardus. Algul oli see mingi kihvt multikas, mida ilmtingimata pidi nägema, siis muutus huvialaks ja hobiks, nüüd on ta mingis mõttes elustiil. Ilma selleta poleks elu enam endine. Tihti tuleb alateadlikult kuskilt mingi hea ütlus, liigutus või mõttetera. Kõige parem asi, mida ta mulle tõi, on võimalus piirituks fantaasilennuks. Inspiratsiooni tuleb lademes ja juba kogunebki fanfictionit, laulutekste või luuletusi, mis on kas lähedalt või kaugelt seotud animega. Ega see reaalne elu alati nii huvitav olegi ja tingimata vajame kõik võimalust tegelikkusest põgeneda. Animega olen seega vaimsel tasandil otseühenduses iga päev. Jaapani vastu algas huvi muidugi kah animest. Tahan kunagi seda keelt osata ja kultuuri paremini tundma õppida. Mõnda ülipopulaarset sarja, seebikat vaadates või tänaval ringi kõndides tuleb iseenesest meestegelasi ja nende ülicooli käitumist, suhtumist või välimust vaadates pähe mõte "oh my god, these guys are SO boring..." ja siis kargab silme ette automaatselt mingi anime-kuju. Muhe Animes on inimesed realiseerinud oma ideaalid ja paratamatult jääb sealt mingi visioon perfektsioonist külge. Mitte et see muidugi halb oleks, hoopis teistmoodi. ja siis veel need supersügavad mõtted ja tõed, mida tänapäeva suhteliselt moraalitus maailmas eriti ei kohta...inimesed peaksid animest õppust võtma, vot! "X-is" oli õudselt ilus ja mõtlemapanev seik, kui küsiti: "Miks ei tohi siis sinu arvates inimesi tappa?" ja vastuse üle arutleti: "Vastuseid on mitmesuguseid...võib vaadata asja filosoofilisest, bioloogilisest või hoopis muust vaatevinklist, kuid ükski neist ei ole perfektne." ning lõpuks ütles keegi: "...ma arvan, et sellepärast, et alati on kedagi, kes kurb on, kui inimene sureb." seda mõtet tuleks üle maailma laiendada.

2. Olen saanud uusi sõpru, kes ka animest huvituvad, ning anime aitas mul oma parima sõbrannaga veel rohkem ühist leida, kui me enam iga päev kokku saada ei saanud. anime ühendab eri maadest, rassidest ning vanusest inimesi ja on suhtlemisel kindlasti abiks. kuid alati leidub ka neid, kes suhtuvad asjadesse eelarvamustega. Nendega, kes animest midagi ei tea ja ei tahagi teada, ma lihtsalt sellest ei räägi. on ka muid teemasid. igalühel on ju õigus oma arvamusele. Oma perekonna ja sugulastega on see suhteid pigem parandanud. loomulikult ütleb vend vahel mitte-nii-väga-sõbralikult et ma olen mingi ilge jobu ja multikad on tittedele. ma lihtsalt naeran siis, sest olen väsinud talle loenguid pidamast teemal "mis ikkagi ON anime". ema on juba minu anime-fännamise algaastail pidanud taluma tunniajaseid eeposeid, mis lahe osa sellel päeval oli või midagi muud sellist ja ta on sellega harjunud. kui ma kogemata hoogu satun, võin inimese surnuks rääkida, ütleb ta. praegugi on vahel nii, et lihtsalt PEAB kellegagi rääkima ja usun, et räägin oma emaga keskmise teismelise tüdruku tasemest eestis kõvasti rohkem. nii et see on hea. ükskord tegin vea ja rääkisin isale veidi rohkem oma vaimustusest. kuna tal on väga huvitav huumorimeel, rõõmustab ta mind nüüd mitu korda päevas küsimustega "kas jälle on mangad töös?" (kui ma televiisorit vaatan, kusjuures olen talle juba 100000 korda seletanud, et telekast tulev asi on ANIME ja koomiks MANGA) ning "kas mangad on TÕESTI olemas?" see on vahel üpris häiriv, kuid ma tean, et ta teeb ainult nalja.omal moel. Väga tore on see, et mu sugulane kolis paar aastat tagasi saksamaale ja õpib seal. aeg-ajalt saabub tema arvutisse mõni mail, mille sisuks umbes see, et mina palun tal mulle midagi hankida. nii suhtleme me endisest rohkem. ühesõnaga mõjutab anime suhtlemist üldiselt heas mõttes.

3. Sellist tegelast, kes minuga täiesti sarnane oleks, vist ei leidugi. Kui just kuskil ei ole kedagi, kellel on umbes 5 erinevat iseloomu. kuna minul on umbes 2-he inimese lõhestunud isiksused, tuleks kokku panna üks üsna värvikas tegelane. seda ma teengi. koos sõbraga tegeleme kahe uue anime/manga kallal, kuid jumal teab millal need valmis saavad. sinna minu tegelasse olen pannud oma hinge. arvan, et mulle sobiks selline tegelane, kes alati ei näita oma tõelist olemust ja saab iseendana olla vaid paari inimesega koos. võib olla üdini positiivne ja energiapomm, optimism elusuuruses, kuid teinekord melanhoolne ja mõtlikke luuletusi kirjutav. vahel ka veidi sadistlik. Armas kuri kogu aeg omas maailmas ja tema mõistmiseks tuleb tungida väga sügavale. filosoof.


oeh, aamen sellega ja edu sulle lõputöös helene
_________________
Kids! Bringing about Armageddon can be dangerous. Do not attempt it in your home.

-- (Terry Pratchett & Neil Gaiman, "Good Omens")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 08, 2004 00:18    Teema: Vasta viitega

mu nimi ja vanus peaks olema Xelene kõrvust läbi käinud, seega ei näe hetkel põhjust korrata, kuigi kordamine on tarkuse ema, nagu öeldakse.

1. lühidalt ei ja jah. samas meelelahutus on ta niikuinii - meedia mille kaudu saab lugusid ja erinevaid maailmu vaadata ning kustutada muuseas ka janu ebatavalise ja ulmelise järele. ja kuna ta ei ole hetkeline, st olen juba päris palju seda vaadanud, siis tasapisi midagi ikka ehk külge jääb nagu igast asjast millega pikemalt oled tegelenud ja mis sulle meeldib. kasvõi sellel tasemel, et paneb igasuguste probleemide ja asjade üle mõtlema.

kui järele mõelda, siis otseselt päris ellu pole vist veel midagi animest üle võtnud, aga nii mõnedki läbivad teemad animes (endast parima andmine, tegemine mida sa õigeks pead, teiste tegude põhjuste leidmine ja neist arusaada püüdmine, jne) panevad mõtlema, et prooviks ka ise selliselt vahel päris elus käituda. seega mõjutab anime tasapisi ja kaudselt ellusuhtumist ja otseselt neile muutustele näpuga näidata on mul väga raske.

2. ausalt öelda... eriti mitte kuidagi. st, ei kisa igal pool, et olen animest huvitatud, aga kui kellegagi on jutuks tulnud, siis negatiivset tagasisidet pole veel kohanud. vahel hoopis positiivset, st satub kokku inimesega kes ka animest huvitatud. seega võib öelda, et praeguse seisuga pole huvi anime vastu mu suhteid kellegagi veel halvemuse poole mõjutanud, pigem paremuse poole.

3. ei kujuta ennast ühegi tegelasena ette. olen vahel natuke proovinud, aga pole suutnud ennast kellegagi samastada. isegi mitte selle tegelasega kelle nime ma siin kasutan, kuigi temaga natuke midagi ühist siiski on. samas võib ka muude tegelastega leida ühiseid jooni, näiteks Fujita Hiroyuki "To Heart'ist" oma laisa iseloomuga, kuid ausalt öelda pole ühtegi animet vaadates tekkinud tunnet, et vot see tegelane on minuga väga sarnane.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
geki



Liitunud: 3 Veeb 2003
Postitusi: 502

PostitusPostitatud: Püh Veeb 08, 2004 13:17    Teema: Vasta viitega

tere mina olen gertlin, 15
1. Kas anime on sinu jaoks ainult hetkeline meelelahutus ja multikas ekraanil, või võtad sa sellest midagi päris-ellu kaasa?
*Alguses kui ma alles animet esimesi kordi nägin oli see minu jaoks kõigest multikas ekraanil. Mida rohkem aga ma hakkasin seda vaatama, seda enam sai sellest midagi muud kui hetkeline meelelahutus. Ta on hobi ja asi millega tegeleda. Millest ära ei väsi. Selle maailma kõrval mis seal on loodud on päris maailm hall ja igav ja midagi huvitavat peaaegu kunagi ei juhtu. Paljudes animedes on teemasid mis panevad mõtlema ja enne tegutsemist asju kaaluma. Animega on tõusnud ka huvi jaapani kultuuri ja keele vastu.
2. Kuidas mõjutab huvi anime vastu sinu suhteid teiste inimestega, oma sugulastega ning sõpruskonnaga.
Ma olen leidnud palju uusi toredaid inimesi anime kaudu. Mõned neist on isegi teiselt poolt maakera. Pealekauba olen ka mina leidnud veel ühe asja, mis teeb meid sõbrannaga veel sarnasemaks. Ma ise olen tekitanud huvi sugulastes ja tuttavates anime vastu kuid mõned inimesed suhtuvad sellesse ikka nii et:''kas sa ikka vaatad neid sailormoone''. just hiljuti lugesin et kui euroopas arvatakse et anime on midagi väikestele lastele siis ameerikas just vastupidi, on anime täiskasvanute mängumaa ja sellel pole mingit pistmist lastega.
3. Millise anime-tegelasena kujutad ette ise-end (vastusesse võid lisada konkreetse anime ja tegelase nimetus, kuid tegelikult on vaja karakteri kirjeldust)? Kirjelda, miks?
Ma arvan, et ma oleks animes kas selline vaikne, häbelik ja eemalehoidev, teistele mittemidagi ütlev kuju, kas selline tomboy tüüpi energiline tüdruk või selline salapärane, kellest keegi täpselt aru ei saa. Kõik see oleneb olukorrast ja milline tuju mul parajasti on. Need iseloomuomadused võib ka kõik ühte panna ja siis saabki sellise keeruka kombinatsiooni nagu ma päriselt olen.


edu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Uranus



Liitunud: 2 Märts 2003
Postitusi: 250
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Püh Veeb 08, 2004 22:37    Teema: Vasta viitega

Nimi: Marek
Vanus:19

1. Kas anime on sinu jaoks ainult hetkeline meelelahutus ja multikas ekraanil, või võtad sa sellest midagi päris-ellu kaasa?

Eelkõige on anime minu jaoks siiski meelelahutus. Kui olen halvas tujus või on olnud raske koolipäev, siis lõõgastan end hea meelega animet vaadates. Hetkeliseks meelelahutuseks seda siiski ka nimetada ei saa, kuna olen animesõber olnud umbes 7 aastat , plus veel mõned aastad, mil ma ei teadnud, et jaapani "multikaid" animeks nimetatakse. Anime on leidnud kindla koha minu igapäevaelus, millest enam kuidagi lahti ei saa. See on minus nagu sõltuvuse tekitanud, heas mõttes loomulikult. Kõik pole aga läbi ja lõhki positiivne nagu palju asju siin ilmas. Nimelt mõni õhtu saab alles väga hilja magama mindud (no mis õhtu see enam on, kui kella 3 aeg magama minna, aga see selleks). Et animet vaadata, tuleb seda ka vahest väga kaua otsida. Mingisuguseid käitumismalle või iseloomujooni ma animetest reaalsesse ellu kaasa ei võta. Lihtsalt sellepärast, et minu tutvusringkonnas on väga vähe inimesi, kes animet vaatavad või sellest üldse midagi teavad. Nad hakkaksid muidu kindlasti arvama, et kas ma olen lolliks?

2. Kuidas mõjutab huvi anime vastu sinu suhteid teiste inimestega, oma sugulastega ning sõpruskonnaga.

Oma esimse lõigu lõpus tegin ma juba sissejuhatuse selle küsimuse vastusele, aga nüüd siis pikemalt. Sõpradega on asjalood nii, et on selliseid, kes suhtuvad animesse kui rämpsu, selliseid, kes ei teagi, et ma animehuviline olen ja selliseid, kes ise ka vaatavad vähemal või suuremal määral. Suhted nende kõigiga on ühtemoodi head, olenemata sellest, kas on tegemist animest huvituva või seda põlastava sõbraga. Igal inimesel omad huvid ja harrastused. Sugulastelt ei ole mulle igatahes veel ühtegi kritiseerivat sõna tulnud. Ja mis seal ka tegelikult kritiseerida, isegi nad vahest vaatavad multikaid, küll mitte jaapani, aga siisiki (näiteks tom&jerry, bugs bunny jne). Puhta võõraste inimestega on asi eriti lihtne: mis see neid huvitab, et kuidas ma oma vaba aega sisustan.

3. Millise anime-tegelasena kujutad ette ise-end (vastusesse võid lisada konkreetse anime ja tegelase nimetus, kuid tegelikult on vaja karakteri kirjeldust)? Kirjelda, miks?

Nüüd siis see minu jaoks kõige raskem küsimus. Tavaliselt mulle ei meeldi ennast kellegagi võrrelda ja ennast hinnata on minu arvates kõige raskem, seetõttu ma ei hakka ka seda üritama. Aga räägiks siiski milline ma olla sooviks. Kindlasti meeldiks olla nagu Claus Valka (Last Exile), kes suutis säilitada peaaegu igas olukorras kainet mõistust ning julges võtta enda peale suurt vastutust ning tahtejõuline nagu Keitaro Urashima, kes ei visanud ka pärast mitmendat ebaõnnestumist püssi põõsasse. See viimane on veidi naljaga pooleks mõeldud.
See olekski minu poolt kõik. Loodan ,et sul sellest pikast lobast ka abi on. :)
_________________
Elevator Summoner.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 11, 2004 12:19    Teema: Vasta viitega

Kaptengalaktlan on 26.
Tundub, et olen hetkel üks vanemaid vastajaid siin, statistika paikapidavuse mõttes mõtlesin, et võiks siis ka omi mõtteid avaldada.

1. Kas anime on sinu jaoks ainult hetkeline meelelahutus ja multikas ekraanil, või võtad sa sellest midagi päris-ellu kaasa?

Ma arvan, et ma ei ole anime vaataja päris juhuslikult. Pigem on tegemist sellega, et mulle meeldivad sügavad, väljendusrikkad, piisavalt abstraktset mõtlemisruumi jätvad asjad ja anime sobib sellesse kategooriasse samamoodi kui mingi muu audiovisuaalne teos või muusika või mis iganes. Organismid tunduvad olevat üles ehitatud niimoodi, et nad tunnetavad, kui neil midagi vaja või puudu on. Ehk siis kui nälg on, siis tahad süüa jne. Aga kui on nälg millegi abstraktse järele, siis peab seda otsima, kuni leiad, et see oligi see, mille järele sul nälg oli. Samamoodi, kui näljatunde leevendamiseks söödud toidu energiat kasutatakse hiljem organismi elutegevuseks, tundub olevat loogiline ka see, et selle teise nälja leevendamisest saadud kogemused kuluvad "päris elus" ära. Seega vastus sellele küsimusele oleks jah, need asjad, mida ma otsin ja mille ma lõpuks leian, mõjutavad minu elu.
Vahel on isegi tunne, et võibolla liiga palju. Mõnikord on abstraktne tunne, et on oht jääda pendeldama reaalsuse ja mingi teise maailma vahele - seesama teema, millest paljud animed ise räägivad. Väga veider efekt - nähtus ise kutsub esile samasuguse nähtuse. Samas polegi selles midagi väga imelikku - kogu aeg pläkutatakse, et vägivald TV-s põhjustab vägivalda reaalses elus, miks siis mitte, anime teemad võivad samamoodi inimesi reaalselt mõjutada. Üldiselt pean sellist asja siiski spekuleerimiseks - inimesed on küll mõjutatavad, kuid see, mida nad kuskilt kaasa haaravad, sõltub nende enda mõtlemisstiilist ja iseloomust, mitte filmist, mida vaadatakse. Kui mõned võtavad sealt kaasa vägivalda, siis see ongi see, mida nad otsivad ja see juhtuks varem või hiljem niikuinii.
Üht võin arvata küll - anime vaatamine võib põhjustada teatavat eraldumist tavapärasest maailmast, milles mõned asjad sulle tõsiselt närvidele käivad. See on justkui nii, et kui sul on tõsiselt head sõbrad ja sa suhtled kogu aeg nendega, siis mõne aja pärast muutub tavaliseks, et inimesed ongi sellised. Aga kui siis tuleb kuskilt mingi mõttetu mees ja sulle käki keerab, siis tundub, et kuidas üldse võimalik on, et sellised inimesed olemas on. Welcome to the real world!
Võibolla kaldun juba teemast liiga kõrvale, aga kohati on tunne, et anime levikuga läänemaailma oleks tegijatel justkui miski missioon. Kas olete kindlad, et kontrollite, mida teie ajudega tehakse? Ma ei ole paranoiline, aga samas saan ka aru, et kõige parem taktika inimese mõjutamiseks on see, kui talle jääb mulje, et ta ise tahabki seda teha. Ei tõesti, ei maksa üle ka pingutada, ilmselt ei tea nad ise kah, mida nad inimeste teadvustega teevad, lihtsalt jamavad nendega.
Ilmselt läksin nüüd üle võlli ja võimendasin liialt mõnda elementi, aga igaühel ise otsustada, mis ta siit välja loeb.

2. Kuidas mõjutab huvi anime vastu sinu suhteid teiste inimestega, oma sugulastega ning sõpruskonnaga.

Osalt juba vastasin sellele eelmises punktis - see võib tekitada veidi eraldumist, kuid üksi olemist ma vajan aegajalt nii või teisiti. Pealegi on mul piisavalt lahtise mõttemaailmaga sõbrad, kes ei saa sellele halvasti vaadata.

3. Millise anime-tegelasena kujutad ette ise-end (vastusesse võid lisada konkreetse anime ja tegelase nimetus, kuid tegelikult on vaja karakteri kirjeldust)? Kirjelda, miks?
See on raske, sest tegelased on niivõrd idealiseeritud. Miskipärast on tunne, et võibolla Vincent Cowboy Bebop The Movie animest või pigem tema ja Rurouni Kenshini vahepealne tegelane. Ma arvan, et neis on midagi sarnast, kuigi üks oli terrorist ja teine aadete eest võitleja (kuid samas ka mõrvar, mõtlen Reminiscence OVA-d) - kuid neil mõlemal olid kindlad põhimõtted ja põhjused ning kui vaadata asju nende seisukohalt, siis oli raske öelda, kas nad tegid õigesti või valesti. Oluline on vist isiksuse harmoonia - kui asjad on tasakaalus, oskad tunnetada nii hea kui halva piiri ja seejärel hoiduda teisi halvamast.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 04, 2004 19:42    Teema: Vasta viitega

1. Ma käitun nagu hyperaktiivne jänku + nagu pisike laps pärast seda kui ma animet vaatama hakkasin.

2. Njah..tunnen end nii üksikuna...mittekellegil minu klassis pole samasid huvisid ja nad ei suhtle eriti minuga....aga see ei tähenda, et ma selle pärast anime vaatamise lõpetaxin.

3. Ma vist meenutan kõige rohkem Akane'd Ranma 1/2-st või Naru't Love Hinast kuna ma olen mõnikord ühe poisi vastu väga lahke ja järgmine moment peksan ta täitsa vigaseks kuigi ta on 5 aastat vanem kui mina. Minu vastu ei saa keegi!!!MUAHAHAHAHA!!!!!!
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: