OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Vinland Saga

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Dets 17, 2007 23:59    Teema: Vinland Saga Vasta viitega

PLANETESi autorilt Makoto Yukimuralt.

®anr: seinen, ajalooline (viikingid)
Volumeid: tõlgitud 3, väljas muidu 4

Manga räägib viikingitest, täpsemalt noormees Thorfinnist, kes teenib leiba viikingilaeval, et oma isa surma eest kätte maksta. Tegu pole (siiamaani pole ja küllap ei hakka olema ka) fantaasiaga, autor armastab väga täpsust üksikasjades ja juba sellepärast võib ka autorit ennast armastada. Trolle, draakoneid jms õnneks pole, kuigi mõne viikingi tugevus võtab küll legendide mõõdu välja.

Koomiks sisaldab palju verd ja vägivalda, mida viikingid kunagi ei peljanud, aga näidatakse ka nende argielu (üks omake on lausa keskendunud peretütre toimetustele). Joonistatud on kõik kohutavalt hästi, ei jää puudu ka huumorist ja traagikast.
Minusugusele ajaloohuvilisele on tänu viikingite elu realistlikule käsitlusele (vähemalt realistlikumale kui tavaliselt) ning lisaks eelnevale see manga väga meeltmööda. Ainult kahju, et ma seda nii vara lugema hakkasin: mul on tunne, et tegu saab olema Berserki-laadse eeposega, mis niipea lõppu ei näe ja niigi ootan ma neljandat köidet kuude viisi... -_- mis siis veel edasi saab?










Selle ajal on sobiv kuulata Tyri või mõnda muud põhjamaade folkmetalli või isegi Metsatölli või siis üldse mitte midagi.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Teis Dets 18, 2007 22:36    Teema: Re: Vinland Saga Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Selle ajal on sobiv kuulata Tyri või mõnda muud põhjamaade folkmetalli või isegi Metsatölli või siis üldse mitte midagi.

Või Leaves' Eyesi albumit "Vinland Saga" :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Xire



Liitunud: 29 Juul 2007
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Teis Dets 18, 2007 23:30    Teema: Vasta viitega

Ooohlala... see näib küll vägagi win manga olevat. Hakkan homsest vast lugema. Tänan review eest cenorig :)

Edit 22. detsember:
Sai siin ükspäev kõik väljas olevad chapterid läbi loetud ja on isu rohkema järele. Tore manga: kõike on parajas koguses, üsnagi huvitavad tegelased, kaasahaarav stoori, kergesti jälgitav stiil - "Win"land saga!
_________________
Vaadatud anime


Viimati muutis seda Xire (Püh Dets 23, 2007 00:02). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 20, 2007 02:24    Teema: Vasta viitega

Mu meelest ka armas manga. Kirjutasin sellest isegi pisut siia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Dets 20, 2007 13:50    Teema: Vasta viitega

Ma lugesin kunagi esimese volume läbi ja meeldis väga, kuid... ma ei taha seda enne uuesti ette võtta kui see ära lõppenud on.

Edit: ma näen, et kammerer nõustub minuga.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
sealiha



Liitunud: 11 Aug 2011
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Nelj Aug 11, 2011 12:33    Teema: Vasta viitega

Kas keegi midagi anime adaptsioonist on kuulnud? Ise arvan et iga nädalaseks animeks see ei kõlba, pigem filmide seeria nagu Evangelion või OVAde seeria nagu Hellsing ultimate.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: