OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist III
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Juun 09, 2014 00:14    Teema: Vasta viitega

Muide, see oli päris tuus film. Ka Ahti nõustus. Piletiraha väärt küll, aga 3D-st hoiduge.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 12, 2014 17:18    Teema: Vasta viitega

Minge vaatama, täitsa vägev värk :)
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Juun 30, 2014 14:32    Teema: Vasta viitega

Üks teine adaptsioon ilmus ka vahepeal, nimelt Kite, mille õiguste ostmisest räägiti kuluaarides juba väga ammusel ajal. Ja nüüd siis tuli eikusagilt, külastades nädalaks isegi Eesti kinolevi, ning kohe eikusagisse taandudes. Isegi suuremad filmisaidid ei kõssa teosest eriti, nii et kuigi vastuvõtt tundub negatiivne, on see objektiivselt veel olematu.

Ei oska arvata, miks keegi pidas ühe vähetuntud ja fännibaasita kahekümne aasta vanuse kvaasihentai kinolinale toomist mõistlikuks. Animatsioon oli minu jaoks OVA ainuke väärtus, maailm ja õhkkond olid küll omapärased, kuid sedagi saavutust tuleb lugeda pigem anime tehnilise ja mitte sisulise poole saavutuseks.
Treiler ütleb juba ära, et filmi võib vahele jätta.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2014 10:34    Teema: Vasta viitega

Bronydel nüüd oma dokumentaal. Tundub isegi suht huvitav:

https://www.youtube.com/watch?v=kgcWpnvyZeA
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Soobel



Liitunud: 24 Dets 2007
Postitusi: 344

PostitusPostitatud: Teis Juul 01, 2014 11:24    Teema: Vasta viitega

Olen siin pool aastakest asjasse süvenenud - pigem nagu fännina. Neid igasugu saateid ja dokumentaale nähtusest kui sellisest on palju, aga ühessegi süvenend ei ole eriti, lennult kiiret ingliskeelt ka hästi ei tönka. Tundub, et tegemist tavaliste fännide, mitte millegi erilisega. Ja pole aru saanud seni, kas bronyd miskil põhimõttel erinevad ka teistest igasugu fännidest, kasvõi anime- LOTR- või StarWars fännidest? Ettevaatlikuks tegi see vanusepiir 13-30a ja see sihtgrupp "2-11a" tüdrukud pani ka kukalt sügama - siis ei tohiks nagu mitmetimõistetavat, mõnedes kihtides täiskasvanuile suunatud huumorit nii palju olla.
On muidugi võimalus, et stuudios lihtsalt entusiasmist aeti karakterid nii keeruliseks ja huvitavaks, nüüd imestavad, miks lastele lisaks issid-emmed ja gümnaasiumieas vennad kaasa on kistud?
_________________

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2014 21:46    Teema: Vasta viitega

Appleseed Alpha

Pole kunagi Appleseedi vaadanud aga sellele ilmselt viskan pilgu peale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Envy



Liitunud: 7 Aug 2007
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Laup Juul 19, 2014 23:58    Teema: Vasta viitega

Inimesed kes unistavad Jaapanisse reisimisest või on külastanud/elanikud...
Mis on teie arvates MUST-VISIT kohad Tokyos ning mujal?
Ghibli muuseumipileteid koha pealt vist ei saa lugesin, keegi teab detaile?

~ Muhe ~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 20, 2014 14:34    Teema: Vasta viitega

Envy kirjutas:

Ghibli muuseumipileteid koha pealt vist ei saa lugesin, keegi teab detaile?


Jaapanis olles saab neid Lawsoni poodides osta, aga neid peab kõvasti varem ostma, sest piletid on tavaliselt välja müüdud.
Kui meie grupp Tokyos oli, siis muidugi üritasime ka pileteid saada, aga ei teadnud, et peab oma kuu aega varem need muretsema, ja jäigi seetõttu kahjuks käimata. Nii, et seda tuleks kindlasti silmas pidada.

Ma olen kuulnud, et kuidagi on võimalik välismaalastel ka interneti teel piletid kinni panna, aga ei tea midagi täpsemat ja ei viitsi praegu ka uurida.
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 20, 2014 16:05    Teema: Vasta viitega

Sato-chan kirjutas:
Envy kirjutas:

Ghibli muuseumipileteid koha pealt vist ei saa lugesin, keegi teab detaile?


Jaapanis olles saab neid Lawsoni poodides osta, aga neid peab kõvasti varem ostma, sest piletid on tavaliselt välja müüdud.
Kui meie grupp Tokyos oli, siis muidugi üritasime ka pileteid saada, aga ei teadnud, et peab oma kuu aega varem need muretsema, ja jäigi seetõttu kahjuks käimata. Nii, et seda tuleks kindlasti silmas pidada.

Ma olen kuulnud, et kuidagi on võimalik välismaalastel ka interneti teel piletid kinni panna, aga ei tea midagi täpsemat ja ei viitsi praegu ka uurida.

Neid pileteid on võimalik osta teatud kohtades üle maailma, ka meil siit Euroopast. Sõltuvalt kohast on võimalik pilet soetada endale meili peale (või ka tigupostiga) ning maksta ehk ka krediitkaardiga. Siit saab täpsemat infot: http://www.ghibli-museum.jp/en/ticket-information/ Küll aga antakse välismaale piiratud kogus pileteid müüa. Kui meie minna tahtsime juuli alguses, siis kuu enne olid juba kõik välja müüdud.

Aga Envy, mis puudutab sinu soovituste palvet, siis kus piirkonades sa reisid ning kui kauaks lähed?

Tokyos muidu soovitan animefännidel külastada Harajukut (palju alternatiivpoode, eriti riietuse osas) Akihabarat (geekide paradiis paljude tehnika- ja animepoodidega) ning Odaibat (Gundami kuju ning õhtuti väga ilus Tokyo vaade) kindlasti. Kui huvitab ka Jaapani enda omapärane traditsioon ning kombed, siis Asakusa. Shibuya oma tuntud suure ristmiku ja Hachiko kujuga on ka kindlasti traditsiooniline koht, aga seal on peamiselt suured ostukeskused ümberringi.

Kui on aega ja kultuurihuvi, siis Nikko on ka kindlasti põnev koht, kuhu Tokyost üks päevane reis teha.

Mis annab huvitava kogemuse ja on/näeb äge välja, on üks Ninja restoran. Minu maitse jaoks on nad natuke liiga teatraalsed, aga sisekujundus on väga äge, inimesed räägivad inglise keelt ning toidud on sigahead.

Aga mida ma kindlalt soovitan, on külastada väiksemaid toidukohti :) Kui natukene teada toitudest, siis saab kenasti hakkama. Paljudes kohtades on pildid/plastmasskujud toitudest, niiet vajadusel saab näpuga näidates tellitud.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Envy



Liitunud: 7 Aug 2007
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Püh Juul 20, 2014 16:37    Teema: Vasta viitega

Tänud bakad!
Ei tea kas see Ghibli pileti orgunnimine tasub ennast üldse ära ja kas enam üldse saab.
Harajuku, Akihabara, Ueno park, kõik see Lääne Tokyo (Shibuya, Yoyogi jne), Shinjuku on plaanis. Lisan kindlasti Odaiba ka ning Ninja resto! Tundub väga põnev!

Plaan on jõuda 14. august Tokyosse ning ööbin Asakusas veel 3 päeva. Siis Kamakurasse üheks päevaks, seejärel Hakones kaks päeva. Kyotos olen ka veel 2 päeva, siis on üks planeerimata päev (Nara? Hiroshima? Himeji Loss? Kanazawa Kenrokuen?)... Lõpuks 3 päeva veel Shibuyas.

Jah, olen weeaboo gaijin baka. Suur huvi muusika vastu ning edgy't tokyo fashionit (tean ainult Candy ja Feline) tahan ka oma garderoobi lisada nii palju kui võimalik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 20, 2014 18:45    Teema: Vasta viitega

Envy kirjutas:
Tänud bakad!
Ei tea kas see Ghibli pileti orgunnimine tasub ennast üldse ära ja kas enam üldse saab.
Harajuku, Akihabara, Ueno park, kõik see Lääne Tokyo (Shibuya, Yoyogi jne), Shinjuku on plaanis. Lisan kindlasti Odaiba ka ning Ninja resto! Tundub väga põnev!

Plaan on jõuda 14. august Tokyosse ning ööbin Asakusas veel 3 päeva. Siis Kamakurasse üheks päevaks, seejärel Hakones kaks päeva. Kyotos olen ka veel 2 päeva, siis on üks planeerimata päev (Nara? Hiroshima? Himeji Loss? Kanazawa Kenrokuen?)... Lõpuks 3 päeva veel Shibuyas.

Jah, olen weeaboo gaijin baka. Suur huvi muusika vastu ning edgy't tokyo fashionit (tean ainult Candy ja Feline) tahan ka oma garderoobi lisada nii palju kui võimalik.

Ninja restorani osas soovitus - broneeri aeg ette. See on välismaalaste seas väga popp ning ka kohalikud viivad sinna seltskondade kaupa inimesi.

Kuna ma ise just käisin Jaapanis (Osaka, Kyoto ja Tokyo), siis jagan hea meelega mõningaid soovitusi.

Kyoto osas arvesta, et seal on hästi palju templeid. Põhiline teeema, mille tõttu Kyoto tuntud ja populaarne on. Ehk siis ma oletan, et sul plaan mõnda külasyada. Kui sul peaks nimekirjas olema Kinkakuji templit (Golden Pavilion) ja/või Kiyomizu-derad (see uhke vaatega), siis valmistu turistide hordideks (eriti viimases). Need on kõige kuulsamad templid Kyotos (mis on üks suuremaid turistidega kaetud linnu), niiet seal on masside viisi rahvast.

Mis puudutab Kuldset templit, siis see on hea 'check list' teema, aga ei midagi muud. Sa kõnnid turistide rongkäigus sellest väikesest templist mööda ja kõik. Seda on äge pildistada ja aed ümberringi on ilus, kuid minule oli tsipake pettumus. Aga ilus on ta küll, eriti päikeselise ilmaga!

Kiyomizu-deras on praegu renoveerimistööd, niiet osad kõrvalhooned on tellingutega varjatud (puidust tellingud muideks). Ja erinevalt enamus teistest templitest, näeb suhteliselt kulunud välja. Ilmselt pole eriti renoveerimisi seal tehtud (ehk siis tagumine aeg!). Vaadet näeb aga ainult ilusama ilmaga, muidu on Kyoto udu/pilvedega kaetud. Tee, mis sinna mäe otsa viib on täis igasugu lahedaid pisikesi poode ja toidukohti, kust leiab suveniire. Kallimad kui mujal, aga samas osad olid sellised, mida mujal ei näinud.

Kui on plaan templit külastada, siis mina soovitaks kõige rohkem Kenninji templit, mida peaaegu kusagil TOP listides ei promota ja seega pole seal palju turiste. Mulle meeldib see, et peaaegu kogu maja on avatud liikumiseks/vaatamiseks ning minu jaoks oli ta selline, nagu ma ühte ehtsat templit ette kujutan. Erinevad hooned, mis omavahel ühendatud varjualuste teedeg. Sissepääs tundub, nagu oleks mingisse suhteliselt väiksesse kohta, aga tegelikult on see suure ala peal. Tore on ka see, et seal päris paljud kohalikud käisid lõunapausi pidama ja/või lihtsalt vaikust ja rahu nautimas (: Lisaks on neil ühes kõrvalmajas äge draakonitega laemaal. Väidetavalt on see ka vanim zen-budismi tempel üldse.

Kyotos on ka International Manga museum, mis asub ühes vanas koolimajas. Pidi aga olema selline raamatukogu tüüpi hoone, kus on hunnikutes mangat, mida lugeda. Ka teistes keeltes. Ise sinna ei jõudnud.

Also... kui vähegi võimalik, siis külasta Kamo jõe ääres olevaid terrasse (Shiji dori ja Sanjo dori tänavate vaheline ala). Need ehitatakse restoranide juurde iga suvi, nagu meil väliterrassid ning seal saab nautida ilusat õhtut lageda taeva all, taustaks jõe vulin. Hinna osas pead aga jälgima, kuhu sisse lähed. Enamus hindu on seal suhteliselt kõrged. Ishiyacho tänava jõepoolses otsas leidsime täitsa ok hinnaga koha isegi. Jõe kõrval murul peavad kohalikud õhtut pikniku (:


Also... kui sa veel selle peale mõelnud pole, siis kindlasti rendi portable wifi endale! Selle kaudu aitab Google Maps sul ülihästi ringi navigeerida (raudteejaamad, raudteeliinid, hinnad etc). Meil oli eConnecti oma. Lennujaamas saad kätte (tulles) ja lennujaama saad jätta (lahkudes).

Ma võiks vist tunde veel rääkida. Seega kui on konkreetseid küsimusi, I am happy to help.

Edit: Hiroshima on natuke kauge Kyotost ühe päevaseks reisiks. Nara võiks kindlasti huvitav olla ning Himeji loss oli mingi aeg renoveerimisel, niiet uuri see üle!
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VedelSaast



Liitunud: 7 Mai 2013
Postitusi: 17
Asukoht: Mustamägi

PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2014 21:27    Teema: Vasta viitega

Väljas (ja ka toas) on ikka kuradima palav... Mida teha, et suure kuumaga pilt taskusse ei lendaks?
_________________
Kasuaalne animuvaataja ja lollide kildude viskaja

"Kui kahtled, pane topelt." - Pioneeride vanasõna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tõrvik



Liitunud: 26 Apr 2006
Postitusi: 477
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2014 21:38    Teema: Vasta viitega

palju vett ja niiske lapp ventilaatori peal
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Envy



Liitunud: 7 Aug 2007
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Esm Juul 28, 2014 20:49    Teema: Vasta viitega

Tänud muljetamast, genky, teen märkmeid.
Himeji on tõesti kahjuks kinni aga Kyotos tundub hullult palju teha olevat! Kuldse templi näen ma kindlasti ära... See Kyoto esteetika tundub ikka üle mõistuse võluv, huvitav kas oma silmaga on efekt veel lummavam. Aga mingi nõme paranoia on sees, et magan midagi maha ikka.
Orienteerumine oli üks küss kindlasti, kuna keelt ma ei oska väga. Kas inimestelt küsida on okei seal? Kui jah, siis kas inglise keeles või oma logisevas jaapani keeles? Seda GPSiga jälitamist ma ei viitsi teha, mu telefonil ei tööta see kaart hästi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 30, 2014 16:16    Teema: Vasta viitega

Envy kirjutas:
Aga mingi nõme paranoia on sees, et magan midagi maha ikka.

Midagi magad sa nii kui nii maha, sest hästi palju on avastada. Küll aga võid sa võtta asja positiivsest küljest: sedasi on sul põhjust hiljem tagasi minna!

Envy kirjutas:
Orienteerumine oli üks küss kindlasti, kuna keelt ma ei oska väga. Kas inimestelt küsida on okei seal? Kui jah, siis kas inglise keeles või oma logisevas jaapani keeles? Seda GPSiga jälitamist ma ei viitsi teha, mu telefonil ei tööta see kaart hästi.

Kui sul pole plaanis Google mapsi kasutada, siis tee enda sihtkohtade ning ööbimiskohtadega tutvust arvutist vaadataval google mapsil. See annab sulle teada kõik peatused ja liinid, millega sõita. Ja mitmed alternatiivid ka, mille vahel saad valida vastavalt oma soovidele (soodsam, lühem etc). Varusta ennast kindlasti ka kohalike kaartidega, sest et tänavanimesid ja majanumbreid sa ei leia.

Küsida võid ikka, iseasi kui hea/aursaadava vastuse saad. Meie väiksemad mured said kiire vastuse metroo/rongijaama töötajatelt. Ja kui nad ka ei oska rääkida, siis asjad, millega enamus turiste hätta jäävad, paistavad olevat samad. Niiet vajadusel teevad sulle kätegea ning mõne üksiku ingliskeelse sõnaga selgeks. Aga mõni jälle võib väga vabalt inglise keelest aru saada ja rääkida. Sattusime ka selliste otsa.

Aga kumba keelt enne kasutad, see sõltub juba olukorrast. Ehk siis sellest, mida sa küsid ja mida teada tahad. Ma ise kõnetasin inimesi alati 'sumimaseniga' ning siis jätkasin inglise keeles, kuna mu jaapani keel pole parim. Vajadusel sain mõne jaapanikeelse märksõnaga ennast arusaadavamaks teha. Aga noh... kuna oli Google maps, siis küsimist eriti ette ei tulnud.

Also, meil oli hoste ning giide CouchSurfingu kaudu, kes inglise keelt kõnelesid ning linnades aitasid. Soovitan sul ka avaliku kuulutuse üles panna ning ehk keegi reageerib. Siis saad sa ka kohalikku kultuuri natuke rohkem süvitsi teadma ja kogema.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 30, 2014 17:55    Teema: Vasta viitega

Tahstin kolmapäeval Taskusse vaatama minna filmi Mängiks Mente. Jõudsin kassani, siis tuli välja, et kõik piletid on välja müüdud. See oli esimestkorda minuga et seansile on kõik piletid välja müüdud. Aga tuli välhja et tol päeval olid praktiliselt kõik seansid välja müüdud. Nüüd proovin uuesti vaatama minna esmaspäeval kell 20.20. Ma ei saa aru miks nii hilja kinodes seansid algavad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VedelSaast



Liitunud: 7 Mai 2013
Postitusi: 17
Asukoht: Mustamägi

PostitusPostitatud: Esm Sept 01, 2014 16:12    Teema: Vasta viitega

Kasutaksin võimalust, et kõigile koolilastele head tarkusepäeva soovida.
_________________
Kasuaalne animuvaataja ja lollide kildude viskaja

"Kui kahtled, pane topelt." - Pioneeride vanasõna
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 04, 2014 11:22    Teema: Vasta viitega

nyaatorrents on maas ja paljusid animesid ei saa kätte praegust enam, sest nad käisid läbi selle saidi. Kas keegi teab põhjust. Oli veel mingi sait tokyo või midagi sellist. Kui keegi teab mis sait oli andku teada mulle.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 04, 2014 11:54    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
nyaatorrents on maas ja paljusid animesid ei saa kätte praegust enam, sest nad käisid läbi selle saidi. Kas keegi teab põhjust. Oli veel mingi sait tokyo või midagi sellist. Kui keegi teab mis sait oli andku teada mulle.

õnneks meie foorumis piraatlusega keegi ei tegele!
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SilverWolf112



Liitunud: 11 Märts 2012
Postitusi: 174
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 06, 2014 21:12    Teema: Vasta viitega

Kuu aega pole kodus olnud ning siis täna tekkis siis tühjuse tunne ,
loodan kui Animatsurile jõuan saavad kõik patareid laetud emm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117  Järgmine
Lehekülg 113, lehekülgi kokku 117

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: