OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

küsimus
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ballafrog



Liitunud: 19 Juul 2007
Postitusi: 74

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 20:53    Teema: küsimus Vasta viitega

ma ei tea eriti mangadest mis see manga üldse tähendab? vabandage eytt nii lolli küsimuse esitasin aga naruto on mu esimene multikas millessse ma korralikult süvenen
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 21:03    Teema: Vasta viitega

Manga on anime koomiks.
Enamjaolt on need koomiksid 200-400lk'lised ja ainult kaaned on värvilised, muu mustvalge. Nende järgi tehakse animeid nagu Naruto.

Naruto vol 1 cover:

_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ballafrog



Liitunud: 19 Juul 2007
Postitusi: 74

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 21:04    Teema: Vasta viitega

lahe aitäh et mulle ära selletasid nyyd tean siis
_________________
kirves ei ole mangu asi raie see endale pähe
NARUTO!!!!!
ON PARIM!!!!!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 22:10    Teema: Vasta viitega

"Anime koomiks" XD
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 22:18    Teema: Vasta viitega

Manga näol on siiski tegu meiekeeli koomiksiga. Animekoomiksiks teda vaevalt nagu pidada saab.

Pikalt ja ilusti on seletatud wikipedias.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 22:53    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Pikalt ja ilusti on seletatud wikipedias.



Natuke vähem põhjalikult on seletatud lausa eesti keeles.
_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 22:54    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Manga näol on siiski tegu meiekeeli koomiksiga. Animekoomiksiks teda vaevalt nagu pidada saab.

Pikalt ja ilusti on seletatud wikipedias.
Ongi anime koomiks ju? Mis ma siis ütlen? Jaapani koomiks, mille järgi tehakse animeid?
Ma arvan, et ta sai aru küll. Kui ta küsis, siis ta ei saa wiki jutust eriti aru vms. Muidu ei küsiks wink
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
N



Liitunud: 21 Juun 2007
Postitusi: 33

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 23:23    Teema: Vasta viitega

Sellised, nagu ballafrog arvatavasti ei teagi, mida tähendab "Wikipedia", nii et on vägagi hea neile tutvustada wiki't, mis muudab nende käitumise ilusamaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 23:55    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Ongi anime koomiks ju? Mis ma siis ütlen? Jaapani koomiks, mille järgi tehakse animeid?
Ma arvan, et ta sai aru küll. Kui ta küsis, siis ta ei saa wiki jutust eriti aru vms. Muidu ei küsiks wink

Kõikide mangade järgi siiski animesid ei tehta. See on lihtsalt jaapani koomiks, nimetusega 'manga'.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ballafrog



Liitunud: 19 Juul 2007
Postitusi: 74

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 09:34    Teema: Vasta viitega

N kirjutas:
Sellised, nagu ballafrog arvatavasti ei teagi, mida tähendab "Wikipedia", nii et on vägagi hea neile tutvustada wiki't, mis muudab nende käitumise ilusamaks.

teanm küll aga ma ei kasuta seda eriti
_________________
kirves ei ole mangu asi raie see endale pähe
NARUTO!!!!!
ON PARIM!!!!!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 10:12    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Ongi anime koomiks ju? Mis ma siis ütlen? Jaapani koomiks, mille järgi tehakse animeid?

kuna mangade põhjal tehakse ka filme (live-action, mitte joonisfilme), siis tegelikult on see hoopiski filmikoomiks. või hoopis mittemidagikoomiks kuna enamuste mangade järgi ei tehta mitte midagi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 11:04    Teema: Vasta viitega

Tegelikult tehakse vahest harva anime järgi ka manga :)
Üldiselt võttes on ju jaapani koomiks meile(eurooplastele), aga jaapanlastele on mangad lihtsalt koomiksid. Niiet võibki öelda paksud(200-400lk'lised), mustvalged koomiksid. Muud erinevust ju polegi, peale selle, et joonistusstiil on erinev 0.o
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 11:35    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Muud erinevust ju polegi, peale selle, et joonistusstiil on erinev 0.o

...aga need on ka populaarsemad ja näib, et neid on hulga rohkem (pole kindel, aga mine tea).
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 12:10    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
SSJ_Silver kirjutas:
Muud erinevust ju polegi, peale selle, et joonistusstiil on erinev 0.o

...aga need on ka populaarsemad ja näib, et neid on hulga rohkem (pole kindel, aga mine tea).
Ma rääkisin manga välimusest :) Aga jh, sul on õigus. Kindlasti on neid rohkem. Netis pole pooltest mangadest, mis eksisteerivad jaapanis midagi räägitud :)
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 12:18    Teema: Vasta viitega

Kas on võimalik selline fenomen nagu kaduv manga ? Mangat trükitakse ju suures osas odavale paberile ja visatakse ära jne, et kas eksisteerib selline nähtus, et ebapopulaarsemaid, kunagi ringluses olnud mangasid, lihtsalt ei eksisteeri enam ? Kuna kõik ajakirjad on ära visatud/hävinenud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 12:59    Teema: Vasta viitega

kui neil seal mingi reegel on, et trükitud asju peab mingi koguse eksemplare mingisse raamatukogusse saatma, siis tõenäoliselt ei.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 13:00    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
Kas on võimalik selline fenomen nagu kaduv manga ? Mangat trükitakse ju suures osas odavale paberile ja visatakse ära jne, et kas eksisteerib selline nähtus, et ebapopulaarsemaid, kunagi ringluses olnud mangasid, lihtsalt ei eksisteeri enam ? Kuna kõik ajakirjad on ära visatud/hävinenud.
Ma ei usu, et täiesti ära kadunud mangasid on ??? Eks selliseid ikka on, millest ainult mõni eksemplar alles.
Kindlasti on olemas manga kogujaid, kes tahavad kõiki vanu ja haruldasi mangasid LaLaLaa Ma küll nüüd mangat ära ei viskaks ja ei usu, et jaapanlased ka seda teevad, vb. ainult mõni üksik...
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 13:03    Teema: Vasta viitega

SSJ_Silver kirjutas:
Ma küll nüüd mangat ära ei viskaks ja ei usu, et jaapanlased ka seda teevad, vb. ainult mõni üksik...

sa oled manga olemusest valesti aru saanud, st see ei ole kogumiseks vaid meelelahutuseks ning väga paljudki loevad nt kuskil ühistranspordis manga läbi ning jätavad selle sinna või viskavad kuhugi prügikasti. kuna see on odav ja pole alati allesjätmist väärt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 13:05    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
SSJ_Silver kirjutas:
Ma küll nüüd mangat ära ei viskaks ja ei usu, et jaapanlased ka seda teevad, vb. ainult mõni üksik...

sa oled manga olemusest valesti aru saanud, st see ei ole kogumiseks vaid meelelahutuseks ning väga paljudki loevad nt kuskil ühistranspordis manga läbi ning jätavad selle sinna või viskavad kuhugi prügikasti. kuna see on odav ja pole alati allesjätmist väärt.
0.o Ma lugesin kunaggi väiksena Tommy ja Jerry koomikseid, mis maksid umbes 10-20kr tk ja mul nad siiamaani alles, 7 aasta pärast :) Ma ei kujuta ette, et neid ära viskaks, pigem annaks kooli raamatukokku, kuhu ma oma Piilupart Donaldi koomiksid omal ajal andsin..
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 17:31    Teema: Vasta viitega

No inimesed erinevad ... Mõni inimene on selline, kes tahab vaid meelelahutust ja ei hooli alles hoidmisest, kuid teine on koguja. Seda seletada pole vast vaja. :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: