OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

on see manga?
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 12:44    Teema: on see manga? Vasta viitega

kas lääne 'kunstnikul' on sobilik joonistada manga stiilis?

lääne kunstnike joonistatud manga kvaliteet on paratamatult halvem jaapani vastetest - peale vaadates saad kohe aru, et asi ei ole ikka 'see'

arvan, et manga(kui selline) on jaapanlaste INside ja lääne inimene ei
saa seda kunagi mõistma.

.......muidugi ma eksin?
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 13:27    Teema: Vasta viitega

Hmmm...

www.megatokyo.com
www.machall.com

näiteks..
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 13:31    Teema: Vasta viitega

megatokyo mai ääss.

pilk peale ja kohe selge, et tegu pole mitte jaapanlasega.
kuigi koomiks on hea :)

ja machall on ... nagu juske ütleb ....

täielik kitsh.


machall pigem toetab mu väidet :P
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 13:36    Teema: Vasta viitega

Muideks, sa pole peale sattunud näiteks Jaapani alternatiivmangale... mis näeb välja, nagu seda joonistaksid inimesed, kellel peaks pliiatsi kättevõtmine seadusega keelatud ning surmanuhtlusega karistatav olema. Sellest hoolimata on see manga.

Kui sa joonistusstiili mõtled. Kui ei mõtle, siis ma usun, et Vabarnamees on tagasi tulles nõus sulle pidama pika ja ulatusliku loengu headest lääne koomiksitest, mis jaapani omadele alla jääma ei kipu.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 13:40    Teema: Vasta viitega

surely olen ma sattunud sellise peale...

ma ei räägi praegu ekstreemmangast.

mind huvitav n.ö. klassikaline manga.
mitte sassi ajada 70ndatega.
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 13:44    Teema: Vasta viitega

Seega on sinu arust manga stiilis joonistamine omane ainult jaapanlastele, kõik teised, kes sellega kätt proovivad, on rämps? Et kui mõni mittejaapanlane seda proovib, on tegemist automaatselt haleda koopiaga?

Hmm, sellisel juhul on jaapanlased geeniteadlastele huvitavaks uurimisobjektiks. Ainus võimalus on, et manga joonistamine on neid pärilik ning sama reflektoorne kui hingamine.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 13:54    Teema: Re: on see manga? Vasta viitega

ichi kirjutas:
kas lääne 'kunstnikul' on sobilik joonistada manga stiilis?

kõigil on sobilik ja vabadus joonistada misiganes stiilis ja tehnikaga. koomiksistiilis, multifilmistiilis või mis iganes stiilis mille ta välja suudab mõelda.

Tsiteerin::
lääne kunstnike joonistatud manga kvaliteet on paratamatult halvem jaapani vastetest - peale vaadates saad kohe aru, et asi ei ole ikka 'see'

kas sellepärast on kohe kvaliteet halvem? pigem küsimus mingites tabamatutes tunnusjoontes, tehnikas ja ehk ka milleski muus. näiteks läänelik nimi kaane peal.

Tsiteerin::
arvan, et manga(kui selline) on jaapanlaste INside ja lääne inimene ei saa seda kunagi mõistma.

jah, manga on jaapanlaste inside asi mis on sealt maailma laiali valgunud. samas koomiks on koomiks, ükskõik mis sõnaga seda mingil maal ei nimetata ja manga mõstmine on ka mingil määral jaapani kultuuri tundmises ja sealsetes iseärasustes kinni, nii et samahästi võib öelda, et jaapani inimene ei saa kunagi lääne koomiksit mõistma.


Viimati muutis seda ruri (Nelj Aug 14, 2003 17:32). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 14:00    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Muideks, sa pole peale sattunud näiteks Jaapani alternatiivmangale... mis näeb välja, nagu seda joonistaksid inimesed, kellel peaks pliiatsi kättevõtmine seadusega keelatud ning surmanuhtlusega karistatav olema. Sellest hoolimata on see manga.

ei ole manga, doujinshi on.

Tsiteerin::
Seega on sinu arust manga stiilis joonistamine

kui sa siin nii vabalt selle mõistega opereerid, ehk defineerid siis mulle manga stiili? et kui lääne kunstnik joonistab suured silmad, siis on manga, ei joonista, siis ei ole. jaapani kunstnik joonistab suured silmad, siis on manga, ei joonista siis ei ole. on nii või?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 14:13    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
kui sa siin nii vabalt selle mõistega opereerid, ehk defineerid siis mulle manga stiili? et kui lääne kunstnik joonistab suured silmad, siis on manga, ei joonista, siis ei ole. jaapani kunstnik joonistab suured silmad, siis on manga, ei joonista siis ei ole. on nii või?


Manga- mitte ainult suured silmad. Lisaks sellele ka lihtsustatud näo- ja kehajooned. Nii võiks öelda. Tegelikult on teatud stiili defineerimine nii libe pind, et sinna peale ma ei astuks. Kui, siis väga suurte mööndustega, näiteks: "Manga on peamiselt Jaapanis kasutatav (või Jaapanist pärit) joonistusstiil, mida peamiselt kasutatakse koomiksite joonistamisel". Sobib?

Kui jaapani kunstnik joonistab mangat, siis ta joonistab mangat, kui ei joonista, siis ei joonista. Sama kehtib ka lääne omade kohta. Lihtsalt piirid eri stiilide vahel on tihtipeale hägused ning midagi kindlat ei saa öelda.

Aga... lihtsalt huvi pärast, ega doujinshi pole lihtsalt üks manga alaliike?
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sachi



Liitunud: 5 Mai 2003
Postitusi: 32
Asukoht: www

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 15:01    Teema: Vasta viitega

doujinshi- amatöörmanga, mille tegelasted on tihtipeale pärit mõnest populaarsest "päris- mangast"
_________________
+_+ s a c h i
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 17:40    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Manga- mitte ainult suured silmad. Lisaks sellele ka lihtsustatud näo- ja kehajooned. Nii võiks öelda.

jajah, ilus ja lihtne, mille alla aga kuidagi kõik jaapanis tehtav ei mahu. sinna alla mahuvad ehk ainult välismaale imporditud asjad.

Tsiteerin::
näiteks: "Manga on peamiselt Jaapanis kasutatav (või Jaapanist pärit) joonistusstiil, mida peamiselt kasutatakse koomiksite joonistamisel". Sobib?

ei sobi. lühidalt öeldes (tsitaat Dreamland Japan-ist: In a nutshell, the modern Japanese manga is a synthesis: a long Japanese tradition of art that entertains has taken on physical form imported from the West (The physical form of modern manga - the sequential panels with word balloons arranged on a page to tell a story). ja manga stiil kui selline... ei suuda uskuda, et nii erinevatel asjadel mis jaapanis tehakse/on tehtud, võib olla mingi ühine stiil. eriti käib see vanemate mangade kohta mis paistsid olevat päris euroopa/usa omade sarnased.

umbes samamoodi võib ju öelda, et ühine stiil on ka Walt Disneyl ja Neil Gaimanil...
(heh, tegelikult on miki hiir ka ju manga. suured silmad ja lihtsustatud näo- ja kehajooned :P )

Tsiteerin::
Aga... lihtsalt huvi pärast, ega doujinshi pole lihtsalt üks manga alaliike?

võib ka nii ehk öelda, kuigi täpsem oleks tõesti amatöörmanga. samas nii konkreetselt ütlesin sellepärast, et alternatiivmangale vihjamisega läksid lihtsalt teemast väga mööda. alternatiivmanga on pigem sama mis alternatiivmuusika muusikamaailmas.

ja kuigi tegelikult on doujinshi fanzine, ehk siis amatööride ajakiri, on siiski igalpool ette jäänud termin doujinshi ka seal sisalduvale mangale, st doujinshi mangale kui täpne olla, seega jääb seal see sisalduv ikkagi minu jaoks doujinshiks mitte mangaks. lihtsalt vahetegemise mõttes, et mis on professionaalide tehtud ja mis amatööride.


Viimati muutis seda ruri (Nelj Aug 14, 2003 19:24). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 17:49    Teema: Vasta viitega

awwwfu*k.. joonistage mis tahate, peaasi, et ise rahul olete.

ok, lääne kunstnikul on VÕIMALIK joonistada mangat 'nii nagu peab'

ignorance is bliss

minu jutust on võimalik aru saada suht... mitmeti....

aga kujutage ette, et Stan Lee joonistaks nt. Ghost in the Shelli ja Masamune Shiro Spidermani........
hmm

???

kurat, näidake mulle korralikku ameerika/euroopa mangat ja ma muudan meelt.
hetkel on mul tunne et oleme kõik lamefakerid.
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 19:30    Teema: Vasta viitega

ichi kirjutas:
kurat, näidake mulle korralikku ameerika/euroopa mangat ja ma muudan meelt.

1. muudad meelt mille suhtes?
2. mis põhjusel ma pean nimetama ameerikas/euroopas mittejaapanlase tehtut mangaks?

igaljuhul keegi paistab siin üsnagi õndsuses elavat.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 19:51    Teema: Vasta viitega

1) mittejaapanlase tehtud n.ö. mangat mittemangaks lugemise suhtes

2) google.com andmetel eksisteerib jõudsalt selline .. hmm.. asi? nagu american manga. ei peagi nimetama. ma ka ei nimeta.

selles ongi point

või midagi.
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2003 20:27    Teema: Vasta viitega

ichi kirjutas:
2) google.com andmetel eksisteerib jõudsalt selline .. hmm.. asi? nagu american manga.

ja siis? niikaua kui seal ees on "american" ei näe mina probleemi. vihjab sellele, et on üritatud mingil viisil mangat jäljendada ja tehtud ameerikas. ilus ja arusaadav, ei aja originaalse mangaga segamini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 15, 2003 07:19    Teema: Vasta viitega

Lihtsalt... tagasihoidlik küsimus:

mis ajast seotakse kunstistiili teatud riigiga? Samamoodi võiks öelda, et impressionism on ainult prantslaste mängumaa, renessansskunstiga tohivad tegeleda ainult itaallased jne jne. Kunst kui selline - ja manga on kunst - ei ole kunagi riigipiiride taha peatuma jäänud. Minu meelest on see jabur, kui vaadata mitteprantslasest impressionisti halvustavalt ainult tema rahvuse tõttu. Samamoodi ei tohiks ka mittejaapanlasest mangakunstnikule viltu vaadata puhtalt selletõttu, et tegemist ei ole jaapanlasega.

Ärgem unustagem, et see on siiski lõpptulemus ehk valminud teos, mis on tähtis. Mitte selle käe, kes lõpptulemuse meisterdas, rahvus.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 15, 2003 10:03    Teema: Vasta viitega

alles ma ärkasin ja juba pannakse mingit segast.....

1) Väidan lihtsalt, et jaapanlased joonistavad mangat paremini kui muud.

2) Esimese manga tegi jaapanlane Katsushika Hokusai, Ukiyo-e koolkonna esindaja ca 1814 aastal. Ja sellest ajast seostan mangat Jaapani mitte mingi muu maaga.

3) Näidake palun eurooplase/*meeriklase joonistet mangat, mis oleks stiilipuhas ning sama kvaliteediga kui jaapanlase joonistus. P.S. isegi n.n. American Manga kunstinikest on enamik jaapanlased. Naljakas, kas pole?

Kunstiajaloost niipalju, et impressionistideks enamikes õpikutes loetakse vaid viit nime, kellest kõik on prantslased.

Üldiselt ei ole midagi selle vastu, kui mittejaapanlased joonistavad mangat - ma joonistan ka. (kits kärneriks) et oli selline multikas "pagar ja korstnapühkija". wink-wink
_________________
-bob, do you know what happens to schoolgirls in japanese cartoons?
-no....what? (enter tentacles) ooogh...!! wankaaaaarrrgh!!!!!

http://www.weebl.jolt.co.uk/hentai.htm
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
erm
liiga baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 136
Asukoht: Seal, kus kott on.

PostitusPostitatud: Reede Aug 15, 2003 11:17    Teema: Vasta viitega

manga tundub jaapanlaste poolt tehtuna "õige" sest nad on selle keskel üles kasvand
_________________
Muhahahahaha...Aarghhh...*slash* die, dIE, DIE!!!!!


Pigs will even climb trees if you flatter them enough.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail AIM Aadress MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 15, 2003 11:22    Teema: Vasta viitega

ichi kirjutas:
2) Esimese manga tegi jaapanlane Katsushika Hokusai, Ukiyo-e koolkonna esindaja ca 1814 aastal.

no see on üks viis seda öelda, kuigi tegelikult ta mõtles selle sõna välja ning ma ei usu, et sellega midagi kardinaalselt ukiyo-e maailmas muutus. lihtsalt tekkis üks sõna teatud loomingu nimetamiseks.

Tsiteerin::
3) Näidake palun eurooplase/*meeriklase joonistet mangat, mis oleks stiilipuhas ning sama kvaliteediga kui jaapanlase joonistus.

stiilipuhtust hetkel ei kommenteeri, aga kvaliteet... tsiteeriks jälle "Dreamland Japan"-it - Still, many manga are quite poorly drawn by American and European standards. At the meetings held in 1994 between several noted American and Japanese comics artists, the Japanese boasted of the superiority of their form of comics - until it came to artwork, at which point they all looked rather sheepish and unanimously agreed that they could never match the draftmanship of their Western counterparts.

see on muidugi laias pildis, ilma mangat ja koomiksit lahku löömata, sest ma ei näe põhjust miks hea joonistaja ja kirjutaja (või joonistaja või kirjutaja koostöös) ei peaks suutma teha head ja kvaliteetset asja, olenemata mis nimega seda nimetatakse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Aug 18, 2003 07:26    Teema: Vasta viitega

ichi kirjutas:
alles ma ärkasin ja juba pannakse mingit segast.....

1) Väidan lihtsalt, et jaapanlased joonistavad mangat paremini kui muud.


Sest keegi teine eriti ei kipu ju mangat joonistama, see on jaapanlaste pärusmaa. Kui kogu maailma tabaks manga-maania, siis kes teab...

Tsiteerin::
2) Esimese manga tegi jaapanlane Katsushika Hokusai, Ukiyo-e koolkonna esindaja ca 1814 aastal. Ja sellest ajast seostan mangat Jaapani mitte mingi muu maaga.

Kunstiajaloost niipalju, et impressionistideks enamikes õpikutes loetakse vaid viit nime, kellest kõik on prantslased.


Sama loogika järgi oskavad ainult sakslased autosid ehitada, sest see va Benz oli vist esimene, kes tolle suitseva massina välja mõtles. See, kes selle välja mõtles, ei tähenda midagi. Tõsi, Jaapanis on sajanditevanused traditsioonid, kuid see ei tähenda, et ükski Lääne kunstnik pole võimeline edukalt mangat joonistama.

Muideks, impressionistiks või siis postimpressionistiks loetakse minu meelest ka härrat nimega Vincent Van Gogh, kes oli siiski hollandlane, mitte prantslane.


Lisana- ärme unustame fakti, et manga koosneb tegelikult kahest komponendist. Nimelt pildist ja jutust ehk siis kunstilisest küljest ning sü˛eest. Pildi joonistamine võib isegi lihtsam olla kui hea jutu kirjutamine.

Kuid lõppkokkuvõttes on asi selline: lääne (koomiksi)kunstnikel on omad harjumused ja traditsioonid ning seetõttu puudub neid vajadus mangat joonistada. Kui nad prooviksid, võivad tulemused olla päris meeldivad.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: