OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist II
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 165, 166, 167 ... 177, 178, 179  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Clawson
Manlius Maximus


Liitunud: 25 Jan 2008
Postitusi: 393
Asukoht: Enamasti Märjamaa

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:25    Teema: Vasta viitega

SaintMadeleine kirjutas:
Clawson kirjutas:
Alustage mingi teemaga, mis inimesi huvitab ja samal ajal võimaldab vastandlikke seisukohti. Siis saate vaielda. Või liituge lähima väitlusklubiga.

Say no to arguing! GRRRR!


Austatud väike tüdruk. Kui inimestel on eri arusaamad ning on vaja otsustada, millist rakendada, siis on vaidlemine protsess, mille kaudu leitakse lahendus. Kui sa ei ütle välja oma arvamust, siis keegi ei arvesta sellega. Ja see tähendab sinu elukvaliteedi langust. Ilmselgelt sulle siiski meeldib oma arvamust avaldada, (näiteks eelmainitud vastumeelsus vaidlemisele) seega ei pääse sa vaidlemisest eriarvamusel olevate inimestega.

Kusjuures, vaielda on täiesti võimalik nii, et keegi vaimselt ega füüsiliselt viga saaks. Seega, ehk põhjendad oma sallimatust vaidlemise suhtes?
_________________
Agressiivne isemõtleja ja multikulturist. Arbitraarseid ja potentsiaalselt ebapädevaid mõtteakte produtseeriv subjektiivne demagoog ning kantseliidi propageerija. Challenge accepted! Suffer not the brony to live.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:28    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Selline lahmimine, nagu siin täna toimunud on, ei ole vaidlus. Vähemalt mitte selline, mida oleks huvitav lugeda, mis kuhugi viiks või kedagi hariks. Järelikult ei ole sellist vaidlust ka kellelegi vaja.

Kuidas jõudsid sellise järelduseni?

Vaidlus ei pruugi olla huvitav, kuhugi viia või kedagi harida, aga see ei tähenda kohe, et teda vaja poleks. Ma näen taolise vaidluse juures üsna selget vajaduste rahuldamist, olgu selleks mõne noormehe eneserahuldamisvajadus või vajadust enda mõtteid väljendada.

Samuti pole ma nõus väitega, nagu täna toimus siin ainult lahmimine. Jah, sa ei väitnud seda, aga sinu ja mõne teise kasutaja kommentaare lugedes jääb selline mulje küll, nagu poleks viimase paari lehekülje postitused väärt lugemist. Mulle meeldisid näiteks Ayra postitused, sest tema väljendas oma ideid äärmiselt sõbralikult ja meeldivalt.

Ma arvan, et hoolimata sellest, et bakalastele tuli tuju kirjutada tavapäratult suure sageduse ja võrdlemisi väikese amplituudiga, ei tohiks juhtunut kritiseerides osavõtnutele ülekohut teha.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:42    Teema: Vasta viitega

Ma tükk aega mõtlesin, kas vastata Ummi postitusele või ei. Pikk tekst oli juba valmis kirjutatud, aga... Pean alla vanduma, liiga osav.


Küll aga võiks järgmine nädal mingi vaidlusõhtu korraldada :x Lähme istume kõik kuhugi ja räägime teemal "animevaatamine kui hobi, kas halb või hea". Huvitav oleks näha, kuidas inimesed IRL üksteisega sel teemal räägiks.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SaintMadeleine



Liitunud: 12 Apr 2010
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:47    Teema: Vasta viitega

Clawson kirjutas:


Austatud väike tüdruk, ehk põhjendad oma sallimatust vaidlemise suhtes?


Väike tüdruk..... .. . .. . . T_T

Umh.. Võibolla sest absoluutselt mida ma ei teeks kõik tahavad minuga vaielda sest elan oma elu valesti... idk.. Personaalne probleem juusiis.
_________________
lurker =<
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:51    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Kuidas jõudsid sellise järelduseni?

Vaidlus ei pruugi olla huvitav, kuhugi viia või kedagi harida, aga see ei tähenda kohe, et teda vaja poleks. Ma näen taolise vaidluse juures üsna selget vajaduste rahuldamist, olgu selleks mõne noormehe eneserahuldamisvajadus või vajadust enda mõtteid väljendada.

Samuti pole ma nõus väitega, nagu täna toimus siin ainult lahmimine. Jah, sa ei väitnud seda, aga sinu ja mõne teise kasutaja kommentaare lugedes jääb selline mulje küll, nagu poleks viimase paari lehekülje postitused väärt lugemist. Mulle meeldisid näiteks Ayra postitused, sest tema väljendas oma ideid äärmiselt sõbralikult ja meeldivalt.

Ma arvan, et hoolimata sellest, et bakalastele tuli tuju kirjutada tavapäratult suure sageduse ja võrdlemisi väikese amplituudiga, ei tohiks juhtunut kritiseerides osavõtnutele ülekohut teha.


No ilmselgelt oli seda vaidlust mõnele isikule vaja, muidu see ei oleks siia tekkinudki ju. Aga küsimus on, kas seda eneserahuldamisvajadust mingil muul, veidi klassikalisemal meetodil poleks saanud leevendada. Sellisel, mis teiste inimeste eest varjatuks jääb. Sest asi, millest siin mõnel inimesel kipub natuke puudu jääma, on just enesekriitika - enne "Saada" nupule vajutamist võiks kasvõi hetkeks mõelda, kas see ihu ja hingega koostatud neljasõnaline eepos ka inimkonnale midagi juurde annab või mitte.

Ning erinevalt sinust arvan ma sinisilmselt, et juhtunu kritiseerimine ja avalik hukkamõist on just see asi, mis sääraste flamewaride tekkimist tulevikus ära hoida võib. Tavapäratult suures postitamissageduses poleks iseenesest midagi halba, kuid just see väike amplituud ja lahja konsistents on asi, mille üle nurisema peab. Kui kasvõi üks inimene selle nurina tulemusena järele mõtlema hakkaks, olekski maailm juba paremaks tehtud.

Lisaks mainin veel igaks juhuks, et kindlasti ei pea ma oma jutuga silmas Ayrat, kelle sina näiteks tõid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:52    Teema: Vasta viitega

SaintMadeleine kirjutas:
Väike tüdruk..... .. . .. . . T_T

Umh.. Võibolla sest absoluutselt mida ma ei teeks kõik tahavad minuga vaielda sest elan oma elu valesti... idk.. Personaalne probleem juusiis.

Kui sa midagi väidad, siis pead sa olema võimeline ka seda põhjendama. See, et see teistele ei meeldi või et teised sulle vastu vaidlevad, ei tähenda, et sina oma elu valesti elad. Nemad näevad lihtsalt asja teisiti. Pigem on asi selles, et sa pead oma seisukohtade eest olema võimeline seisma. Ka sellisel juhul, kui teine inimene sinu seisukohast aru ei saa või ei taha saada. Inimesed ongi erinevad, mis teha. Ja vaidlemine ei tähenda alati ilmtingimata seda, et inimestevahel on ilgem vastasseis. On inimesi, kellele meeldib vaielda vaidlemise enda pärast ning poolte eri seisukohad aitavad kaasa sellele, et õpitakse neid paremini kaistma.

Mina kasutaks vaidlemise asemel siiski pigem sõna 'arutlema'. Vaidlus on kuidagi negatiivse fooniga.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Teis Mai 18, 2010 20:56). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:53    Teema: Vasta viitega

SaintMadeleine kirjutas:
Clawson kirjutas:


Austatud väike tüdruk, ehk põhjendad oma sallimatust vaidlemise suhtes?


Väike tüdruk..... .. . .. . . T_T

Umh.. Võibolla sest absoluutselt mida ma ei teeks kõik tahavad minuga vaielda sest elan oma elu valesti... idk.. Personaalne probleem juusiis.

Armas, aga räägi, kas sa oled selline inimene, kes iga hinna eest väldib konflikte, sest preagu jääb küll selline mulje..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:56    Teema: Vasta viitega

Samas on see omamoodi huvitav kogemus iga kord peale postituse ärasaatmist näha, et kirjutamise algusega võrreldes on teema juba tükk maad edasi arenenud. Bakas ei juhtu seda just tihti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 20:58    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Samas on see omamoodi huvitav kogemus iga kord peale postituse ärasaatmist näha, et kirjutamise algusega võrreldes on teema juba tükk maad edasi arenenud. Bakas ei juhtu seda just tihti.

Siis tuleb teha nii, nagu siin tihti tehakse. Kohe, kui idee kirjas, vajuta 'saada' nuppu. Siis on kindel, et teema edasi läinud pole. Pole mõtet oma kirjutatud üle lugeda ning mõelda, kas see ikka sobib ning kas ikka kirjutasin õigesti. Esimene päheturgatanud mõte on alati kindlapeale minek!



Mina omaltpool vabandan aga, kui minu tekstid natuke segadsed on. Palaviku, bronhiidi ning jubeda ninakinnisuse + nohuga ei tööta tänane loogiline kirjutamine eriti hästi.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SaintMadeleine



Liitunud: 12 Apr 2010
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:03    Teema: Vasta viitega

shether kirjutas:


Armas, aga räägi, kas sa oled selline inimene, kes iga hinna eest väldib konflikte, sest preagu jääb küll selline mulje..


Ma olen rohkem selline inimene kes enne konflikti aja maha võtab ning konflikti allikast eemaldub selleks ajaks kuni konflikti tekitaja(d) on rahunenud. Pärast seda arutan rahulikult ilma roppuste, viha või muu asjata läbi teema ning milles tekkisid erimeelsused. Oma arvamus on alati oodatud aga inimene peab oskama seda väljendada.

Tänane sõnavõtt siin aga oli rohkem, kui arutamine... Teema tekitas ka vaidlejates segadust ning keegi ei saanud aru kes kelle poolt on.
_________________
lurker =<
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:08    Teema: Vasta viitega

SaintMadeleine kirjutas:
shether kirjutas:


Armas, aga räägi, kas sa oled selline inimene, kes iga hinna eest väldib konflikte, sest preagu jääb küll selline mulje..


Ma olen rohkem selline inimene kes enne konflikti aja maha võtab ning konflikti allikast eemaldub selleks ajaks kuni konflikti tekitaja(d) on rahunenud. Pärast seda arutan rahulikult ilma roppuste, viha või muu asjata läbi teema ning milles tekkisid erimeelsused. Oma arvamus on alati oodatud aga inimene peab oskama seda väljendada.

Tänane sõnavõtt siin aga oli rohkem, kui arutamine... Teema tekitas ka vaidlejates segadust ning keegi ei saanud aru kes kelle poolt on.

Siin tuleb mängu juba see, millisena tõlgendatakse sõna 'konflikt'. Sellistel sõnadel on eri inimeste jaoks tihti eri tähendus. Minu jaoks on konflikt juba see, kui tekivad erinevad seisukohad, mida põhjendama asutakse. Sinu jaoks ilmselt on konlifktiga tegu alles siis, kui inimesed kaotavad argumenteerimise ning hakkavad lahmima/sõimlema. Minu jaoks on sõna 'vaidlusega' nii. Vaidlemine algab siis, kui saavad otsa põhjendused, enne seda on 'arutlus'.

Antud juhul tekitasid ka minus segadust inimeste erinevad põhjendused. Kohati oli nagu inimestel korraga eri seisukohad, siis olid jälle väga segased mõttearendused ja põhjendused. Enne postitamist peaks aga inimesed 2-3 korda kirjutatud teksti läbi lugema. Kas endale ka tundub loogiline. Või pean mina ootama paar päeva tervenemist ja uuesti läbi lugema.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SaintMadeleine



Liitunud: 12 Apr 2010
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:14    Teema: Vasta viitega

Jajah.. Ega jah minujaoks ongi konflikt juba se karjumse osaXD.

Mulle meeldib kuidas sa oma teksti muudad koguaeg Happybunny
_________________
lurker =<
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:16    Teema: Vasta viitega

SaintMadeleine kirjutas:
Mulle meeldib kuidas sa oma teksti muudad koguaeg Happybunny

Kuule jah. Loen nagu omaarust mitu korda läbi, aga siis postitades avastan, et näe, ikka mingid ebakõlad või vead sees. Siis vaja sõnastust muuta. Pean ikka ootama tervenemist xD
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:16    Teema: Vasta viitega

SaintMadeleine kirjutas:

Ma olen rohkem selline inimene kes enne konflikti aja maha võtab ning konflikti allikast eemaldub selleks ajaks kuni konflikti tekitaja(d) on rahunenud. Pärast seda arutan rahulikult ilma roppuste, viha või muu asjata läbi teema ning milles tekkisid erimeelsused. Oma arvamus on alati oodatud aga inimene peab oskama seda väljendada.

Nojah, mõnikord on isegi sellist rahutumat sõnavahetust vaja, mõne inimeseni muidu lihtsalt mõte ei jõua, aga antud juhul läks teema mõttetult segaseks.


Igatahes, sujuv teema vahetus, kas mul on mingisugune magusa sõltuvus, ma olen tähele pannud, et kui mul kodus mett või rosinaid on siis ma söön peatumata nii kaua kuni need otsas, kk meega tuleb küll paus sisse aga siis järgmine päev laseb jälle edasi, ma boostin oma ego sellega, et ma pean end L'i sarnaseks, lul.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:22    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
No ilmselgelt oli seda vaidlust mõnele isikule vaja, muidu see ei oleks siia tekkinudki ju. Aga küsimus on, kas seda eneserahuldamisvajadust mingil muul, veidi klassikalisemal meetodil poleks saanud leevendada. Sellisel, mis teiste inimeste eest varjatuks jääb. Sest asi, millest siin mõnel inimesel kipub natuke puudu jääma, on just enesekriitika - enne "Saada" nupule vajutamist võiks kasvõi hetkeks mõelda, kas see ihu ja hingega koostatud neljasõnaline eepos ka inimkonnale midagi juurde annab või mitte.

Ning erinevalt sinust arvan ma sinisilmselt, et juhtunu kritiseerimine ja avalik hukkamõist on just see asi, mis sääraste flamewaride tekkimist tulevikus ära hoida võib. Tavapäratult suures postitamissageduses poleks iseenesest midagi halba, kuid just see väike amplituud ja lahja konsistents on asi, mille üle nurisema peab. Kui kasvõi üks inimene selle nurina tulemusena järele mõtlema hakkaks, olekski maailm juba paremaks tehtud.

Lisaks mainin veel igaks juhuks, et kindlasti ei pea ma oma jutuga silmas Ayrat, kelle sina näiteks tõid.


Ummi kirjutas:
Kasutades taolisi sõnu tuleb olla ettevaatlik just selle pärast, et kellegi jaoks on nad solvavad. Ja neid inimesi leidub.

Mida ma tahan öelda on see, et, kuigi sa võib-olla harid noori ja rumalaid, teed sa seda negatiivses toonis ja haarad kaasa neid, kelle jaoks sinu sõnumi tõlgendamine toob ebaõiglaselt kaasa kõhklusi oma seniste suhtlemisviiside (?) kohta, kuigi need täiesti kvaliteetsed on, ja see võib põhjustada kurbust või sellele kaasa aidata.

genky kirjutas:
Kui sa midagi väidad, siis pead sa olema võimeline ka seda põhjendama.

Ma ei ole nõus.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Teis Mai 18, 2010 21:26). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:25    Teema: Vasta viitega

shether kirjutas:
Igatahes, sujuv teema vahetus, kas mul on mingisugune magusa sõltuvus, ma olen tähele pannud, et kui mul kodus mett või rosinaid on siis ma söön peatumata nii kaua kuni need otsas, kk meega tuleb küll paus sisse aga siis järgmine päev laseb jälle edasi, ma boostin oma ego sellega, et ma pean end L'i sarnaseks, lul.

Möh, rosinad küll magusad ei ole ju. Kuidas neid üldse süüa saab ilma, et nad oleks näiteks kisselli või muffini sees.

Ja palun ärge rääkige nagu vanainimesed. Teie pikad postitused venivad nagu tatt mööda seina.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skullkiller



Liitunud: 17 Veeb 2010
Postitusi: 330
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:28    Teema: Vasta viitega

Blawk kirjutas:
shether kirjutas:
Kas mul on mingisugune magusa sõltuvus, ma olen tähele pannud, et kui mul kodus mett või rosinaid on siis ma söön peatumata nii kaua kuni need otsas, kk meega tuleb küll paus sisse aga siis järgmine päev laseb jälle edasi, ma boostin oma ego sellega, et ma pean end L'i sarnaseks, lul.

Möh, rosinad küll magusad ei ole ju. Kuidas neid üldse süüa saab ilma, et nad oleks näiteks kisselli või muffini sees.

Rosinad on küll magusad, sest need on ju kuivatatud viinamarjad, kuigi jah vahel on viinamrjad ka hapud. Paljalt on rosinad väga head peab nõustuma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:29    Teema: Vasta viitega

Lühikeselt: Vaidlused on vajalikud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:29    Teema: Vasta viitega

Mul lähevad kah kõik sellised asjad (need on siis asjad mis on ostetud mõttega neid süüa rahulikult(see on siis nii ,et neid jätkuks pikemaks perioodiks(ei saaks kohe otsa))) ühe päevaga.

Pähklid, rosinad.... isegi ¹okolaad kui seda mitu tahvlit korraga osta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 21:33    Teema: Vasta viitega


_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 165, 166, 167 ... 177, 178, 179  Järgmine
Lehekülg 166, lehekülgi kokku 179

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: