OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Suhtumine

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 03, 2010 21:36    Teema: Suhtumine Vasta viitega

Miks paljudel selline negatiivne suhtumine on?
Blawk kirjutas:
Kui alustada millestki uut teemat, võiks olla sellel rohkem sisu, kui "Vaatasin esimese osa ära, mis teie arvate?"

_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Püh Okt 03, 2010 21:46    Teema: Vasta viitega

Eks see tuleb vist koduse kasvatuse ja armastuse puudumisest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Püh Okt 03, 2010 22:00    Teema: Vasta viitega

Täiesti õige suhtumine minu arust. Kui kellegi arust anime teemat väärib, siis võiks teema algataja esimeses postituses ka oma motivatsiooni esitada, vähemalt kaudselt, vihjates asjatundmatule eesootava kohta. Vähemalt mina leian, et esimesele postitusele esitatavad nõuded on suuremad kui järgmistel.

Eriti hooaegade alguses tekib see probleem, et keegi teeb juba esimese episoodi põhjal teema, kuigi hiljem võib igasugune huvi ära langeda. Selleks on loodud igal hooajal vastavad teemad - nt seesamunegi. Info värskete tõlgete kohta käib sinna, samuti muu arvamus, millega kasutaja pole rohkem vaeva näinud, kui kiirsõnumiga. Kirjutage pikemalt, lisage pilte... teate küll!

Reeglites küll otseselt seda ei nõuta, aga

ruri kirjutas:
PS! Kusjuures ma tõsiselt vihkan tüüpe kes teevad teemasid teemal: ma nägin seda animet, see on väga lahe ja ma teen teema selle kohta. Parem oleks kui selliseid teemasid ei tehtaks. St, ilma (korraliku) põhjenduseta selle kohta miks see anime meeldis/ei meeldinud ja ilma sisu tutuvustava kokkuvõtteta.


Ja ruri kompileeris kõik me arvustused, teeb seda tasapisi siiani. Austusavaldusena töö eest võiks tema arvamusega arvestada.

Igatahes kustutama neid teemasid ma ei hakka, aga palun kõigil kasutajatel seda tähele panna ja võimalust mitte kuritarvitada. Sest ükskord võib juhtuda, et hakkan...
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 03, 2010 22:10    Teema: Vasta viitega

Ja selle pärast ei julgegi inimesed uusi teemasid alustada! :( Kohe hüpatakse kaela.

Näiteks jaapani keelse lause teema on tegelikult üpriski põnev, sest seal saavad asjatundjad lahata ühte lihtsalt lauset ja nii õpivad kõik midagi uut. Võiks veel rääkida, mis grammatika taoliste lausete taga on ja mida iga sõna tähendada võib nii tolles kui mõnes teises kontekstis.

Hooajateemad mulle isiklikult ei meeldi. Seda on raske ja ebameeldiv lugeda, sest kõigi kasutajate plaanid ja ootused ja pettumused ja üllatused on iga anime kohta ühes paigas segamini nagu pudru ja kapsad. Teoreetiliselt oleks sealt hea vaadata, missuguseid uusi animesid tasub jälgida, aga tegelikult ei ole. Ilmselt siis selle pärast, et uusi animesid ei tasu jälgida.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 04, 2010 14:37    Teema: Vasta viitega

Üldiselt on modede otsustada, kas mingi teema on mõtekas või mõtetu. Minu arvates on topicutes vingumine selle üle, kui jura antud teema on, väga maitsetu toon. Kui te näete, et on tekkinud mingi kaheldava väärtusega thread, siis ärge hakake adminnide hääletoruks. Pigem kommenteerige mõnda meelepärasemat teemat.

Või siis üritage kehva thread kuidagi ära päästa - mõelge nagu Ummi ja üritage leida asjades pigem häid kui halbu külgi jippijee : )
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 04, 2010 16:56    Teema: Vasta viitega

Siimaani on kahjuks vähe uuemate animede kokkuvõtteid tehtud, need mis on tehtud, on põhjalkiud, kus on väike sisu, pildid ja oma muljed.
Neile ma võin vastukaja anda, sest teema on algatatud, aga mitte paari lausega, nagu siin mõned eelpool tehtud kokkuvõtted. Mul pole ka midagi uuemate teemade vastu, no see jaapani keele kohta on hea õpetus, kus igaüks arvab, mida see sõna ikkagi tähendab.
Tegelikult mul on peas keerlemas üks idee, teha anime teemaline kodukas, kus oleks kõik tähtsad lingid olemas, mõned animeklubid, siis blogid anime kohta ja midagi veel, aga mul pole praegu aega ja jääb kahjuks paremaid aegu ootama, kuni leian motivatsiooni selle tegemiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 21:20    Teema: Re: Suhtumine Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Miks paljudel selline negatiivne suhtumine on?

Kujuta ette, et me suhtume sellistesse teemadesse positiivselt ja kiidame takka ning lõpuks on enamus anime teemasid sellised mittemidagiütlevad nagu "Fairy Tail" või "Tokyo Mew Mew" vmt. Sellistest teemadest kuhu aaaaaaastate jooksul natuke infot koguneb ei ole nende jaoks mitte mingit kasu kes vastava animega tutvuda soovivad - raiskavad siin aega ja peavad ikkagi anidb-sse, ANN-i või mujale minema, et midagi anime kohta teada saada.

ps! tänud, cenorig :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 21:37    Teema: Vasta viitega

Urr-urr. Kohe hüpatakse kaela. Üldine vaenulikkus. Nõme eliit. Blokk uustulnukatele. /Aega pole, hiljem räägin ehk.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 11, 2010 21:55    Teema: Vasta viitega

Ma näen, et siin on tõesti üldine vaenulikkus mõistliku tegevuse vastu lokkama hakanud.

Aga muidu jah - nõme eliit hüppab kaela ja topib vägisi näo reeglitesse ning keelab tegutseda anarhia ja mõttetuse vaimus. Lihtsalt jäle, eks ju...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
decomed
õigekirjas 1 punkt maksimumist puudu


Liitunud: 10 Sept 2010
Postitusi: 165
Asukoht: Tapa

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2010 19:50    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Urr-urr. Kohe hüpatakse kaela. Üldine vaenulikkus. Nõme eliit. Blokk uustulnukatele. /Aega pole, hiljem räägin ehk.


Ega siin foorumis kohtab igasuguseid inimesi, ega siin sa ainuke ole, kelle turjal kohe õiendama kahatakse. "Suhtleme asjadesse positiivselt", nagu ma siin enamus ajast olen teinud. Kui kirjutan mingi teema vastuse kuhugile, siis tihtipeale keegi tuleb ja ütleb midagi, enamus ajast on see siiski negatiivne :)
Võibolla see tundub ainult mulle niimoodi, aga nii ma seda praega küll n2en. :)
_________________
http://myanimelist.net/animelist/Decomed Warning: This list is not for people with weak nerves!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2010 20:00    Teema: Vasta viitega

Võibolla, lihtsalt võibolla peaksid maailma parandama asudes alustama iseendast...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
DarkerThenBlack



Liitunud: 26 Okt 2010
Postitusi: 58

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2010 22:23    Teema: Vasta viitega

PX, Eestis on lihtsalt 15. kääne ärapanemine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skullkiller



Liitunud: 17 Veeb 2010
Postitusi: 330
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2010 22:32    Teema: Vasta viitega

decomed kirjutas:
Ummi kirjutas:
Urr-urr. Kohe hüpatakse kaela. Üldine vaenulikkus. Nõme eliit. Blokk uustulnukatele. /Aega pole, hiljem räägin ehk.


Ega siin foorumis kohtab igasuguseid inimesi, ega siin sa ainuke ole, kelle turjal kohe õiendama kahatakse. "Suhtleme asjadesse positiivselt", nagu ma siin enamus ajast olen teinud. Kui kirjutan mingi teema vastuse kuhugile, siis tihtipeale keegi tuleb ja ütleb midagi, enamus ajast on see siiski negatiivne :)
Võibolla see tundub ainult mulle niimoodi, aga nii ma seda praega küll n2en. :)


Et sinusse paremini suhtutaks soovitaks esiteks õppida inimese moodi kirjutama(kui oskad) ning teiseks pole mõtet küsida asju mida on ilusti välja lugeda eelnevatest postitustest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Riion



Liitunud: 19 Juul 2006
Postitusi: 522

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2010 00:41    Teema: Vasta viitega

Või võta asja tõsisemalt lihtsalt.
Vaevalt oled referaadi või kuhugi koolitöösse kirjutanud sõnu, mis on slängis. Õige kirjakeel näitab, et oled viisakas oma keele vastu ja teiste lugejate vastu.

See on väike kriitika tõesti aga võta asja positiivselt nagu sa võtad, kui süvened ja natuke keskendud, siis võid siin (ja oma kooliainetes) midagi väga olulist.
_________________
http://fyeahtartu.tumblr.com/


"Me oleme, mis me mõtleme.
Kõik, mis me oleme, tõuseb koos meie mõtetega.
Enda mõtetega me loome maailma"


- Buddha
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2010 00:53    Teema: Vasta viitega

Õigekirja teemal on siin foorumis päris palju sõna võetud ja sellest räägitud. Kui kõik lühidalt kokku võtta, siis oluline pole, kas sa kirjutad suure või väikese algustähega, kasutad slängi või ei, on sul täpitähtede asemel numbrid või palju smailisid. Kõige olulisem on, et sul oleks kirjavahemärgid paigas. Lihtsaim põhjendus sellele on see, et kui kirjavahemärgid puuduvad, siis võib kergesti asju valesti mõista või jätab see sinust äärmiselt lohaka mulje. Ehk siis lause peaks olema korraliku ülesehitusega.

Meie emakeel on niigi maailmas väikese kasutajaskonnaga ning selle oskate arv pigem kahaneb kui kasvab. Seega hoiame teda hästi :)

Põhjus, miks mina näiteks kirjutan (õigemini püüan kirjutada, sest vigu tuleb ikka sisse) foorumis korrektselt on see, et see ei kanduks üle igapäevasesse kasutusse, kui ma mingit ametlikku dokumenti või koolitööd kirjutan. Vigane kirjaviis kandub kergelt üle. Eriti, kui iga päev Internetis sedasi kirjutad. Vot.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
aizen.sama



Liitunud: 13 Sept 2009
Postitusi: 53
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2011 14:22    Teema: Vasta viitega

DarkerThenBlack kirjutas:
PX, Eestis on lihtsalt 15. kääne ärapanemine.


+1
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2011 18:13    Teema: Re: Suhtumine Vasta viitega

Konstruktiivne kriitika on alati hea, paraku ainult harva meeldiv. Suhtumises on pigem negatiivne see, kui teiste arvamust võetakse automaatselt solvanguna ning ei arvestata ,et too komenteeria soovib ju ainult sinu tulevasele edukusele foorumi kasutajana kaasa aidata.

Olgem pigem avatumad ning timmigem emotsionaalset tundlikust väheke maha.


Ummi kirjutas:
Blawk kirjutas:
Kui alustada millestki uut teemat, võiks olla sellel rohkem sisu, kui "Vaatasin esimese osa ära, mis teie arvate?"


Antud näites on minumeelest ainuke halb asi see ,et kriitika moodustas terve posti. Olenemata teema algatusest ja üldisest sisulisest kvaliteedist tuleks seda siiski kindlatel rööbastel hoida ning muud mõtted teise, sisule vastavasse, teemasse viia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: