OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Läpakas manga lugemiseks
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 18:44    Teema: Läpakas manga lugemiseks Vasta viitega

Vaadates summat mida olen viimasel aastal mangadele kulutanud mõtlesin, et hakkan neid hoopis netist varastama ja kokkuhoitud raha eest ostan odavamapoolse uue läpaka (jõulukink endale + muidugi see asi, et kõigil peale minu on ju läpakas olemas).

Mida arvate sellisest aparaadist nagu DELL Latitude D510?

Protsessor ei ole just mingi tipp aga peaks ju piltide näitamise ja enamuse asjadega peale uute mängude täiesti rahuldavalt hakkama saama. Mälust ja kõvakettast kah nagu piisaks. Graafikakaart pole soovitud ülesannete jaoks kah eriti nõrk. Aku peab kaua vastu, eesti klaviatuur, igast liideseid on hulgi, ekraan 15 tolli, Win XP Home litsents on hinnas sees ja mis kõige tähtsam - 3 AASTAT GARANTIID.

Mis võib osutuda takistuseks selle läpakaga voodis vedeledes (laua taga toolil istuda on ju nii kurnav) mangasid lugeda? On mingi parem mudel saadaval?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 18:54    Teema: Vasta viitega

prose on pask
mälu on vähe ja kõvaketast vähe ja hind on ebamõistlikult kallis

tehnika maaimavaheoli läpaka reklaam et hp presario g3000 9990.- ja sealoli giga ddrII + 80g vintsesteri prose oli kyll ka Celeron aga no hinna ja kvaliteedisuhe olid rohkem vist paigas

http://www.k-arvutisalong.ee/index.php?lang=est&main_id=94&p_id=015675
_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 19:14    Teema: Vasta viitega

Clereoni protsessorid on tegelikult Pentiumid, mis on liiga defektsed, et neid pentiumitena müüa. Protsessor koosneb miljonitest transistoritest, kui kõik on korras, on Pentium, kui mõni on katki, programmeeritakse prose ümber ja müüakse celeronina maha. töötab, kuid mitte hästi.

pead tegema valiku - kas tahad suure ekraaniga suurt läpakat, või pisemat, kuid väiksema ekraaniga.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 20:01    Teema: Vasta viitega

Widescreen on manga lugemiseks mõtetu :( , kui osta suurem kui 15 tolline lähevad hind ja kaal üles. Sa pead otsustama kas tahad sellist arvutit mida saab igale poole kaasa võtta või siis lauaarvutile alternatiivi.

Muidu läpakat soovitan ma osta vastupidavuse järgi, mitte ainult näitajate järgi. Dell on tuntud vastupidavuse poolest. Ega siis ilma põhjuseta D510'l 3a garantii pole ja sellel kartuli omal 1a. Kartuli masinal on arvatavasti korpuse pealt kokku hoitud et näitajaid nats üles ajada ja hinda alla tõmmata. Ja üleüldse kui kartulist osta, pead lootma, et nad ise pole seda läpakat kokku pannud LaLaLaa. Samas 40GB kõvaketas sellel cellil ><. Läpakat on hea jätta tõmbama asju ja selleks võiks ikka natuke suurem see kõvaketas olla. Ja tal vist pole dvd kirjutajat ka peal.

Aga muidu Flexis on praegu head hinnad.

Ja poleks paha mõte osta kahetuumalise prossiga, siis saad viirusetõrjet ka teha, kui tahad ja millal tahad LaLaLaa
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 20:29    Teema: Vasta viitega

Eks see prose tee vast ikka pähe näiteks Pentium kolmedele ja võibolla ka mõnele lihtsamale P4-le. Kus seda võimsat proset ikka peale mängimise vaja läheb aga sellel on integreeritud video risti tee peal piduriks ees. Või arvad, et h264 failivorming on Celeronile liialt keeruline?

Oma seniste kogemuste põhjal on 512 MB mälu Win XP-ga piltide ja filmide jaoks jaoks piisavalt (Vistat pirama ei ole plaanis hakata). Ilmselt tuleb toime ka Open Office ja internetiga.

Kõvakettaruumi ei ole vist kunagi piisavalt aga kui olen suure arvutiga juba ligu 3 aastat 80 GB hakkama saanud siis peaks läpakaga ka 40 GB-ga hakkama saama (kuni 10 GB vast programmidele ja ülejäänud ruum muudele failidele).

Ja nüüd jõuame põhilise juurde mis hinna nii kõrgeks ajab - Dellil on 3 aastat garantiid HP 1 aasta vastu. Enda raha eest ei tasu ju praegusel ajal küll elektroonikat parandada lasta - see nii kalliks aetud, et odavam uus osta. Näiteks Flex müüb HP-le lisagarantiid - 2 aastat 3200 krooni. 3 aastase garnatiiga ei tundugi see HP eriti soodne. Lisaks reklaamitakse D510 kui äriklassi arvutit, mis tehtakse üldjuhul vastupidavamad kui tavalistele inimestele mõeldud. Samuti tundub klassikalise külgede suhtega ekraan manga skännidele mugavam kui laiekraan. Ja kui juhtun vaatama mõnda animesarja siis need on kah suht valdavalt 4:3 küljesuhtega.

.... ja Ryujin on oma postituses mõned asjad juba ära maininud.

Lauaarvutile ei taha alternatiivi, tahan sellist arvutit mis ei puhuks õhku põhja alt välja (vaid hoopis kas küljelt või tagant) ja ei oleks kõhul hoides liialt raske. Uue lauaarvutiga kannatan ilusti selle ajani mil 45 nanomeetrine tehnoloogia on massides kasutusse võetud (muidugi kui ma enne elu ei muretse, siis lükkub see ilmselt veel edasi).

DVD kirjutaja puudusest ja kõvaketta väiksusest peaks saama üle Firewire liidese abil (mul nimelt seisab suht kasutamata 200 GB väline kõvaketas ja suurel arvutil DVD-kirjutaja olemas).

Hea kahetuumalise prosega läpakas ajab selle hinna jälle lakke ja odaval on ikka kuskil kõvasti kompromisse tehtud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 20:35    Teema: Vasta viitega

kartul

a neil vist mingit jõulukampaaniat ei ole kahjuks

ning lisana kindlasti ka se

välise vintsesterita hakkama ei saa
_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female


Viimati muutis seda c0en (Püh Dets 17, 2006 20:52). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 20:39    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Clereoni protsessorid on tegelikult Pentiumid, mis on liiga defektsed, et neid pentiumitena müüa.

ise oled defektne. celeron on nuditud pentium.
Ryujin kirjutas:
Muidu läpakat soovitan ma osta vastupidavuse järgi, mitte ainult näitajate järgi. Dell on tuntud vastupidavuse poolest. Ega siis ilma põhjuseta D510'l 3a garantii pole ja sellel kartuli omal 1a.

see ei ole k-salongi arvuti, vaid HP presario ning presariode garantii ongi 1a igalpool, mitte ainult k-salongis.

mis Dellide vastupidavusse puutub, siis ma olen selle aasta jooksul tassinud keskmiselt 1 läptop kuus ühest firmast Delli Lattitude läptope garantiisse küll katkise kõvakettaga, läbiläinud taustavalgusega või emaplaadi veaga.

aga muidu uuri ka HV-st hindu. ma arvan, et selliste probleemide puhul on sealt lihtsam abi saada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 21:02    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
see ei ole k-salongi arvuti, vaid HP presario ning presariode garantii ongi 1a igalpool, mitte ainult k-salongis.
Ma polegi väitnud et nad seda mudelit ise kokku panevad...
ruri kirjutas:
mis Dellide vastupidavusse puutub, siis ma olen selle aasta jooksul tassinud keskmiselt 1 läptop kuus ühest firmast Delli Lattitude läptope garantiisse küll katkise kõvakettaga, läbiläinud taustavalgusega või emaplaadi veaga.
Sa oled mingi IT vend et sa neid arvuteid muudkui ringi tassid? Ja kas sa teiste firmade läptope ei tassigi kuhugi või neil pole lihtsalt garantiid?
ruri kirjutas:
aga muidu uuri ka HV-st hindu. ma arvan, et selliste probleemide puhul on sealt lihtsam abi saada.
Suurepärane "otsi ise" tüüpi panus siia teemasse.
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 21:09    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
Random Hero kirjutas:
Clereoni protsessorid on tegelikult Pentiumid, mis on liiga defektsed, et neid pentiumitena müüa.

ise oled defektne. celeron on nuditud pentium.
Ryujin kirjutas:
Muidu läpakat soovitan ma osta vastupidavuse järgi, mitte ainult näitajate järgi. Dell on tuntud vastupidavuse poolest. Ega siis ilma põhjuseta D510'l 3a garantii pole ja sellel kartuli omal 1a.


mis Dellide vastupidavusse puutub, siis ma olen selle aasta jooksul tassinud keskmiselt 1 läptop kuus ühest firmast Delli Lattitude läptope garantiisse küll katkise kõvakettaga, läbiläinud taustavalgusega või emaplaadi veaga.

aga muidu uuri ka HV-st hindu. ma arvan, et selliste probleemide puhul on sealt lihtsam abi saada.


Kas selle pärast Pentiumi protsessor Celeroniks nuditud ei olegi, et ei tulnud nii hästi välja (on rohkem defekte kui standard ette näeb) kui on Pentiumi nõuded aga Celeroni jaoks kärab küll.

Mitu Delli siis seal firmas on? Kui 2 tükki siis asi suht paha aga 50 korral ei ole eriti hull. See 3 aastane garantii peaks olema ju suht suureks abiks (+ ma saan ju vahepeal hakkama ka desktopiga). Kuna tegu on minu esimese läpakaga, eks ma siis järgmise ostmisel olen targem mida ma ma läpaka juures kõige enam hindan - kas vastupidavust või prose kiirust või head graafikat või vaiksust või soodsat hinda või midagi muud.

Eks ma suuresti HV foorumi (+ Delfi arvutiuudised ja kommentaarid üldisemate teadmiste jaoks + vähemal määral Toru foorum) põhjal olengi oma praeguste teadmisteni arvutitest jõudnud. Kõik [digi]-d on mul kah olemas ja läbi loetud (vaid viimane pooleli). HV-s ongi see Dell D510 üheks lemminuks saanud kui küsitakse odamaid läpakaid. See on umbes sama kindel, et HV-s soovitatakse odava uue läpaka asemel kasutatud äriklassi arvutit (millel veel natuke garantiid) ja kui tahad arvutil toiteplokki vahetada siis võta Fortron Blue Storm 500W.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Tuletegija
Püromaan


Liitunud: 28 Dets 2003
Postitusi: 238
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 21:20    Teema: Vasta viitega

Tahad soovitusi saada siis palun ütle meile ka seda kui palju oled sa nõus sülearvuti eest välja käima.

K-arvutisalongist ei ostaks mingil juhul midagi mis kallim kui 200 eek. kuna nede garantiiga asjade ajamine võib inimese hauda viia. julgelt soovitan ka pilgu heita ordi ja ml arvutite valiku suunas.
_________________
Due to the current financial crisis facing the world at the moment, the light at the end of the tunnel will be switched off to save on electricity costs, until further notice.

Sincerely,
God
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 21:36    Teema: Vasta viitega

Üle 13 000 ei ole vast küll eriti nõus kulutama kuna ega see läpakas ju mingi hull töömasin olema pea, ikka rohkem mänguasi. Seega võiks kvaliteedile (nii sisemistes juppides kui kestas) rohkem rõhku panna kui vaid võimsale prosele.

Ekraan peaks olema 4:3 suhtega (ei tohi läikiv olla vaid ikka see matt), hinnas peaks op süsteem olema, eesti klaviatuur on boonuseks aga ega ka Rootsi omal väga viga ole. Õhk ei tohiks põhja alt välja tulla, väga lärmata kah ei tohi. Garantii vähemalt 2 aastat, kohalikku arvutifirma toodangut kah nagu eriti ei soovi (tundub, et nende kvaliteet ombes sama kui mingitel Aceritel).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 21:49    Teema: Vasta viitega

jackwood kirjutas:
Kas selle pärast Pentiumi protsessor Celeroniks nuditud ei olegi, et ei tulnud nii hästi välja (on rohkem defekte kui standard ette näeb) kui on Pentiumi nõuded aga Celeroni jaoks kärab küll.

ei ole tootmisprotsessiga kursis, aga Celeron ei ole Celeron sellepärast, et ta kuidagi defektsem oleks vaid sellepärast, et ta on väiksema L2 cache'ga. samuti on max bus speed madalam.
Tsiteerin::
Mitu Delli siis seal firmas on?

täpselt ei tea, aga oletan, et mingi 20 ringis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zero



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 178
Asukoht: Ujuvad saared

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 22:33    Teema: Vasta viitega

Dell Latitude D600 kasutajana võin öelda, et olen pidanud korra garantiis käima, sest eelmine talv libastusin jääl ning kukkusin kõnniteele ning läptopile kõmaki otsa. Seejärel hakkasid ilmnema vead. Etherneti port ei töötanud mõne aja pärast korralikult, arvuti viskas blue screen of death'i jms, kuid MAX 123, kes on siis Delli ametlik garantiihooldus Eestis vahetas kahe tunniga mu arvuti emaplaadi ning paigaldas uue pealmise kaane koos hingedega ning nüüdsest oli minu arvutil ka bluetooth. Läptopil on 3 aastat garantiid ikka väga kasulik asi. HP ning IBM, nüüd siis Lenovo nime kandvatel äriklassi sülearvutitel on samuti 3 aastat garantiid.
_________________
Jäi kui rott lõksi vahele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 22:34    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
jackwood kirjutas:
Kas selle pärast Pentiumi protsessor Celeroniks nuditud ei olegi, et ei tulnud nii hästi välja (on rohkem defekte kui standard ette näeb) kui on Pentiumi nõuded aga Celeroni jaoks kärab küll.

ei ole tootmisprotsessiga kursis, aga Celeron ei ole Celeron sellepärast, et ta kuidagi defektsem oleks vaid sellepärast, et ta on väiksema L2 cache'ga. samuti on max bus speed madalam.

ja kõik tuleneb sellest, et põhimõtteliselt on sama prose, ainult et siin-seal on paar vigast transistorit, mis programmeeritakse prosest välja, võimsus jääb madalamaks, kuid "celeroni jaoks kärab küll"
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
c0en
the MAN


Liitunud: 14 Apr 2004
Postitusi: 444
Asukoht: +35° 39' 37.47, +139° 43' 45.26

PostitusPostitatud: Esm Dets 18, 2006 00:01    Teema: Vasta viitega

celeron
_________________
this knif drink a manners under a Creative Commons Attribution 2.5 License//CRBS needs you - if you're horny and gorgeous female
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 18, 2006 00:28    Teema: Vasta viitega

c0en kirjutas:
celeron


See ei ole mingi Celeron vaid hoopis AMD toodang!

Ja mind hakkab järjest enam huvitama kas praegu on saada selliseid läpakaid mis võtaks õhku küljelt sisse ja puhuks tagant välja. See ju eriti ei muuda asja kui tagant tuleb õhk välja aga sisse läheb alt. Ma ei vaja mitte niivõrd rüperaali kuivõrd sellist mis tunneks end minu kõhul jahedalt (st alumine õhuvõtuava suht kinni).

Ja las ta olla Celeron, peaasi, et aku peaks vähemalt 4 tundi kergeid asju tehes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
zero



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 178
Asukoht: Ujuvad saared

PostitusPostitatud: Esm Dets 18, 2006 04:01    Teema: Vasta viitega

celeron ei pea 4 tundi lihtsaid asju tehes vastu. Celeron M saaks ehk sellega veel kuidagi hakkama kui hea uus aku on. Pentium M'l on aku tarbimise poolest suur eelis Celeroni ees.
_________________
Jäi kui rott lõksi vahele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 18, 2006 04:25    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
ja kõik tuleneb sellest, et põhimõtteliselt on sama prose, ainult et siin-seal on paar vigast transistorit, mis programmeeritakse prosest välja, võimsus jääb madalamaks, kuid "celeroni jaoks kärab küll"

ei tulene. celeroni ei hakatud tegema sellepärast, et osad pentiumid defektsed olid, vaid sellepärast, et odavamat ja natuke vähem võimsamat proset pakkuda. ja põhiasi on ikkagi L2 cache.
jackwood kirjutas:
Ma ei vaja mitte niivõrd rüperaali kuivõrd sellist mis tunneks end minu kõhul jahedalt (st alumine õhuvõtuava suht kinni).

siin ei olene asi mitte õhuvõtu/väljalaskeavadest vaid sellest kuhu radiaatori soojus suunatud on. kui radiaator põhja vastas on, siis läheb su kõht ka siis soojaks kui õhuavad display peal on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Star



Liitunud: 9 Sept 2004
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Esm Dets 18, 2006 19:18    Teema: Vasta viitega

Mina loen mangasid oma PSP-ga LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Esm Dets 18, 2006 21:05    Teema: Vasta viitega

Star kirjutas:
Mina loen mangasid oma PSP-ga LaLaLaa


Kas sul silmad haigeks ei jää sellise väikse ekraani pealt lugemisega 0.o
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: