OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

hardcore otaku muusika JAFFil
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 00:36    Teema: hardcore otaku muusika JAFFil Vasta viitega

See on ainult minu arvamus, aga ei usu, et seda sorti muusika mis seal mängiti oli küllaltki.... Jaaahh... Ei tea kas mina olen ainuke kellele tundub, et seda sorti ''hardcore otaku muusika'' ei ole just sobilik eesti publikule näitamiseks?
Tantsimine oli tore, aga ma lihtsalt ei suuda jätta kujutamata seda, mida meie kallid kaasmaalased sellest arvavad.
Lapsevanemad kes arvavasid, et anime on lastele pidid kuulama seda sorti muusikat.
Tavalised Eesti noored said kinnitust, et anime vaatajad on kahtlased.. Kuigi kenad neiud on nende hulgas.. Seega ei tea mis sorti arvamus neil tekkis kokkuvõttes.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 00:50    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Ei tea kas mina olen ainuke kellele tundub, et seda sorti ''hardcore otaku muusika'' ei ole just sobilik eesti publikule näitamiseks?
Tantsimine oli tore, aga ma lihtsalt ei suuda jätta kujutamata seda, mida meie kallid kaasmaalased sellest arvavad.


Ei huvita mida inimesed arvavad, kes niikuinii animet ei vaata. Ühtlasi see polnud eesti publikule näitamiseks vaid anime fännidele igast rahvusest.


Nagu Stopa ütles siis cosplay oli tõesti väga äge. Tase üha kasvab ning seda on väga tore näha.

Samuti pean väga õnnestunuks afterparty't ning animeklubi Eva tänast mängu Solarises.

Infolaud jätkab!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 01:00    Teema: Vasta viitega

@erik_schults: Millist muusikat sa siis parapara tantsu esitlemiseks eelistaksid? ???

Kusjuures, mõtlen, et ega ma enam kõrvalseisja pilguga animefenomeni mõtestada oskakski. Minu puhul ei ole see mitte nii, et ma sellise laulu-tantsuga harjunud oleksin - ei, vastupidi, see jääb mulle üdini võõraks ja suletud ringist väljapoole jäädes (ning tihti ka selles ringis sees) ebameeldivaks elemendiks. Kuid animekultuurist määrdumata isik võib sellise tegevuse suhtes hoopis positiivsemalt (või vähemalt ükskõiksemalt) meelestunud olla kui kibestunud mina, kelle pihta need okkad otseselt käivad. Inimene tänavalt ehk okkaid ei näegi. Ja kellegi rõõmu rikkuda on ka koletu tegevus.

Kui nüüd teemast rääkida, siis järgmisest nädalast võib mind nii mõnigi õhtu Tallinna kinodes kohata. Mis päevadel täpselt, ei ütle - sest ei tea!
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lostinthemist



Liitunud: 16 Sept 2009
Postitusi: 432
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 01:03    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
See on ainult minu arvamus, aga ei usu, et seda sorti muusika mis seal mängiti oli küllaltki.... Jaaahh... Ei tea kas mina olen ainuke kellele tundub, et seda sorti ''hardcore otaku muusika'' ei ole just sobilik eesti publikule näitamiseks?
Tantsimine oli tore, aga ma lihtsalt ei suuda jätta kujutamata seda, mida meie kallid kaasmaalased sellest arvavad.
Lapsevanemad kes arvavasid, et anime on lastele pidid kuulama seda sorti muusikat.
Tavalised Eesti noored said kinnitust, et anime vaatajad on kahtlased.. Kuigi kenad neiud on nende hulgas.. Seega ei tea mis sorti arvamus neil tekkis kokkuvõttes.

Ma ei saa aru, miks teiste inimeste arvamus siia üldse puutub. Tegemist oli animeüritusega, seega "hardcore otaku muusika" on täiesti aktsepteeritav. Paraku kogu show'd ei näinud, sest seanss oli samal ajal, aga usun, et ee... "eesti publik" nautis vaatepilti, sest iga päev selliseid asju ei toimu. Cosplay oli tasemel.
_________________
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 07:09    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
See on ainult minu arvamus, aga ei usu, et seda sorti muusika mis seal mängiti oli küllaltki.... Jaaahh... Ei tea kas mina olen ainuke kellele tundub, et seda sorti ''hardcore otaku muusika'' ei ole just sobilik eesti publikule näitamiseks?
Tantsimine oli tore, aga ma lihtsalt ei suuda jätta kujutamata seda, mida meie kallid kaasmaalased sellest arvavad.
Lapsevanemad kes arvavasid, et anime on lastele pidid kuulama seda sorti muusikat.
Tavalised Eesti noored said kinnitust, et anime vaatajad on kahtlased.. Kuigi kenad neiud on nende hulgas.. Seega ei tea mis sorti arvamus neil tekkis kokkuvõttes.

1. Piirid nn. otakumuusika ja Eesti noorte poolt kuulatava vahel on võrdlemisi hägusad. Ja need piirid mis selgemini eristuvad (võõrkeel, piiksuvad hääled) on üsna kergesti aksepteeritavad kultuurilise eripära lipu all. Ehk siis võõrapärane, aga vastuvõetav.
2. Täiesti väljaspool seda mida Eestis kuulatakse -- otakumuusika on lihtne muusika. See on mõeldud olema võimalikult kergesti kuulatav võimalikult diverssel audientsil, mistõttu valdav osa sellisest muusikast on kiires tempos ja lihtsa biidiga. Maakeeli tuntud ka tümmari nime all. Sellist tümm-muusikat on viljeletud juba tubli 20 aastat üsna muutumatul kujul praktiliselt kogu maailmas, Eesti k.a.
3. Täiesti kõrvaline episood mu elust: arutasin kunagi paari töökaaslasega oma ideed avada Jaapani söögikoht ning number üks asi mis nad välja tõid on see, et seal võiks olla seda "Jaapani koolitüdruku värki." See, mida eestlased näevad seal laval peal kattub üsna hästi sellega mida nad enda peas ette kujutavad Jaapani poppkultuuri lipu all. Kõik muu kompenseerub automaatselt, nagu eelpool mainitud.
4. Eesti üks esimesi ja jätkuvalt populaarsemaid sushikohti on Sushicat.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 07:57    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:

1. Piirid nn. otakumuusika ja Eesti noorte poolt kuulatava vahel on võrdlemisi hägusad. Ja need piirid mis selgemini eristuvad (võõrkeel, piiksuvad hääled) on üsna kergesti aksepteeritavad kultuurilise eripära lipu all. Ehk siis võõrapärane, aga vastuvõetav.
3. Täiesti kõrvaline episood mu elust: arutasin kunagi paari töökaaslasega oma ideed avada Jaapani söögikoht ning number üks asi mis nad välja tõid on see, et seal võiks olla seda "Jaapani koolitüdruku värki." See, mida eestlased näevad seal laval peal kattub üsna hästi sellega mida nad enda peas ette kujutavad Jaapani poppkultuuri lipu all. Kõik muu kompenseerub automaatselt, nagu eelpool mainitud.


1.No mine tea kas sa ülehindad neid noori kes solarises ''hängivad'' või mitte. Nii palju kui mina tean, siis meiemaalastele ei meeldi kontrastid just eriti. Eriti kui kontrastid on arvuti tüdruku piiksuva häälega ja dümmiga. Kujutan ette, et inimesed on lihtsalt ''meh minu muusika on parem'' ja panevad endale kõrvaklappid pähe.

3. Ei arvanudki, et nende piigade riietusel oli midagi viga. Vaid nende tantsu liigutused oli küllaltki teistsugused tavalistest tantsuliigutustest, mida eestlased kujutavad ette tansimisena. Aga see oli mul väiksem põhjus miks ma ütlesin, et ''Saavad kinnitust, et meie oleme veidrikud''. Rohkem oli see muusika pool.
Võibolla on lihtsalt see, et seda sorti muusika ei lähe minule enesele peale ja see muudab minu arvamust selles, kui aksepteeritav see on publikule.

Ma olen küllaltki madala arvamusega Eesti noortest, ning ma ei kujuta neid ette mõtlemas näiteks ''See muusika on täitsa hea''. See lihtsalt ei tundu mulle reaalne.
Aga ma usun, et ma olen off-topicu aladel, ning seda sorti arutlused võiks jätkata mõnes muus topicus.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 09:27    Teema: Vasta viitega

erik mis kuradi asi on hardcore otaku muusika? paar anime OSTilt suvalist jpop laulu ja miku?
maga välja, see on täiesti geneeriline popmuusika, lihtsalt teises keeles. Liigutused on täiesti normaalne tantsimine mida leiab iga teise "mittevärdja" popmuusika video taustast.

PS: et aru saada kui väga sa eksid, mõtle korraks sellisele sõnakombinatsioonile nagu "gangnam style" näiteks
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 09:46    Teema: Vasta viitega

1. miks me peaksime üritama oma muusika ja tantsuga meelitada mingeid 14-aastaseid töllerdisi, kes üritavad solarises chillimise ajal jopetaskust odavat siidrit juua? Ja sa pole vist kunagi solarises käinud, sest seal toimub peaaegu kogu aeg mingisugune kultuurini¹i taidlemine, igaüks vähe omamoodi.

2.Eestlane kujutab tantsimisena ette muusika taktis kõikumist, õllepurk käes. Kas selline peakski siis üks õige võistlus olema? Laupäevane afterpary näitas üsna valusalt, kui puised ja kohmakad on eestlased tegelikult, jõllitaks ainult põrandat ja jooks õlut, pärast saaks vähemalt vinguda, et pidu oli nõme ja midagi ei toimunud.



erik_schults kirjutas:

Lapsevanemad kes arvavasid, et anime on lastele pidid kuulama seda sorti muusikat.

Ja siis? See on ju nende mure, et nad animest midagi ei tea. Kas me oleks pidanud laskma Pokemoni ja Muumioru alguslugusid päev otsa, et luua animest valet muljet?

erik_schults kirjutas:

Tavalised Eesti noored said kinnitust, et anime vaatajad on kahtlased.. Kuigi kenad neiud on nende hulgas.. Seega ei tea mis sorti arvamus neil tekkis kokkuvõttes.


Jällegi, mu postituse esimene rida - miks me peaksime lugu pidama (sinusugustest) kitsarinnalisest inimestest, kes suhtuvad halvustavalt kõike, millest nad kohe aru ei saa?

Muidugi, tubli, et julged kritiseerida, aga mida sa oleksid alternatiivina välja pakkunud? et JAFF toimub ainult kinoüritusena, infolaud on ainult filmiinfo jaoks ja rohkem [bei ]tohi[/b] midagi olla? Või siis nagu Stopa juba ütles, oleks võinud muusikaks-tantsuks olla gangnam style, kuna kõik teavad seda? Näe, lätlased tegid isegi Harlem Shake'i

Kas anime peakski jääma igavesti põrandaaluseks ni¹i- ja feti¹tooteks, millest tohib võhiklikule välismaailmale ainult lastele mõeldut?
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 11:01    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
1. miks me peaksime üritama oma muusika ja tantsuga meelitada mingeid 14-aastaseid töllerdisi, kes üritavad solarises chillimise ajal jopetaskust odavat siidrit juua? Ja sa pole vist kunagi solarises käinud, sest seal toimub peaaegu kogu aeg mingisugune kultuurini¹i taidlemine, igaüks vähe omamoodi.


Ega ma ei suhtu halvustavalt seda sorti üritsutesse. Vaid arvan, et Hatsune miku jm ei ole just kõige esitletavam osa anime kultuurist.

Ma sain kahte erinevat signaali sellest postitusest:
1.Miks me peaks laskma 14 aastastele töllerdistest ja lapsevanematest kes ei tea midagi, ennast piirata.
2. Kuidas muidu me saaks esitleda ja huvi tekitada vaatajaskonnas.

Ega me ei peakski ennast piirama, aga kas sa tahad öelda, et ''meie'' anime kultuur on ainult kõrge häälega tüdrukud kes laulavad tümmi saatel?
Ma muidugi nägin ka paar täiesti lahedat videot kus cosplayerid esinesid ennast natuke sobivama muusikaga. Ning arvan, et see oli päris toredalt tehtud.
Instrumentaal muusika, mida ma mõne cosplay backgroundis kuulsin mängimas näiteks arvan oli äärmiselt tore ja arvan, et inimesed võiks osata seda hinnata.

Ma ei tea, aga minule endale lihtsalt tundub, et inimestes huvi tekitamine peaks ikka tekkima tasapisi, näidates seda, millest nad arusaaksid või mida nad ette suudaksid kujutada. Ning ma arvan, et suuremalt osalt tegi see üritus vist asja õigesti.
Huvitavad riietused ja instrumetaal muusika on küllaltki huvitavad muidugi, aga... Jah.. Miku ja muud seda sorti jpop muusika lihtsalt .. Ei tundu, et oleksid sobivad.Näiteks see tundub küllaltki tavalise PoPi moodi ja pakun, et inimestele see muusika täitsa meeldib.

Minu arvamus on lihtsalt see, et selle asemel, et näidata inimestele midagi Miku sarnast, tuleks survet panna just sellele, mida eestlased suudavad tuvastada.

Kuigi mind ennast harlem shake ei huvita, siis arvan, et see võis inimestele küll meeldida.

Stopa kirjutas:
erik mis kuradi asi on hardcore otaku muusika? paar anime OSTilt suvalist jpop laulu ja miku?
maga välja, see on täiesti geneeriline popmuusika, lihtsalt teises keeles. Liigutused on täiesti normaalne tantsimine mida leiab iga teise "mittevärdja" popmuusika video taustast.

PS: et aru saada kui väga sa eksid, mõtle korraks sellisele sõnakombinatsioonile nagu "gangnam style" näiteks



Mina ise seal ei viibinud, aga vähemalt see mida ma sinu videodest nägin lihtsalt tekitas sellise arvamuse. Kui näiteks lucky stari muusika peale tantsitakse või midagi sellist. Siis ei kujuta ette, et eestlastele see just eriti peale läheb.
Ma tean äärmiselt hästi oma tuttavate seas on hulganisti inimesi, kes ei tee näiteks hiina ja Jaapani keele vahel mingit vahet . Arvavad, et kogu see keel on põhiliselt ''Nii-hau, nfsdnfafjan''. Ning kui muusika on äärmiselt heleda hääle ja kõva biitiga, siis ma ei usu, et inimesi see väga lähedale tõmbab.
Gangnam style on muutunud täielikuks ikooniks. See on catchi ja see on tunnustatud globaalselt kui paganama lahe värk. Mikuga ja teiste anime muusika tantsudega ei ole päris sama asi, ning laulustiil/hääl jm on kõik erinev. Ei arva, et neid saaks mingil viisil võrdsustada, et ''Kui neile Gangnam style peale läheb, siis läheb see ka''.

Kui see event oli tehtud just spetsiifiliselt anime vaatajatele siis ei oska kommenteerida peale selle, et ''miks solaris?''. Kuigi see küsimus on küllaltki obvious vastusega (Sest seal on JAFF.), siis jääb mul ikka arusaamata, miks ei saanud kusagil noortekeskuses või kusagil mujal endale ruumi rentida või midagi sellist.

Minu arust oli lihtsalt see probleem, et ei osatud leida piiri, kus kõik need etteasted oleks nii animefännidele kui ka tavalistele eestlastele kes lihtsalt juhtuvad peale huvitavad.

Ei arva, et see üritus oli halb ja küllap olid need etteasted äärmiselt meeldivad paljudele inimestele.
Võimalik, et ma lihtsalt üle reageerin, ning võibolla ma peaks positiivsem olema, et seda sorti üritusi toimub.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 12:09    Teema: Vasta viitega

Tra mees, sa ise mängid ja kiidad mingeid kahtlaseid VN'e, kus koletistüdrukud sind vägistavad ja siis kardad, et hatsune miku jätab anime fännidest kahtlase v. halva mulje.

Tsiteerin::
Kas need on koletised kelle alakeha on ussi oma? Või hiidkalmaari naised? Ei ole? Minujaoks no-go siis!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 12:14    Teema: Vasta viitega

Ma siiski ei mõista sind, erik. Kuidas pole Miku "kõige esitletavam osa anime kultuurist"? Mis siis selles "kultuuris" üldse on? Sa viitasid mingile suvalisele poplaulule, milles pole isegi seda võõramaist elementi, millest acousmatique rääkis. Puhas ingliskeelne raadiotümm. Sa mainisid varem, et ka sellised tantsuliigutused on eestlasili võõrad. Ses klipis seondus animega vaid üks särk tüdruku seljas. Kas see on sinu meelest kogu kultuuri ulatus?

Las ta olla väljastpoolt tulnuile võõras, peabki olema. Ja võib-olla sulle ei meeldi cosplay ja jaapani pop ja koolivormid ja piiksuvad hääled, aga õnneks või kahjuks sellest just animekultuur koosnebki. Kui see show ei erine mingil määral peavoolu jauramisest, nagu ta sinu plaani järgi oleks, siis mida on seal üldse näidata või tutvustada.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 14:04    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Ma siiski ei mõista sind, erik. Kuidas pole Miku "kõige esitletavam osa anime kultuurist"? Mis siis selles "kultuuris" üldse on? Sa viitasid mingile suvalisele poplaulule, milles pole isegi seda võõramaist elementi, millest acousmatique rääkis. Puhas ingliskeelne raadiotümm. Sa mainisid varem, et ka sellised tantsuliigutused on eestlasili võõrad. Ses klipis seondus animega vaid üks särk tüdruku seljas. Kas see on sinu meelest kogu kultuuri ulatus?

Las ta olla väljastpoolt tulnuile võõras, peabki olema. Ja võib-olla sulle ei meeldi cosplay ja jaapani pop ja koolivormid ja piiksuvad hääled, aga õnneks või kahjuks sellest just animekultuur koosnebki. Kui see show ei erine mingil määral peavoolu jauramisest, nagu ta sinu plaani järgi oleks, siis mida on seal üldse näidata või tutvustada.

Millal ma ütlesin, et cosplay ei ole hea? Kindlasti on lõbus asi mida näidata.
Darker than black, Hellsing, Cromartie high school, Berserk jne. Kas kõike seda on võimalik inimestele esitleda cosplay ja Mikuga? Mikul on oma osa muidugi, aga kas see osa on see mida me soovime inimestele näidata?

Minu arust sisaldab anime kultuur rohkem kui mikut, cosplayd ja tantse.
Tõsi küll, et see pop laul oli küllaltki tavaline raadio tümm, aga samas ei saa öelda, et inimestele ei paku see huvi.

Point on, minu arust on seda sorti fandom, anime kultuuri ''tumedam pool'', ning kusagil minu peas ma viin selle kokku kõrge häälega tüdrukutega kes laulavad väga cutesy stiilis.

Täiesti võimalik, et minu ''kaebused'' jm on liialdatud ning kõigil pealtvaatajatel oli lõbus.
Aga ma lihtsalt postitasin enda arvamuse sellest, kuidas fookus võiks olla just anime kultuuri esitlemine teistele kes ei ole just erilised anime fännid. Ja näiteks ''lostinthemist'' mainis seda, et see üritus ei olnudki solarise külastajatele vaid puhtalt mõeldud animefännidele? Mis mina arvan, et on küllaltki jama.

ShinNatsume kirjutas:
Tra mees, sa ise mängid ja kiidad mingeid kahtlaseid VN'e, kus koletistüdrukud sind vägistavad ja siis kardad, et hatsune miku jätab anime fännidest kahtlase v. halva mulje.

Tsiteerin::
Kas need on koletised kelle alakeha on ussi oma? Või hiidkalmaari naised? Ei ole? Minujaoks no-go siis!


Küsimus on selles, kas ma esitan seda inimestele üritusel?
Põhjus miks see VN mulle meeldib on see, et see on ennekõike mäng, kui VN, ning tegelased ja situatsioonid on huvitavad. mökk!
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 15:00    Teema: Vasta viitega

Ma jätkuvalt ei saa aru mida sa tahad et me inimestele siis näitaks, mis esitleks anime"kultuuri" meeldivana ja tuttavana ja paremana(?) kui see show mis seal oli.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 15:53    Teema: Vasta viitega

Mis sa ootad, et 14 aastased tüdrukud cosplay'ksid berserki, cromartiet ja hellsingut?.. Või, et selle JAFFI cosplay värgi reeglites oleks "minge persse kõik kes ei tee cosplay'd süngetest ja täiskasvanulikest animedest süngetele ja täiskasvanulikele inimestele nagu ma ise"?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 17:01    Teema: Vasta viitega

Asi, millest sa erik_schults aru ei saa, on see, et JAFF on mõeldud üritusena nii animefännidele kui ka võimaliku uue publiku leidmisele. See on sümbioos kahest, rohkem kui näiteks AniMatsuri, mis pigem just fännidele suunatud. Animekultuur kui selline, mis küll meie bakalaste mõistes on Eestis juba pikemat aega levinud, ei ole seda siiski nö 'tavainimese' mõistes. Paljud ei tea sellest mitte midagi, paljud teavad vb animest, kuid mitte Eestis olevatest kommuunidest (ma ikka suudan leida animefänne, kes näiteks Bakast või AniMatsurist või isegi JAFFist ei tea mitte midagi). Animesid võivad olla inimesed näinud, aga seda ümbritsevat kultuuri ei tunta, mille ehedaks näiteks just selline tegevus Solarises oligi.

erik_schults kirjutas:
Kui see event oli tehtud just spetsiifiliselt anime vaatajatele siis ei oska kommenteerida peale selle, et ''miks solaris?''. Kuigi see küsimus on küllaltki obvious vastusega (Sest seal on JAFF.), siis jääb mul ikka arusaamata, miks ei saanud kusagil noortekeskuses või kusagil mujal endale ruumi rentida või midagi sellist.

Minu arust oli lihtsalt see probleem, et ei osatud leida piiri, kus kõik need etteasted oleks nii animefännidele kui ka tavalistele eestlastele kes lihtsalt juhtuvad peale huvitavad.

Ei arva, et see üritus oli halb ja küllap olid need etteasted äärmiselt meeldivad paljudele inimestele.
Võimalik, et ma lihtsalt üle reageerin, ning võibolla ma peaks positiivsem olema, et seda sorti üritusi toimub.

Et animekultuur leiaks uusi huvilisi või leiaks üles vanu tuttavaid, on vaja korraldad avalikke üritusi. Solaris on perfektne koht selle jaoks, sest seal liigub palju inimesi. Kui sa peidad sellise ürituse ära kuhugile noortekeskusesse, siis ei tule sinna mitte keegi muu peale konkreetselt asjast huvitatute. See jääks nägemata neil, kes vb nii aktiivset huvi ei tunne, ja neil, kes üldse ei omanud asjast aimugi. Või ka neile, kelleni reklaam lihtsalt ei jõua (ja reklaam ei jõua tihti paljude huvilisteni). Fännid leiavad koha alati üles, aga uutele huvilistele on see juba keerulisem. Seetõttu tuleb leida koht, kus impact ja potenstiaalne vaatajaskond on kõige suurem.

Kui nüüd võtta konkreetselt JAFF, siis seal on filmid. Filmid, mida on animekultuurivõõrastel inimestel mugav vaadata. Ostad pileti, istud kinos ja lähed koju. Animefänlusega seotud kultuur ei tule seal aga kusagilt välja. Sa ei näe, mis aega ja pühendumust veedavad inimesed kostüümide tegemisel või tantsude/liigutuste õppimisel. Sa ei näe seda, kui suure huviga ostetakse kokku animetemaatilisi asju ja kui õnnelikud nende üle ollakse. Ei näe neid särasilmseid inimesi, kellele see asi meeldib ja seda tegevust naudivad. Seega ei ole ega teki ka seda tunnetust, et asi on rohkem kui lihtsalt teleka/arvuti/kinoekraani ees istumine. Eks paljudele see aktiivne fänlus ei sobi, aga seda ei saa ka enne teada, kui ise vähemalt natukenegi ei koge.

Hatsune Miku ja need muud 'kriiskavad' hääled on üks osa animekultuurist. Ja kohe kindlast mitte selline osa, mida häbeneda (nagu võiks mõelda hentai puhul). Sellised lõbusad, heledahäälsed ja roosasid mullikesi täis lood on sobivad noortele tüdrukutele, samal ajal kui poisid ilmselt fännaksid rohkem võitlusstseene ja tümakamat muusikat (rämedalt üldistan praegu, aga ma proovin oma mõtet esile tuua). Sa ei saa lihtsalt varjata kõike, mis animekultuuris on, küll aga saad näidata seda variatsiooni, mis leidub. Ja muusika kohapealt on jaapanis üldjuhul küllaltki heledahäälsed inimesed. JPopilikud lood on üldjuhul tempokad ja sobivad paremini kui rahulikud anime OSTid, sest kiirus ja elav loomus tõmbavad rohkem tähelepanu endale. Pealegi on neid tantse keskmisest huvitavam jälgida, kui tantsijad ise ka asja naudivad.

Also... Hatsune Miku oli Toyota Corolla reklaaminägu aastal 2011/2012 ning on andnud kontserte Aasias, USAs ja kino vahendusel ka Euroopas. Miku-chan on igati vääriline esindama animekultuuri, olles sellest visuaalselt väga suur osa ja väga suurte mõjutustega :) Loe
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 17:05    Teema: Vasta viitega

ShinNatsume kirjutas:
Mis sa ootad, et 14 aastased tüdrukud cosplay'ksid berserki, cromartiet ja hellsingut?.. Või, et selle JAFFI cosplay värgi reeglites oleks "minge persse kõik kes ei tee cosplay'd süngetest ja täiskasvanulikest animedest süngetele ja täiskasvanulikele inimestele nagu ma ise"?

Ei. Ma lihtsalt tõin need nimed välja lihtsalt näiteks, et mis muid osasi meil anime kultuuris on. Meil ei ole anime kultuuris ainult Miku ja cosplay. Ning usun, et ta seda niimoodi ei mõelnud. Aga ma arvan, et ei tee paha see kui ma nimetan paari normaalse anime nimed.

Aga üldiselt ma mõtlesin just muusika peale, et niivõrd kõrge häälega tüdruku kuulamine võis ju vaatajaid eemale ehmatada.
Seega põhiline probleem mis mulle tundus oli just muusika valik.

Stopa kirjutas:
Ma jätkuvalt ei saa aru mida sa tahad et me inimestele siis näitaks, mis esitleks anime"kultuuri" meeldivana ja tuttavana ja paremana(?) kui see show mis seal oli.


Ma võin ka täielikku bulli ajada, ning need hatsune miku lood jm mis seal olid ei toonud mingit negatiivset impakti üritusele. Aga see on lihtsalt minu arvamus.

@Genky : Miku on jah korralik osa anime kultuurist. Aga mul on lihtsalt selline arusaam, et seda sorti üritustel on olemas selline külg, et selgitada pealtvaatajatele, mis see asi nimega ''anime'' siis on, ning tõestada, et asi pole päris see mida nad arvavad. Kui suur osa vaatajatest olid 14 aastased tüdrukud? Hetkel mõttes võrdsustaks seda Justin Bieberiga. Ning see ei ole just positiivne imho.

Ma nägin päris head hulka normaalseid cosplaysi, ning normaalset muusikat oli ka. Aga vähemalt nii palju kui ma nägin oli muusika suuremalt osalt ikka suunatud anime fännidele.. Aga jällegi ma nägin seda läbi kaamera silma youtuubist, ning küllap oli neist tosinast videost hulganisti puudu olevaid tseene, mis käib käsikäes ürituse õhkkonnaga.
Aga eks kui see on valikuline, et näidata kõiki külgi anime kultuurist, isegi siis kui inimestele ei pruugi see peale minna.

Seega kui keegi postiks ülesse ühe video, mis oleks puhas uncut version sellest mis seal üritusel käis, siis ma saaks enda arvamust parandada ja üle vaadata.

Kogu see teema algas ühest postitusest, kus ma mainisin, et see muusika ei ole sobiv.. Aga jah.. Pole midagi väitlemise vastu.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 06, 2013 22:54    Teema: Vasta viitega

Ehk sa täpsustaksid järgmiseid punkte:

1. Mis on sinu arvates see muusika, mida peaks laskma võhikutele? Konkreetsed näited paluks (rohkem kui üka), mitte üldine tekst.
2. Miks sa arvad, et kõrgehäälne laul inimesi eemale peletab? Ükskõik mis muusika võib ükskõik kelle eemale peletada.

Point on selles, et anime ei meeldigi kõigile. Sul pole võimalik kõigile kogu aeg animet lähedalt tutvustada. See nõuab rohkem aega kui ürituse formaat lubab. Sellise ürituse mõte on tekitada huvi neis, kellele võiks huvi pakkuda. Kellele ei meeldi, sellele ilmselt ei paku asi huvi ka pärast seletamist. Kes tahab animega sügavuti minna, saab alati minna infolauda või interneti vajalikku infot hankima. Eeskätt oli siin tegu aga fännikultuuri tutvustamisega, mitte animemaailma tutvustamisega.

Muusikaga seoses tuleks mainida, et tegu on etteastetega seotud muusikaga. Vähemalt ma oletan videoklippide põhjal. Ehk siis huvilised, kes lavale läksid, valisid enda etteaste jaoks sobiva muusika. Nemad esitavad seda, mis neile meeldib. Ja seda tulekski teha, sest siis kui inimene asja ise naudib, naudib ka vaataja seda rohkem. Sõltumata sellest, mis muusika seal taustal käib. Kui etteaste ja muusika kokku sobivad, on asi juba pool võitu, vaja aind etteaste tegija nauding ja emotsioon.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Teis Mai 07, 2013 00:41    Teema: Vasta viitega

Anime muusika kui selline on üldse olemas? Mingeid oste ikka ei laseks vast. Jaapani poppi. Jaapani poppi olgu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Mai 08, 2013 09:00    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:

1. Mis on sinu arvates see muusika, mida peaks laskma võhikutele? Konkreetsed näited paluks (rohkem kui üka), mitte üldine tekst.
2. Miks sa arvad, et kõrgehäälne laul inimesi eemale peletab? Ükskõik mis muusika võib ükskõik kelle eemale peletada.


Ma võin paar täiesti suvalist muusikat linkida, mida mina arvan oleks võibolla vähem eemale peletavad kui Miku või muu seda sorti Muusika. Aga Hell see on lihtsalt minu subjektiivne vaade sellele.
Last Exile OP
Darker than Black Ending
Xam'd Opening
Tengen Toppa Gurren Lagan End
Law of Ueki OP
Kogu see muusika on minu arust sobilikum kui Miku.

Ma saan aru jah,. Aga minu point on üldiselt selles, et need kellele asi huvi võiks pakkuda võivad ka eemale olla peletatud Mikust ja muust.

Kui aus olla, ma ei vihka mikut ja mulle lausa meeldivad mõned ta lood ''Koi wa sensou'' ning ''The world is mine'' on päris head, ning ''Poker Face'' on vocaloididelt ka päris hea. Aga samas ma ikka ei arvaks, et see on muusika mis kõigile peale läheks.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Mai 08, 2013 12:14    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub see maitse üle vaidlemisena. Eks terve teema on seda olnud, aga viimane postitus just eriti. Nendest lugudest kõik isegi ei sobi coplayle taustaks ja enamus on Solarises hängivale kuul(a)jale sama imelikud kui Miku. Pluss see, mida genky ütles: vaevalt cosplayerid ja co rõõmustavad, kui nende etendusele surutakse kusagilt kõrgemalt peale muusika, mis neid ennast üldse ei köida. Siis võiks juba tegemata jätta.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: