OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Maoyuu Maou Yuusha

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 08:24    Teema: Maoyuu Maou Yuusha Vasta viitega

Ma võin ausalt öelda. Mulle ei meeldinud see anime adaptsioon, aga ma arvan, et on küllaltki inimesi kellele see meeldib.

Ma kavatsen võrrelda mangat ja animed, lihtsalt selleks, et välja tuua mis mulle personaalselt vastu käib animes. Ning loodetavasti annab see ka teile valida.

Mis mulle meeldib: Maoyuu Maou Yuusha on küllaltki huvitav lugu sellest, sellest kuidas Deemoni kuningas (Kuninganna) ja Hero hakkavad koos töötama, et edendada sealse fantaasia-maailma põllundust, haridust, ekonoomiat, tehnoloogiat jm. Huvitav on muidugi see, et deemoneid ei käsitleta kui ''mõistuseta koletisi'', vaid lihtsalt natuke agressiivsemaid inimesi (Kes on mitu korda tugevamad kui inimesed.) ja seda, et inimesed ise on äärmiselt korrupeerunud, ning inimesed on tegelikud agressorid deemonite vastu.
Animes on võetud natuke ''realistlikum'' stiil, mis võib teatud tseenides olla natuke parem, kui näiteks seletatakse küllaltki tumedaid teemasi sõjast jm. Mõned muusika palad esimeses episoodis olid küllaltki meeldivad.

Anime stiil.



Mis mulle ei meeldinud animes: Tegelaste välimus, iseloom ja Ecchi.
Mangas on tegelaste välimus küllaltki sobiv nende iseloomu tüüpidega, samas animes on täiesti vastupidi. Hero näeb animes hästi tõsine välja, aga tegelikult peaks ta olema loll, küllaltki humoorikas ja äärmiselt heatahtlik. Deemoni kuninganna näeb animes äärmiselt tagasihoidlik ja kena välja, kuigi tegelikult on tema iseloom palju värvilisem ja huvitavam.

Manga stiil.





Ecchi. Sellest lihtsalt ei ole võimalik ära saada animedes.. Esimese paari minuti jooksul oli animes kohe see, et hero jooksis peaga Deemoni kuninganna rindadesse. Samuti tõi välja sobimatu komentaari sellest, et ''Vahetpole, et sa oled naine, või, et sul on suured hüppavad rinnad.'' .. Mangas oli see steen täiesti teistsugune ja ütleks, et mõjuvõimsam.
Mangas ei ole ecchile üldse survet pandud, ainuke kes sellele tähelepanu paneb on deemoni kuninga teenijanna, kes kutsub kuninganna rindu mõttetult suureteks ''lihakottideks''.. Ning sellega see ka piirdub..
Animes need rinnad lihtsalt hüppavad ja peategelane lihtsalt ilastab nende üle täiesti liialdaselt.

Arvamus: Anime adaptsioon on küllaltki jama võrreldes mangaga. Prooviti teha peategelane kellega vaatajad võimalikult kergesti idenfitseeriks, aga lõppkokkuvõttes teeb see peategelase lihtsalt igavaks.
Üldiselt näevad tegelased animes küllaltki igavad välja, ning ecchi ei lisa animele mitte midagi juurde.
Soovitaks parem mangale silm peale panna.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Püh Jan 06, 2013 08:39). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
teshrin



Liitunud: 18 Aug 2009
Postitusi: 532
Asukoht: Fujoshi land

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 17:16    Teema: Vasta viitega

Ja ainuüksi selle teema tulemusel on tahtmine, näinud värskelt ära esimese episoodi animest, lugeda mangat, et võrdlusmomenti näha.

Meeletu ecchi oli, häiris lausa. Temaatika on nii deepshit ja epic ja kõik need toredad omadussõnad, mida eesti keelde tõlkida on lausperverssus, ja siis on seal suured hüppavad rinnad. Ma ausalt ootasin, et saateks on see "wobble wobble boing boing" - aga ei olnud.
_________________
You're only young once, but you can be immature forever.

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 17:43    Teema: Vasta viitega

Mina mangasid ei loe, sellepärast jätkan selle anime vaatamist. Tegelikuklt deemoneid pole olemas, vaid inimesed on ise deemonid, kes õhutavad teisi pahategudele. Esimene osa oli huvtav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 17:57    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa aru, kas te näete ühte dekolteega neidu mitmekordselt ja kas teie fantaasia hakkab iga suurema rinna peale tööle nagu tissivabrik, aga see anime küll ei vääri seda traditsioonilist ecchianime kohtlemist - see pole isegi ecchianime.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 18:11    Teema: Vasta viitega

Muidugi on see anime üle teistest tavalistest Ecchi animedest (Näiteks on selles animes korralik story olemas.). Minu jaoks läheb ecchi alla see, kui mees vahib naise hüplevaid rindasi, nagu otsiks nende vahelt oma õlupudelit ja naine liigutab ennast võimalikult kiiresti lihtsalt selle pärast, et rinnad hüpleks maksimum kiirusel (Noh mitte päris selle pärast, aga ega seda sorti kiiret ringi vehklemist koos seda sorti breast physicsitega küll niisama animesse sisse ei panda.)..
Anime on üle tavalisest ''Pantsu Lazorist'', aga sellegi poolest on see ''kergemat sorti ecchi''.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 18:43    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Minu jaoks läheb ecchi alla see, kui mees vahib naise hüplevaid rindasi, nagu otsiks nende vahelt oma õlupudelit ja naine liigutab ennast võimalikult kiiresti lihtsalt selle pärast, et rinnad hüpleks maksimum kiirusel (Noh mitte päris selle pärast, aga ega seda sorti kiiret ringi vehklemist koos seda sorti breast physicsitega küll niisama animesse sisse ei panda.)..

wat
erik_schults kirjutas:
Anime on üle tavalisest ''Pantsu Lazorist'', aga sellegi poolest on see ''kergemat sorti ecchi''.

idk mees, kui anime on hea siis kerge ecchi/fanserivce seda ära ei riku. (nt. idk, gainaxi gunbuster-diebuster ja gurren lagann)

Enamus ecchi animed on sellepärast sitad, et ecchile keskendutakse liiga palju, ehk story ning tegelased kannatavad selle tagajärjel + seda ecchit nagu surutakse räigelt näkku enamus ajast.. et pmst. sarjal polegi midagi muud peale ecchi pakkuda.

A see suht OT vist, panin igastahes 1. osa tõmbama ja varsti checkin seda, tundub veits spice and wolf sarnane vms, kuigi ma pole seda vaadand :x
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chew



Liitunud: 15 Juul 2012
Postitusi: 26
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 19:56    Teema: Vasta viitega

huvitava ülesehitusega maailm. täitsa nummi sari tundub, kuigi võibolla natuke liiga uimane minu maitse jaoks.

ja +1 sellele, et mingit meeletut ecchit siin küll ei ole, selline arvamus näitab küll ainult tissifoobiat või mingeid muid keerulisi seksuaalpsühholoogilisi probleeme.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 20:01    Teema: Vasta viitega

Ei tea, kas mina olen ainuke keda segab Dead or Alive beachvolley balli mängu tasemeline breast physics? Või see, et peategelane lihtsalt käitub nagu üks 12 aastane poiss kui deemoni naine on tema läheduses?
Võimalik, et ma olen lihtsalt äärmiselt kriitiline kuna ma olen üldiselt suhteliselt suur manga fänn, ning see anime jääb alla nii character designiga ja characteride iseloomuga (Tegelased lihtsalt tunduvad igavad.). Küllap need ''mõttetult hüppavad rinnad'' on lihtsalt asi mis mulle pettununa ette jäi.
Ning ma usun, et ma ütlesin ''aga ma arvan, et on küllaltki inimesi kellele see anime meeldib'' (Eriti kui pole mangat lugenud ja pole millegiga võrrelda.).

Edit: @ShinNatsume (Vastasin sulle ka PM-i kaudu, aga kirjutan siia lühikokkuvõttes mu vastuse.)
Küsimus on selles, kas need cover page-idel olevad joonistused ja ettekujutused sobivad anime formaati, ning kas need on üldse mõeldud liikuvateks characterideks?
LNid nagu ka raamatud kasutavad rohkem ettekujutust kui visuaalset meediumi meeleolu edasi andmiseks, samas kui mangas on see tavaliselt pildi teel edasi antud ja on üldiselt mõeldud liikuvaks pildiks (Ärge nüüd tulge selle lause pärast tüli norima, ma usun, et kõik said aru, mida ma selle all mõtlesin, isegi kui ma kirjutasin selle küllaltki segaselt.)
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Laup Jan 05, 2013 21:43). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Laup Jan 05, 2013 21:16    Teema: Vasta viitega

btw sa seda tead, et see põhineb LN'idel, mitte mangal? Ning imo on anime disainid lähedamal LN omadele, kui manga disainid.

EDIT: 1. osa järgi tundub küll, et sellest võib midagi väga head edasi areneda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Jan 06, 2013 05:20    Teema: Vasta viitega

Hea teemapüstitus. Säärased võrdlused meeldivad mulle, kuid nagu mainitud, põhineb lugu LN-il, seega ei ole õige öelda, et anime mangat järgima oleks pidanud. Samuti ka küsimus, et millisest mangaversioonist üldse jutt, sest wiki loetleb koguni viis tükki (arvestades ka ühte 4komat), igaühel erinev kunstnik.

Teiseks. Tissid mind ei häiri ja ma nõustun, et esiletükkivate kehaosade rõhutatud olemasolu tingimata ecchi-animed ei loo. Võib ehk öelda, et seal on mõned ecchi-elemendid, kuid seegi mööndus on huultelt raske lahkuma, sest lähiaja animega võrreldes on esimeses osas nähtud olukorrad täiesti igapäevased ja naiskeha ekspluatasioon üpriski vaoshoitud. Ma saan muidugi erik_schultsi pettumusest aru, tal vist tekib tasapisi mõistmine, et me vaatame mitte lihtsalt 14-aastatele poistele mõeldud teoseid, vaid 14-aastase poisi mõtteviisiga isikutele loodud kraami. Viimasest veelgi hullem realisatsioon peitub selles, et me suudame vanusest hoolimata sealt ikka mingit naudingut saada, aga ma ei taha juttu sinna suunata. Küll aga olen ise seda meelt, et mis teosele midagi juurde ei anna, see on ebavajalik, ning et anime, mis keskendub näiteks reaalsete majandus- või poliitikasuhete kujutamisele, ei tohiks selle kõrvalt suurt rolli panna armuloole, mis ka teismeea standardite järgi ebausutav. Loomulikult kehtib sama ka vastupidi.

Viimasest lõigust ei tohi muidugi järeldada, et MAOYU oleks anime, mis reaalseid majandus- või poliitikasuhteid kujutaks. Sellele on mokkamööda tutvustustes ikka viidatud, säärase mulje võivad luua ka tihedad võrdlused sama re¾isööri Spice & Wolfiga. Avaosa küll sellele aspektile vihjas, aga samuti vihjas koletistega taplemise aspektile, samavõrd ka peategelast arvatavasti haaremikorras sebima hakkavate maagiplikade aspektile.

Esimese osa põhjal ei meeldi mulle järeldusi teha, aga ilmselt tuleb sellest keskmiselt nauditav show, ei midagi erilist. Ning veega täidetud õhupallrindadest palju hirmsam tendents on siingi silma riivanud CGI tõrviku- ja kaminatuli ning PS2 ajastu graafikaga loodud rahvamassid. Brrr.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Jan 06, 2013 13:11    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Esimese osa põhjal ei meeldi mulle järeldusi teha, aga ilmselt tuleb sellest keskmiselt nauditav show, ei midagi erilist. Ning veega täidetud õhupallrindadest palju hirmsam tendents on siingi silma riivanud CGI tõrviku- ja kaminatuli ning PS2 ajastu graafikaga loodud rahvamassid. Brrr.

Jep, seda unustasin mainida, isiklikult oli see pmst. ainuke asi, mis mind häiris.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shirotoki



Liitunud: 11 Veeb 2010
Postitusi: 333
Asukoht: Põltsamaa/Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 08, 2013 18:02    Teema: Re: Maoyuu Maou Yuusha Vasta viitega

erik_schults kirjutas:

Mis mulle ei meeldinud animes: Tegelaste välimus, iseloom ja Ecchi.
Mangas on tegelaste välimus küllaltki sobiv nende iseloomu tüüpidega, samas animes on täiesti vastupidi. Hero näeb animes hästi tõsine välja, aga tegelikult peaks ta olema loll, küllaltki humoorikas ja äärmiselt heatahtlik. Deemoni kuninganna näeb animes äärmiselt tagasihoidlik ja kena välja, kuigi tegelikult on tema iseloom palju värvilisem ja huvitavam.


Sellel juhul tegi anime palju paremat tööd novelliga, kui manga, sest kogu loo mõte ongi kontraste luua ning tüüpilisi stereotüüpe ignoreerida.


Spice and Wolfi looja Takahashi Takeo käekiri oli täiesti ära tuntav ning stiil samuti, seda oli meeldiv näha. Paraku oli ka aru saada Arms stuudio stiilist (boin boin). Queen's Blade sellid ei saa ju ometi midagi sellist välja jätta.

Animatsioon oli veidi kehva võitu ning CG täiesti kohutav, kuid karaterite disainil, dialoogil ja lool endal polnud vigagi. Huumor oli kohati täiesti hea ning loodetavasti näeb ka edaspidi rohkem Spice and Wolfi stiilis romanssi ja dialoogi.
Häiriv oli loomulikult see, kuidas kuninganna üritas koguaeg kangelasel kaelas rippuda ja pakkus ennast talle. See lõhnas kangesti tüüpilise otaku wish fulfillmenti järgi.


Mulle meeldis, kuidas anime blogger Inushide seda animet kirjeldas:

MMY, at its heart, is a cynical reinterpretation of the standard Good vs. Evil dilemma examined through the lens of the even more standard Human vs. Demon scenario that does its best to defy all expectations, looking at the economic benefits of ongoing war for both sides, something that’s generally ignored by most media. From the most regal of kings to the lowliest peasant, everybody profits from the conflict in some way, and the hero seeking to put an end to it is seen as too burdened by his ideals to see that every conceivable facet of his society has been drastically improved by channeling resources toward sticking pointy things into demons.
To balance out the almost morbid laundry list of benefits, the message falls just short of “Yay war! Everybody kill each other and let your blood fertilize the fields of the rich! Fuck tha proletariat!”
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
decomed
õigekirjas 1 punkt maksimumist puudu


Liitunud: 10 Sept 2010
Postitusi: 165
Asukoht: Tapa

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2013 13:31    Teema: Vasta viitega

Vaatan kah seda animet, kui aega leiab. Ajateenistus TBK ajal, enamus ajast metsas, selle tõttu ei ole lihtsalt aega seda vaadata. Kui aga n2dalavahetusel v2lja saab, siis kohe j2rjekorrale. :P

Story animel tundub olevat ise suht huvitav
_________________
http://myanimelist.net/animelist/Decomed Warning: This list is not for people with weak nerves!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Püh Jan 20, 2013 16:07    Teema: Re: Maoyuu Maou Yuusha Vasta viitega

Shirotoki kirjutas:
nime palju paremat tööd novelliga, kui manga, sest kogu loo mõte ongi kontraste luua ning tüüpilisi stereotüüpe ignoreerida.

''Stereotüüpe ignoreerida?'' Kas sa väidad, et ''anime tegi paremat tööd stereotüüpide ignoreerimisega''?
Minu väide ringleski selle ümber, et mangas olid suhteliselt kõik tegelastest huvitavad ja nende välimus vastas nende iseloomudele äärmiselt hästi.. Samas kui animes tundus asi olevat küllaltki pinnapealne.
Loodaks saada ka mingisugust selgitust või põhjust miks sa niimoodi mõtled.

Ei oska seda kommenteerida kontrastide poolest, sest ei arva, et kontrast oleks midagi, mis oleks hea või vajalik.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 24, 2013 02:07    Teema: Vasta viitega

Ma just vaatasin neid manga nägusid ja pean ühelt poolt nõustuma, et Yuusha nägu on isikupärasem kui animes, samas anime Maou meeldib mulle rohkem, sest ta on nunnum või/ja ta rinnad on mind, nõrka, ära võlunud.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
teshrin



Liitunud: 18 Aug 2009
Postitusi: 532
Asukoht: Fujoshi land

PostitusPostitatud: Reede Jan 25, 2013 23:33    Teema: Vasta viitega



_________________
You're only young once, but you can be immature forever.

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Laup Juun 22, 2013 21:11    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin selle lõpuks ära vaadata (1. osa mingil määral meeldis meeldis, samas ma polnud siis S&W vaadanud) ja olen hetkel 5. osa juures ning hetkel kaalun selle droppimist.

See on põhimõtteliselt nagu Spice and Wolf ilma kõigeta, mis Spice and Wolfi heaks tegid - puuduvad nii huvitavad peategelased ning ka keemia nende vahel. Samuti on nendevaheline dialoog üsna igav ja sisutühi. (erinevalt jällegi S&W'st)

Veel tooks miinustest välja selle, et ta on ikka väga-väga rushed. Tihti läheb osade vahel mitu kuud mööda ning selle aja jooksul jõuab off-screen nii mõnigi tähtis asi toimuda..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: