OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist III
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 115, 116, 117  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Raincat



Liitunud: 16 Dets 2010
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 11:29    Teema: Vasta viitega

ewty kirjutas:
Raincat kirjutas:

Lugesite kuidas algatati elektri säästmis kampaania mille idee saadi NGE animest?


Ei saadud seda ideed animest. Pigem saadi idee animesse ikka päriselust.
Näiteks Indoneesia (vägagi energiakriisis maa) kasutab seda süsteemi pidevalt vähemasustatud/kaugematel saartel.



Animesse kunagi see tuli võibolla sealt...aga hetkel jaapanis:

http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-03-12/evangelion-inspires-real-operation-yashima-after-quake

Tsiteerin::
In response to this, an unofficial campaign to conserve electricity has begun under the name "Operation Yashima" on the Twitter social networking system. In the Neon Genesis Evangelion anime, the Evangelion units defeat an enemy with a sniper rifle that saps the entire power grid of Japan. The campaign uses the hash tag "#yashimasakusen110312" for identifying posts.


Jooksvate seriaalide kohta ei oska öelda - see vist oleneb kus neid toodeti ning kui palju on elektrikatkestusi.
Muutusi animes ja selle näitamises juba toimub:

http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-03-14/anime-with-disaster-scenes-face-changes-after-quake

...ja juba on sõna võtnud "kuulus" Tokyo kuberner :

http://www.animenewsnetwork.com/interest/2011-03-14/tokyo-head/tsunami-is-divine-punishment-haruhi-yamakan-responds

On üleskutse (B.A.) korraldada Live-Aid laadne kontsert, paljud tuntud inimesed osalevad annetuste kogumises ja mangakad avaldavad pilte - kutsudes üles vastu pidama, anime fännid on algatanud mitmeid abiaktsioone jne.

http://www.animenewsnetwork.com/press-release/2011-03-14/anime-fans-give-back-to-japan/a-24-hour-podcasting-marathon

http://www.youtube.com/watch?v=GKE7T71s7Bg

Tsiteerin::
0741: Rock star Bryan Adams tweets: "Calling all the great musicians and singers in the world, we should do a concert for Japan."




Eestis on vaikne........
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ewty
küsimus poistele ...


Liitunud: 20 Mai 2007
Postitusi: 414
Asukoht: tagasi Eestis

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 11:30    Teema: Vasta viitega

Singapuri reis läks hästi, väga mõnus oli :) aga hetkel olen ikka veel Indoneesias.


Raincat kirjutas:
ewty kirjutas:
Raincat kirjutas:

Lugesite kuidas algatati elektri säästmis kampaania mille idee saadi NGE animest?


Ei saadud seda ideed animest. Pigem saadi idee animesse ikka päriselust.
Näiteks Indoneesia (vägagi energiakriisis maa) kasutab seda süsteemi pidevalt vähemasustatud/kaugematel saartel.



Animesse kunagi see tuli võibolla sealt...aga hetkel jaapanis:


Ei usu, et siit see animesse tuli, ma lihtsalt kasutasin seda näitena, et öelda, et energia säästmine sel viisil pole midagi uut.

---

huvitav on, kuidas bakakad on koondanud lingid kõige huvitavamate uudistega ühte kohta. Tänud! :P

---
Indoneesias on ka vaikne ja soe
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 12:14    Teema: Vasta viitega

Ise sättin ka siis laupäeva õhtul seda üritust jälgima,aga ikkagi nii kurb on see meeleolu seal Jaapanis. Praegust võibolla pole õige aeg aga ma soovitan seda animet vaadata:Tokyo Magnitude 8.0
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 13:43    Teema: Vasta viitega

Kas keegi oskab soovitada mingit esseed või artiklit anime/animatsiooni kunstipärasusest, mis arutab ja kritiseerib üldist ettekujutust, et see on ainult lastele? Midagi umbes nagu tekst baka.ee esilehel, aga detailsem.
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Raincat



Liitunud: 16 Dets 2010
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 15:15    Teema: Vasta viitega

BornIn1142 kirjutas:
Kas keegi oskab soovitada mingit esseed või artiklit anime/animatsiooni kunstipärasusest, mis arutab ja kritiseerib üldist ettekujutust, et see on ainult lastele? Midagi umbes nagu tekst baka.ee esilehel, aga detailsem.


1. - google
2. http://en.wikipedia.org/wiki/Anime
hakka siit pihta ja mine mööda linke.

Sobivad ka paralleelid eesti joonisfilmiga, eriti P.Pärna tööd jne.

LaLaLaa...

anime/animatsioon ei ole kunstipärane...vaid üks kunsti vorm.

EDIT: Kunstiõpik .–9. klassile 2. oSa
muutuV KunSt.; Vormimängud.; multimeedia

Kristi Laanemäe, Jelena Levtšenkova, Anu Lüsi, Anu Purre
2008.a

sisukord:
3.2. „Liikuvate piltide ime”. Animatsioon 75
3.2.1. Mis on animatsioon? 76
3.2.2. Animatsiooni liigid 76
3.2.3. Animatsiooni ajaloost meil ja mujal 78
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 15:54    Teema: Vasta viitega

Suurtele lastele on ka.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 15:54    Teema: Vasta viitega

Raincat kirjutas:
1. - google
2. http://en.wikipedia.org/wiki/Anime
hakka siit pihta ja mine mööda linke.


Haa haa. Nii naljakas.

Täpsemalt on naljakas see, et sa arvad, et ma juba ise ringi vaadanud pole. Mul on endal mõned enam-vähem kõlbulikud artiklid kõrvale pandud. Aga ma tahan parimat võimalikku valikut, ja mitu pead on parem kui üks.

Tsiteerin::
anime/animatsioon ei ole kunstipärane...vaid üks kunsti vorm.


Ja mida sa arvad, mida "kunstipärane" tähendab?

Edit:

Tsiteerin::
EDIT: Kunstiõpik .–9. klassile 2. oSa
muutuV KunSt.; Vormimängud.; multimeedia


Hmmm, aitäh, aga ma otsin konkreetselt kergelt ligipääsetavaid interneti-artikleid. Põhimõtteliselt on mul oma ülikooli elektroonilises andmebaasis animesid ja Jaapani kultuuri uurivaid raamatuid küllaga saadaval.
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Raincat



Liitunud: 16 Dets 2010
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 16:07    Teema: Vasta viitega

BornIn1142 kirjutas:
Raincat kirjutas:
1. - google
2. http://en.wikipedia.org/wiki/Anime
hakka siit pihta ja mine mööda linke.


Haa haa. Nii naljakas.

Täpsemalt on naljakas see, et sa arvad, et ma juba ise ringi vaadanud pole. Mul on endal mõned enam-vähem kõlbulikud artiklid kõrvale pandud. Aga ma tahan parimat võimalikku valikut, ja mitu pead on parem kui üks.

Tsiteerin::
anime/animatsioon ei ole kunstipärane...vaid üks kunsti vorm.


Ja mida sa arvad, mida "kunstipärane" tähendab?

Edit:

Tsiteerin::
EDIT: Kunstiõpik .–9. klassile 2. oSa
muutuV KunSt.; Vormimängud.; multimeedia


Hmmm, aitäh, aga ma otsin konkreetselt kergelt ligipääsetavaid interneti-artikleid. Põhimõtteliselt on mul oma ülikooli elektroonilises andmebaasis animesid ja Jaapani kultuuri uurivaid raamatuid küllaga saadaval.


Sellest infost oleksid pidanud alustamagi :P
Kui otsid kergelt ligipääsetavaid interneti artikleid...siis peaksid need kõik sul ju käes olema juba - kuna sa oled netis ringi vaadanud....või kuidas?
----
Et poleks vilturääkimisi ja saaksime ühtmoodi aru - siis onju nii :

kunstipärane: kunsti nõuetele vastav; kunstiline. Teose kunstipärane vorm, ülesehitus. Kunstipärane vaip, parkett, mööbel, laemaaling. Kunstipärane kiri, raamat, eksliibris. Eri rahvaviiside motiivid on helilooja liitnud uueks kunstipäraseks tervikuks.

kunsti vorm: teat. kunstiharu spetsiaalne avaldumisvorm. Antiik-Kreeka täiuslikemaid kunstivorme oli tragöödia.

kunstiharu. Muusika, teater, kino, arhitektuur jt. kunstiharud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BornIn1142



Liitunud: 6 Juul 2008
Postitusi: 404

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 16:28    Teema: Vasta viitega

Raincat kirjutas:
Sellest infost oleksid pidanud alustamagi :P
Kui otsid kergelt ligipääsetavaid interneti artikleid...siis peaksid need kõik sul ju käes olema juba - kuna sa oled netis ringi vaadanud....või kuidas?


Mida ma just seletasin? Mitu pead on parem kui üks. Ma ei oota kelleltki, et nad minu eest internetti läbi kammima hakkaks, aga keegi siin või vabalt juba midagi mu ootustele vastavat teada, või on äkki isegi ise midagi sellist kirjutanud. Arvestades, et see siin on anime-foorum, pole see just ebatõenäoline lootus, ega ju? Kui sa ise midagi soovitada ei oska, siis pole midagi, aga säästa mind mõttetust õiendamisest.

Tsiteerin::
Et poleks vilturääkimisi ja saaksime ühtmoodi aru - siis onju nii :

kunstipärane: kunsti nõuetele vastav; kunstiline. Teose kunstipärane vorm, ülesehitus. Kunstipärane vaip, parkett, mööbel, laemaaling. Kunstipärane kiri, raamat, eksliibris. Eri rahvaviiside motiivid on helilooja liitnud uueks kunstipäraseks tervikuks.

kunsti vorm: teat. kunstiharu spetsiaalne avaldumisvorm. Antiik-Kreeka täiuslikemaid kunstivorme oli tragöödia.

kunstiharu. Muusika, teater, kino, arhitektuur jt. kunstiharud.


Palju õnne, sa oled tõeline Semantika-Meister.
_________________
Tumbling down, tumbling down, tumbling down...

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 17:11    Teema: Vasta viitega

Hei, nüüd. Bunnysmile
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 18:15    Teema: Vasta viitega

Jaapani katastroofis hukkunute ja kadunute arv on tõusnud 10 000-ni
Üks õnnelik uudis ka Jaapanist imik oli kolm päeva rusude all ja jäi ellu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 18:22    Teema: Vasta viitega

Ja mitte nii toredad uudised :/

BBC 1345: "Reuters says a magnitude 6.0 tremor has struck - one of the largest of dozens of aftershocks felt in Japan over recent days. The agency says buildings in Tokyo were swaying."

BBC 1336: "Levels of radiation in Tokyo spiked on Wednesday morning (Jaapani aja järgi siis) to around 20 times normal levels, according a spokesman for Tokyo's Metropolitan Government, quoted by the Japan Times. Shintaro Ishihara, said though raised they would not cause health problems."
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
OnePiece



Liitunud: 13 Aug 2010
Postitusi: 338
Asukoht: Tallinn, Nõmme

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 18:28    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Ja mitte nii toredad uudised :/

BBC 1345: "Reuters says a magnitude 6.0 tremor has struck - one of the largest of dozens of aftershocks felt in Japan over recent days. The agency says buildings in Tokyo were swaying."

BBC 1336: "Levels of radiation in Tokyo spiked on Wednesday morning (Jaapani aja järgi siis) to around 20 times normal levels, according a spokesman for Tokyo's Metropolitan Government, quoted by the Japan Times. Shintaro Ishihara, said though raised they would not cause health problems."


Täna hommikul raadios üks eestlane rääkis, et radiatsioon tõusis hoopiski 80 korra võrra, aga ma ei olnudki sellega päris nõus. Pigem usaldan BBC-d, just my opinion.

Aga kas keegi oskaks põhjendada, miks kunagi Chernobylis oli see radiatsioonijama palju palju hullem kui praegu Jaapanis, ehkki pealtnäha juhtus mõlema tuumajaamaga sarnane asi.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 18:32    Teema: Vasta viitega

See tegelane rääkis hommikul raadios, et reaktorid, mis on 60 miili üksteisest lahus, läksid katki, sest nad on vana tehnoloogia peal ehitatud ja neid vanu tuumajaamu ei tohiks üldse käigus hoida.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skullkiller



Liitunud: 17 Veeb 2010
Postitusi: 330
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 18:41    Teema: Vasta viitega

OnePiece kirjutas:
genky kirjutas:
Ja mitte nii toredad uudised :/

BBC 1345: "Reuters says a magnitude 6.0 tremor has struck - one of the largest of dozens of aftershocks felt in Japan over recent days. The agency says buildings in Tokyo were swaying."

BBC 1336: "Levels of radiation in Tokyo spiked on Wednesday morning (Jaapani aja järgi siis) to around 20 times normal levels, according a spokesman for Tokyo's Metropolitan Government, quoted by the Japan Times. Shintaro Ishihara, said though raised they would not cause health problems."


Täna hommikul raadios üks eestlane rääkis, et radiatsioon tõusis hoopiski 80 korra võrra, aga ma ei olnudki sellega päris nõus. Pigem usaldan BBC-d, just my opinion.

Aga kas keegi oskaks põhjendada, miks kunagi Chernobylis oli see radiatsioonijama palju palju hullem kui praegu Jaapanis, ehkki pealtnäha juhtus mõlema tuumajaamaga sarnane asi.


Loe Flasher T lingitud artiklit. Sest seal on näidetega lahtimõtestatud Tuumareaktori tööpõhimõte ja mis toimus Fukushimas ja Tšernobõlis.

Flasher T kirjutas:
Artikkel, mida peab läbi lugema igaüks. MIT tuumafüüsik seletab, mis täpselt toimub Fukushimas ja miks Godzillat ei tule.

Relevantne repliik: "If you were sitting on top of the plants’ chimney when they were venting, you should probably give up smoking to return to your former life expectancy."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 18:44    Teema: Vasta viitega

Kahju selline õnnetus, aga kui palju tavainimesed üldse teavad Jaapanist ja jaapani inimestest. ega tegelikult midagi eriti. Aga nüüd on juba Jaapnist nii palju rääkitud, et iga inimene teab Jaapanist natuke rohkem kui varem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 20:58    Teema: Vasta viitega

Tunnistan (mõningase häbiga) ,et ei ole selle toimunud tuumajaama plahvatusega just väga kursis. Aga, ma ei soovitaks liigselt usaldada avalikke ütlusi ning nende kaitseid internetis. Paberil võivad asjad näha välja veekindlad küll, kuid sellise ekstreemse olukorra keskel võib juhtuda tõesti kõike.
Tšornobõli katastroofi toimumisest saadi teada ainult tänu sellele ,et Rootsis tuvastati mõõtmiste käigus suure radiatsiooni taseme kasvu idas. Kui tuuled ei oleks radioaktiivset saasta kandnud üle meie maade, siis ei oleks ametlikult miskit juhtunud.

Sellel videol on minumeelest plahvatuse järel seen kujunemas. Selline seen kujuneks ainult pärast väga suurt plahvatust. Kas too heeliumi plahvatus oleks selleks ikkagi võimeline? Kas reaktor ei aidanud ikkagi kaasa? Kahtlane-kahtlane.


PS: OnePiece. Jaapanis olevat reaktorid veel korras, Tšornobõlis just reaktor plahvataski.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 21:49    Teema: Vasta viitega

AndreS kirjutas:
Tunnistan (mõningase häbiga) ,et ei ole selle toimunud tuumajaama plahvatusega just väga kursis. Aga, ma ei soovitaks liigselt usaldada avalikke ütlusi ning nende kaitseid internetis. Paberil võivad asjad näha välja veekindlad küll, kuid sellise ekstreemse olukorra keskel võib juhtuda tõesti kõike.
Tšornobõli katastroofi toimumisest saadi teada ainult tänu sellele ,et Rootsis tuvastati mõõtmiste käigus suure radiatsiooni taseme kasvu idas. Kui tuuled ei oleks radioaktiivset saasta kandnud üle meie maade, siis ei oleks ametlikult miskit juhtunud.

Keegi on vist liiga palju konspiratsiooniteooriatega kokku puutunud. Üldjuhul tasub meedias tulevasse infosse lihtsalt kaine mõistusega suhtuda.

AndreS kirjutas:
Sellel videol on minumeelest plahvatuse järel seen kujunemas. Selline seen kujuneks ainult pärast väga suurt plahvatust. Kas too heeliumi plahvatus oleks selleks ikkagi võimeline? Kas reaktor ei aidanud ikkagi kaasa? Kahtlane-kahtlane.

See on ilmselgelt ka reaktiivse plahavatuse tagajärjel tekkinud.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 22:42    Teema: Vasta viitega

Lihtsalt tõin sisse ka teise vaatenurga. Igav on ju kui üks variant koheselt ainuõigeks ja kõike seletavaks tembeldatakse.

+ su videos on tegemist tavalise/loodusliku pilvega, millel on juhuslikult seene kuju. Mina rääkisin plahvatuse poolt tekitatud seenekujulisest pilvest. Selline ei teki teab mis kergelt. Ma kuidagi kahtlen, et ametlikus selgituses kirjeldatud plahvatus suudaks sellisel määral energiat vabastada.
Lihtsalt kahtlen -> ootan edasisi tõestusi.


Viimati muutis seda AndreS (Teis Märts 15, 2011 23:05). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hypno



Liitunud: 25 Veeb 2008
Postitusi: 372
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 23:00    Teema: Vasta viitega

AndreS kirjutas:
Igav on ju kui üks varjant koheselt ainuõigeks ja kõike seletavaks tembeldatakse.
Variant*

AndreS kirjutas:
Ma kuidagi kahtlen, et ametlikus selgituses kirjeldatud plahvatus suudaks sellisel määral energiat vabastada.
Lihtsalt kahtlen -> ootan edasisi tõestusi.
Jaapanis on sellel alal kompetentseid inimesi rohkem kui Eestis Keskerakonna toetajaid, pealegi on ajakirjandus võrreldes NSVL omaga täiesti tsensuurivaba. Kahtlen, et sinu arvamus antud plahvatusest oleks kogematagi lähedamal tõele, kui ametlikud aruanded.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 115, 116, 117  Järgmine
Lehekülg 57, lehekülgi kokku 117

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: