OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

AniMatsuri 2011 / 24.-25. september 2011 Tartus
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 12:31    Teema: Vasta viitega

Meeskond on sel aastal peaaegu poole väiksem ja esinejaid on planeeritud oluliselt rohkem.

Rahalised võimalused on aga piiratud peamiselt seetõttu, et üritus on viidud suuremasse (a.k.a kallimasse) kohta, kuid mitmekordset külastajate arvu kasvu see vähemalt sel aastal vaevalt kaasa toob. Loodetavasti siiski muutub see üritus aasta-aastalt populaarsemaks ja ehk juba järgmisel aastal on võimalik mõelda ka cosplayerite piletisoodustuse peale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 14:42    Teema: Vasta viitega

tvk_ kirjutas:
see puhas nauding on siinkohal iseenesest juba väga kallis lõbu ja palju vaeva nõudev. see on lihtsalt alatu sinust, Stopa, arvata, et keegi tahab nii palju vaeva näha et odavamalt sisse saada. ma saaks aru, kui selleks ei jagu ürituse suhtes raha, et soodustusi teha, aga siis võib seda ka ju tunnistada.

kuna see on niigi kulukas hobi, siis puhtalt sellepärast pakkusin välja, et võiks olla väike tunnustus ka piletihinna suhtes. animatsuri on vähemalt lõuna-eesti (kui mitte kogu riigi; ei ole tuttav põhja-eesti animeklubide tegevusega) prime üritus kus näidata oma oskust cosplay vallas. jumal küll, isegi lätist tuleb esinejaid. see oleks lihtsalt viisakas nende suhtes, kes vaeva näevad. KA nemad ju on kohati esinejate sekka loetavad. lisaks ajendaks see ilmselt tõesti rohkem inimesi sellega tegelema


Iga aasta on inimesed nutnud, et kohaleminek ja piletid on liiga kallid, aga meie ei teeni sellest mingit tulu - kõik läheb korraldamisele ja eelmisel aastal kogusime koguni annetusi sest muidu poleks olnud võimalik üritust korraldada.
Sinu vaatepunkt, et cosplayeritel peaks olema mingi erikohtlemine, on minu arust mingi elitaristlik jutt. Samamoodi võib väita, et aega ja raha on kulutanud kunstnikud, kes saadavad joonistusvõistlusele oma pilte, AMV tegijad ja isegi Guilry Geari võistluses osalevad isikud, kuna ka nemad harjutasid ja lugesid strateegiaõpetusi tõenäoliselt päris kaua.
Jäägem selle juurde, et igal võistlusel on väga toredad auhinnad ja osalemine on omaette elamus sest nagu sa ka ütlesid, Animatsuri on ainuke selline üritus terves Eestis.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 14:58    Teema: Vasta viitega

Soodustus saab siis ainullt tulla kui üritusel on mingi sponsori käsi all, kes toetab seda üritust. Iga aasta ma imestan ikka kuidas teil jõudu ja tahtmist on sellist asja teha nii väikse eelarvega. See oli küll üllatus et see aasta toimub Dorpatis, mis on üldjoontes väga kallis koht ürituse pidamiseks. Omalt poolt soovin kõigile jõudu ja jaksu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 17:25    Teema: Vasta viitega

Lihtne vastus: meil pole raha, et pakkuda suurele hulgale inimestest soodushinda. Ma saan aru, et sa tvk_, pühendad väga palju aega ja raha selle alla, et teha vapustavalt hea kostüüm ja seda on väga tore teada ja näha, kuid seda ei tee teps mitte kõik. Ja me kohe kindlasti ei saa hakata uksel tegema vahet, et kes nüüd on "õiges" cosplays (pühendanud palju aega ja raha) ja kes mitte (ostnud kusagilt mõned riideeseme või leidnud lihtsalt kapist sarnased riided). See oleks lihtsalt õel. Meie eesmärk on hoida kõigi jaoks pilet piisavalt madalal, kuna cosplay Eestis on suhteliselt olematu võrreldes näiteks Lätiga. Siinkohal ma ei mõtle ma midagi paha nende suhtes, kes sellega tublisti tegelevad. Lihtsalt nii on olukord.

Et siis nüüd rääkida korraldamise reaalsusest ja natukene ka numbritest, et aimu anda:
Käesoleval aastal maksab ainuüksi korralduskoht ~2600€ (üle 40 000EEK). Hea õnne korral katame selle piletitulust ära. Miks me ei tee Athenas? Rahvas EI MAHU ära. Seda näitas eelmise aasta cosplay, kus saal oli väike, lärm häiris igast asju ning üks tüdruk minestas õhupuuduse tõttu. Käesoleval aastal on praktiliselt kõikidele asjadele olemas koht ning ruum ja korralik jahutussüsteem. Lisaks on hinna sees ka mitmed tehnilised lahendused, mis eelnevatel aastatel on puudunud või neid on olnud raske saada. Ühesõnaga koht on igati super! Neljas korrus võib ehk morjendada, kuid liftid on olemas :P

Me küsisime raha päris mitmest kohast (nt autofirmad, pangad, HMN). Vastus oli kas negatiivne või mitte midagi. HNMist küsisime isegi kahel korral. Positiivne on see, et see aasta on meil partnereid nagu Ordi, Krisostomus, Rahva Raamat, Jaapani köök Momo, Lille maja jt. Jaapani saatkond rahaliselt peaaegu mitte midagi ei toeta. Anime üleüldiselt on midagi imelikku, millest inimesed ei tea midagi.

Ja mis puutub meeskonna suurusesse, siis on sul igati õigus. See aasta on see ka tõsisemalt arvesse võetud. Samas on 80-90% meeskonnast kogu aeg Asashio liikmed, kes juba toetavad ürituse korraldust liikmemaksude näol. Ja kõik teevad seda üritust oma vabast ajast, tulu saamata kooli/töö kõrvalt.


Stopa kirjutas:
Iga aasta on inimesed nutnud, et kohaleminek ja piletid on liiga kallid, aga meie ei teeni sellest mingit tulu - kõik läheb korraldamisele ja eelmisel aastal kogusime koguni annetusi sest muidu poleks olnud võimalik üritust korraldada.
See oli siiski üle-eelmise aasta AniMatsuriga. Ja tänu nendele annetustele oleme me senimaani üldse üritusi korraldada saanud. Kui too aasta poleks abi saanud, poleks me ilmselt nii hästi plussi jäänud, et aasta hiljem taaskord omade kuludega üritust korraldada. Käesolevast aastast on asi aga teps teine teema ning enam nii lihtsalt ei pääse.

Muidugi on alati annetused teretulnud, kuid see pole nüüd ka õige viis iga aasta üritust korraldada. Kui keegi sponsorit suudaks pakkuda, kes ka reaalselt tunneks huvi toetamise vastu, oleks me jubedalt õnnelikud.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Teis Juul 19, 2011 18:34). Kokku muudetud 7 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lostinthemist



Liitunud: 16 Sept 2009
Postitusi: 432
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 18:06    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:

Käesoleval aastal maksab ainuüksi korralduskoht ~2600€ (üle 40 000EEK).


Miskipärast ma jäin hoopis mõtlema, kui palju Chupa Chupsi pulgakomme ma saaks selle raha eest osta. Muhe
_________________
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 19:17    Teema: Vasta viitega

lostinthemist kirjutas:
genky kirjutas:

Käesoleval aastal maksab ainuüksi korralduskoht ~2600€ (üle 40 000EEK).


Miskipärast ma jäin hoopis mõtlema, kui palju Chupa Chupsi pulgakomme ma saaks selle raha eest osta. Muhe


you are not a very smart man
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tvk_



Liitunud: 8 Aug 2010
Postitusi: 204

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 19:54    Teema: Vasta viitega

genky, suur aitähh vastuse eest. ma ei tahtnud oma küsimisega mingit vaidlust üles kutsuda, lihtsalt tunduvalt parem on mõista olukorda, kui sellest on räägitud ka avalikult. ma arvasin, et üritusel on mõni sponsor taga, aga kuna selgus vastupidine, siis ma olen nõus ise ka aitama siiski nii palju kui võimalik selle allespüsimise jaoks

see polnud muud, kui arusaamatus praegu. ma ei pea cosplayereid elitaristlikuks, vaid ma lihtsalt ei teadnud midagi korralduslikust poolest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 20:41    Teema: Vasta viitega

tvk_ kirjutas:
genky, suur aitähh vastuse eest. ma ei tahtnud oma küsimisega mingit vaidlust üles kutsuda, lihtsalt tunduvalt parem on mõista olukorda, kui sellest on räägitud ka avalikult. ma arvasin, et üritusel on mõni sponsor taga, aga kuna selgus vastupidine, siis ma olen nõus ise ka aitama siiski nii palju kui võimalik selle allespüsimise jaoks

see polnud muud, kui arusaamatus praegu. ma ei pea cosplayereid elitaristlikuks, vaid ma lihtsalt ei teadnud midagi korralduslikust poolest

Ei ole hullu. Hea, kui keegi aegajalt teema püstitab, siis on teisel ka näha, mis tegelikult toimub. Ürituste korraldamine üleüldiselt, eriti mingi kindla huvigrupi jaoks, on Eestis äärmiselt raske. Paljud üritused Eestis, eriti väiksemad, elavad miinustes. Meie üritus on selle poolest olnud äärmiselt õnnelik, et me pole senimaani kordagi miinusesse jäänud. Alati on väike plusspool olnud. Nüüd lihtsalt, kuna üritus suur, kasvasid ka kulutused hoobilt suuremaks.

------

Ja kui inimesi, kes toetada tahavad, siis me otsime huvitavaid ettekannete/workshopide ideid (soovitatav oleks, kui läbivija juba olemas oleks), partnereid (kes saaks midagi huvitavat pakkuda või korraldada (toitlustus välja arvatud)) ning muidugi rahalist (ka väike summa aitab).
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SeidiNss



Liitunud: 27 Aug 2010
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2011 23:00    Teema: Vasta viitega

Ei suuda ära oodata! Muhe
See aasta tulen kindlalt, isegi kui jään haigeks LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Misty-chan



Liitunud: 12 Okt 2008
Postitusi: 182
Asukoht: In that barrel behind the bush.

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2011 12:50    Teema: Vasta viitega

Kas kaasa võib võtta fotoka millega teha pilte?

Eelmine aasta võis aga küsin lihtsalt üle Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2011 13:17    Teema: Vasta viitega

Misty-chan kirjutas:
Kas kaasa võib võtta fotoka millega teha pilte?

Eelmine aasta võis aga küsin lihtsalt üle Happybunny

Vabalt. Fotokad on lubatud :)
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
teshrin



Liitunud: 18 Aug 2009
Postitusi: 532
Asukoht: Fujoshi land

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2011 13:33    Teema: Vasta viitega

Blawk kirjutas:
Stopa kirjutas:
tvk_ kirjutas:
kas cosplay võistlusest osalejad või lihtsalt kostüümi teinud saavad piletihinnast alla?

Ei.
tvk_ kirjutas:
ja kui ei, siis miks?

miks peaks?

Et ajendada inimesi rohkem cosplayma muidugi.


Lätlastel on oma ürituste juures olnud selline trikk (vähemalt varem - mina pole kahel viimasel üritusel käinud), et need, kes osalevad cosplay võistlusel, st. on registreeritud ja tunnustatud kui väljalangemisvoorust edasisaanu, saavad soodsamalt sisse. AGA neil on see väljalangemisvoor päris vara NING arvestades nende endi taset, on riidekapireidijatel raske paari latti kokku hoida.

Iseenesest, lugedes kogu seda arutelu, mis siin oli, oleks see tõesti hea boonus, kui cosplayerid saaksid soodukat, aga meie süsteem cosplay võistluse jaoks ei ole ju nii complex ega anna piisavalt head põhjendust... Arvestades lätlaste üritustel osalejate arvu, on neil vaja ajaliseks arvestuseks mingi hulk lihtsalt välja heita, ja seetõttu on neil ka voorud.

Rääkides veel riidekapireidimisest: minu 2009. aasta cosplay, Amane Misa, oli 99% riidekapist otsitud, sest ma ei teadnud cosplay'st midagi. 1% koosnes Death Note'ist, mille ise tegin. 2010. aastal oli minu kostüümiks mu OC, üks neko-shoujo AniMatsuri särgis ja üdini riidekapist võetud hilpudes. Ja see aasta... Kuna olen meeskonnas, siis ei puudutaks boonus mind kuidagi, kuigi mu selle aasta cosplay läheb oluliselt rohkem maksma kui mu kahe eelmise aasta kostüümid kokku. -.- Ja ainsa Lätiskäigu oma ka... Nii palju, kui seda oli.. Aga okei, see selleks.

Siinkohal saan vaid ergutada inimesi tegema paremaid, kvaliteetsemaid ja realistlikumaid kostüüme - nagu ülal mainitud, võivad need boonused nt järgmine aasta tulla, kui sponsor tekib, vms. Ja lätlastele oleks ka äge pähe teha... Happybunny (Mitte et see eriti reaalne oleks. Aga julge pealehakkamine on pool võitu!)
_________________
You're only young once, but you can be immature forever.

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
MyLeafy



Liitunud: 29 Apr 2010
Postitusi: 38
Asukoht: Boingberg

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2011 17:04    Teema: Vasta viitega

teshrin kirjutas:


kuigi mu selle aasta cosplay läheb oluliselt rohkem maksma kui mu kahe eelmise aasta kostüümid kokku.


Keegi polegi öelnud et cosplay peab odav olema(hea cosplay). See on kallis lõbu, aga samas tasub ta ära. Mitte küll rahalise sissetuleku näol(kuid võib sedagi ette juhtuda), vaid pigem on tore päevaks või paariks ümber kehastuda kellekski teiseks ning hiljem on lausa uhke öelda et oled seda teinud.
_________________
----------------------------------------------
That's for me to know and for you to...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tvk_



Liitunud: 8 Aug 2010
Postitusi: 204

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2011 18:07    Teema: Vasta viitega

senine cosplay rekvisiitide ehitamine on näidanud, et eesti on üldse keerukas koht selle harrastamiseks. sobivate materjalide saamine pole teps nii lihtne, eriti kui on vaja mingit turvist või relvi ehitada. kuigi recycling on fun ja selle pealt hoiab ka raha kokku kohati, on igasugused epoksiidliimid ja klaaskiud üldiselt koolilapse rahakotist pika puuga üle sõitvad. rääkimata materjalidest, milleda vorme teha plastiku valamiseks (..mille kättesaadavuski on nullilähedane põlve-otsas-nikerdajale sobivas väikekoguses) :p

sellegipoolest loodan ma siiralt, et see aasta on kõvasti rohkem vinget värki ka eestlaste poolt. jube veider oli, kui eelmine aasta paar inimest kõnetas inglise keeles, sest pidasid mind lätlaseks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
teshrin



Liitunud: 18 Aug 2009
Postitusi: 532
Asukoht: Fujoshi land

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2011 11:05    Teema: Vasta viitega

tvk_ kirjutas:
eriti kui on vaja mingit turvist või relvi ehitada


Heh, järgmiseks aastaks tahan ma half-body armorit teha... Edu mulle sellega :P

tvk_ kirjutas:
sellegipoolest loodan ma siiralt, et see aasta on kõvasti rohkem vinget värki ka eestlaste poolt. jube veider oli, kui eelmine aasta paar inimest kõnetas inglise keeles, sest pidasid mind lätlaseks


Ma loodan ka. Õnneks, väga õnneks on AniMatsuril ka valgustav efekt - tänu AMile levib animekultuur rohkem. That's how I got here in the first place (sest üks Asashio liige vedas mu koosolekule). Ja kuna motivatsiooniboostina on meil head sõbrad lätlased, siis vähemalt mina (ja loodan, et räägin veel mõne eest) olen saanud tahtmise samaväärilisi kostüüme teha, mis tähendab rohkem animevaatamist, keerulisemaid kostüüme ja palju, palju rohkem funi! (või magamata öid; aga tulemus kaalub teekonna üles.)
_________________
You're only young once, but you can be immature forever.

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2011 19:41    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin teada anda, et 24. septembril AniMatsuri raames tulev Fashion Show toimub Tasku kaubanduskeskuse aatriumis wink Muusika ja lavalise esinemisega.

Täpsem info, kuidas fashion showst osa võtta ning kuna täpselt toimub, peagi!

Ja jah, jaapani igasugust sorti riietusstiili harrastavad inimesed saavad osa võtta!
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
reixo



Liitunud: 14 Sept 2009
Postitusi: 35
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 13, 2011 16:39    Teema: Vasta viitega

Heissah, mina jälle LaLaLaa
Kas sel aastal on võimaldatud enda game controlleriga mängimine? Ja kas peale GG tuleb teisi fightereid kah?
_________________
Sol is so badass, he has "Badguy" in his name.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Nelj Aug 18, 2011 11:10    Teema: Vasta viitega

AniMatsuri piletid on Piletilevis eelmüügis, augusti lõpuni soodushinnaga!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Aug 21, 2011 22:44    Teema: Vasta viitega

Lisasin esimesse positusse lingi ka Piletilevile. Lisaks panen selle ka siia.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SeidiNss



Liitunud: 27 Aug 2010
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 27, 2011 10:49    Teema: Vasta viitega

Kas Animatsuri plakateid ka müüakse? =^_^=
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 12

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: