OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Battle Angel Alita

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Random Hero
muumikontroll


Liitunud: 16 Sept 2007
Postitusi: 712
Asukoht: Kosmos

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2008 01:19    Teema: Battle Angel Alita Vasta viitega



Lugu algab sellega, et üks peategelasi leiab Tipharese all olevalt prügimäelt ühe pooliku küborgikeha, mille sees on elus, kuid kahjustunud aju. Peale mõningast putitamist ärkab leitud küborg üles, kuid on oma mälu kaotanud. Ido, tema leidja, paneb ta nimeks Alita.

Suurem osa Battle Angel Alita tegevusest toimubki taevasamba otsas rippuva Tipharese all olevas Scrapyard linnas. Peamine sügavam küsimus on sama, mis Ghost in The Shell'iski: "mis teeb inimesest inimese?" Lugu keskendub Alita eneseotsingutele läbi erinevate juhtumite ja kehade. Eriti meeldiv oli see, et ei olnud peaaegu ühtegi lihtsalt paha tegelast. Kõigil oli mingi sügavam põhjus võitlemiseks.

Splatterpunk'iks liigitamise teenib see manga auga välja. Verd ja ajusid, hüdroõli ja hammasrattaid lendab igas osas laias kaares. Kuid siiski ei jätnud see kordagi tobedalt ülepaisutatud muljet nagu Elfen Lied või Hellsing OVA. Üsna palju on ka lihtsalt õõvastavaid stseene.









muidugi ei puudu ka paar pilti, mis on lihtsalt hämmastavad





Väike Ghost in The Shell stiilis cyberspace dive:



Mangal on ka järg: Battle Angel Alita: Last Order. sisu poolest viletsam, kuid visuaalselt natuke parem, lugeda kõlbab küll.

Minu isiklik lemmiktegelane, Sechs





Sellest on tehtud ka kaheosaline Battle Angel Alita OVA, mis on ka täiesti vaatamiskõlbulik.

c0en'i traditsiooni järgides lisan ka isikliku muusikasoovituse, mida lugemise kõrvale kuulata: Kenji Kawai loodud Ghost in The Shell esimese filmi OST. Need venivad, kurblikud viisid sobivad siia kui rusikas silmaauku.
_________________
Mulle meeldisid foorumid. Igaühel oli äge avatar ja signatuur.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 02, 2008 22:37    Teema: Vasta viitega

Gunnm oli mul üks esimesi põnevusega lõpuni loetud mangasid. Ja sooitan soojalt kõigile. Gally on üks khuulimaid üldse - samas liigas mis Ed. Ja soovitan Ashen Victorit ka kaeda.

Ja Gunnm'i temaatikas on peale ova (mis mu meelest superkõva) ka selline (YouTube) cg short tehtud. Ja seda on võimalik ka korraliku kvaliteediga saada kui huvi on.

Ja edaspidi tahaks näha siin teemas ohtralt igasugust Gunnmi artworki.





Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 03, 2008 01:05    Teema: Vasta viitega

Vabandan topeltposti pärast, aga YouTube'ist leidsin veel sellise cosplay video LaLaLaa

EDIT: PS'i peal on olemas Battle Angel Alita mäng, Gunnm - Martian Memory.



EDIT2: Kõige parem fännilehekülg, mis ma leidnud olen - http://www.reimeika.ca/ido/eng_index.html (kui vahest Quaket mängid sõpradega, siis vaata kindlasti Quake skinne)





Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
reclusiam



Liitunud: 27 Nov 2007
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Esm Juun 16, 2008 23:12    Teema: Vasta viitega

Nendest vähestest mangadest mis ma lugenud olen on Battle Angel Alita vaieldamatu lemmik, küll tahaks et keegi soovitaks sarnaseid töid, ükskõik kas manga või anime formaadis :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Cöh
Baruto


Liitunud: 1 Juul 2008
Postitusi: 23

PostitusPostitatud: Teis Juul 08, 2008 19:28    Teema: Vasta viitega

Piltide pealt vaadates tundub väga fantaasiarikas manga olevalt.
Väga vinged karakterid muideks. =O

---

Random Hero kirjutas:

Väike Ghost in The Shell stiilis cyberspace dive:


Kas see ei ole mitte pigem .hacki stiilis mehike sellel pildil?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: