OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sword of the Stranger

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 733

PostitusPostitatud: Teis Mai 06, 2008 21:56    Teema: Sword of the Stranger Vasta viitega



Sword of the Stranger - Mukoh Hadan

Dir: Masahiro Andō 2007

Custom subbed R2J DVD9

Trash-Can-Dance



Selles animes oli kogu animatsiooniajaloo kõige mõnusam koer üldse, nimeks Tobimaru ja tõuks Halastamatu Pisike Armas Ründepeni. Peale mõnusa koera olid tegelasteks veel väike poiss Kotarou, teda kaitsma asunud ronin Nimetu ja poissi jälitavad hiina keisri salamõrtsukatest alamad kui ka kohaliku shoguni sõjapealik. Kui kohalikest shoguni sõdalastest pole poisi ihukaitsjale probleemi, siis assassiinide blond mõõgameister Rarou on voolitud palju sitkemast puust. Teda ei huvita niivõrd põgenenud poiss ja teda ümbritsev saladus, kui just tarve pidevalt kellegagi mõõku ristata. Tapmisest ja verevalamisest tüdinenud hulkursamurai peab panema mängu kogu oma oskustepagasi, et noort Kotaroud selle võõramaa mõrtsuka eest kaitsta.



Kui minu viimasel ajal nähtud animed on olnud hästi joonistatud, sisukad ja koomilised, siis Sword of the Stranger oli peale kõike seda veel ka lõhkitirivalt põnev. Mina isiklikult ei ole kordagi varem animes näinud paremini sätitud võitlusstseene mille relvakäitlemis pinevus oli kruvitud viimseni. Täiesti tervitatav oli külma ja käetäpse jaapani mõõklemise ja hiina mõrvarite importitud wu xia segamine mis andis võitlusele ühelt poolt karge esteetilise puhtuse ja teisalt kõrvetavalt verise relvakeskse intensiivsuse. Tulemus oli lausa võrratu, põnev ja ilus.



Teine esiletoomist vääriv moment oli põnevate hetkede vaatajani toomine läbi hoopis põhistoorisse mittepuutuvate hetkede. Näiteks sillal toimuva mõõgavõitluse pinevust andis edasi silla all õngitseva mehe pingutused kala veest välja tirida. Õngeridva, tamiili ja korgi liikumised andsid detailitäpselt edasi silla peal toimuva võitluse käike.



Samuti leidus tänu animatsiooni kõikvõimsusele ohtralt kiitusi väärivaid "kaameranurki". Vaatajani toodi tihti tegevuse kujutamine sellisest vaatenurgast, kuhu tavakaamera poleks küündinud, või siis fantaasiavaeguses asetamata jäänud. Tervitasin ka loo autori otsust vaatamata müstika poole kiskuvale sisule, jätta lugu reaalsuse piiridel liikuvaks ning üliinimlike ninjade võitlusoskuse ja narkootikumide paraleeli sissetoomise eest. Kokkuvõttes hea anime mille sisu jäi tavalise müstikamaiguga samurailoo tasemele aga väline pani oma läbimõeldud detailirikkuses ja täiskasvanulikus lähenemises südamest kaasa elama. Meeldis ja mitte vähe.


_________________


http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
xin Zeran
Täitsa lõpp .. exx äää?!?!?


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 556
Asukoht: Kirik

PostitusPostitatud: Teis Mai 06, 2008 22:06    Teema: Vasta viitega

Minu poolt siis lühike ja kiire ülevaade:
Animatsiooni oli vägev.
Karakterid toodi väga hästi välja ja nende areng oli täitsa huvitav.
Võitlusstseenid olid tasemel.
Heliriba oli kõrvu silitav.
Sisu, kui üldiselt võetuna, omas huvitavaid ja üllatavaid nõkse.

Veel kokkuvõtlikumalt. Hea anime!
_________________
$> cd /pub
$> more beer

$> man woman
No manual entry for woman
$> exit

Church of Scientology
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2008 16:44    Teema: Vasta viitega

Miskipärast tuli ka tunne, et peaks vaatama kuigi ma nii ammu pole midagi uut vaadanud. Filmidega on se's suhtes hea, et vaatad ära ja läbi.

Jube hea multikas igastahes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Hull



Liitunud: 31 Juul 2003
Postitusi: 345
Asukoht: Kuskil

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2008 20:49    Teema: Vasta viitega

Ma olin seda juba enne Trashi mainimist näinud. Algul sai Crunchrollist veidi seda lihtsalt sirvitud ja pärast tõmbasin ja peab ütlema et, väga tasemel anime! Eelkõige mainiks veatud animatsiooni :) , sest sellise kvaliteedige filmi või siis seriaali polnud ammu näinud!! Hop-Hop
_________________
Don´t call me Mister! I work for living.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2008 23:53    Teema: Vasta viitega

Ma hakkasin seda animed vaatama umbes samal ajal kui see teema tehti...Milline kokkusattumus, aga jah mu arvamus on äärmiselt positiivne ja see oli väärt film! :)
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2008 12:18    Teema: Vasta viitega

Jah animatsioon oli lausa super ja ega Story line -ile pole ka midagi ette heita. :)
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2008 17:21    Teema: Vasta viitega

Tõmbasin siis endale kah.... jäin väga rahule :).
Üks mõnusamaid samurai filme mida näinud olen.... mingi 9/10 oleks hinnang.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Envy



Liitunud: 7 Aug 2007
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2008 19:37    Teema: Vasta viitega

Väga hea tundub . Vaid head kuulnud kahe selle kohta ja ülipositiivsed review'd . Vaatan kindlasti . :)

EDIT : Sain just vaadatud. Väga hea oli ! 10/10 paneks mina. Super, soovitan wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: