OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Küsimused animefännidele
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kunstnik



Liitunud: 24 Nov 2003
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2003 18:45    Teema: Küsimused animefännidele Vasta viitega

Tere!

Avastasin pool tundi tagasi uue ja huvitava foorumi! Otsustasin lähemalt uurida. Nimelt sattusin paar kuud tagasi sarnasesse kohta http://www.animemusicvideos.org/home/home.php. Ma ei suutnud tookord välja mõelda ega infot leida selle kohta, et mis on anime ja mis on animemusicvideo. Teie lehel on aga kenasti kirjas, mis on anime ja veel enamgi. Olen meeldivalt üllatunud! :)
Mul polnud aimugi, et eestis selline animefännide kogukond tegutseb. Mul on mõned küsimused. Rolling Eyes
1. kas tegemist on ainult fännidega või leidub siin ka kunstnikke, kes "päris" multikaid teevad ja avalikult näitavad?
2. kas keegi on õppinud koomiksit ja animatsiooni ametlikus õppeasutuses või on tegu iseõppijatega?
3. oskab ehk keegi soovitada, kus saab õppida anime ajalugu, stiile jms.? TKK seda ei õpetata, Tallinnas minu teada ka mitte, küll aga saab umbes sama asja USA-s lausa magistritasemel õppida. Võib- olla ma eksin ja saab ka Eestis?
4. mis on animefännide eesmärgd: kas kavatsetakse mõni projekt läbi viia või mõnel festvalil üles astuda või lausa ise miskit korraldada?
Ühesõnaga, mul on rohkem infot vaja.
Ise olen TÜ lõpetanud maalikunstnik ja kunstiõpetaja (hetkel mittepraktiseeriv). Mind huvitab koomiks, illustratsioon, animatsioon jne. Sellepärast kirjutangi siia.
Tervitades ja vastuseid oodates!
Kunstnik :wink:
_________________
Education is a sexual disease, it makes you unsuitable for a lot of jobs and then you have the urge to pass it on.
Terry Pratchett
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
catbert



Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 80
Asukoht: kohas kus hugo boss asendub phat farmiga.

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2003 20:27    Teema: Re: Küsimused animefännidele Vasta viitega

Kunstnik kirjutas:
Tere!

Avastasin pool tundi tagasi uue ja huvitava foorumi! Otsustasin lähemalt uurida. Nimelt sattusin paar kuud tagasi sarnasesse kohta http://www.animemusicvideos.org/home/home.php. Ma ei suutnud tookord välja mõelda ega infot leida selle kohta, et mis on anime ja mis on animemusicvideo. Teie lehel on aga kenasti kirjas, mis on anime ja veel enamgi. Olen meeldivalt üllatunud! :)
Mul polnud aimugi, et eestis selline animefännide kogukond tegutseb. Mul on mõned küsimused. Rolling Eyes
1. kas tegemist on ainult fännidega või leidub siin ka kunstnikke, kes "päris" multikaid teevad ja avalikult näitavad?
2. kas keegi on õppinud koomiksit ja animatsiooni ametlikus õppeasutuses või on tegu iseõppijatega?
3. oskab ehk keegi soovitada, kus saab õppida anime ajalugu, stiile jms.? TKK seda ei õpetata, Tallinnas minu teada ka mitte, küll aga saab umbes sama asja USA-s lausa magistritasemel õppida. Võib- olla ma eksin ja saab ka Eestis?
4. mis on animefännide eesmärgd: kas kavatsetakse mõni projekt läbi viia või mõnel festvalil üles astuda või lausa ise miskit korraldada?
Ühesõnaga, mul on rohkem infot vaja.
Ise olen TÜ lõpetanud maalikunstnik ja kunstiõpetaja (hetkel mittepraktiseeriv). Mind huvitab koomiks, illustratsioon, animatsioon jne. Sellepärast kirjutangi siia.
Tervitades ja vastuseid oodates!
Kunstnik :wink:


tere ka sulle! hea, et meie ülitoredasse (>^.^<) kommuuni sattusid, edasine tee saab olema Lihtne ja Hea, just tänu foorumitele ning ülevaadetele : ) tere tulemast!

1) enamjaolt on siiski tegemist fännidega, paadunud fännidega, kes küll päris multikaid veel ei tee kuid on väga kogenud ning osavad poisid ja tüdrukud (vt. omaloomingu pikemaid topicuid) : )

2) kasutaks jälle seda ebamäärast, lolli sõna - enamjaolt. nimelt siis ENAMJAOLT on tegu iseõppijatega kuid ilmselt on ka koomiksi/animatsiooniõppijaid, kellelt me tulevikus häid asju ootame : )

3) anime ajalugu, stiile vast siiski eestis veel kuskil õppida ei saa : ) siiski, on olemas meie sõber internet ning igasugused mummid animelehed mis jutustavad ilusasti ja selgelt sulle kogu stoori ära ^_^ tseki ka topicuid üldise all, kus on pikalt ära seletatud mis on anime / mis on manga : ) usa/jaapan on juba sellised suured riigid, kus saab kõike õppida ja teha, meie väike eesti ilmselt selliseid võimalusi lähitulevikus ei võimalda.

4) animefännide eesmärgid võivad päris oluliselt varieeruda, nimelt tahab mõni enda oskusi arendada, mõni tahab lihtsalt toredaid kogemusi animed vaadates saada, kolmas tahab aga hoopis raha teha (kekeke), kuid on ka õilsa eesmärgiga inimesi, kes tahavad lihtsalt asja eestis edasi viia : )

edu!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2003 23:18    Teema: Vasta viitega

kunagi tulevikus hakkab ichi võibolla animatsiooni tegema - kas tegu saab olema animega, selles me pole päris kindlad, aga me kindlasti proovime... ühel on käpas joonistamine ning teisel arvutigraafika. arvake ära, mis tuleb TKK lõputööks? arvatavalt animatsioon. bah. mis ma ennast ... umm.. meid.. ikka kiidan.
eks tulevik näitab.
käivad jutud, et tallinnas avatakse x aja pärast filmikool - ei tea millal, ei tea mida hakatakse õpetama... aga jutud on kõrva jäänud.
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 25, 2003 03:59    Teema: Re: Küsimused animefännidele Vasta viitega

Kunstnik kirjutas:
1. kas tegemist on ainult fännidega või leidub siin ka kunstnikke, kes "päris" multikaid teevad ja avalikult näitavad?

keegi pole siiamaani veel ütlenud, et teeks või oleks osaline mingis animatsiooni tegemises, seega mina ütleks, et aktiivsemate inimeste näol on suht eranditule tegemist lihtsalt fännidega. terve hulga vaikivate isikute kohta ei oska aga midagi öelda.
Tsiteerin::
4. mis on animefännide eesmärgd: kas kavatsetakse mõni projekt läbi viia või mõnel festvalil üles astuda või lausa ise miskit korraldada?

ma arvan, et üheks eesmärgiks on tutvustada animet teistele ja proovida selgeks teha, et see on midagi enamat kui ainult digimon ja dragonballz. ja üks õnnestunud projekt on näiteks see foorum ja siia juurdekuuluv, ehk siis www.baka.ee . muus suhtes ma arvan, et põhiline tegevus toimub siiski enamasti baka.ee väliseid kanaleid pidi nagu jaapani päevad eelmine aasta, pöff, muusikaüritused kus animet näidatakse jmt stuff. pealegi on ka 4-5 aastat EVA eksisteerinud, aga midagi erilist ja suurejoonelisemat pole minu teada nende tegevuse raames veel korraldatud, seega ei usu ma ka, et midagi niipea ka baka.ee (mis pole vist veel aastatki vana) raames toimub.
Tsiteerin::
Ühesõnaga, mul on rohkem infot vaja.

interneti kõrval ka raamatud abiks, aga neid siitmailt kahjuks ei leia. näiteks:
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0870117521/qid=1025618566/sr=1-3/ref=sr_1_3/102-0300755-1821753
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0812693329/ref%3Dpd%5Fsim%5Fbooks/103-4359921-2782227
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0312238630/ref=pd_sxp_elt_l1/104-3014921-6341560
jmt raamatud...

Tsiteerin::
Mind huvitab koomiks, illustratsioon, animatsioon jne.

ega sa sellist kohta, nagu http://www.hot.ee/koomiks/ pole külastanud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Teis Nov 25, 2003 07:35    Teema: Vasta viitega

1. olen suht anime-kunsntik, animatsioone veel ei tee, sest puudub oskus, v6imalus jne. kyll teenin vahest niisama anime piltide tegemisega erifirmadelt raha.
2. kunagi k2isin paaril animatsiooni teemalisel foorumil ja nii8elda ajaloo6petusel, see midagi eriti ei andnud.
3. anime ajalugu ja stiilid pole nii keerulised et selle jaoks mingit mitmeaastast 6pet korraldada, seda saab teha ka ise sest internetis on igast mangajoonistamis raamatuid kuhjaga jne. Muidugi on k6igeparem variant Jaapanis 6ppida.. waaa... Kallis Kallis
4. No siiamaani olen osalenud ainulkt vene animef2nnide pisematel yritustel nagu animevaatamise maratonid jne. aga paistab et aina rohkem hakatakse tegelema eestis selle animeasjaga ja ehk saabub kunagi ka minu kord milleski aidata.


yldiselt, kui sa ise vaatad meeletult palju eristiilides animet, siis see on juba poolv6itu selle stiili omandamisest. Kuna anatoomia ja k6ik muu peaks sul selge juba olema. minu arvates igasugused tutorialid ja 6petused liialt ei aita, nad on vaid pisikeseks lyliks, t2htsam on ikka vaatamise abil 6ppida ja omale sobivat animestiili valida..
pai
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 25, 2003 15:59    Teema: Vasta viitega

Xelene kirjutas:
3. anime ajalugu ja stiilid pole nii keerulised et selle jaoks mingit mitmeaastast 6pet korraldada, seda saab teha ka ise sest internetis on igast mangajoonistamis raamatuid kuhjaga jne.

Xelene, mul jääb praegu küll mulje, et Te ajate segamini pildi joonistamise, millele on mingi tüüpiline suurte silmade jmt stiil külge poogitud, anime (ja ka manga) tegemisega. samuti ei ole anime ajalugu väärt neid mõnda lehekülge teksti, mida internetist ehk leida võib seda enam, et anime on tihedalt seotud mangaga ning selle ajalugu on juba palju pikem ja mitmekesisem. seega on Teie ülalolev lause võrreldav lausega nagu näiteks "kino ajalugu ja kinokunst pole nii keerulised ..." (kino asemel võib ka midagi muud olla, see tuli lihtsalt esimesena pähe) ning näiteb, et Te ei tea ikka asjast mitte midagi.

vabandust offtopicu pärast.


Viimati muutis seda ruri (Kolm Nov 26, 2003 21:38). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 26, 2003 17:30    Teema: Vasta viitega

ei aja.

ei ma ei vihka kui minust ei saada aru või saadakse valesti aru.. eieieieieiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... URRRRRR
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Kunstnik



Liitunud: 24 Nov 2003
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 26, 2003 22:56    Teema: Vasta viitega

Tere jälle minu poolt!
Aitäh põhjalike vastuste, eriti internetilinkide eest! Elevust tekitas ka info, et Tallinnas võib- olla avatakse filmikool! Kust selle kohta rohkem infot saaks? ???

Tsiteerin::
EVA eksisteerinud, aga midagi erilist ja suurejoonelisemat


Käisin EVA-s aga tundus väga lakooniline ja täiesti arusaamatu eesmärgiga kodulehekülg, eriti esmakülastaja jaoks.

Tsiteerin::
ega sa sellist kohta, nagu http://www.hot.ee/koomiks/ pole külastanud?

Varem polnud, praegu vaatasin. Väga heal tasemel koomiksid seal! Kui rohkem aega saan, siis saadan ise ka sinna midagi. Lapsena ja teismelisena tegin hirmus palju koomikseid, aga alates ülikoolist pole muud teinud kui maalinud ja joonistanud suurtele formaatidele ja siis vahepeal õpetanud, kuidas maalida ja joonistada jne. nagu orav rattas! :twisted: Võib- olla on lõpuks kätte jõudnud aeg end uuesti leida. :) Tahaks USA-sse õppima minna, aga finantsküsimus on lahendamata. Seal on uskumatult head kunstikõrgkoolid. Xelene kirjast jäi tõesti mulje nagu poleks animes midagi õppida ja kõik tuleb kogemuste kaudu. Alahindamata kogemuse tähtsust väidan, et USA-s saab magisrtitasemel koomiksit, illustratsiooni ja teisi kunstiaineid õppida. Minnakse süvitsi. Õpitake kultuurilugu, kunstiajalugu, karakteri kujutamist, eraldi käte ja pea joonistamist jne.

Tsiteerin::
kunagi tulevikus hakkab ichi võibolla animatsiooni tegema - kas tegu saab olema animega, selles me pole päris kindlad, aga me kindlasti proovime... ühel on käpas joonistamine ning teisel arvutigraafika. arvake ära, mis tuleb TKK lõputööks?


Ma olen TKK-s arvutigraafika täiendõppe ekstern. Alumise korruse Mac-id on talumatud!!! :twisted:
Ma pole jõudnud veel Flashi õppima hakata, aga olen juba Illustratorit ja Photoshopi uurinud ja hetkel käin Kelomehe meediakunsti loengus. Soovitan animafännidel nii palju ajalugu ja teooriat uurida kui võimalik, sest see laiendab silmaringi ja muudab teadlikumaks mõnede asjade põhjustest.
Mind huvitab popkunst eriti pärast Lichtensteini näitusel käimist Kopenhaagenis. (nii palju kui võimalik, tuleks maailmas ringi vaadata). Popkunst on ju koomiksitega seotud, ainult vaatenurk on teine. Jah, nii palju oleks veel uurida. Rolling Eyes
Tagasiside on alati teretulnud! :)
_________________
Education is a sexual disease, it makes you unsuitable for a lot of jobs and then you have the urge to pass it on.
Terry Pratchett
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 26, 2003 23:07    Teema: Vasta viitega

Xelene kirjutas:
ei aja.

ei ma ei vihka kui minust ei saada aru või saadakse valesti aru.. eieieieieiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... URRRRRR

no kuda sust siis aru saada? noh, anime ajaloost, eriti veel ilma manga oma lisamata, ei pigista küll mitut aastat süvaõpet välja, aga sellegipoolest ei tohiks see oma 40 aastaga niisama lihtsalt paari kuuga läbikäidav olla. ja veel nö "anime stiilid"... kuigi küsiti stiilide kohta, on lihtsalt nende õppimine suht mõttetu, eriti veel internetis olevate materjalide abil. anime tegemisel pole stiilil tähtsust, kuna tavaliselt peaks siiski manga tegija ütlema, kuidas ta tegelasi näha tahab, juhised kõigeks stuudiole üle andma ning siis on asi juba joonistamises, igasugused tehnikad ja nipid ning muu taoline tehniline stuff milles stiil on ka tehnilise osana sees ja võib tegelikult suvaline olla. seega ütlus "anime stiilid on lihtsad ja mine õpi neid internetist" on väär juba selles mõttes, et mingi lihtsa ja üldise stiili omandamine ei anna tegelikult mingit ettekujutust anime tegemisest. teiseks väär ka selletõttu, et põhiline asi on ikkagi joonistamistehnika taga ning kolmandaks veel selletõttu, et animes kasutatavaid stiile ei saa lihtsustavalt sellise lausega kokku võtta kuna neid on ikkagi palju erinevaid ja äärest äärde - armsast suurte silmadega stiilidest täiesti reaalsuselähedase joonistamiseni ja sealt edasi suht sürride ja grotsesksete stiilideni. seega sinu lause viib lihtsalt mõtted sellele, et selle ütleja ei tea ikka asjast midagi ja ajab midagi segamini lihtsalt pildi joonistamisega "anime stiilis", mille all ütleja kindlasti mõtleb "suuresilmset" stiili.

ja siit ka küsimus catbertile:
catbert kirjutas:

3) anime ajalugu, stiile vast siiski eestis veel kuskil õppida ei saa : ) siiski, on olemas meie sõber internet ning igasugused mummid animelehed mis jutustavad ilusasti ja selgelt sulle kogu stoori ära ^_^

mulle meeldiks väga näha lehti, "mis jutustavad ilusasti ja selgelt sulle kogu stoori ära". kui sul on linke, anna, sest mina olen leidnud ainult selliseid mis jutustavad lühidalt ja pealiskaudselt ja kokkuvõttes puudulikult teemast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2003 01:38    Teema: Vasta viitega

Kunstnik kirjutas:
Elevust tekitas ka info, et Tallinnas võib- olla avatakse filmikool! Kust selle kohta rohkem infot saaks? ???

no see on jälle selline asi, et alati võib aidata otsingumootor, näiteks www.neti.ee , kuigi samas see rohkem infot ei anna kui et asi on loomisel - http://www.sekr.ee/Zope/News2/Search/docShowArt?artid=871&type=news_item
aga alati võib uudises mainitud asutustest ise proovida lisainfot saada kui tõesti huvi on.
Tsiteerin::
Käisin EVA-s aga tundus väga lakooniline ja täiesti arusaamatu eesmärgiga kodulehekülg, eriti esmakülastaja jaoks.

no tea, kui ikka vene keelest aru saada ja viitsida lugeda, siis ikka saab aru küll. on uudised, on klubi tutvustus jne. disain ei tundu just kõige parem, aga noh, see selleks.
Tsiteerin::
Tsiteerin::
ega sa sellist kohta, nagu http://www.hot.ee/koomiks/ pole külastanud?

Varem polnud, praegu vaatasin. Väga heal tasemel koomiksid seal! Kui rohkem aega saan, siis saadan ise ka sinna midagi.

no proovi ja vaata kuidas vastu võetakse. muidu koomiksiringkond paistab kohe väga tagasihoidlik ja vaikne olevat, isegi list suht väljasurnud ja algsetest kogunemistest sai vist ainult mõni teoks. ju siis ainult liiga töised inimesed sellisest asjast nagu koomiks huvitatud (kuigi asi peaks tegelikult laste ja noorte jaoks mõeldud olema *irooniline irvitus* )
Tsiteerin::
Soovitan animafännidel nii palju ajalugu ja teooriat uurida kui võimalik, sest see laiendab silmaringi ja muudab teadlikumaks mõnede asjade põhjustest.

jah, kindlasti, aga samas pole alati aega ja niipalju huvi, et otsida kusagilt mingi temaatiline raamat (anime kohta ei leia pealekauba eestist vist midagi) ja seda lugema hakata (kehv lootus, aga keegi võiks eestis ka anime/manga kohta mingi magistritöö teha nagu koomiksi kohta on tehtud). pealegi on anime enamasti ka ilma taustateadmisteta nauditav, nii et saab ka niisama hakkama (laisa inimese ja pohhuisti suhtumine wink ).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kunstnik



Liitunud: 24 Nov 2003
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2003 17:55    Teema: Vasta viitega

Aitäh linkide eest, see Baltimaade Filmi- ja Meediakool kõlab uhkelt! :)

Tsiteerin::
no tea, kui ikka vene keelest aru saada ja viitsida lugeda, siis ikka saab aru küll. on uudised, on klubi tutvustus jne. disain ei tundu just kõige parem, aga noh, see selleks


Unustasin tegelikult lisamata, et ma ei oska eriti vene keelt, aga see on muidugi minu isiklik probleem, mitte teiste viga. :oops: Mis aga EVA puhul imelik, oli et lehekülg oli 3 keeles, kuid vene keeles oli kõige põhjalikum info. Milleks üldse siis 3 keeles teha, kui "eestlased" ja "inglased" peaaegu mingit infot ei saa ja huvi neis ei teki? Siis võiksi olla ainult venekeelne leht. Disainist nii palju, et oma kogemuste põhjal saan väita, et peaaegu kõik venelaste tehtud veebilehed on eestlase maitse jaoks vastuvõetamatud, kuigi neile endale arvatavasti need meeldivad. Võimalik ka, et venelaste hulgas pole just palju professionaalseid arvutigraafikuid. Ega neid eestlastegi hulgas palju ole.

Tsiteerin::
jah, kindlasti, aga samas pole alati aega ja niipalju huvi, et otsida kusagilt mingi temaatiline raamat (anime kohta ei leia pealekauba eestist vist midagi) ja seda lugema hakata (kehv lootus, aga keegi võiks eestis ka anime/manga kohta mingi magistritöö teha nagu koomiksi kohta on tehtud). pealegi on anime enamasti ka ilma taustateadmisteta nauditav, nii et saab ka niisama hakkama (laisa inimese ja pohhuisti suhtumine ).

Inimeste info vastuvõtusüsteem on erinev: mõnedele on vaja teooriat selleks, et asjadest aru saada, teistele on vähem teooriat ja rohkem praktikat vaja jne. See on liiga pikk ja keeruline teema, et seda siin arutada. Ühesõnaga olen veendunud, et huvi tekib alles siis, kui on jõutud asjade põhjusteni ja algallikateni. Esimese tõuke annab muidugi esialgne huvi, näiteks (püsime teema raames) näed lahedalt joonistatud multikat ja tekib huvi selle kohta rohkem teada saada. Kes sealt edasi ei arene, see ei saavuta iialgi professionaalset või ka tugeva amatööri või miks mitte hea kriitiku taset.
_________________
Education is a sexual disease, it makes you unsuitable for a lot of jobs and then you have the urge to pass it on.
Terry Pratchett
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
geki



Liitunud: 3 Veeb 2003
Postitusi: 502

PostitusPostitatud: Laup Nov 29, 2003 12:58    Teema: Vasta viitega

kinnas võtab sõna:
http://www.factory512.com/robots.htm autoriks venelane : ) lihtsalt EVAs pole kedagi kes sellest midagi mõistaks. ja EVA ise on suht vene keeles tegutsev, nii et ilma vene keele oskuseta on ka võrdlemisi tühi töö nendega seltsima hakata. ja siis.. http://www.factory512.com <- Dmitri Utkin, venelane, imetle : )
a ja siis et.. eestis võib näppude peal üle lugeda anime kunstnikke.. xel on neist kõige tuntuim.. siis mõned kes teevad läänestatud anime laadset mis näeb lihtsalt jube välja. ja siis on need kes lihtsalt ei oska
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
catbert



Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 80
Asukoht: kohas kus hugo boss asendub phat farmiga.

PostitusPostitatud: Laup Nov 29, 2003 19:24    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:

mulle meeldiks väga näha lehti, "mis jutustavad ilusasti ja selgelt sulle kogu stoori ära". kui sul on linke, anna, sest mina olen leidnud ainult selliseid mis jutustavad lühidalt ja pealiskaudselt ja kokkuvõttes puudulikult teemast.


ei ole vaja kaugelt otsida, baka.ee 'mis on anime' ning see ja see topic foorumis on piisavalt head.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 29, 2003 22:11    Teema: Vasta viitega

catbert kirjutas:
ruri kirjutas:

mulle meeldiks väga näha lehti, "mis jutustavad ilusasti ja selgelt sulle kogu stoori ära". kui sul on linke, anna, sest mina olen leidnud ainult selliseid mis jutustavad lühidalt ja pealiskaudselt ja kokkuvõttes puudulikult teemast.
ei ole vaja kaugelt otsida, baka.ee 'mis on anime' ning see ja see topic foorumis on piisavalt head.

ütle palun, et sa teed nalja, eks? eks ju? või siis paneme sinu "ilusalt ja selgelt" lausele otsa veel minu "lühidalt ja pealiskaudselt ja kokkuvõttes puudulikult" ning loeme lause tõeseks? sest kui huvi on ikka natuke sügavam, siis sellisest väga pealiskaudsest "ilusast ja selgest" pole eriti midagi kasu. kasu saamiseks tuleks sellega siduda ka "põhjalikkus". vähemalt kasvõi samal tasemel nagu Anime Essentials või Samurai from Outer Space. need on ka muidugi sellised üldiselt animega tutvumise raamatud ning tegemisest jmt pole seal kirjutatud, aga igaljuhul saab parema ülevaate kui siinsed teemad ja mugavam lugeda kui kogu taolist infot internetist hakata jupikapupa kokku otsima ja lappima.

geki kirjutas:
a ja siis et.. eestis võib näppude peal üle lugeda anime kunstnikke..

ja siit, catbert, tuleb välja selle info kasulikkus mis nii bakast, kui ka internetist (kui keegi on viitsinud otsida) leitav on. kui osatakse joonistada stiili järgi/sarnaselt, milles siinmail nähtud anime tegelasi kujutatud on, siis ollakse animefännide silmis kohe anime kunstnik. sellise "pärli" valguses ausalt öelda ei imesta, kui ka mangat ja animet omavahel segi aetakse ning kinos mangafilme vaatamas käiakse...


Viimati muutis seda ruri (Laup Nov 29, 2003 23:28). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 29, 2003 23:31    Teema: Vasta viitega

Kunstnik kirjutas:
Mis aga EVA puhul imelik, oli et lehekülg oli 3 keeles, kuid vene keeles oli kõige põhjalikum info. Milleks üldse siis 3 keeles teha, kui "eestlased" ja "inglased" peaaegu mingit infot ei saa ja huvi neis ei teki?

nagu juba öeldud, EVA on siiski venelaste klubi (peaksid olema isegi mingi Peterburi animeklubiga seotud), samas pole neil midagi selle vastu kui ka eestlased nendega ühinevad (ka vene keelt ei oska, saab ka inglise keeles hakkama), seega vähemalt natukenegi infot teistes keeltes. palju sellest kasu on, aga vähemalt midagigi tehtud.

Tsiteerin::
Ühesõnaga olen veendunud, et huvi tekib alles siis, kui on jõutud asjade põhjusteni ja algallikateni. Esimese tõuke annab muidugi esialgne huvi, näiteks (püsime teema raames) näed lahedalt joonistatud multikat ja tekib huvi selle kohta rohkem teada saada. Kes sealt edasi ei arene, see ei saavuta iialgi professionaalset või ka tugeva amatööri või miks mitte hea kriitiku taset.

anime vaatamisel pole millegi taolise saavutamine tavaliselt eesmärgiks, kuna tegemist ikkagi meelelahutusega (kui palju filmivaatajatest hakkab sügavuti filmiajaloo, tegemisega jm taolisega tutvuma?). samas pooldan ise seda, et kui ennast juba fänniks hakatakse nimetama, siis võiks ka teemaga rohkem tutvuda. siinmail see kahjuks natuke raske, kuna pole kusagilt mingeid materjale saada peale interneti kaudu tellimise (pole muidugi proovinud, et kas Rahvusraamatukogust saaks kuidagi raamatukogudevahelise laenutuse korras midagi asjalikku kätte) ning internet ise pole kahjuks kaugeltki nii lahkelt ja põhjalikult infot jagav nagu mõni meil siin arvab.

aga muidu on anime ikkagi meelelahutus ja haarab just enda lugudega, disainiga ja ka keelega ning enamus kipub seda ka meelelahutusena võtma ja nö tavakasutaja staatusesse jääma. ja vaatamata sellele, et meil siin ennast fännideks nimetatakse, on siiski vist kõik enam-vähem selles tavakasutaja staatuses. kui keegi ennast puudutatuna tunneb, siis parandagu mind.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 01, 2003 10:54    Teema: Vasta viitega

Kunstnik kirjutas:
Popkunst on ju koomiksitega seotud, ainult vaatenurk on teine.

Jah? Milline siis? Või pigem, milline on koomiksite vaatenurk? Millegipärast aiman, et sellele küsimusele vastates taipad isegi, et oled sattunud libedale pinnale. Sestap täpsustan oma küsimust: mis on sinu meelest ühine nimetaja nt järgmiste autorite - Kirby, Ware, Spiegelman, Moore, Miller, Tezuka, Eisner - vaatenurgis ja kuidas see erineb kasvõi nt Lichtensteini vinklist? Jään huviga vastust ootama.

ruri kirjutas:
anime vaatamisel pole millegi taolise saavutamine tavaliselt eesmärgiks, kuna tegemist ikkagi meelelahutusega (kui palju filmivaatajatest hakkab sügavuti filmiajaloo, tegemisega jm taolisega tutvuma?). samas pooldan ise seda, et kui ennast juba fänniks hakatakse nimetama, siis võiks ka teemaga rohkem tutvuda.

ruri kirjutas:
aga muidu on anime ikkagi meelelahutus ja haarab just enda lugudega, disainiga ja ka keelega ning enamus kipub seda ka meelelahutusena võtma ja nö tavakasutaja staatusesse jääma. ja vaatamata sellele, et meil siin ennast fännideks nimetatakse, on siiski vist kõik enam-vähem selles tavakasutaja staatuses. kui keegi ennast puudutatuna tunneb, siis parandagu mind.

Nõustun sinuga, ruri, asjade üldises plaanis. Pärin siiski (enamjaolt) retooriliselt: "Kas eestlast, kes vaatab korraga ja regulaarselt üheksat-kümmet animeseeriat ning puurib, silm terav, uusi osi otsides veebi, saab siiski seada samale pulgale eestlasega, kes avab õhtuti televiisori, et Steven Seagal'i seirata? Kas ei ole IRC-s kondava leechija või fansub-gruppe võrdleva pedandi tegevuses märgata pühendumist, mis keskmisel kinopiletiomanikul puudub? Kas hoolimata anime aja- ja arengulooga tutvumata jätmisest ei ole põhjendatud anime kui meelelahutuse nimel nõnda palju vaeva nägeva isiku nimetamine fänniks?"

Siiralt Teie, Hentai kerjates (kontekstiväliselt),
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 01, 2003 12:03    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
ruri kirjutas:
samas pooldan ise seda, et kui ennast juba fänniks hakatakse nimetama, siis võiks ka teemaga rohkem tutvuda.

Nõustun sinuga, ruri, asjade üldises plaanis. Pärin siiski (enamjaolt) retooriliselt: "... Kas hoolimata anime aja- ja arengulooga tutvumata jätmisest ei ole põhjendatud anime kui meelelahutuse nimel nõnda palju vaeva nägeva isiku nimetamine fänniks?"

no üldiselt mina kipun sellisel seisukohal olema, et kui keegi ennast fänniks loeb, eks ta siis seda ka ole (tavakasutaja all mõtlesin suht tavalist ja tüüpilist animet tarbivat isikut kes loeb ennast fänniks, vaatab animet, teab asjast natuke ja ehk osaleb ka natuke lokaalsetes tegevustes). asjast rohkema teadmise kohta ma ütlesin "ma pooldan seda, et tutvutaks rohkem teemaga", st et kui endaarust juba fänn ollakse ja igasuguseid vastavaid termineid vabalt igale poole loobitakse ning jäetakse mulje, et ma nüüd tean asjast midagi, siis võiks ennast ka tegelikult teemaga kurssi viia. võiks. kasvõi natukenegi, et ei oleks liiga ühekülgne ülevaade asjast mis sulle endale meeldib.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kunstnik



Liitunud: 24 Nov 2003
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 06, 2003 17:23    Teema: Vasta viitega

Tere üle hulga aja!
Aimasin, et arvatavasti keegi hakkab sellest kinni, mis ma popkunsti kohta kirjutasin ja mul oli õigus. Vastan.
Tsiteerin::
Popkunst on ju koomiksitega seotud, ainult vaatenurk on teine.

Tsiteerin::
Jah? Milline siis? Või pigem, milline on koomiksite vaatenurk? Millegipärast aiman, et sellele küsimusele vastates taipad isegi, et oled sattunud libedale pinnale. Sestap täpsustan oma küsimust: mis on sinu meelest ühine nimetaja nt järgmiste autorite - Kirby, Ware, Spiegelman, Moore, Miller, Tezuka, Eisner - vaatenurgis ja kuidas see erineb kasvõi nt Lichtensteini vinklist? Jään huviga vastust ootama.

Lichtenstein hakkas koomiksistiilis maalima alates hetkest, mil ta poeg "Miki Hiirt" lugedes teatas, et "Vean kihla, et sina küll nii hästi joonistada ei oska!" L-i esimesel sellelaadsel teosel olidgi Miki-Hiir ja part Donald. Sealt edasi muutusid lõuendid aina suuremaks ja värvid aina tooremaks.
Mis oli eesmärk? L. nimelt ironiseeris oma maalikunstiga massikultuuri üle. Ta lähenes koomiksitele irooniliselt. Aja jooksul tegi ta nalja mitte enam koomiksitega vaid ka kuulsate klassikutega nagu Picasso, Dali, ekspressionistid jt. maalides nende stiilis, aga läbi iskiliku prisma, kasutades enda välja mõeldud tehnikat. Seda võib nimetada teoreetiliseks vaatenurgaks. Laiemalt öeldes oli kogu USA popkunsti eesmärk ironiseerida massikultuuri üle. Inglismaal aga oli popkunst seotud rohkem isegi imetlusega USA massikultuuri suhtes. Nii võiks rääkida USA ja Briti popkunsti vaatenurkade erinevusest.
Koomiksikunst, nii palju kui ma siiamaani olen suutnud aru saada, jaguneb massikultuuriks (Miki-Hiir jt.) ning elitaarseks, isegi pool-põrandaaluseks kunstiks. Esimene toetab ühiskonnas kehtivaid väärtushinnanguid ja korda, viimane õõnestab seda, tuues esile kitsaskohad. Siiski on mõlemil üks ja sama stiil, see on narratiivne ehk jutustav. Sequential Art on ju sõna-sõnalt järjestikkuse kunst, kuigi kõlab tobedalt. Koomiks on loogiline, lineaarne jutustamise viis. Tavaliselt jutustatakse konkreetse alguse ja lõpuga lugu. Tekst on jutumullides. Popkunst aga ei ole jutustav vaid ütleb ridade vahelt. Jutumullis paikneb suvaline lause ja iga maal on omaette teos, mitte osa suuremast tervikust. Niisiis peamine vaatenurkade erinevus seisneb narratiivsuses. Massikultuuri alla kuulvate koomiksite ja L. kunsti vaatenurkade erinevus seisneb iroonilisuses ja vastupidistes eesmärkides. Nn. eliitkoomiksite ja L. vaatenurkade erinevus seisneb erinevates tehnikates ja selles, et L. irvitab koomiksite üle (sest nad taastoodavad massikultuuri), aga koomiksikunstnikud tegelevad pigem teiste sotsiaalsete teemadega.
Nagu öeldud, pole ma koomiksite uurimisega peaaegu üldse tegelenud. Minu lapsepõlvelemmikud olid Edgar Valteri "Ramsese memuaarid", Olimar Kallase raamatud Nooniuse jt. seiklustest Maa-Õhk-Vesi tüüpi masinaga ning multikas "Maksikoer Fik". Olen siiamaani arvamusel, et need on väga head asjad! :)
Need koomiksikunstnike nimed, mis Vabarnamees saatis, otsisin netist välja, vaatasin nende koomikseid ja lugesin materjale. Miki-ja Superhiirt ning muud sellist olen muidugi ka näinud, nii et päris kuu pealt kukkunud ma ka pole.
Kas vastus oli ammendav?
_________________
Education is a sexual disease, it makes you unsuitable for a lot of jobs and then you have the urge to pass it on.
Terry Pratchett
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Püh Dets 07, 2003 10:56    Teema: Vasta viitega

Kunstnik kirjutas:
Disainist nii palju, et oma kogemuste põhjal saan väita, et peaaegu kõik venelaste tehtud veebilehed on eestlase maitse jaoks vastuvõetamatud, kuigi neile endale arvatavasti need meeldivad. Võimalik ka, et venelaste hulgas pole just palju professionaalseid arvutigraafikuid. Ega neid eestlastegi hulgas palju ole.

ega sa nüüd natuke liiga kärmelt ei kipu üldistama? : )
esiteks on vale nimetada veebikujundajat arvutigraafikuks, kuna loeb rohkem info süsteemne ja arusaadav esitamine ning selle juures loeb omakorda tabelite jms arusaadav paigutus, mitte graafika loomine. samas teeb htmli osa ja graafilist osa tihtipeale üks inimene ("webmaster" : ) ), seega saab neid termineid teatud mõttes ka ühendada. säilib aga fakt, et kui inimene on Photoshop'is oskaja, siis ei ole ta ka automaatselt hea kujundaja, kõike tuleb õppida.

kinnas tõi muidugi välja veebigraafika internatsionaalsel maastikul tuntuima venelase Utkini tööd, kuid isegi eesti siseselt on olemas väga andekaid kujundajaid, kes meie endi seppadele silmad ette teevad. ma mõtlen siin all näiteks http://www.design.ee/ meeskonda kelle käe all on valminud üks lahedamaid lehti mis ma näinud olen, http://www.bards.ee/.
eestisisene arvutigraafika on kuidas ta on, talente on kindlasti (prindi alalt vast tuntuim Labor, veebis nt Inspiral, kunagine Clearfield, kasvõi Krabi&Mask, etc), kuid meil on levinud ka palju väga amatöörseid tegijaid, kes naudivad äärmiselt odava hinnaga halva töö pakkumist.

ja nii ja naa, ma loodan et ma liiga mööda ei laskunud enda jutuga.[/url]
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kunstnik



Liitunud: 24 Nov 2003
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 07, 2003 23:04    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Disainist nii palju, et oma kogemuste põhjal saan väita, et peaaegu kõik venelaste tehtud veebilehed on eestlase maitse jaoks vastuvõetamatud, kuigi neile endale arvatavasti need meeldivad. Võimalik ka, et venelaste hulgas pole just palju professionaalseid arvutigraafikuid. Ega neid eestlastegi hulgas palju ole.

Tsiteerin::
ega sa nüüd natuke liiga kärmelt ei kipu üldistama? : )

Ma ei väitnud, nagu kõik venelased oleksid halvad veebilehtede kujundajad vaid, et õnnetul kombel pole ma heal tasemel vene saitidele veel sattunud! Ega ma spetsiaalselt neid otsinud pole, aga need, mis juhuslikult ette on sattunud, on koledad olnud. Need lingid, mis sa saatsid, olid küll väga tasemel! Aitäh! :)
Tsiteerin::
esiteks on vale nimetada veebikujundajat arvutigraafikuks
TKK-s õpitakse arvutigraafika erialal ka veebikujundust. Info esitamine ja graafika on siiski seotud. Muidu võiks ju veebilehed olla nagu tavalised dokumendid: valge põhi, must tekst tavalise Times New Romaniga näiteks peal ja kõik! :)
Tsiteerin::
kui inimene on Photoshop'is oskaja, siis ei ole ta ka automaatselt hea kujundaja, kõike tuleb õppida.

Nõus. Tehnilised oskused ei näita veel nn. head maitset või erilist originaalsust.
_________________
Education is a sexual disease, it makes you unsuitable for a lot of jobs and then you have the urge to pass it on.
Terry Pratchett
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: