OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kuidas teha head manga?
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
LennY



Liitunud: 25 Sept 2008
Postitusi: 272

PostitusPostitatud: Püh Mai 17, 2009 21:14    Teema: Vasta viitega

Bakuman tõesti väga hea, ega keegi tea kust eestis seda osta saaks ja kas uuemad volumid on ka saadaval?

Viimati muutis seda LennY (Esm Juun 15, 2009 12:57). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 17, 2009 21:29    Teema: Vasta viitega

Bakuman alles ilmub jaapanis, iga nädal üks peatükk.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LennY



Liitunud: 25 Sept 2008
Postitusi: 272

PostitusPostitatud: Püh Mai 17, 2009 21:43    Teema: Vasta viitega

WOW 0.o
Arvasin et see ikka vanem manga.
Aga story küll väga kaasakiskuv.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LennY



Liitunud: 25 Sept 2008
Postitusi: 272

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 19:05    Teema: Vasta viitega

[img=http://img194.imageshack.us/img194/8317/cci00204.th.jpg]
Siin siis uuemad joonised.
Aga riideid on ikka raskem teha...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 19:12    Teema: Vasta viitega

Sa pead veel palju harjutama. Soovitan netist mõned joonistus juhised otsida.

Midagi sellist maybe:
http://www.cablenet.ne.jp/~japanime/tutorial/tutorial.html


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
PlastiLiin



Liitunud: 26 Veeb 2007
Postitusi: 121

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 20:29    Teema: Vasta viitega

Ma arvan et probleem on rohkem selles, et sul on kolmemõõtmelisest mõtlemisest puudu. Proovi lihtsamata asjade joonistamisega seda arendada. Nt kuubikuid jms, joonista mingi palli peale mingid jooned, joonista seda ja vaata kuidas need jooned palli peal erinevate nurkade alt paistavad. Aga see on lihtsalt soovitus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 22:17    Teema: Vasta viitega

Mis on kahemõõtmelisel mangal häda?
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inz002



Liitunud: 1 Mai 2007
Postitusi: 410
Asukoht: kus, mis ja mida krdit

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 22:27    Teema: Vasta viitega

Täpselt nagu Studio 4°C mõtles osade asjade puhul... Mida lapikum, seda parem =)
Igastahes, olgu kahemõõtmeline pealegi, aga hästi peab tehtud olema...
Üks suurem probleem saab olema see, et sul on head lugu vaja, mille järgi seda asja joonistama hakata. Või siis head tseeni mida kujutada.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
PlastiLiin



Liitunud: 26 Veeb 2007
Postitusi: 121

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 22:42    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea kas Ummi küsis seda tõsiselt või naljaga, aga ma võin ju väikese seletuse ikkagi lisada.

Joonistamine on enamasti ikkagi kolmemõõtmeliste asjade kujutamine kahemõõtmeliselt. Koomiks võib ju kahemõõtmeline olla, aga kujutatavad asjad on ju 3D. Kui sul on kolmemõõtmelist mõtlemist, siis sa suudad ühe objekti kolmvaate (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Lat%C3%A9co%C3%A8re_28.svg - nagu näha siin) järgi ette kujutada, kuidas see asi teiste nurkade alt enamvähem välja näeb ja kuidas see kahemõõtmelisena olla võib. Kui sa seda ei oska, siis sa pead lihtsalt AndreS postitatud pildil sarnaseid asju päha õppima.

edit: Kuigi arvatavasti naljaga. Andke andeks, ma ei saa asjadest hästi aru.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 23:31    Teema: Vasta viitega

Alati ei peagi kõik just väga ruumiline välja nägema. Mul siin üks vanem mangasketch (paberil) ning siin üks mõni minut tagasi tehtud värgeldis (digilauaga paintis)). Aga noh... need on kiirsketchid, seega mingit kvaliteeti otseseltelt pole :P
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 24, 2009 06:44    Teema: Vasta viitega

Sa võid ju koledalt ka joonistada, peaasi, et sa kogu oma südame oma töösse sisse paned! Siis ei loe mingi tehniline detail.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Ippo-kun
Takamura Something


Liitunud: 20 Apr 2007
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Püh Juun 14, 2009 22:00    Teema: Vasta viitega

tere

Viimati muutis seda Ippo-kun (Püh Okt 04, 2009 10:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Juun 14, 2009 23:28    Teema: Vasta viitega

Ippo-kun kirjutas:
Ma joonistan ka vahest. Mõned tööd on üleval kah. http://devildraco.deviantart.com/
Olen üritanud ka mangat(sarja) joonistada. Puudub järjepidevus sellise asja jaoks. Ma ei suuda jätta pilti viimistlematta ja nii läheb kohutavalt kaua aega joonistamiseks.

Tegelaste pildid olid sellised normaalsed, päris head, aga see dodge ja kick on nii head. xD
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LennY



Liitunud: 25 Sept 2008
Postitusi: 272

PostitusPostitatud: Esm Nov 16, 2009 23:08    Teema: Vasta viitega

Olen nati harjutanud ka, eks skill kasvab LaLaLaa

See muidugi tutoriali järgi aga siiski....
LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tsuki-chan



Liitunud: 25 Aug 2008
Postitusi: 64
Asukoht: Igalpool..Seal kus parajasti olen:)

PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 08:00    Teema: Vasta viitega

x3 Ma tegin natuke ühte . See oleks pidanud olema little bit creeepy , but instead of that , it came sooo funny xDD Ja lame -____-'' T_T emm Ma ei tea enam mida teha , ma hullult tahaksin mangat joonistada , mul mõte käib , aga paberile seda ma panna ei oska -___-'' ja tagataustad , haa , keegi ei tahaks neid näha .
Kui kellegil on mingit head nõu anda , siis palun aidatke .
Aitäh Happybunny
_________________
Küll armastus on ikka üks ilus asi:Dkui ise armunud ple:D
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 10:12    Teema: Vasta viitega

On küll nõu, for example tööta aga kõvasti edasi ja harjuta like a lot. Then to be honest, peaksid sa ka, no offense, natuke suuremaks kasvama, however vana sa ka praegu ei oleks, sest no sul võivad head mõtted olla, kõigil on, aga vilumus ja osavus kunstis tuleb vanusega, I think ???, ühel päeval sa ehk avastad, et oskad hästi joonistada ja sul juba tuhandes mangaleht on tegemises ja sa ei ole selle jaoks eriti üldse tööd teinud vaid lihtsalt oskadki ja kõik. Happybunny

Muidugi tegelikult pead lihtsalt harjutama, muud kunsti ei olegi millegi õppimises.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 12:41    Teema: Vasta viitega

Lase taustad üle. Kubo Tite tegi nii ja ta manga müüb päris hästi, np.
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
toomas



Liitunud: 25 Mai 2008
Postitusi: 250
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 16, 2009 11:36    Teema: Vasta viitega

Kohe mangat joonistama hakata oleks väga äge, aga kui ikka tõsiselt tahta midagi valmis teha, siis on paar ideed/soovitust minu poolt.

1. Mõtle karakterid välja. Mitte ainult millised nad välja näevad, vaid ka mis on nende lemmiktoit, kas talle meeldib vara ärgata, kas tal on sõpru, kuidas ta suhtub seelikute kandmisesse ja üleüldse kõik, milline ta on. See võib kõik ka peas olla, aga ilma lõbimõeldud karakteriteta saad sa vast paar comic stripi ning kõik. Kiire variant on teha nii, et võtad mingi keskmise "jaapani koolitüdruku" näiteks, ning poogid talle mõned kiiksud külge. Neid kiikse hoiad sa vaka all ja need avalduvad "loomulikes" olukordades sündmuste arenedes.

2. Mõtle üldine storyline. Millest lugu algab, kuidas areneb ja millega lõppeb. Proportsioonidest ma ei räägi, sest saab ka alustada nö sündmuste keskelt ja jätta lõpp lahtiseks. Oluline aga on, et midagi toimuks ja see toimuks (enamvähem) loogilises järjekorras. Kui storyline enamvähem paigas, siis proovi jagade see joonistatavateks tükkideks. Võibolla tuleb välja, et sul on juhtumisi liiga palju või hoopis pead joonistama "lihtsalt kooli kõndimist" 25% kogu loost. Siit saad kaks väljundit, üks ongi story (hea kui paberil, siis saad ka teistele lugemiseks anda) ja teine on see story jagatud joonistatavateks tükkideks (näiteks 20 lehte, kus iga lehe peal on toores sketsh mis seal peaks juhtuma).

3. Joonistamise stiil. Sellest lihtsalt ei tohi mööda vaadata. Kui sul on oma stiil välja kujunenud, siis ei tarvitse sa siin eriti pikalt peatuda, aga siiski. Mõtle kas sa joonistad pigem peenikeste joontega või rasvastega. Kuidas sa liikumist kujutad (kriipsud õhus või pigem mitu kaadrit). Kui tahad midagi värvilist teha, mõtle mis sorti toonides teed, samuti kas värvitud on rohmakalt või värvi äär on joone äärega samas kohas. Kuidas sa tausta joonistad ja kasutad. Millele sa ekstra rõhku paned (juuksed, silmad, riided), sest kindlasti ei jõua sa kõike detailideni viimistleda. Igatahes kui sa saad kirja näiteks 5 punkti (või rohkem), mida üritad järgida, on edasi palju lihtsam.

Kui need kolm minimaalset asja on selged, alles siis saad tegelikult mangat joonistama hakata. Väga hea oleks ka igat steppi jagada, et saada tagasisidet ja soovitusi. Ka mul oleks huvitav lugeda/vaadata, mis valmima hakkab :)

Muidugi igaühele meeldib asju omamoodi teha, aga ma arvan, et need soovitused aitavad saada edasi üksikute comic stripide ja piltide juurest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mufflebum



Liitunud: 6 Juul 2009
Postitusi: 6
Asukoht: Seitsme maa ja mere taga

PostitusPostitatud: Reede Jan 08, 2010 10:32    Teema: Vasta viitega

Harjuta, harjuta, harjuta. Proovi võimalikult palju joonistada täieliku kehaga inimesi ( mitte ainult pead, muidu pärast oskad hästi nägusid joonistada ning kehad on nagu tuuleveskid), vaata teiste inimeste pilte (aga ära kopeeri), arenda oma stiili.
_________________
Mis see minu asi on
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MikuP



Liitunud: 30 Jan 2010
Postitusi: 4

PostitusPostitatud: Laup Jan 30, 2010 12:46    Teema: Vasta viitega

Manga joonistamine v6tab tegelt ju v2ga v2ga palju aega ja kui sa tahad teha nt valmis mingi 16 lk manga siis pead ikka v2ga palju harjutama ja palju aega varuma..... Armas kuri Aga niisama kritseldad meeldib praktiliselt k6igile kes v2hegi mangat loeb või animet vaatab..... wink
_________________
No Subs.........Wtf
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: