OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kanuumatk 7.-8. juuli Ahja jõel

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 15, 2012 13:16    Teema: Kanuumatk 7.-8. juuli Ahja jõel Vasta viitega

Aeg nii kaugel, et valmistuda järgmiseks kanuumatkaks. Seekord toimetame natuke suvisemal ajal, kuna kavatseme ööbida telkides.



Koht: Ahja jõgi
Aeg: 7.-8. juuli
Hind: 30,5€
Ööbimine: Telgis
Söök/jook: Igaüks enda eest. Ehk siis võtate sööki ise kaasa.

Marsruut: Vette lähme Koorvere maanteesilla juurest, ööbime 1km enne Saesaare tammi ning lõpetame Kärsal, Räpina mnt silla juures. Kokku ~40km. Kaart
Seekord on ka natuke rohkem tegevust: tammid, kärestikud.
Siit leiate kirjeldusi teekonna kohta. Meid huvitab Koorvere - Kärsa. Lisaks leidsin pilte ühest matkast.

Kasutades ära täna välja tulnud Google Street View Eesti editionit, siis:
Alguspunkt - Ees näete maanteesilda, kui natuke tagasi lähete, näete ka bussipeatust.
Vahepealsed alad: http://g.co/maps/t2aa4 , http://g.co/maps/ypufn
Lõpp-punkt - Vasakule jääb Sulbi peatus, paremale kõndides Kärsa ja edasi Ahjal

Registreerimine:

xxx
Kaia Jallai
Selgitus: KANUUMATK /kasutajanimi/, /pärisnimi, kui raha ei tule teie arvelt/


Registreerimise tähtaeg on 28. juuni 2012


LUGEDA JÄRGNEVAT OSA!!! LÕPUNI!!!!!

Järgnev on siis üldisel kanuumatkaks oluline ning kogemused eelnevate matkade korralt:

- Arvesta iga ilmaga! Kuna Eesti ilmad on kiirelt muutuvad, siis arvestada sooja päikselise päevaga ning külma paduvihmase päevaga. Esimese puhul tuleb kindlasti kaasa võtta päiksekreem, sest jõepeal põletab päike eriti hästi. Kindlasti võta kaasa piisavalt joogivett, ilmakohased riided ning peakate! Teise ilma puhul on oluliseks soojad riided, vihma kannatav pealisjope/keep ning peakate.
- Arvesta, et riided saavad märjaks! See on igasugusele veematkale minnes kuldreegel. Eriti, kui oled algaja. Kanuu võib ümber minna erinevatel põhjusel ning suures võiduhooas võib sind ka keegi märjaks pritsida. Seega arvesta, et sul oleks paadis kaasas esmased vahetusriided ning jäta vahetusriideid ka ööbimiseks jaoks piisavalt.
- Arvesta, et kanuu võib sinu ja kogu sinu asjadega ümber minna! See tähendab, et sa pead oma asjad, mida sa lisaks endale kaasa võtad, panema veekindlasse pakendisse. Väärtasjade jaoks muretse endale kinnikäiv ümber kaela riputatav kott, mis sinu väärtasju kaitseb (rahakott, telefon, kaamera jne). Kanuus olevad asjad pakenda topelt suurtesse prügikottidesse. Seo need kinni nii, et õhk sisse jääb. Kui ümber lähed, jääb veepinnale hulpima.
- Võta söödavat ja joodavat ning nende tarbimisvahendid kaasa! Toitlustuse osas vastutad sa ise, ehk siis võta nii palju kaasa, kui sulle tundub, et vaja ja natuke peale. Elektrit see aasta pole. Võimalusel teeme lõked, mille kohal toitu valmistada. Võta ka söömisvahendid kaasa (nuga(!), kahvel, lusikas, kruus ja mõni kauss)
- Sul on vaja magamiseks midagi, soovitatavalt sooja! Telk, magamiskott ja magamisalus kaasa!
- Ma tean, kuhu ma sõuan! Ma küll proovin kõikidele kaardid organiseerida, kuid kindlasti tutvuga ülaltoodud kaardiga. Meie teekond kulgeb, nagu mainitud Koorvere maantesillast Saesaare tammini ning sealt Kärsa maantee sillani. Kõik kenasti kaardil näha. Arvestage
- Asjade pakendamisel arvestage, et te veate neid bussis ja kanuus kaasas! Ehk siis, kui pakite asju arvestage, et kõik veame me endaga kaasas. Bussiga sinna sõites, kanuuga jõel manööverdades või üle tammide ronides.
- Ööbimine telkides ette planeerida! Et kõik ei hakkaks üksikult oma telke kaasa vedama, siis oleks tark varakult planeerida omale telgikaaslased ning kes telgi kaasa võtab.


ALKOHOL JA KANUU EI KÄI KOKKU!


Lisaks mainin üle, mida on vajalik kaasa võtta:
- vahetusriided! ülalpool seletasin juba pikalt ja laialt
- päiksekreem! Päike kõrvetab jõel väga hästi.
- ohtralt sääsetõrjevahendit! kui on ilus ja kuiv ilm, leidub ohtralt sääski!
- vahetusriided! märjaks saamine ühel või teisel viisil on garanteeritud!
- söök + jook + vahendid! Kaks päeva füüsilist tööd väsitab.
- magamisvahendeid on loogiline.
- veekindlad kotid! Et kaitsta oma kanuus olevat maist vara.
- joogivesi! Kuna tegu on füüsilise tööga, on vedelikukulu suurem. Eriti, kui tegu on päikselise ja sooja ilmaga. Meil on ka tammid/sillad ja kärestikud-
- hea tuju! Ei vaja ilmselt kommenteerimist, kuid lähtudes eelmistest aastatest, on oluline märkida ära mõningad asjad: tegu on füüsilise puhkusega, iga kanuu seisab enda eest, võidakse kasutada ebaausaid võtteid märjakspritsimise näol, et seltskonnas oleks tore, tuleb ka ise tore ja suhtlemisalt olla!



Transport:
Minek on soovitatavalt bussiga. Käesoleval aastal ei ole meil transportimist kanuudega koos. Seekord lähme ise kohale ja sõidame tagasi. Autodega on aga võimalik tagasi saada küll. Väljatulekupunkti lähedal on korraldjate vanavanemate talu, mille õuele saab autod jätta. See aga tähendaks, et on vaja sõita sinna ja bussiga tagasi. Arvan ise, et kes tulevad kaugemalt kui Tartu, saavad oma auto jätta bussijaama lähedale.

Bussid:

Sinnasõit:
09:45 TARTU - KOORVERE 10:29

Tagasisõit:
15:40 SULBI - TARTU 16:20
16:40 AHJA - TARTU 17:30
17:40 AHJA - TARTU 18:45

Sulbi peatus on väljatuleku kohale lähemal, kuid viimane buss läheb suhteliselt vara. Ahja on umbes 3km kõndida, kuid bussid lähevad tihedamini.


Osavõtt ja registreerimine:
- Kanuumatkale on vanusepiirang: al 15. eluaastast. Alaealistel osalejatel paluks saata mulle ühe hooldaja nimi ja kontaktid privaatteatega ning vastu saab minu kontaktid, mille annad oma vastutavale hooldajale.
- Kuigi antakse päästevestid, tuleb ujumisoskus igati kasuks. Kanuud on küll keeruline ümber ajada, kuid mitte võimatu.
- Et registreerida, tuleb teha ülekanne.
- Osavõtjate piirarv 24


Registreerunud:

1. genky
2. AnimeHuviline
3. MTI
4. Reaper
5. Karel2010
6. shadowman
7. skullkiller
8. delos
9. ...
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Teis Juul 10, 2012 16:24). Kokku muudetud 5 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 14:35    Teema: Vasta viitega

Lähen ilmselt autoga. 3 kohta vabad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 17:17    Teema: Vasta viitega

ei lähe autoga, nevermind!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 05, 2012 13:37    Teema: Vasta viitega

Toome teemat jälle natuke ülespoole.

Tulge veega sulistama!
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juun 23, 2012 09:50    Teema: Vasta viitega

Noo kuulge rahvas, ainult 5 inimest tahabki minna või? :)

Kanuumatk juba ülejärgmisel nädalal! Saab lõbus olema!
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
decomed
õigekirjas 1 punkt maksimumist puudu


Liitunud: 10 Sept 2010
Postitusi: 165
Asukoht: Tapa

PostitusPostitatud: Laup Juun 23, 2012 21:56    Teema: Vasta viitega

Kõik vajalik on olema..Tuleks, aga mul autokool ja ajateenistus võtab ajagraafiku kõik kinni, mille tulemusena ei olegi aega et kuhugi minna, kui tahaks... :////
_________________
http://myanimelist.net/animelist/Decomed Warning: This list is not for people with weak nerves!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2012 14:20    Teema: Vasta viitega

Ma tulen ka, maksin ära just.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skullkiller



Liitunud: 17 Veeb 2010
Postitusi: 330
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2012 15:09    Teema: Vasta viitega

Olen tulemas ning makstud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ewty
küsimus poistele ...


Liitunud: 20 Mai 2007
Postitusi: 414
Asukoht: tagasi Eestis

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2012 20:34    Teema: Vasta viitega

kuna ma kõiki juuli nädalavahetusi vabaks ei saa oli mul valida kas estcon või kanuumatk, valin estconi, kuna sama raha eest saab rohkem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 28, 2012 18:56    Teema: Vasta viitega

Nonii... hetkel 8 inimest kirjas. Kas on veel viimase minuti huvilisi?
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skullkiller



Liitunud: 17 Veeb 2010
Postitusi: 330
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juul 07, 2012 18:34    Teema: Vasta viitega

Kõik. kes ei tulnud kahetsegu, sest esimese päeva ilm oli väga hea kanuutamiseks. Päike paistis hommikust alates ning paljudel on juba korralikud päevitused olemas. eelmise aasta omaga võrreldes olivähem takistusi. kuid selle tasandas tamm.ile järgnenud seiklus kärestikul.

hiljem parandan typod...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 07, 2012 19:05    Teema: Vasta viitega

Kõik, kes koju ei jäänud, kahetsegu, sest ma sain multikaid vaadata ja arvutimängudes õunida.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Laup Juul 07, 2012 19:22    Teema: Vasta viitega

kõik, kes ¹oppama ei läinud, kahetsegu. ma ostsin omale väga palju lahedaid vajalikke asju
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Karel2010



Liitunud: 19 Apr 2011
Postitusi: 104

PostitusPostitatud: Püh Juul 08, 2012 17:33    Teema: Vasta viitega

Karjun igaks juhuks kõvasti, et kui ma kellelegi fotoka ette jäin ja piltide jagamiseks läheb siis mu postkast on alati avatud, kuid enne laiemat avalikustamist paluks mulle kasvõi paintiga must kast lõustale tekitada vms :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: