OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Organiseeritud religioon
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 13, 2012 18:50    Teema: Vasta viitega

Spoiler:

pls no


_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Kolm Nov 21, 2012 22:57). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Teis Nov 13, 2012 19:04    Teema: Vasta viitega

Kardavad surma? Endale on see küllaltki kaugel olev hirm, seega ei oska mõelda, mis selles karta on (Eks paar ''lähedal surmale'' situatsiooni on mul olnud, aga needki pole mind paranoiliseks teinud.). Sedasorti mõtlemine sobib sõjaolukorras olevatele riikidele, kus inimesed pidevalt lähevad surma. Küllap selleks loodigi religioon? Religioon pooldab pimesilmset usku, ning pimesilmne usk samuti teeb sind pimedaks just kõikidele õudustele mis juhtuvad sinu ümber (Näiteks sõjas.).


Põhimõtteliselt ütled sa seda, et see on emotsionaalne tugi, millega ma nõustun. Aga samas usk on hapras tugi, millele ei saa isegi oma leiba asetada. Ning see samuti muudab inimeste mõtlemised küllaltki kinniseks.
Usk tundub mulle rohkem nagu narkootikum, lõpuks ei suuda ilma selleta hakkamagi saada, ning see luulude maailm võib iga hetk kokku kukkuda, tuues kaasa palju tõsisema shocki.

Asjade kaotamine teeb inimese tugevamaks. Tuge on võimalik leida ka ilma usuta, nagu arusaamine, et see on vaid osa elust. Sa võid olla kurb. Sa võid nutta. Aga ära sellepärast seisma jää, vaid liigu edasi.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Envy



Liitunud: 7 Aug 2007
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Kolm Nov 14, 2012 04:59    Teema: Vasta viitega

Kui inimene tahab rahu, siis ta peab sõda :)
Ühtset tõde olla, kuid seda me teame, miks üldse muretseda teiste arvamuste pärast kui inimestel on niigi raske üksteisest aru saada? Rääkimata sellest, et igaühel on oma tõekspidamised väljakujunenud läbi subjektiivsete kogemuste. Aga siiski, interaktsioon on ikka vajalik! Kui sa kuuled kellegi teise mölinat, siis sa saad ühe perspektiivi jälle juurde, see ongi filosoofide ülesanne - laiendada perspektiivi ja nii see 'tõde' kujuneb. Inimene on kummaline: taltsutamatute kirgede tõttu lähedane loomale, vaimsete võimete poolest lähedane Jumalale.
Intelligentne inimene ei vaja lubadust taevast, et näha heateo väärtust? Inimene tahab niiiii väga uskuda millegisse, AVASTADA midagi,elu mõte. Kuid inimene ei leia ikka midagi! Absurdism Muhe

Christians: HAV U ASSEPTED JESUS CHRIST AS LORD AND SAVIOR????
Romans: Nah, it's cool that you worship dat shit. Don't say that we're wrong though, everyone can believe in different gods :)
Christians: NO THERES ONLY ONE GOD
And that's why those arrogant c*nts got crucified.
FIN

Tsiteerin::
Asjade kaotamine teeb inimese tugevamaks. Tuge on võimalik leida ka ilma usuta, nagu arusaamine, et see on vaid osa elust.

Mulle meeldib see mõte, et asjade kaotamine teeb inimese tugevamaks. Ma ütleks pigem vabamaks. Mida vähem piiranguid, seda vabam vaim, kuid päris vabaks, 'absoluutne' vabadus, selleks peab kehast ka lahti saama.
Tsiteerin::
Usk tundub mulle rohkem nagu narkootikum, lõpuks ei suuda ilma selleta hakkamagi saada, ning see luulude maailm võib iga hetk kokku kukkuda, tuues kaasa palju tõsisema shocki.

Ma ütlen, et kasuta seda usku, kasuta narkootikume, sprei oma silmi arvutiekraanidega, võta psychedelicuid, kuid säti kursorid niipidi, et kasutamise tulemus oleks produktiivne transedentaalse ekstaasi fenomeniks. Loo meeleolu - kohanda valgust, pane laul käima, klaas veini, kutsu õiged inimesed, kohanda ruumi nii, et see loob ekstaasi, mis purskab üleloomulikku soojust.
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, infinite. For man has closed himself up, till he sees all things thro' narrow chinks of his cavern. - William Blake
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 14, 2012 13:43    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Kardavad surma? Endale on see küllaltki kaugel olev hirm, seega ei oska mõelda, mis selles karta on (Eks paar ''lähedal surmale'' situatsiooni on mul olnud, aga needki pole mind paranoiliseks teinud.). Sedasorti mõtlemine sobib sõjaolukorras olevatele riikidele, kus inimesed pidevalt lähevad surma. Küllap selleks loodigi religioon?

Siinkohal tuleks ära märkida, et sa vaatad puhtalt enda seisukohast. Jah, hirm surma ees on asi, mida oleks reaalsuses lihtsam mitte omada, kuid enese alalhoiuinstinkt on meil juba looduse poolt antud. ma võin oma seisukohast öelda, et surma kui sellist ma ei karda, mul on suht savi mis tuleb pärast. küll aga on kõige karmim minu jaoks see, et kõik need saadud kogemused ja kõik need toredad inimesed, kellega ma koos olen olnud, neid poleks minu jaoks enam. see on minu jaoks surma juures see kõige hirmutavam ehk. aga lõppkokkuvõttes on see ainult minu arvamus. teistele inimestele on teised asjad olulised. see on isiklik teema kas nüüd keegi usub paradiisi, uuestisündi või hääbumisse. keegi ei tea reaalsuses mis pärast surma tuleb, kuigi neid vastuväitjaid leidub küll.

Religiooni algetest siin rääkida on minu arust vale, sest inimkond on aegade algusest peale seletanud enda jaoks seletamatuid asju mõne kõrgema võimu olemasoluga ning oma elu vastavalt seadnud. see, et me elame ajastul, kus teadlike faktidega on võimalik paljusid asju ära seletada, ei mängi siinkohal eriti rolli. Põhjus peitub selles, et enamus inimesi neid ise tõestada ei suuda. Selleks toetuvad nad teadlastele. kas siis on neile lihtsalt loogiline nende mõttekäigud, tõestused, võrrandid, valemid jne või 'they take their word for it', mis põhimõtteliselt on sama mis religiooni puhul. uskliku mõttemaailm jumala osas on natukene teine, kuna enamasti nähakse jumala kätt millegi põhjusena nagu nähakse teaduslikku valemit põhjusena (rõhutan siinkohal, et see pole alati nii. paljud usklikud toetavad ise ka teadusele) nad ei sea seda kahtluse alla. kui meditsiiniga otseselt tegelevad inimesed välja arvata, siis kui palju teavad enamus inimesi haigustest, ravimeetoditest jne? Vaevalt väga palju, ikka usaldatakse arsti. tõsimeelsele usklikule tulla teemaga 'ära usu jumalat vaid teadust' on suht mõtetu, sest baseerub sarnastel põhimõtetel. lao neile nii palju fakte ette kui tahad, kui ta pole võimeline nendest aru saama, siis ei aita. samamoodi vaadatakse ilmselt meid, mitteusklike. meile söödetakse ette kõik 'imed', mida jumal on teinud, meie ikka ei usu. kõik sõltubb pukist, milleo otsast sa vaatad.


erik_schults kirjutas:
Religioon pooldab pimesilmset usku, ning pimesilmne usk samuti teeb sind pimedaks just kõikidele õudustele mis juhtuvad sinu ümber (Näiteks sõjas.).

ma küll ei kujuta ette, mis usklikega sina suhelnud oled, kuid mina tean päris mitmeid, kelle usk ei nõua pimesilmi järgimist. nende jaoks on jumal midagi kõrgemat. tõsi, nad ei kahtle alati tema 'viisides' asju teha, kuid see baseerub ka suuresti sellele, milline jumal nende inimeste jaoks on. kas see jumal on maailma lihtsalt loonud ja jälgib eemalt või on ta maailma loonud ja osaleb aktiivselt selle käekäigus.
ja ma julgen väita, et usk ei tee sind pimedaks õudustele. ega kirikud ja muud sarnased ühendused ilmaasjata korralda supikööke, võta inimesi ööseks oma hoole alla jne. tihti puututakse kirikus kokku elu pahupoolega. suhtle mõne kirikuisaga või hingehoidjaga, kes on vanglas näiteks. jah, leidub ka roosaprillilisi, kuid lõppkokkuvõttes ei ole maailm must ja valge.


erik_schults kirjutas:
Põhimõtteliselt ütled sa seda, et see on emotsionaalne tugi, millega ma nõustun. Aga samas usk on hapras tugi, millele ei saa isegi oma leiba asetada. Ning see samuti muudab inimeste mõtlemised küllaltki kinniseks.
Usk tundub mulle rohkem nagu narkootikum, lõpuks ei suuda ilma selleta hakkamagi saada, ning see luulude maailm võib iga hetk kokku kukkuda, tuues kaasa palju tõsisema shocki.

kust sa järeldad, et usk on habras tugi? ja miks ta mõtlemise kinniseks muudab? ma omaarust tõin juba enne välja konkreetsed näited, et jumalasse uskumine teaduslikku maailmapilti ei takista. reaalsus on see, et me ei saa tõestada, et jumal on olemas ning ühtlasi ei saa me ka tõestada, et teda ei ole. teaduslike faktide puudumine siin roli ei mängi, sest teadus paratamatult ei suuda kõike seletada.

kui nüüd peaks siinkohal tekkima küsimus selles, et aga miks jumal laseb siis maailmal sedasi hukka minna: on olemas ka selline jumalakujutlus, kes lõi küll maailma, kuid selle tegevuses ei osale. võime siinkohal arutada sellise jumala sadistliku olemist, aga noh.. ma lihtsalt tahtsin näite tuua.


erik_schults kirjutas:
Asjade kaotamine teeb inimese tugevamaks. Tuge on võimalik leida ka ilma usuta, nagu arusaamine, et see on vaid osa elust. Sa võid olla kurb. Sa võid nutta. Aga ära sellepärast seisma jää, vaid liigu edasi.

Selleks ei pea sa usklik olema, et kaotamistega mitte hakkama saada või vastupidi saada. usk on lihtsalt üks viise.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Nov 14, 2012 15:41    Teema: Vasta viitega

Oleneb missugust jumalat sa usud.
Ma üldiselt räägin kristlastest, kes usuvad piiblisse, aga samas see käib kõikide usklikute kohta, mis usuvad raamatuid kus öeldakse, et ''jumal tegi A, ning tänu temale töötab ka B''. Samas kui teadlased on avastanud kuidas B töötab, ilma jumala abita, ning on samuti uurinud, kuidas A tekkis. Need usklikud, kes tõsiselt usuvad neid raamatuid, nemad on kinnisemõtlemisega. Muidugi need kes ''lihtsalt'' usuvad, et jumal eksisteerib, ning ei ole piiratud raamatus olevate väidetega võivad vabalt olla ''lahtise mõtlemisega''.
Tore asi on see, et piiblis oli ka mõnusalt seletatud kuidas korralikult vastaste külasi rüüstada, palju üks ori maksab, etc. Mida inimesed muidugi ignoreerivad (Mis läheb vastu sellele, mida jumal ütleb, aga see on muidugi väga tore, et kristlased ei käi ringi inimesi orjamas jne.).

Võibolla ei ole sa rääkinud korralike usklikutega, kes järgivad piiblit 1-1 . Ning keskajal oli piibel ainuke asi, mis oli tähtis. ''Taevas on olemas'', ''Kõik paganlased on halvad, nende tapmine on õigus'', ''Kui sa sured võideldes paganlaste vastu, siis sa lähed taevasse''. Kuigi seda ei ole sõna-sõnalt öeldud piiblis, on see mida inimesed uskusid.
Ning isegi praegu on palju kristlasi, kes usuvad kõiki juhtumeid mis piiblis olid kirjeldatud. Kui uurijad tulevad, ning esitavad tõendeid, et asi oli teist moodi, siis need usklikud lihtsalt lähevad endast välja.
Paljud usklikud samuti usuvad, et meditsiin on nii kaugele jõudnud, sest jumal aitas sellel nii kaugele jõuda. Seega neil pole põhjust seda mitte uskuda.

Jumal on vabandus, mis sobib igale poole. Ei ole ju võimalik öelda, et minu kapis ei ole üht väikest, nähtamatut, roosat üksiksarve, keda ei ole võimalik puutuda käega. Aga kui ma seda väidaks, siis inimesed arvaksid, et ma olen hull. Samas kui jumal on mängus, siis kõik on OK, kuigi see on põhimõtteliselt sama asi kui minu üksiksarv.

Ning see on habras usk, kui sulle lõpuks jõuab kohale, et elu ei ole aus, ning jumal ei aita kedagi, mitte kuidagi. Näiteks on imelik see, et inimesed usuvad jumala headusesse, kui vaeseid inimesi surevad äärmiselt piinarikkalt nälga iga minut. See on hullumeelne.

Usk on vale viis kuidas asjadest üle saada. Leida mõni soliidne põhjus mille abil asjadest üle saada on palju kasulikum, sest usk on ainult ajutine lahendus. Inimesed harjuvad selle usu abiga ära, ning kui neil silmad kord avatakse, siis on nad hädas isegi väikeste asjadega.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Soobel



Liitunud: 24 Dets 2007
Postitusi: 344

PostitusPostitatud: Kolm Nov 14, 2012 16:15    Teema: Vasta viitega

Sultsueerik paneb nagu iga teinegi äärmusateist, loeb piiblit ja loeb punkte, mis on valed ja võimatud. Kas veidi naljakas ei tundu seda teha raamatu kallal, mis pandi kirja 2000 aastat tagasi elanud inimeste poolt 2000 aastat tagasi elanud inimestele?
Raamat ise on muidugi omamoodi vahva. Näiteks kusagil Peetruse teises raamatus oli lause midagi et "Jumala juures on üks päev nagu 1000 aastat ja 1000 aastat nagu üks päev." (Ei viitsi ise välja lehitseda) See tõmbab joone alla nendele vaidlustele, kas maakera on 7000 aastat või 5mlrd aastat vana või kas Jumal lõi selle 7 päevaga või bootis ta universumi hmmm... ei mäletagi, mitu mlrd aastat tagasi ja palju neid miljardeid kulus tööd tegeva ahvini.
Seda me ka ei tea, kas Jumal on üleuniversumiline supermõistus või pelk ärevusttekitav määramatus mõistusliku olendi ajusopis, mis aitab mõista mõistmatut ja leevendab hirmu teema ees "mis tuleb pärast." Mingil kujul ta inimese jaoks lihtsalt on olemas ja selle eitamine meenutab kohati mulle pederasti, kes on omadega kappitõmbunud ja üritab meeleheitlikult naisterahvast armastada.
Edit: ma muidugi ei eita seda, et dogmades kinni usuhullud veel naljakamad on ja religiooni varjus on läbi ajaloo palju kuritööd tehtud. Kurjategijad õigustavad ju end kõiksugu ideoloogiatega, religioon on pelgalt üks asi, mida nad kasutanud on.
_________________

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Nov 14, 2012 16:47    Teema: Vasta viitega

See lause lihtsalt tähendab, et jumal on väljaspool aega. Aga samas ära unusta jumala sõna ''Minu sõna on igavene'', mis muidugi pooldab jumala ''ajata olekut'', aga samas ka see orjuse jutt, jm lihtsalt läheb tema ''igavese sõna'' vastu, sest inimesed on aru saanud, et see on äärmiselt jama, inimesi orjastada.

Ning mind huvitab ka see, et ''Jumal tegi universumi 7 päevaga''. Mis on selle lause mõte, kui see 7 päeva võib olla 1000000000 aastat? Sellel pole mõtet. Kelle jaoks 7 päeva? See ei ütle midagi, kui jumala jaoks võib 7 päeva olla nii 35 aastat, kui 10000 aastat (Mikski pärast tuletab see lause mulle meelde mõnda joodikut, kes kirjutab raamatut, ning proovib meelde tuletada, millal ta selle maailma siis tegi.).

Ja ma ei räägi ainult äärmuslastest. Kas sa ei lugenud, mida ma ütlesin nende kohta kes ''lihtsalt usuvad/arvavad, et jumal eksisteerib, ilma piiblit lugemata''. Aga samas ma ütlen, et ''õige'' kristlane peab uskuma oma piiblit, sest tema ongi JUST kristlane selle pärast. Ta ei ole ei buddhist, ei Judaist, vaid Kristlane. Tõlgendused võivad olla erinevad, erinevatel harudel, aga piibel seisab sellegipoolest usu keskel.

''Usuhullud'' koomiline asi mida kuulda. Need on lihtsalt inimesed kes usuvad piiblit, ning järgivad seda. Jumala sõna, sa ju peaks seda teadma.


Ma pole kordagi öelnud, et jumal pole olemas.. Aga samas sina ei saa öelda, et minu kapis ei ole nähtamatut roosat üksiksarve.. Ning meil on küllalt tõendeid piibli vastu juhtumite/jutu vastu, et me saaks öelda ''On väga ebatõenäoline, et piibli jumal kui selline eksisteerib.''.
Keegi ei saa öelda, et jumalat pole olemas, seni kuni meil on midagi veel universumi kohta avastada (Millega meil on tegemist vähemalt järgmiseks tuhandeks aastaks.), sest inimestele lihtsalt meeldib otsustada asju kiiresti ''Jumal tegi seda, mis mõtet on seda uurida?''

Ma küll otsustaks, et jumal, kui ta eksisteerib, on ebamoraalne, ebaõiglane olend, või ta ei tegele selle maailmaga üldse. Mõlemad on põhjused, miks jumalale ei oleks mõtet palvetada. Üksikutel inimestel kes teda ''näinud on'' võivad väga kergelt olnud lihtsalt asju ette kujutanud, või hallukaid näinud.. Mõned ütlevad, et näevad jumalat igalpool, kuigi nad küllap lihtsalt näevad puud, ning mõtlevad, et kõik iludus maailmas on ''jumal''. Need väited ei too meid tõele tibatki lähemale, ning neid ei ole üldse mõtet välja tuua, sest kõikvõimas jumal, kui ta soovib meie ''usku'', siis ta peaks lihtsalt ilmutama ennast kõigile maailmas.

Nagu ma ennem küsisin soobel, kes/mis on jumal sinu jaoks? Seni kuni ma seda ei tea, siis ei suuda ma otseselt sinu jutule vastata. Võin tantsida ümber selle teema kaua tahan rääkides kuidas kristlik jumal on, aga otsest väitlust me küll ei saa pidada niimoodi, sest mulle tundub, et sa ei usu kristlaste jumalasse?
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Soobel



Liitunud: 24 Dets 2007
Postitusi: 344

PostitusPostitatud: Kolm Nov 14, 2012 21:33    Teema: Vasta viitega

Jumal peaks olema absoluutselt tark, täisulik ja õiglane... hmm, ei saa öelda, et olend. Igatahes peab sellel olema ka absoluutselt täiuslik mõistus. Milline ta täpselt on? Milline see absoluutne tõde on? Kui palju neid pühakuid ja tõeotsijaid (kohe tuleb näiteks Buddha meelde) ja lihasuretajaid on seda ajaloos otsinud ja jõudnud eikuhugi-tõdemusele, saades ise omamoodi kirgastuse ja kogunud hirmsa hunniku tarkust. Ei sa öelda, et nad lollid oleks olnud - seega selline tõeotsimine treenib aju omajagu ehk et ei ole sugugi paha tegevus. Näiteks veel pole ükski kristlik kunstnik, kes kristlikke pühamuid on sisustanud, kujutanud jumalat. Lihtne - keegi ei tea, milline ta olema peaks ega julge endale ette kujutada.
Jeesust on kujutatud. Ta oli olemas. Kas ta nüüd päriselt ka Jumala eostatud ja neitsist sündinud on - ei saa kinnitada ega ümber lükata. Igatahes pidi kõva mees olema, kui tema nimel otsib tõde pool maailma rahvast veel 2000 aastat pärast ta surma. (iseasi, kui paljud neist tegelikult tõde otsivad, paljud kooripoiste pepusid imetlemas käivad ja kes niisama JesusChristFanclubis seltsielu elavad)
Olen kunagi ka vaadanud millise kiriku, religiooni või kojaga liituda, aga neil kõigil on üks ja sama rumal kiiks - meie õige jumal ja nende valed jumalad. Nagu mingine totter dogma ajast, mil universumi piir oli suguharu valduse piir ja teisel pool piiri elas vaenulik suguharu oma jumalaga. Aga praegu, kui mõistus hõlmab lisaks maakerale ka universumi - ei kõla nagu loogiliselt, et sellel võiks mitu täiuslikku loojat olla.
_________________

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Nov 14, 2012 23:04    Teema: Vasta viitega

On küsimärgi all, kas jeesus oli jumala poeg, või mõni hulluke. Ning keegi samuti ei tea, kas jeesus oli selline, kuidas temast räägiti piiblis. See on küllaltki kahtlane värk.

Aga niipalju kui mina aru saan, siis sa lihtsalt arvad, et keegi tegi maailma, kuigi sa ei ole kindel mis sorti jumal/jumalad seda tegid? Ning sa lihtsalt proovid ''tõde/tarkust'' otsida, nagu paljud teised?
Aga jällegi ma ei näinud sind mainimas põhjust miks sa jumalasse usud, ning mis põhjusel sa teda/neid austad? Täiuslik, õiglane, tark, kuidas sa seda saad uskuda, kui sa lihtsalt ringi vaataks? Sul peaks vähemalt olema teooria oma usus, kus sul üks nälga surev poiss kellel pole oma vanemaid, kannatab sama palju kui Bill Gates. Kuna sa ütlesid, et jumal on õiglane ja täiuslik, siis miks ta laseb väikestel süütutel lastel nii piinarikkalt surra? Kuigi meil seda nina all ei juhtu, on see täiesti suur probleem. Suudad siis seda probleemi põhjendada?
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Nelj Nov 15, 2012 01:51). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 15, 2012 00:31    Teema: Vasta viitega

Kui nüüd aus olla tulin ma kirjutama, et erik_schults on isegi minu, kui endast lugu pidava ateisti, arust hullem kui keskmine nö usuhull.

Siis aga sattusin seda lugema
Soobel kirjutas:
Näiteks veel pole ükski kristlik kunstnik, kes kristlikke
pühamuid on sisustanud, kujutanud jumalat.

Kas tõesti? Aga kuidas oleks nt selle pildiga?


"The Creation of Adam is a section of Michelangelo's fresco Sistine Chapel ceiling painted circa 1512. The image of the near-touching hands of God and Adam..."
Seal on küllaga ka teisi kujutisi Jumalast.

Või siis


Kirikus Los Angeleses, üleval lillas rüüs on kujutatud kristliku Jumalat.

Sarnaseid näiteid on ilmselt küllaga veel kui osata otsida, esimese viie minuti jooksul või nii jäid need lihtsalt ette. Kuskilt renessansist alates pole see üldse nii tabu olnud kui eelnenud ajal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Nov 15, 2012 01:22    Teema: Vasta viitega

Yoshy kirjutas:
Kui nüüd aus olla tulin ma kirjutama, et erik_schults on isegi minu, kui endast lugu pidava ateisti, arust hullem kui keskmine nö usuhull.


Kas oleksid siis äkki valmis seletama, kuidas ma saan olla hullem kui mõni ''usuhull'' ? Vabandust küll, aga see teema on küllaltki paeluv, ning diskusioonist aktiivselt osa võtta on kuidagi halb, või mis selle jutu siis jamaks teeb? Ma usun, et ma pole ühtegi osapoolt solvanud, ning ma toon ka näiteid, mis on tegelt reaalselt ka juhtunud/olemas.
Ma usun, et meil on teistsugune tähendus ''usuhullul'', seega äkki seletaks selle lahti? Minu jaoks teeb usuhullu negatiivseks just see, et ta ei võta kedagi kuulda (Peale selle, mis piibliga kokku sobib.), ning on valmis ebamoraalseid tegevusi tegema, lihtsalt sellepärast, et piiblis on niimoodi kirjas.

Isegi kui oled ateist, vasta mu väidetele, too vigasi välja. Selle asemel, et lihtsalt tühja visata ebameeldivaid sõnasi teisele näkku. Viisakust võiks nagu ka olla ''enesest lugupidav ateist''.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Nelj Nov 15, 2012 14:41). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Soobel



Liitunud: 24 Dets 2007
Postitusi: 344

PostitusPostitatud: Nelj Nov 15, 2012 12:15    Teema: Vasta viitega

Noh Jeesusest ja tema imetegudest... Suure tõenäosusega oli ta lihtsalt üks tark guru, keda massid kuulasid ammulisui ja hakkasid tema pärast hiljem kirikuid püstitama. No nagu näiteks hiljutilahkunud Sai Baba, keda üle kogu ilma newagelased kuulamas ja kummardamas käisid.
Imetegudest aga: kõik igasugused grupeeringud on enda tegevust ja oma iidoleid kirjades kõvasti üles kiitnud. Kuidas üks sõjaajaloolane irvitaski, et "Saksamaa ei tootnudki kogu sõja vältel nii palju Tiigreid, kui korpusemehed väitsid ennast neid Eesti pinnal hävitanud olevat"
Küllap nii oli Jeesusega ka, äkki oskaski kedagi ravitseda, tundis kasvõi mingeid taimi või siis lihtsalt seda, et haige peab hügieenilises puhtuses olema, mille peale enamik tollasest rahvast ei olnud tulnud.

Ateistide lemmikteema "Näe, palvetad kogu hingest, aga jumal ei aita!" kohta ütles mu meelest Jeesus ise: "Kui ennast ise ei aita, ei aita jumal kah." Ja kui ekstreemsetes oludes palvetada või mediteerida - see peaks juba täiesti füüsiliselt-emotsionaalselt rahustama mõtteid ja siit võib isegi väita et jumala palumine aitab - kaineks ja selgeks mediteeritud peaga saad kindlasti väiksemate kadudega pasast välja, kui närvitsedes ja tõmmeldes.
_________________

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Nov 15, 2012 14:39    Teema: Vasta viitega

Täiesti nõustun sinuga Soobel. Võibolla tundis ta taimi, võibolla lihtsalt inimesed lajatasid talle ''jumala poja'' nime peale vastu ''jeesuse'' enese tahtele. See, et jeesus on mingisugune jumala poeg, on uskumatult ebatõenäoline.

Aga nüüd tuleb küsimus.. Millal jumal sind siis aitab? Ma ei tea ühtegi juhtumit, millal on jumal kedagi aidanud. Kõik need ''juhtumid'' on lihtsalt seotud vedamisega, ning igale õnnelikule juhtumile on 5 õnnestust.
See lause tähendab, et jumal ei puutu inimeste elusi mitte üldse, ning ta on lihtsalt ''emotsionaalne tugi'' (Olen sellest juba ennem rääkinud, seega ei hakka kordama, miks ta isegi emotsionaalse toena ei tundu mulle hea olevat.), ei midagi rohkemat.
Seega, kuidas jumal üldse meie maailmaga kokku puutub? Keegi ei saa tõestada, et ta oli maailma looja (Me hakkame tasapisi uurima seda, kuidas universum tekkis experimentidega.), ta ei aita inimesi, vaid ühes raamatus on kirjutatud, et inimesed peavad ise ennast aitama. Seega, kuidas ta üldse meie maailmasse peaks mahtuma?
Nüüd kus ma selle peale mõtlen, tundub jumal rohkem ''lohutusena'', et selles maailmas peaks olema õigust ja balantsi (Nii palju kui mina maailmast näen, ning uudiseid loen, on hetke maailm väga kaugel õigusest ja balantsist.).
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 15, 2012 19:02    Teema: Vasta viitega

Ilmselt läksin veits liiale, kui ütlesin "hullem", pidanuks ütlema "sama häiriv".

erik_schults kirjutas:
Isegi kui oled ateist, vasta mu väidetele, too vigasi välja.


Hea küll, hakkame pihta.

Tsiteerin::
Kirikust käivad läbi hiiglaslikud rahasummad, ning üks osa inimeste palgast läheb ära kirkule (Ameerikas, ei tea kas eestis on sama.). Seda ei tohiks juhtuda, aga juhtub.


Jah, kirikust käivad läbi hiiglasilikud rahasummad tõesti. Tõesti läheb inimeste palgast osa sinna. Paraku su väitest jääb mulje, et see on maks, mis võetakse kõikidelt inimestelt USAs (ma eeldan, et pidasid Ameerika all USAd silmas). Sellist maksu paraku USAs pole. Selline asi on USAs lausa seadusega keelatud.
Tsiteerides USA põhiseadust:"No tax in any amount, large or small, can be levied to support any religious activities or institutions, whatever they may be called, or whatever form they may adopt to teach or practice religion."
Kui sa aga pead silmas seda, et kirik "nõuab" oma liikmetelt kümnendiku nende sissetulekust, siis see on täiesti vabatahtlik. Täiskasvanud inimesed ise teavad, mida nad teevad oma rahaga. Sama hästi võib see olla liikmemaks, mida paljud inimesed ei maksa nagunii.

Tsiteerin::
Kirik peaks rohkem käima klubide alla. Väga laiarindeline klubi, millel on oht inimese mõtlemist segada, aga sellegipoolest klubi.


Enne kui mainid, et mingi asi peaks rohkem mingi muu asja alla käima, ütle palun ka mille alla ta sinu arust praegu kuulub. Kirik sisuliselt nagunii ongi klubi, sinna kuulumine on vabatahtlik (kui me räägime nö. läänemaailmast).

Tsiteerin::
Kardavad surma? Endale on see küllaltki kaugel olev hirm, seega ei oska mõelda, mis selles karta on. Sedasorti mõtlemine sobib sõjaolukorras olevatele riikidele, kus inimesed pidevalt lähevad surma. Küllap selleks loodigi religioon? Religioon pooldab pimesilmset usku, ning pimesilmne usk samuti teeb sind pimedaks just kõikidele õudustele mis juhtuvad sinu ümber (Näiteks sõjas.).


Sinu arvamus, et sa oled surematu ei muuda teiste hirmu surma ees. Sulle vist jääb arusaamatuks, et hirm pole mitte nii väga suremise ees vaid pigem selle ees, mis on pärast surma.
Sellest, kuidas sinu surmahirmu puudumine sobib sõjaolukorras olevatele riikidele, ei suuda ma aru saada. Riigid ei mõtle, inimesed mõtlevad, inimestel on hirm, mitte riikidel. Või kui pead silmas, et surma karta on sõjaolukorras olevale riigi elanikele on arusaadav, siis kirjuta ka nii. Sa nagu väidaks, et inimestele, kes on usklikud, ei läheks sõjaõudused korda. Kust sa seda võtad? Kuna inimesed endiselt usuvad Jumalasse? Aga äkki on Jumalasse uskumises midagi rohkemat, kui see, et kui ma Jumalat usun siis ta kaitseb mind.

Tsiteerin::
Aga samas usk on hapras tugi, millele ei saa isegi oma leiba asetada. Ning see samuti muudab inimeste mõtlemised küllaltki kinniseks.


Proovi öelda inimesele, kelle laps sureb, ning tuleb sellega toime tänu oma usule, nt kirikust saab emotsionaalset tuge. Sellisest olukorras on tegu küllaltki tugeva toega. Ütle seda kõikidele neile kodututele, keda kirikud toidavad. Usk ei muuda inimeste mõtlemist kinniseks, inimesed ise teevad seda endaga, kui nad on laisad ja ei vaevu oma peaga enam oma usu osas mõtlema.

Tsiteerin::
Need usklikud, kes tõsiselt usuvad neid raamatuid, nemad on kinnisemõtlemisega.


Paraku on nii, et suurem osa neist nö. usuhulludest, kes väga tõsiselt neid raamatuid jälgivad, pole ise neid raamatuid lugenudki. Vähemalt mitte nii, et nad mõtleks kaasa. Piibel on küllaltki raske lugemine, kuna tegu on küllaltki arhailise tekstiga. Üldiselt need, kes väga hoolega üritavad jälgida kirjapandut, jälgivad ainult teatud väikest osa, mis neile kuskil kirikus ette söödetakse. Need inimesed ei usu raamatuid, vaid seda, mida neile õpetatakse.

Tsiteerin::
Ning keskajal oli piibel ainuke asi, mis oli tähtis. ''Taevas on olemas'', ''Kõik paganlased on halvad, nende tapmine on õigus'', ''Kui sa sured võideldes paganlaste vastu, siis sa lähed taevasse''. Kuigi seda ei ole sõna-sõnalt öeldud piiblis, on see mida inimesed uskusid.


Kust sa võtad, mis oli keskajal ainuoluline? Ma küll pole ise keskajast pärit, kuid ma julgeks väita, et pigem muretsesid inimesed ikka rohkem selle üle, et kuidas süüa saada või kuidas mitte ära külmuda või kuidas mitte katku kätte surra.

Tsiteerin::
Ning isegi praegu on palju kristlasi, kes usuvad kõiki juhtumeid mis piiblis olid kirjeldatud.


Ja mitut sellist sa isiklikult tunned? Igasugused trollid 4chanist ja youtube kommentaaridest võid kõrvale jätta.

Tsiteerin::
Inimesed harjuvad selle usu abiga ära, ning kui neil silmad kord avatakse, siis on nad hädas isegi väikeste asjadega.


Sa tahad väita, et inimesed, kes on jõudnud järeldusele, et Jumalat ikka vist pole olemas, ei saa oma eluga hakkama? Kust selline informatsioon pärineb, paluks näiteid jne. Mina tean küll ainult selliseid inimesi, kes on pärast usust loobumist, vägagi edukalt oma eluga toime tulnud.

Igast asju on veel, millega ma lihtsalt ei nõustu, aga need on vist suuresti tingitud su jubedast lauseehitusest. Ma usun, et meie arusaam usuhullust suuresti kattub, kuid mulle tundub, et sa oled pähe võtnud idee, et suurem osa kristlastest on taolised. Su häirivus tuleb sellest, et sa lahmid suvalisi fakte, mis lihtsalt ei pea paika. Täpselt nagu keskmine nö usuhull internetis. Sa nagu oleks liiga palju 4chani threade ja youtube kommentaare lugenud ning võtnud sealt hulga ideid endale pähe ja ära unustanud, et nendes kohtades on 99% inimestest, kes religiooni teemadel räägivad, trollid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Nov 15, 2012 20:34    Teema: Vasta viitega

Ei hakka quotima igat sinu lauset, tuleks ebameeldivalt pikk kiri, aga võiks nagu vastata.

Küllap ajasin selle palga asjanduse segamini. Tore, et vähemalt teatasid.

Kuigi paljud osad teevad kiriku klubi sarnaseks, ei vaadelda kirikut klubina. Ma lihtsalt tõin selle punktina välja. Mind huvitab, kuidas sind see lause segas?

''Sinu arvamus, et sa oled surematu''? Vabandust, aga kust sa seda seal lugesid? Ma ütlesin, et ma olen surmale lähedal olnud, aga need juhtumid ei ole mind kartma pannud, vaid rohkem enesele teadvustanud seda, et surm tuleb nagu nii, ning selle üle muretsemine on jama. Miks karta surma, mis nagunii tuleb, kui sa tead, et sinu tunded/emotsioonid nagunii katkevad, kui sa sured.

Ma ei öelnud seda selles mõttes. Hapras sellesmõttes, et see võib iga hetk ära kaduda. Ning kui see tugi ära kaob, siis on sul väga palju raskem hakkama saada tulevate shockidega.

Ma küll ei väitnud, et need on ainuolulised. Need ideed olid kõik tugi sinu välja toodud vanade murede vastu. Ning sedasorti usk just aitabki seda sorti situatsioonidest läbi saada. Mina tõin välja, et maades, kus on pidevalt sõja olukorrad (Keskajal oli sõda pidevalt.), ning seda sorti tugi on väga kasulik, kuigi see tugi jääb sellegipoolest hapraks, kui ei olda seda sulle suhu söödetud.

Nagu ma ütlesin, olen ma vaadanud küllaltki palju ''Atheist Experience''-i osasi, ning sinna on neid hulganisti helistanud. Seega ''palju kristlasi''. Isiklikult ei tunne, sest ei ole paljude kristlastega läbi saanud.

Loe 3 lõiku tagasi olevat lauset.
Ma samuti rääkisin, et alguses on kõvasti raskem. Selline tugi mida sa personaalselt leiad, pärast usu maha jätmist on muidugist tugevam.

Ma ütleks, et minu ''kristlase'' definitsiooni järgi ongi need usuhullud õiged kristlased. Need kellel on vabamad arvamused maailma kohta, ning ei paelu end piibliga (Ei järgi piiblis öeldud tõsiselt.) on hoopis mõni teine usk, aga mitte kristlus.

Tundub mulle, et sa said paljustki valesti aru. Ning tõesti oli ebameeldiv sellist kirja saada lihtsalt sellepärast, et sa said minu jutust lihtsalt valesti aru. Next time, don't jump the gun.

@Stopa- Ma üldiselt mõtlesin lisada, et ''kaugel'' oleva surma mittekartmine, ei tähenda ellujäämis instinktide puudumist. Ma kardaks küll, kui ma vaataks surmale näkku, aga hetkel ma küll ei näe põhjust selle üle muretseda, ning ma usun, et teistel ka ei oleks mõtet rahulikul ajal surma üle muretseda.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Nelj Nov 15, 2012 21:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Nov 15, 2012 20:54    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Miks karta surma, mis nagunii tuleb, kui sa tead, et sinu tunded/emotsioonid nagunii katkevad, kui sa sured.

_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 15, 2012 23:57    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Kuigi paljud osad teevad kiriku klubi sarnaseks, ei vaadelda kirikut klubina. Ma lihtsalt tõin selle punktina välja. Mind huvitab, kuidas sind see lause segas?


See, et sa ei öelnud millena seda hetkel siis käsitletakse ja mis kasu oleks sellest, kui seda siis selle millegi muu asemel klubina käsitletaks. Ma küsisin seda päris otseselt eelmises postituses ja vastust endiselt ju ei saanud.

Tsiteerin::
''Sinu arvamus, et sa oled surematu''? Vabandust, aga kust sa seda seal lugesid? Ma ütlesin, et ma olen surmale lähedal olnud, aga need juhtumid ei ole mind kartma pannud, vaid rohkem enesele teadvustanud seda, et surm tuleb nagu nii, ning selle üle muretsemine on jama. Miks karta surma, mis nagunii tuleb, kui sa tead, et sinu tunded/emotsioonid nagunii katkevad, kui sa sured.


See polnud otseselt mõeldud, see oli pigem poolnali ja vihje, et päris julge oled kui ei karda surma. Ja surma osas... Sina "tead" jällegi, et sinu tunded lihtsalt katkevad. Pimeteadmine, sa ei saa selles kindel olla. Las siis teised inimesed olla kindlad, et nad surres lähevad taevasse või põrgu, kui see nende elamise lihtsamaks teeb. Ehk käituvadki oma elus hästi vms.

Tsiteerin::
Ma ei öelnud seda selles mõttes. Hapras sellesmõttes, et see võib iga hetk ära kaduda. Ning kui see tugi ära kaob, siis on sul väga palju raskem hakkama saada tulevate shockidega.


Kui inimene mingit tuge vajab siis üldiselt on ta ikkagi võimeline selle endale leidma. Kõik arusaamad maailmast võivad väga järsult muutuda, sõltub, mis inimesega lihtsalt juhtub. Usk jumalasse pole kindlasti ainus neist, samamoodi võib sinu mitteusk jumalasse muutuda, kas sa leiad, et siis on kõik hukas? Vaevalt, sa liigud edasi.

Tsiteerin::
Ma küll ei väitnud, et need on ainuolulised.


Vabandust, aga väitsid küll "Ning keskajal oli piibel ainuke asi, mis oli tähtis".

Tsiteerin::
Nagu ma ütlesin, olen ma vaadanud küllaltki palju ''Atheist Experience''-i osasi, ning sinna on neid hulganisti helistanud. Seega ''palju kristlasi''. Isiklikult ei tunne, sest ei ole paljude kristlastega läbi saanud.


Väidetavalt on maailmas üle 2 miljardi kristlase. Kui paljud neist sinu arust sinna helistanud on? Loomulikult helistavad sinna pigem sellised inimesed, kes sind häirivad, kuna suurem osa kristlasi on täiesti normaalsed inimesed ja saavad aru, et piinlikult täpselt piiblit järgida on lollus.

Tsiteerin::
Ma ütleks, et minu ''kristlase'' definitsiooni järgi ongi need usuhullud õiged kristlased. Need kellel on vabamad arvamused maailma kohta, ning ei paelu end piibliga (Ei järgi piiblis öeldud tõsiselt.) on hoopis mõni teine usk, aga mitte kristlus.


Sinu kristlase definitsioon pole üldse oluline. Kristlased on inimesed, kes end selleks peavad. See oleks nagu öelda, et Reformierakonna juhatuse liikmed on ainsad Euroopa poliitikud.

Tsiteerin::
Tundub mulle, et sa said paljustki valesti aru. Ning tõesti oli ebameeldiv sellist kirja saada lihtsalt sellepärast, et sa said minu jutust lihtsalt valesti aru. Next time, don't jump the gun.


Ära muretse, ma saan ilmselt palju rohkem aru, kui sa arvad, su tekst on kohati lihtsalt kohutavalt kirjutatud. Paljud laused on sellised, et pole üldse aru saada, mida sa öelda üritad kui tervet lauset vaadata. Üksikuna on lauseosad tihti päris hästi arusaadavad, kuid suvalisi lauseid liitlauseteks pole vaja koondada. Sellist teksti on kohati raskem lugeda kui mingit nö usuhullu tektsi.

Lisaks on minu arust veits murettekitav, et sind häirivad usu puhul küllaltki isiklikud tasandid. Igasugused üksikisikuga seotud asjad. Kristluse puhul on palju jubedamaid asju, kui see, kuidas inimene suudab Jumalasse uskuda pärast oma lapse traagilist surma vms. Kas sind tõesti häirib see rohkem kui nt fakt, et paavst üritab Aafriklasi tappa sellega, et keelab kondoomide kasutamise ja väidab, et need põhjustavad HIVd? Ma tegelt ei usu, et sa nii arvad, aga sa pole neid maininud kahjuks.

Ning ära põe, ma ei ürita sind ja su ideid solvata vms. Olin ise ka kunagi küllaltki agressiivne usklike osas, kuid sattusin päris palju lugema sel teemal ja suhtlema inimestega, kes on ise usklikud. Ma kusjuures arvan, et see viimane on kõige olulisem asi, päris inimestega suhtlemine, mitte pähe võtta ideid, et kõik usklikud on nagu Westboro Baptist Churchi liikmed. Endale vähemalt tundub, et saan nüüd palju paremini usklikest aru. Ma ei nõustu nendega küll, ent väga paljud asjad, mis mind kunagi imestama panid ei ole minu jaoks enam olulised.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2012 11:06    Teema: Vasta viitega

Seda käsitletakse populaarse organiseeritud religoonina, millel on oma ''võimupea'' vatikanis (Ei oska öelda, kuidas paavst täpselt kristlikult tähtis on, aga ega ta lihtsalt seismiseks mõeldud pole vist? Huvitav kas googlel on vastus?). Ameerikas on kogu aeg probleeme, kuidas usklikud nõuavad usutunde koolis, gey abielu keelustamist jne. Vabandust, aga see ei tundu mulle küll klubitegevuse moodi.

Ma küll ei näe ennast julgena, ning sellest ongi mul huvi, kuidas keegi viitsib mõelda surma peale nõnda, et oleks vaja endale valetada selle kohta? Mõistma hakkakasin alles siis, kui tema elu oleks ohus, või mõni kallim oli surma saanud.

Raskem, ma ütlesin raskem. Ning kuna mõnel on raskem stressiga hakkama saada, siis on ka sellel tugevam mõju inimese mõistusele. Muidugi suudab suurem osa nendest inimestest hakkama saada, aga nii mõnedki on, kes tormavad kohe usu peale tagasi. Ning see ei ole millegil muul põhjusel, kui selle tuge uuesti otsimisel.

Oleks pidanud täpsustama, sest ''ainuolulised'' oli rohkem enda subjektiivne vaade sellest kuidas keskaja inimesed olid. Igatahes oli piibel tähtsam kui inimelud, ning mõnele isegi tähtsam kui armastatud.

Ning ma ütlesin, et need kes ei järgi tervet piiblit ei ole ''tõelised kristlased''. Nad võivad olla mõni kolmas usk, mida nad ise loonud on hoolikalt valides seda mida piiblist uskuda. Võibolla arvavad tõsiselt ka, et nad on täielikud kristlased,
Minu arust on selline sõna nagu ''wannabe'', mis ei vaja just erilist seletust, ning sobib nagu rusikas silmaauku.
Reformierakond ei ole sellises suuruses nagu kristlus, ning see on täiesti teist sorti kogudus.

Mind ei häiri kristlus kuivõrd ma ei saa sellest lihtsalt aru. Alles siis kui kristlased hakkavad oma usku sulle pähe suruma, on mul probleem.
Kuna ma kristlusest aru ei saa, siis ma räägingi sellest, võibolla agressiivselt, ei oska ise öelda. Ma tean neid põhipunkte, kuidas kristlus inimest aitab, aga minu arust kaotab inimene palju rohkem kui ta saab kristluse peale minnes.

Võibolla sa saad rohkem aru, kui ma mõistan. Aga ma olen sellegi poolest päris mitut asja pidanud korralikult seletama, seega sa vist kogu seda asja ei mõistnud?
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hypno



Liitunud: 25 Veeb 2008
Postitusi: 372
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2012 16:42    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Hapras sellesmõttes, et see võib iga hetk ära kaduda. Ning kui see tugi ära kaob, siis on sul väga palju raskem hakkama saada tulevate shockidega.
Habras ja ¹okkidega.

erik_schults kirjutas:
(Keskajal oli sõda pidevalt.)
Ei olnud.

erik_schults kirjutas:
Ma ütleks, et minu ''kristlase'' definitsiooni järgi ongi need usuhullud õiged kristlased. Need kellel on vabamad arvamused maailma kohta, ning ei paelu end piibliga (Ei järgi piiblis öeldud tõsiselt.) on hoopis mõni teine usk, aga mitte kristlus.
Sinu "kristlase" definitsioon on vale. "Kristlus" on laias laastus usk Jeesusesse Kristusesse, kui Jumala poega ning inimkonna päästjasse. Kõik mis edasi tuleb on üldises pildis ebaoluline, siin tulevad mängu erinevad kristluse vormid (usulahud), millest suurimateks (tegelikult samuti üldises plaanis) on Rooma katoliiklus (see Paavstiga grupp), õigeusk ning protestantism, kuid on ka muid - evangeliste, viimse päeva pühaku kristlasi, luterlasi, kreeka õigeusu, babtiste jne. Tegelikkuses jaguneb kristlus hinnanguliselt umbes 41 000 usulahuks (paljud muidugi suuresti kattuvad), ning neist mitmetega võid tutvust teha kasvõi Wikis.

erik_schults kirjutas:
Ameerikas on kogu aeg probleeme, kuidas usklikud nõuavad usutunde koolis, gey abielu keelustamist jne. Vabandust, aga see ei tundu mulle küll klubitegevuse moodi.
Miks ei tohiks inimesed luua klubi, mis propageerib (nende mõistes) traditsioonilist abielu? Või kas klubi ei ole klubi, kui ta propageerib näiteks konservatiivset maailmavaadet üldiselt? Näiteks siit võid leida nimekirja samasooliste abielude vastastest organisatsioonidest USAs (kellest paljud on muidugi otseselt religiooniga seotud)


erik_schults kirjutas:
Oleks pidanud täpsustama, sest ''ainuolulised'' oli rohkem enda subjektiivne vaade sellest kuidas keskaja inimesed olid. Igatahes oli piibel tähtsam kui inimelud, ning mõnele isegi tähtsam kui armastatud.
Olukorras, kus keskmiselt pooled sinu järglased surevad esimese eluaasta jooksul ja ülejäänutest veel pooled ka üsna varsti on inimelul tõesti ehk teine tähendus. Samuti ma ei saa aru armastuse toomisest argumenti. Keskajal abielluti suuresti ka teistel põhjustel, kui armastus. Millest kristlus siia puutub? Mungad, kes jätsid oma armastatu, et kloostrielu elada?


erik_schults kirjutas:
Ning ma ütlesin, et need kes ei järgi tervet piiblit ei ole ''tõelised kristlased''. Nad võivad olla mõni kolmas usk, mida nad ise loonud on hoolikalt valides seda mida piiblist uskuda. Võibolla arvavad tõsiselt ka, et nad on täielikud kristlased,
Minu arust on selline sõna nagu ''wannabe'', mis ei vaja just erilist seletust, ning sobib nagu rusikas silmaauku.
Nagu ennist mainisin, siis on ilmselt tuhandeid usulahke, kes "järgivad tervet Piiblit", aga point on selles, et Piiblist on sadu erinevaid tõlkeid, versioone, ning tuhandeid eri tõlgendusi. Samuti, erinevalt Koraanist ei usu enamus kristlasi, et Piibel on otsene Jumala sõna, vaid pigem erinevate prohvetite ja pühakute, ning nende järgijate, abiliste, sekretäride, vms kirja pandud, mis jällegi jätab palju tõlgendamisruumi.


erik_schults kirjutas:
Mind ei häiri kristlus kuivõrd ma ei saa sellest lihtsalt aru. Alles siis kui kristlased hakkavad oma usku sulle pähe suruma, on mul probleem.
Aga sa ei saagi ju kristlusest aru saada, kui sul tekib probleem kohe, kui keegi neist oma usust räägib. Pole võimalik objektiivselt sõna võtta, kui sa ühte osapoolt ära ei kuula, vaid ainult Atheist Experiencet kuulad.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2012 17:20    Teema: Vasta viitega

Väga tore, et kellegil on viitsimist foorumis teisetele õigekeelest rääkida, või vähemalt suunata inimest ''õigesse'' suunada.

Muuda see sõna ''sõda''-> lahinguteks. Siis vastab see tõele.

Oot-oot-oot. Kust siis piibel siia sisse tuleb? Piibel peaks olema otseselt/tugevalt seotud kristluse ja sellesse uskumisega.
Kas piiblit ei ole mitte vaadatud kui ''Jumala sõna'', või midagi sinna poole? Tõlgendused võivad olla erinevad, arvamused kuidas seda mõeldi piiblis võib samuti olla erinev. Piibel on kristluse põhi. Piibel on just see raamat, mis räägib kristusest, kuidas uskuda ''kristusesse kui päästjasse'', kui sa ei usu piiblit? Kuidas on võimalik uskuda, et ''lendav üksiksarv on olemas'', ning kutsuda teda kõikvõimsaks ja õiglaseks, siis aga laseb see ükisksarv enda raamatusse kirjutada igasugust jama, ning lasta seda levitada kui ''tema'' sõna? Kui jumal laseb piiblil ringi käija, ning ta on nõnda õiglane ja hea, siis ma usun, et ta nõustub sellega mis seal kirjas on.

Klubid on hobbid. Kui sa hakkad teiste inimeste elusi negatiivselt mõjutama, siis ma ei arva, et seda saaks heaks hobbiks kutsuda. See on rohkem halvaloomuline hobbi. Ma muidugi nõustuks seda kutsuda halvaloomuliseks klubiks, aga sellegi poolest ei näe inimesed seda klubina, seega mida see loeb, et mina niimoodi arvan?

See armastuse värk ei olnud just ''argument'', vaid lihtsalt täpsustus, et isegi armastus oli tagajalal jumala usu vastu.


P.S: ''The Atheist Experience'' käib just kristlaste kõnedele vastamise formaadis, kus nad vastavad väidetele lähtudes faktidest, uuringute tulemustest, ning üldistest väärtus hinnangutest (Nagu orjusele vastu olemine, etc. Mis on seotud paljudele asjadele, mis on piiblisse kirjutatud.). Seega kuulatakse mida just kristlased ütlevad.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: