OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Megatokyo
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 13:36    Teema: Vasta viitega

Sa küsid minu käest, mis on anime joonistusstiil.
Sina oled ainus, kes teemat sinnapoole tirib, mina ei ole mingisugusest üldisest anime joonistusstiilist rääkida, mida iganes sa ka ei püüaks omale pähe ajada.
Esimene soovitus: loe hoolikamalt.
Seda, et sa nõuad MTI käest traditsioonilise anime seletust, jah? Selle peale polnud mul muud kosta, kui seda, et ära vingu seal, kus seda pole vaja, aga kuna sa ütled, et sa ei küsi teps mitte MTI posti kohta, vaid millegi muu kohta, siis ma ei tea, mida sa täpselt küsid... Mida pean ma hoolikamalt lugema - seda, mis mulle öeldud on. Täpsemalt mis osa sellest?

Teine soovitus: et räägiksin anime joonistusstiilist.
Kui selle all sa mõtled nende konkreetsete näidete joonistusstiili,
siis mõtlesin, et nii algklassitasemele ei pea seletustega minema, aga ok...
Bebopis ja Robinis on tegelaste silmad enam-vähem samamoodi joonistatud - suhteliselt realistlikult. Nende omavaheline kaugus on sama. Tegelaste kehaehitus on sarnase stiiliga joonistatud (aga natuke lihtsamalt tuleb vist öelda - kehajäsemete jms. suurus on enam-vähem sama). Taust on mõlemas umbes samamoodi detailne, näidates erinevaid asju, aga ligikaudu sama detailsusega.

Robini ja MT'ga võrreldes on joonistusstiilis vahesid - silmad on MT's kaugemal, peakuju on Robinis ovaalsem, tegelaste riietus on teistsugune, kehad on MT's erinevate suurustega (või jäsemed erinevate mõõtkavadega, kuidas iganes öelda - loodan, et mõistad, mida ma sellega öelda tahan...). Soengud on mingil määral erinevad, minu meelest.

Aga kui sa mõtled anime joonistusstiili üldiselt, siis sellelegi on hea seletus - anime on jaapanis tehtud multikas, milles tegelaste silmades on see valge täpike (kas keskel või ääres, mis teeks silma pisikeseks PacManiks - vahet pole). näiteks siin: http://jamie.illusiondesigns.net/art/year2002/oct2/anime.jpg näed täpikest? siin aga - (vabandan, ta on mingil määral perverssus...)http://www.vilnet.it/sfondi/anime_fantasy212.jpg - siin pole täpikest, seega ta pole anime stiil, pealkirja on inimene valesti pannud.
Ütle mulle üks teos, mida sa pead anime'ks, kus ei ole need tingimused vastatud ja ma kohe ütlen sulle, et ta pole Anime. Kui ta pole jaapanis tehtud, aga silmades on ikkagi see valge täpike, on ta anime-stiiliga tehtud multikas. Sobib selline seletus?
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 18:50    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:
Esimene soovitus: loe hoolikamalt.

sinu esimene küsimus Azumanga ja Ernie kohta oli möödas ja edasi sa ei saanud aru lihtsast soovist vaid ajasid oma rada. seda ma loen mittehoolikaks lugemiseks.
Tsiteerin::
Teine soovitus: et räägiksin anime joonistusstiilist.

sul on ikka omamoodi arusaam sellest rääkimisest, st ma ei palunud mingit stiilide erinevuste võrdlemist vaid just
Tsiteerin::
Aga kui sa mõtled anime joonistusstiili üldiselt,

seda. lihtne ja üldine "palun räägi anime joonistusstiilist" ja ei mingeid lisasoove.
Tsiteerin::
siis sellelegi on hea seletus - anime on jaapanis tehtud multikas, milles tegelaste silmades on see valge täpike (kas keskel või ääres, mis teeks silma pisikeseks PacManiks - vahet pole).

ei osanud arvatagi, et mingi stiili määramine võib käia sihukese pisikese ja märkamatu detaili järgi. ma olen hämmelduses...
Tsiteerin::
Ütle mulle üks teos, mida sa pead anime'ks, kus ei ole need tingimused vastatud ja ma kohe ütlen sulle, et ta pole Anime.

kõigepealt sa oleksid pidanud 2002 aasta PÖFFI-il käima. edasi saad mõned nimetused:
ocha-ken
my neighbour yamada-kun
crayon shin-chan
kogepan
blame
kanojo to kanojo no neko (she and her cat)
1001 nights by yoshitaka amano

ja siis osad nö kollektsioonidest:
memories (cannon fodder)
robot carnival
Studio 4C DVD Collection 01 - Digital Juice

ja see pole kindlasti veel kõik sellest mis jaapanis ilmunud on. lisaks veel see, et joonistatakse ka sellises stiilis mangat (näiteks Hinako Sugiura) ning kui selle järgi anime tehtaks, siis see oleks ikkagi anime mitte midagi muud.

Tsiteerin::
Kui ta pole jaapanis tehtud, aga silmades on ikkagi see valge täpike, on ta anime-stiiliga tehtud multikas. Sobib selline seletus?

absoluutselt mitte, sest need täpikesed on "anime stiili" defineerimisel täiesti mitteolulised asjad.
tegelikult on minu arust üleüldse vale mingisugusest anime/manga stiilist rääkida, sest kui näiteks "invader zim" oleks jaapanis ja jaapanlaste poolt tehtud, siis oleks see ka anime, aga see on lihtsalt minu nägemus asjast. samas pole ka keegi anime/mangastiilist rääkijatest olnud suuteline seletama millised need stiilid on ja mis igasugustel erinevatel loomingutel ühist on, et neid saaks sõnaga stiil kokku võtta. nagu näha on, sina ka mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 19:07    Teema: Vasta viitega

Ei-ei, need pole anime'd sellisel juhul - minu definitsiooni alla nad vähemalt ei lähe. Need on lihtsalt jaapani multikad.
"Kanojo to Kanojo nekos" ka polnud? õuh... jama. mõtlesin, et on normaalne anime, aga ei.
Võib-olla pole ta väga hea definitsioon, aga ta on vähemalt olemas, kas pole? 8)

Ernie ja Azumanga - sarnased joonistusstiili või naljade poolest? Naljad on teistsugused, sarnasust leiab tegelastes, kes on väga konkreetsete rollidega. Joonistusstiil on minu meelest küll teistsugune. Mul on praegu silme ees Ernie ise ja Sakaki Saeki - hoopis teistsugune peaehitus. Silmad on teistsugused, pead näitab ka vaid ühe nurga alt. Siis veel see, et üks on (siinkirjutaja definitsiooni järgi) anime stiilis tehtud...

Tsiteerin::
täiesti võrreldav olla Erniega

ütlesid sina. Olla on olevat. Kui sa annad edasi kellegi teise arvamust, on see enimlevinud ütlemisviis.

Kas see on sinu arvamus või kellegi teise oma?
Kui viimane variant on õige, võis mälu teha triki - algne lause, mille mälu moonutanud on, olnuks minu teooria järgi "Azumanga Daioh on jaapanlaste Ernie" vms.
See aga vaid teooria.
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 20:34    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:
Ei-ei, need pole anime'd sellisel juhul - minu definitsiooni alla nad vähemalt ei lähe. Need on lihtsalt jaapani multikad.

täiesti minu isiklik arvamus: kõige hullemad asjade segiajajad on võhikud kes teevad enda definitsioone oma piiratud silmaringi ja väheste teadmiste alusel ning on ka ääretult kindlad, et need definitsioonid õiged on.
muidu hea vähemalt, et sa enda definitsiooni selgitasid. nüüd vähemalt tean mida sa anime all mõtled. minu puhul on asi lihtsam anime=jaapani animatsioon, olgu ta peaaegu milline iganes. raskused tekivad selle ütlemisel ainult teatud eksperimentaalloomingu juhtudel nagu ka PÖFF 2002-l näha sai.
Tsiteerin::
"Kanojo to Kanojo nekos" ka polnud? õuh... jama. mõtlesin, et on normaalne anime, aga ei.

jah, ei olnud. seal on ainult pisikesed kassisilmad mis koosnevad kahest mustast täpist. temakese omi ei näidata. sellegipoolest on see anime, nagu ka näiteks "Crayon Shin-chan" või "My Neighbour Yamada" kus pole silmades mingeid täpikesi. selle viimase kohta tegelikult täiesti imelik mõelda, et Hayao Miyazaki loomingut ei nimetata animeks...
Tsiteerin::
Ernie ja Azumanga - sarnased joonistusstiili või naljade poolest?

üldiselt. ka Azumangas (mangana) peaks mingi pikem ajavahemik olema milles asjad edasi lähevad (vähemalt animes oli), nagu Ernieski, samas kui nö manga/koomiksiribad on siiski episoodilised. kuigi järgi mõeldes, siis sellise võrdluse poolest oleks Hagar rohkem sobinud, kuna ma Azumanga manga ajalises järjepidevuses kindel ei ole.

Tsiteerin::
Tsiteerin::
täiesti võrreldav olla Erniega

ütlesid sina. Olla on olevat. Kui sa annad edasi kellegi teise arvamust, on see enimlevinud ütlemisviis.

täislause on: "näiteks azumanga daiou võiks mangana täiesti võrreldav olla Erniega." "võiks olla" ei tähenda mitte kellegi muu, kui minu, arvamust ja "võiks olla" ning "olev" on täiesti erinevad mõisted. aga nagu juba ütlesin, see oli lihtsalt selline üldine võrdlus ja põhines peamiselt episoodilisusel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Alciz



Liitunud: 16 Apr 2005
Postitusi: 38

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2005 15:43    Teema: Mu sõber Vasta viitega

Siin on user acidburn ta oskab MT stiili joonistada Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: