OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Megatokyo
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2003 00:41    Teema: Megatokyo Vasta viitega

Kohe alguses mulle hullult meeldis MT, aga peale seda kui olin näinud hulga animet ja ise hakkand joonistama tundub "Piro" joonistusstiil kahtlane. Kõigepealt tahtsin õppida joonistama nagu Piro, nüüd kohe ei oska seisukohta võtta.
Ega see paha pole et omapärane, tahaks veel teie arvamust nagu selle joonistusstiili kohta. Ma ei taha kuulda ainult et sulle MT meeldib ja see on naljakas vms. Just joonistamise kohta, mitte koomiksi.

Silmad hirmus väiksed mõndadel tegelastel, need on üksteisest üpris kaugel võrreldes traditsonaalse animega. Juuksed mulle meeldivad (Piro, Kimiko, Erika) kuid needki on kahtlased natuke. Vahel kui uurima hakkad tundub, et nad kõik seal on tulnukad.

Postrid on väga ilusad..."Megatokyo Endgames - Pirogoeth" ja "Broken Miho". "Merekat" tunneb asja, ilusti värvitud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2003 07:55    Teema: Re: Megatokyo Vasta viitega

MTI kirjutas:
Silmad hirmus väiksed mõndadel tegelastel, need on üksteisest üpris kaugel võrreldes traditsonaalse animega.

noriks natuke.
esiteks, MT pole anime ja teiseks, paluks traditsionaalse anime lahtiseletamist. ja ma ei taha teada sinu arvamust vaid korralikumat seletust, et miks on traditsionaalne. võimaluse korral viidetega mingitele materjalidele (raamatud, artiklid, web).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
geki



Liitunud: 3 Veeb 2003
Postitusi: 502

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2003 19:11    Teema: Vasta viitega

nagu igal ühel on oma stiil onju
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2003 22:32    Teema: Vasta viitega

MT'ga on see lugu, et kui hakkad algusest lugema ning jõuad lõppu välja, vaata korra esimesi seeriaid uuesti :)
päris ... armas.

see ei ole päris manga. fredart.com'ist on siiski näha, et tegelane on arenenud, on nelja aastaga õppinud kehasid joonistama, aretanud oma veidi kummalise stiili etc. ilusasti koloreerib. ... väga ilusasti...

/me omandab roheka varjundi.
tahan ka nii...

siiski, r35p3ct :P
MT on teinud palju.
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 18, 2003 12:23    Teema: Re: Megatokyo Vasta viitega

ruri kirjutas:
noriks natuke.
esiteks, MT pole anime ja teiseks, paluks traditsionaalse anime lahtiseletamist. ja ma ei taha teada sinu arvamust vaid korralikumat seletust, et miks on traditsionaalne. võimaluse korral viidetega mingitele materjalidele (raamatud, artiklid, web).


Kõik ei pea olema kirja pandud et see tõsi oleks. Traditsonaalne ehk mainstream. Anime all mõtlesin et see on n.ö. anime style. Antud juhul oleks tegemist mangaga. MT on tegelikult mangastiilis joonistatud koomiks. Tavaliselt manga on sügava sisuga (e süzee/plot), MT pole mitte sügava sisuga. See on online koomiks, oma väike sisuke võibolla seal kusagil peidus olla.

Traditsionaalne anime...ehk siis mainstream. http://www.japanexpo.org/japanexpo/JCulture_anime.htm <- juttu ilusti su jaoks anime levimisest ja mainstreami kohta. Kuigi seda pole vaja, tead isegi mis on anime ja mis on mainstream.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 18, 2003 15:12    Teema: Re: Megatokyo Vasta viitega

MTI kirjutas:
Kõik ei pea olema kirja pandud et see tõsi oleks.

ühe inimese tõde, seda enam veel arvamus, pole tingimata tõde ülejäänute jaoks
Tsiteerin::
Traditsonaalne ehk mainstream.

need asjad võivad kattuda, aga sõnad pole sellegipoolest sünonüümid, seega tavaline oleks arusaadavam olnud. teine asi on see, et sa võtad jaapanist väljaspool enamlevinud, suurte silmadega anime, ning hakkad MT-d sellega võrdlema, samas kui mangaga oleks seda õigem võrrelda. ja mangas (ning seega ka animes) pole küll mingit traditsionaalset silmade suurust ja kaugust paika pandud, samuti ka juukseid. lihtsalt need "suured silmad" on üks ja välismaal enamlevinud stiil.

Tsiteerin::
Tavaliselt manga on sügava sisuga (e süzee/plot), MT pole mitte sügava sisuga. See on online koomiks, oma väike sisuke võibolla seal kusagil peidus olla.

sa lähed siin omadega vastuollu. kasutad sõna "tavaliselt" mis eeldab ka seda, et sisuta mangasid on olemas, samas aga lähed MT liigitamisega seda teed, et kui sügavamat sisu pole, siis pole ka manga moodi, seega tekib siin vastuolu.

mis aga muidu MT-sse puutub, siis sisu/süzhee poolest võib MT ka manga olla, samuti ka välimuse poolest, ainult et kuna ta ei ole mingitpidi jaapani päritoluga, siis minu seisukoht on, et see ei ole manga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 20, 2003 09:59    Teema: Vasta viitega

Njah, tavaliselt kui ma midagi kirjutan olen jutu kirjutamise alguses ühel arvamusel aga kui olen posti lõpuni kirjutanud siis olen juba ümber mõelnud ja räägin teist juttu...

Aga ma ei saa aru miks siis mitte-jaapanlaste tehtud manga pole manga? Manga absoluutselt tähtsaim asi on selle süzee. Kuigi sita süzeega mangad on ka mangad. Alati leidub halvasti tehtud asju heade hulgas. Minu arvates pole MT manga sellepärast, sest see on "online", mitte sellepärast et see on mingi ameeriklase tehtud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 20, 2003 10:04    Teema: Vasta viitega

Ooeii, mitte jälle!!!

kui sa tahad sellel teemal pikki arutlusi, siis on see manga? pakub rohkem lugemist kui sa selle kohta soovid.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 20, 2003 10:15    Teema: Vasta viitega

MTI kirjutas:
Aga ma ei saa aru miks siis mitte-jaapanlaste tehtud manga pole manga?

ja mina ei saa aru miks mitte-jaapanist pärit asi peab olema manga ja ei või olla koomiks.

Tsiteerin::
Manga absoluutselt tähtsaim asi on selle süzee.

enne sõnavõtmist oleks hea asjast ka rohkem teada ja mitte rääkida ainult anime vaatamisel ja ehk paari manga lugemisel tekkinud arvamuste põhjal.

Tsiteerin::
Minu arvates pole MT manga sellepärast, sest see on "online", mitte sellepärast et see on mingi ameeriklase tehtud.

http://www.cdjapan.co.jp/emanga/help.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 22, 2003 20:53    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Ooeii, mitte jälle!!!

kui sa tahad sellel teemal pikki arutlusi, siis on see manga? pakub rohkem lugemist kui sa selle kohta soovid.


Kui topicu nimi on "on see manga?" kuuluks se kah nagu manga sectioni alla mitte üldise. Kuigi jah, see teema kipub väga samasse kohta kus see läks. Asi käis üldse MT kohta mitte jaapanlaste ja eurooplaste joonistamisoskuse kohta. Eks ma üritan tüürida teema natuke kõrvale sellest topicust.

Tegelikult tahtsin ma lihtsalt Manga sectioni alla lisada midagi uut, kuidagi tühi tundus teine.

ruri kirjutas:
enne sõnavõtmist oleks hea asjast ka rohkem teada ja mitte rääkida ainult anime vaatamisel ja ehk paari manga lugemisel tekkinud arvamuste põhjal.


Sul on õigus, see oli arvamus. Sul veel õigus, et ma asjast palju ei tea. Nii nagu sa soovid, edaspidi võid kujutada iga minu lause ette "ma arvan et".

Aga mis sa siis ei arva et manga tähtsaim osa on süzee? Minuarust seal midagi muud nagu polegi. Parimate mangade järgi tehakse animed, on mul õigus? Ega sealt muud eriti edasi ei kandu kui tegelased ja süzee (minu arust).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 23, 2003 02:14    Teema: Vasta viitega

MTI kirjutas:
Aga mis sa siis ei arva et manga tähtsaim osa on süzee? Minuarust seal midagi muud nagu polegi.

no nii see ongi - nähakse laigukest (näiteks sinist osa) meremaalist ja arvatakse (tegelikult tavaliselt juba teatakse), et kogu maal on sinine.

tuues koomiksi põhjal näite (kuigi ma olen üsna kindel, et sa ka koomiksist midagi eriti ei tea) - eeldame, et oled koomiksiga siinmail tuttav, tead mida see endast kujutab jne. lähed selle teadmisega jaapanisse ning leiad, et seal ei ole sellist sõna nagu koomiks (liialdatud effekti pärast), vaid seal on selle asemel sõna manga, aga kõik seesama, mis nö läänemaades koomiksi all on, on ka jaapanis olemas, ja enamgi, aga sõna manga all. ehk siis samamoodi, neljapildilistest koomiksiribadest kuni graafiliste novellideni, kõik on ka jaapanis esindatud mangana (ehk siis lühidalt - mangatähendab koomiksit jaapanis). ja ma võin garanteerida, et kõigis neis ei ole süzhee esikohal.

anime näidete põhjal võta kasvõi Crayon Shin-chan või Ebichu. või kasvõi Galaxy Angels ja Azumanga Daiou - mitte midagi, mida võiks kõige tähtsama osana esile tõsta ja siis selle kohta süzhee öelda. episoodilised, lihtsalt lõbusad jne. näiteks azumanga daiou võiks mangana
(
http://www.hot.ee/ruri/misc/azumanga-1-041.jpg
http://www.hot.ee/ruri/misc/azumanga-1-042a.jpg
http://www.hot.ee/ruri/misc/azumanga-1-042b.jpg
http://www.hot.ee/ruri/misc/azumanga-1-043a.jpg
http://www.hot.ee/ruri/misc/azumanga-1-043b.jpg
http://www.hot.ee/ruri/misc/azumanga-1-044a.jpg
http://www.hot.ee/ruri/misc/azumanga-1-044b.jpg
)
täiesti võrreldav olla Erniega.

ja kuna sa ise pole sajandikkugi jaapanis ilmuvast näinud (vaata ka seda juttu), siis ei ole su ütlusel eriti mingit kandvat alust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
geki



Liitunud: 3 Veeb 2003
Postitusi: 502

PostitusPostitatud: Nelj Okt 23, 2003 15:40    Teema: Vasta viitega

algab jälle lõputu vaidlus, mis ON manga ja mis mitte emm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 23, 2003 16:39    Teema: Vasta viitega

geki kirjutas:
algab jälle lõputu vaidlus, mis ON manga ja mis mitte emm

1) kas on vaja oma nina sinna toppida, millest eriti midagi ei jaga ja mille kohta mitte midagi mõistlikku öelda ei ole?

2) kuskohas sa näed VAIDLUST, näita palun? kas arvamuse väljaütlemine või oma seisukohtade kirja panek on vaidlus? kas igasugunegi küsimine tuleb juba eos lämmatada ja võtta vaikimisi teadmiseks, et kõik TEAVAD siin juba kõike nii anime kui manga kohta? kui, siis palun näidake neid teadmisi.

/me selgitab praegu (ja eespool) ainult oma seisukohti ning ei kavatse isegi ühepoolselt vaidlema hakata.

(juba jälle täiesti offtopic...)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
MTI



Liitunud: 13 Juul 2003
Postitusi: 216
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 29, 2003 23:27    Teema: Vasta viitega

Sellegipoolest, isegi "lääne koomiksitel" on esmatähtis selle sisu. Lühikestel naljakoomiksitel on sisuks see sama nali mis peale koomiksi läbi lugemist välja tuleb. Kuna visuaalselt mulje avaldamine on vägagi piiratud (kui ilusat näolapikest sa ikka joonistada suudad). On ja jääb seal koomiksis olev tekst ja selle sisu määravaks. Sinna alla ei käi "echi" koomiksid, kus kõik tahavad just ilusaid inimesi ja kõike nende juuresolevaid asju näha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Kolm Märts 24, 2004 01:33    Teema: Vasta viitega

Err,
mispidi on Azumanga Daioh'i joonistusstiil selline, nagu Erniel?

Pealegi, tema kiri oli täiesti arusaadav - MegaTokyo stiili ja *peaaegu* ükskõik, mis teise anime joonistusstiili võrreldes leiab rohkem erinevusi, kui lihtsalt kahe erineva anime joonistusstiile võrrelda (teemaksolev detail oli umbes säärase sisuga).

Perfektsionism on tore, aga ära nitpicki nii palju, et sulle vasaraga vastu kõrvu tuleb anda.
*aga miks sa ütlesid nitpick, mitte tähenärimine?
*aga miks sa ütlesid vasar, mitte haamer?
*aga miks sa ütlesid vasaraga vastu kõrvu? vasaraga antakse üldiselt kõhtu või mööda pead ju...
*aga miks sa ütlesid perfektsionism, mitte pedantsus?
*aga miks sa kirjutad neid ridu, arvestamata eesti keele jutumärkide reegleid?
http://www.brunosn.blogger.com.br/fuck%20you.jpg
Kõige pärast annab vinguda.
Päris palju on inimesi, kes kirjutavad niiviisi, et sõnadest ei saagi aru - vähemalt on sisus peituv üldidee edasi antud. Ole rõõmus, et me ei ole sellised. Kahju vaid, et me ka teist äärmust ei esinda.

Aga on-topicut ka väheke...

Njaa, Megatokyo pole päris tavalise stiiliga, aga samas on ta täitsa ilus. Esma¹okk, selle pärast, et see, mida sa olid ette kujutanud kui harilikku joonistusstiili, on tegelikult omapärane joonistusstiil, on suurem, kui asi ise tegelikult väärt - kui kohe, ühe laksuga märkad vahet, ei ole sinu jaoks suuremat vahet - jaapanlastel polegi arvatavasti ühest anime või manga joonistusstiili.
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 23:23    Teema: Vasta viitega

Antonius kirjutas:
Err,
mispidi on Azumanga Daioh'i joonistusstiil selline, nagu Erniel?

Pealegi, tema kiri oli täiesti arusaadav - MegaTokyo stiili ja *peaaegu* ükskõik, mis teise anime joonistusstiili võrreldes leiab rohkem erinevusi, kui lihtsalt kahe erineva anime joonistusstiile võrrelda (teemaksolev detail oli umbes säärase sisuga).

ütleks nii, et tähelepanematus ja võhiklikus on vabandatavad, seega praegu lihtsalt paar soovitust: 1. loe hoolikamalt; 2. kas hari ennast natuke või räägi mulle anime joonistusstiilist - mis ja miline see on ja muud taolist kasulikku...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Nelj Märts 25, 2004 23:29    Teema: Vasta viitega

LaLaLaa
vabandan... ma oleksin pidanud ütlema MegaTokyos esinev joonistusstiil ja peaaegu ükskõik, mis teise animeSARJA joonistusstiilis on üldiselt rohkem erinevusi, kui kahe erineva animeSARJA joonistusstiilis.

Ma ei maininud anime joonistusstiili niiviisi üldiselt, kui sa hoolikalt loed.
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 00:35    Teema: Vasta viitega

ausaltöelda pohhui kas anime või animeSARI, vahet pole. soovitused jäävad ika kehtima, eriti teine (parandusega): hari ennast natuke või hari mind ja räägi anime joonistusstiilist - mis ja miline see on ja muud taolist kasulikku...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Antonius



Liitunud: 23 Märts 2004
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 00:38    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
ausaltöelda pohhui kas anime või animeSARI, vahet pole. soovitused jäävad ika kehtima, eriti teine (parandusega): hari ennast natuke või hari mind ja räägi anime joonistusstiilist - mis ja miline see on ja muud taolist kasulikku...


animesarja all pean ma silmas konkreetseid animesarju, mitte üldiselt animesarju.

Nt. Megatokyo ja Witch Hunter Robini joonistusstiilis on rohkem vahet, kui Witch Hunter Robini ja Cowboy Bebopi omal.

Iga näitega nõnda teha ei saa, aga päris paljude puhul ikka, arvan.

Vabandan selguse puudumise pärast.
_________________
Inimesi saab ligikaudu kaheks jagada - kiiremad, kes sageli teevad enne mõtlemist, ja aeglasemad, kes mõtlevad iga oma teo läbi.
Samas, kõik teevad vigu.
Ainult teisena mainitud inimtüüp teeb neid aeglasemini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2004 11:21    Teema: Vasta viitega

ma ei taha hakata kõlama nagu rikkiläinud grammofon, seega ütlen soovitused viimast korda:
1. loe hoolikamalt ja proovi aru saada mida on tekstiga mõeldud ja mida sult küsitakse;
2. hari ennast natuke ja laienda oma silmaringi või kui sa nii tark oled ja asja tead, siis palun hari mind ja räägi anime/manga joonistusstiilist - mis ja miline see on ja muud taolist kasulikku.

ausalt öelda oled sa täiesti teemast mööda rääkinud, sest ma pole isegi mitte kaudselt palunud sult mitte mingeid selgitusi MTI algse posti kohta. ainuke asi, mida ma teinud olen, on see, et olen andnud kaks soovitust millest teine sisaldab soovi teada saada midagi. kui sul selle "midagi" kohta mitte midagi öelda ei ole, siis palun ole vait ja ära püüa teemast mööda hiilida asjasse täiesti mittepuutuvate seletustega, kuna sellega sa ainult suurendad oma võhiklikkuse skoori minu silmis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: