OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Claymore

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Kolm Juun 06, 2007 11:36    Teema: Claymore Vasta viitega

Claymore manga

Kuna mul on tugev kiiks tõupuhta fantasy vastu ja viimane hetkel väljasolev samanimelise anime episood lõppes paraja cliffhangeriga, siis ma ei suutnud kauem vastu panna ja võtsin manga lugemiseks kätte. Kahjuks ei teinud ma piisavalt eeltööd ja asusin mangat lugema kindla teadmisega, et kaheteistkümnes, viimane hetkel väljasolev volume on viimane ja lugu on sellega lõpetatud. Tegelikult ei ole. Nii et tegin endale väikese karuteene, nüüd on ooteperiood veel pikem, järgmine osa ilmub alles aasta lõpus T_T. Aga see selleks. :)

Laenan kirjelduse kammererilt vastava anime teemast:
Tsiteerin::
Kunagi keskajal terroriseerisid inimesi Yomadeks nimetatavad deemonid, kellel on võime võtta inimese kuju ning seega elada märkamatult asulates ning külades. Nendega võitlemiseks loob mingi salapärane organisatsioon claymore`id - pool naised, pool Yomad. Claymore`id rändavad ringi ning täidavad läbi nende organisatsiooni neile määratud töid. Tavainimesed põlastavad claymore`e , kuna nad on pooleldi Yomad ning hüüavad neid "hõbesilmseteks nõidateks". Kuid kuna claymore`id üldiselt tunduvadki olevat juba animedest tuntud vaikivad, piinatud ning äärmiselt võimsad sõjamasinad, siis nad sellest suurt ei hooli.


Lugu keerleb põhiliselt ühe noore Clare-nimelise claymore'i ümber, kes külast külla käies ja Yomasid tükeldades saab enda sappa sörkima ühe tüütu noore poisi, Raki, kelle perekond Yomade poolt ära söödi.

Tegemist on mõnes mõttes tüüpilise shouneniga: palju madinat, ilusad tsikid, mitte eriti sügav stoori jne. Aga ei ütleks, et Claymore sellepärast halb on.

Positiivsest küljest võiks välja tuua sünge atmosfääri, mis kogu loo vältel õhus püsib, ja loo tõsiduse. Tegemist ei ole mingil juhul komöödiaga. Ning verd ja jäsemeid lendab ühe shouneni kohta ikka tohutus koguses. Meeldis ka see, et autor ei ole oma kangelasi milleski säästnud, viies neid muudkui ühest lootusetuna näivast olukorrast teise veel hullemasse, vaevalt hingetõmbeaega andes. Ning tähtsaid tegelasi ei kardeta vajadusel maha nottida.

Kuigi alguses paistis, et loo peategelaseks saab ääretult tüütu Raki, siis õnneks see siiski nii ei olnud. Peategelane on ikkagi Clare ja Raki väga palju "eetriaega" ei saa. Mis on positiivne. Väike spoiler: vahepeal paistis, et Raki tegelaskuju on üldse unustatud ja tema eksistentsi mõte tundus üsna arusaamatu, aga edasi lugenuna võib aimata, et tal on siiski lõpupoole mingi küllaltki oluline roll kogu loos mängida.

Nagu juba mainitud, sisaldab manga väga palju võitlusi, mis on tihti väga pikad ja võivad mingil hetkel natuke tüütavaks muutuda (vähemalt minu jaoks muutusid). Õnneks lõpupoole asi natuke muutub ja ka võitlustevahelist osa on rohkem, nii et päris igavaks ei tohiks lugu minna. Pigem vastupidi. Loo päästab see, et ei kardeta teha küllaltki drastilisi sü¾eepöördeid.

Joonistusstiil meeldis mulle väga. Kõik claymore'id näevad ääretult lahedad ja kawaiid välja, ümbrus on minimalistlik ning varjutamisega ei ole üle pingutatud.

Kokkuvõttes võib öelda, et ma ei julge seda mangat küll kõigile soovitada (ikkagi natuke kli¹eeline shounen), aga nooremale lugejaskonnale peaks see peale minema küll. Need, kes shouneni-east väljas on, võiksite lugeda seda ehk siis, kui teil on vastupandamatu külgetõmme fantasy suhtes. Nagu mul :) Samas järgmist Berserki ei tasuks sellest ilmselt siiski oodata.

Mõned pildid ka:
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Kolm Juun 06, 2007 16:15    Teema: Vasta viitega

Mul on ka fantasy kiiks ja seetõttu ma lugesingi seda mangat 2 volume'it, aga siis tuli anime välja ja ma hakkasin seda jälgima ning manga unustasin kuidagi. Aga täitsa tore on ta küll ja ka minul on hea meel, et Raki vaid kõrvaltegelane on.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: