OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Botid ja MMORPG's
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> mängud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Teis Dets 12, 2006 23:20    Teema: Botid ja MMORPG's Vasta viitega

Teeme eraldi teema, kuna pole mõtet eelimst solkida.
Palun lugege järgnev teks enne läbi, kui te midagi vastama hakkate.
MIKS?
Sest paistab, et enamus lihtsalt ei teagi misasjad need botid üldse on! Keegi pakkus isegi, et Bot=1 hit hack URRRRRR .... seega ei ole mingit mõtet sellise inimesega, kel pole õrna aimu misasi see BOT on diskussiooni pidada.

Teema eesmärk on tutvustada "Mis on BOT", "miks ja kus BOT-te kasutatakse" Ning jõuda selgusele, miks nad online mängudes keelatud on, seega aidaka kaasa, kui midagi mainimatta jääb, ning see info saab siis ka esimesse postitusse lisatud.


BOT-i ja nn. HACK-i vahe
nn. Kräkkimise programm ründab serverit ja püüab serverile ka käske edastada(kasutades ära serveri BUGE), näiteks 1 hit hack , või pakettide abil itemite Duplikeerimine ja palju muud.....

BOT
BOT ei ole hack ja ta ei ründa serverit, seega 1 hit killerid pole BOTTERID! Lühidalt on BOT arvutiprogramm, mis töötab Automatiseerimise eesmärgil. Tema eesmärgiks on kasutaja eest igasuguseid nn. "asju" teha.

Näide 1. MIRC ja BOT
1 lihtsamaid botte võib olla järgmine. Chattroomides saab tavaliselt autocik-i (iga 3 tunni tagant vms.) juhul, kui sa aktiivne pole ja kui sa OP+ vms olid, siis...kaotad selle staatuse vms.....või kui näiteks Tõmbad mirgist midagi(olen samuti autokick-i saanud ja fail ongi tõmbamatta jäänud)
Bot saadab siis mirki iga näiteks 1 tunni tagant 1 käsu (Näiteks /time) ja vuala ei saagi autokikk-i. Sellega selle boti funktsioon piirdubki.
NAgu näete on tegu väga kasuliku skriptijupiga.

Näide 2.
Open Game...Log in...Connect to server...Choose character....
see kõik on tegelikult üsna aeganõudev ja tülikas tegevus. ja eriti, kui server maas on...
Kõik selle võib BOT teie eest Ära teha ja kõike seda vaid näiteks Doublekliki-des Bot.exe -le (vaatab, kas server on ikka online ja kui on, siis logib sisse...jne..)

Näide 3.
Väga levinud on BOTtide kasutamine skillide treenimise eesmärgil(Ehk lähed magama ja jätad oma characteri Mõnda skilli treeinima)
BOT Hoiab siin näiteks 1 klahvi pidevalt all(Mõni paneb näiteks raamatu Hiire peale). või klikkab pidevalt skilli nuppu ja kui mana otsa saab, siis kasutab ära 1 mana pudeli ja jätkab skilli treenimist kuni mana jälle otsa saab ja jätkab seda sama tegevust.....

Näide 4.
Mu onlines oli 1 selline ebamugavus, kus pidi mõne teise kaardile teleportimisel pidevalt /move map1 etc.. Typima...Väga tüütu...
BOT tepepordib teid näiteks CTRL+1 vajutamisel Mapile1, ehk Bot vajutab enterit, Trükib kasutaja eest /move map1 ja vajutab uuesti enterit.(Ainult teeb seda ülikiiresti)

Näide 5.
BOTi võib programmerida näiteks playeri eest MAP1-st MAP2 minema, juhul ,kui teleportida ei saa...Või kui näiteks kui mõni item või raha kukub, võtab teie Char selle automaatselt ülesse(siin MU online, kui space-i vajutades char enda ümber asju korjab )Siinkohal vajutab siis bott pidevalt näiteks iga 1 sekundi tagant kasutaja eest tühikut....

Näide 6.
Bot võib kasutaja eest ka spämmida(kuid spammida saab ka ilma botita)
Näiteks Flyff online(saate mängu funktsiooni kasutades omale macro valmis kirjutada"/sell Blessing Scroll" ja et seda kasutada, panete ta lihtsalt skilli slotti ja vajutate siis selle skilli nuppu)
BOT võib kasutaja eest näiteks iga 30 sekundit seda macrot SHOUT-da(vajutades skilli klahvi)

NAgu Näete pole Botil ja Ebaaususel midagi ühist, sest Boti kirjutamine on lihtne isegi algajale, kui ta kasvõi natuke näiteks Autiot-i help faili lugeda viitsib...
Palun jagage ka oma kogemusi ja seletage kindlasti ka teistele, miks "Botterid AHJU" ja miks "Botterid mängu ära rikuvad". Millised on olnud teie kogemused boti kasutajatega. Kräkkerid Ei ole Botterid, seega ÄRGE seda teemat kräkkimise mainimisega solkige.
Tänan, et läbi lugesite.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Keitarò Urashima



Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 517
Asukoht: St. Paul, Minnesota

PostitusPostitatud: Teis Dets 12, 2006 23:24    Teema: Vasta viitega

Arvad, et inimestele meeldib, kui chat'is koguaeg: SELLING NOOBZ STUFF!!!!! ja nii korduvalt? Ja see öösiti-läen-magama, mäng-teeb-leveleid on ju cheatimine! See võrdub samaga mis hack, ja seda "mul pole aega" juttu on mõtetu ajada. Kui aega pole, mis sa siis üldse pühendad oma aega sellele mängule.

Muidugi selle autoconnecti osas nõustun küll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Teis Dets 12, 2006 23:30    Teema: Vasta viitega

Keitarò Urashima kirjutas:
Arvad, et inimestele meeldib, kui chat'is koguaeg: SELLING NOOBZ STUFF!!!!!

Aga mõtle, ka noobid peavad kuidagi raha teenima, kusjuures(Võtame näiteks FLYFf online seal on SHOUT-imisel limiit peal, kus saab ainult 3 shouti minutis teha!)
ja teistes online mängused shouditakse ja spämmitakse ka ilma Bottidetta, tean seda väga hästi.
Muidugi saab seda ka kurjasti ära kasutada, kui iga 0,5 sekundit Shoutida...aga üldjuhul tuleb siis ka tagajärgede eest vastutust kanda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 10:13    Teema: Vasta viitega

Niipalju kui mina asjast aru saan on botide kasutajad tavalised petturid kes ei ole lihtsalt nii osavad, et serverisse sisse murda ja enda tegelasele näiteks 100 miljardit raha lisada. Pealegi enamus botide kasutajaid ei ole Autiot-i help failist kuulnudki ja heal juhul on arvutitunnis mõne liikuva pildi teinud (ja sellegi enamuses oma naabri pealt maha kopeerinud) vaid on oma boti kuskilt tõmmanud (mida tehes on ilmselt ka keyloggeri või midagi sama mõnusat saanud).

Kui mingit ebamugavat/tüütut tegegevust ei saa kuskilt menüüst tegelast automaatselt tegema panna ja selle tegevuse sooritamiseks tuleb mingit lisaprogrammi kasutada (mida mängu loojad ei ole heaks kiitnud) siis on tegu petmisega.

Teatava paralleeli võiks tuua näiteks spordiga. Joosta ja kätekõverdusi teha ja raskusi tõsta ja end painutada võib ju igav olla ning ilm ei ole kah alati ilus aga millegipärast ei vaadata steroidide ja muude kahtlaste ainete (need siis oleks nn. inimbotid) kasutamisele just hea pilguga.

Kui botteritele ahi ei meeldi siis võivad nad endale muretseda Statoili stardipaki.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 11:20    Teema: Vasta viitega

Järgneb minu isiklik arusaam asjadest.

MMORPGde peamine mõte ja olemus on reeglina leveldamises ning selles rahulduses, mida annab isiklikult panustatud aja ja vaeva kajastumine tegelase arengus, võimetes, jõus ning (ja see on nüüd hästi tähtis) saavutatu demonstreerimises kaasmängijatele.

Kui kõik eelnimetatu on saavutatud ilma sisulise isikliku panuseta, asendab aus-töö-väärib-austust-naudingu hoopis madal kohe-nüüd-ja-praegu-mentaliteet, millel võib olla oma koht IRL, nt mööbli ostmise puhul (versus selle ise oma kätega meisterdamine, kui ei ole elukutselt tisler ja vaba aega napib), ent mis on kollektiivseks ajaviiteks mõeldud mängu puhul isekas, alatu ja eelkõige lühinägelik.

Nimelt röövib säärane boti abil hõlbuelu elaja endalt hoopis sügavama naudingu, mis on võimalik saada ennast ajapikku üles ehitades. See aga tundub mulle olevat põhiline väärtuslik kogemus, mida MMORPGd mängides on üldse võimalik endaga hilisemasse ellu kaasa võtta.

Samas ei ole mul vastuväiteid kohmaka kasutajaliidese kergendamiseks mõeldud bottide vastu, v.a ehk see, et miks peaks keegi tahtma mängida halvasti disainitud GUI-ga MMORPGd, kui turul on valida päris mitme äärmuseni lihvitud liidesega mängu vahel...
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Azuur
recycled_nerd


Liitunud: 15 Jan 2006
Postitusi: 256
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 14:51    Teema: Vasta viitega

Arvad et inimesed ei tee vahet BOTil ja Hackil ??? ...lol...? Erilist vahet ei ole kumba sa kasutad kas hacki või botte, mõlemad rikkuvad mängu teiste jaoks ära, sest see annab sulle ebaausa eelise teiste ees (mis enamus mängudes ongi sellepärast keelatud).
_________________
Ain't no one free.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kawaii



Liitunud: 1 Nov 2006
Postitusi: 28
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 15:16    Teema: Vasta viitega

Võtame näiteks sellise mängu nagu Wolfenstein ET.
seal boti kasutamine on ju täiiiiielik cheatimine!
olen paljudega kokku ka puutunud ja vot rikuvadki mängu ära.
niiet pole vaja üldistada,vb osades mängudes on botid head asjad..aga teistes jällegi mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 17:08    Teema: Vasta viitega

Lisaks eelpool juba ära mainutud põhjustele lisaksin, et botid rikuvad mängu, sest:
1) kohad, kus inimesed saaksid muidu käsitsi mängida, on täis bottijaid, kes tegelikult on afk;
2) see rikub mängu majandust ja viib inflatsioonini, sest bottijatel on hõlbus raha juurdevool.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 17:13    Teema: Vasta viitega

Chi, ma saan sust nüüd aru aga ei nõustu sinuga. :)
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 17:17    Teema: Vasta viitega

MMO'd on pask.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Keitarò Urashima



Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 517
Asukoht: St. Paul, Minnesota

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 17:18    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
MMO'd on pask.


No isegi nõustun sinuga, kuid WoW'i oled proovinud? wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Azuur
recycled_nerd


Liitunud: 15 Jan 2006
Postitusi: 256
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 17:23    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
MMO'd on pask.


see on ainult sinu arvamus :P
_________________
Ain't no one free.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 17:27    Teema: Vasta viitega

Jep! Korra Vabarnamehe accound'iga proovisin. Tahtsin maad avastama minna aga mingid tondid lõid mu surnuks kohe. Siis ma olin kusagil külas ja tantsisin natuke. Siis ma läksin laevaga sõitma (see võis juba Vabarnamees olla, kes seda tegi)! Ja... rohkem ma ei mäleta. Päris avar oli.

Ma olen enda venda ka kodus jälginud, tegelikult. Ta mängib WoW'i pidevalt, vist siiamaani. Kui ta Half-Life 2'te mängis, jäin ma mitmeks tunniks suu ammuli vaatamata. Kui ta WoW'i mängima hakkab, keeran ma magama/vaatan telekat/teen süüa/mängin enda GBA'ga Tsuukin Hitofude't. Seda on igav vaadata ja minu piiratud kogemustest lähtuvalt ka igav mängima.

Samas, fantasy on mind alati külmaks jätnud. Nii igav. Mingid kollid ja maagid ja mõõkadega vandid ja siis mingid tüübid kes on kõike seda kolme korraga. Bleah.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 17:37    Teema: Vasta viitega

OT: Kas mul on õigus, kui ma ütlen, et keegi tegi selle kasutaja puhtalt selleks, et seda öelda ja endale väike bänn külge tõmmata?
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Azuur
recycled_nerd


Liitunud: 15 Jan 2006
Postitusi: 256
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 18:01    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Jep! Korra Vabarnamehe accound'iga proovisin. Tahtsin maad avastama minna aga mingid tondid lõid mu surnuks kohe. Siis ma olin kusagil külas ja tantsisin natuke. Siis ma läksin laevaga sõitma (see võis juba Vabarnamees olla, kes seda tegi)! Ja... rohkem ma ei mäleta. Päris avar oli...
...Samas, fantasy on mind alati külmaks jätnud. Nii igav. Mingid kollid ja maagid ja mõõkadega vandid ja siis mingid tüübid kes on kõike seda kolme korraga. Bleah.


ega fantasy minu lemmik ka pole, kuid kas sa EVE-online'i oled proovinud ? see on sci-fi based mmo. kuigi mulle ta teglikult eriti ei meeldinud, sest ei saanud peale mingit 10-15 questi enam edasi kuna seal oleks vaja olnud peale minu veel paari inimest :P . võiksid proovida kui pole varem proovinud. äkki hakkab meeldima :) (seal mingi 14-day trial)

matinyganen kirjutas:
NOH PEDERAST RAISK... TRA SAEI OSKA LIHTSALT MÄNGIDA NEID MÄNGE >_>
HALF LIFE ON KRDI LOW LIFERITELE NAHHUI PLJAT NAHHUI SUKA!
SUL PLE AJUSID ET MÕELDA KUIDAS TALENTEID NT ADDIDA VÕI SPELL VÕTTA, SU PEAMINE POINT ON FIRSTPERSON LOOKIGA VASTASEL MUNNI PASSID JA PÄHE SHOOTIDA...


??? wtf... asi on nüüd küll väga käest ära läinud.
_________________
Ain't no one free.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 18:29    Teema: Vasta viitega

EVE-online on tõesti väga tore mäng, aga selle mängimine võtab väga palju aega. Tutorital on suht pikk (no, keeruline mäng ikka), aga kui aega tõesti on, siis tasub mängida. Kosmoses reisimine võtab kaua aega. :(
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Keitarò Urashima



Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 517
Asukoht: St. Paul, Minnesota

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 20:25    Teema: Vasta viitega

EVE Online on jah suht keeruline mäng ning kui teaf, et aega sul ei ole ega ei hakka olema, ei tasu mängida. Muidugi on see ses suhtes hea, et paned waypoint'id paika ja niikaua kui su laevakene mööda universumit reisid, teed paar võileiba ning kohvi, loed lehte jne.

Ja matinyganen, see kuidas sa selle peale närvi läksid, näitab ainult sinu lapsikust ning tuleb välja, et sinu kuuldes öelda "MMO on nõme" on sama hea, kui end of life.

Kiruda võid ka omas kodus ning peksta võid kasvõi monitori, kuid selline "OMFG FPS SUCKZ MMO RULZ" jutt jäta enda teada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 20:30    Teema: Vasta viitega

matinyganen kirjutas:
NOH PEDERAST RAISK... TRA SAEI OSKA LIHTSALT MÄNGIDA NEID MÄNGE >_>
HALF LIFE ON KRDI LOW LIFERITELE NAHHUI PLJAT NAHHUI SUKA!
SUL PLE AJUSID ET MÕELDA KUIDAS TALENTEID NT ADDIDA VÕI SPELL VÕTTA, SU PEAMINE POINT ON FIRSTPERSON LOOKIGA VASTASEL MUNNI PASSID JA PÄHE SHOOTIDA...


_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 22:28    Teema: Vasta viitega

Esiteks, botter on suht släng sõna ja mina omistaksin seda ainult 3ndale ja võibolla natuke ka 6ndale näitele. Neid skriptijuppidel töötavaid irc botte haldavaid inimesi vaevalt botteriks nimetada saab. Sama lugu nendega, mis kasutavad mõdna lihtsat macrot (nt. mängus on nupp millega tegelane asju üles korjab ja programm vajutab seda aegajalt. Kuigi mis vaeva see sult võtab et ise seda nuppu vajutada kui näha et mingi item on maha kukkunud?). Palun tee ise vahet sõnal b0t ja botter.

3nda näite puhul on tegemist "ümber nurga häkkimisega (kräkkimisega)". Mis tekitab neid negatiivseid mõjusid mida eelnevalt on mainitud.

Tõsiselt, kui on huvi programeerimise vastu siis pole MMORPG'd küll õiged kohad, kus sellega tegeleda, bottide loomise näol. Kui väga tahta siis võib alati enda serveri teha või minna serverisse, mille omanik seda lubab. Aga enamike bottereid iseloomustavad jooned mida jackwood välja tõi.

Aga kes see ikka tühipaljas serveris tahab ringi komberdada, neh? Siit tuleb välja et 3nda näite botteri peamine eesmärk on kerge vaevaga saada tulemusi, mille saamiseks teised peavad pingutama. Ja siis nende tulemustega eputada.

Aga toome ühe näite "häkkimisest" juurde. Nox'is oli v�imalik asendada Game.exe hex väärtusi, mistõttu sai serveri hostija tekitada asju asendades ühte spelli teiste väärtustega. Noxis tekkis oma kogukond kes otsis järjest uusi võimalusi kuidas mängust viimast võtta, tegid editoreid jne. Aga neid sai muuta ainult hostija, nii et teised viibisid mängus vabatahtlikult. Nad ei teinud seda ametlikes serverites!(Nox on solos rpg; multiplayeris rohkem fps tüüpi aga pealtvaates)

Sellisel puhul pole häkkimine paha asi. (kuigi antud juhul oli enamasti tegu ainult hex väärtuste muutmisega)

Lõpetuseks, 6nda näite boti kohta... Chat on mõeldud suhtlemiseks, mitte selleks et botid minutis 3 korda sama asja jorutaksid. Kui sul vaja midagi maha müüa siis tee stall või saada ise vahest kuulutus.
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 01:32    Teema: Vasta viitega

Väga kena, teeme vahepeal väikese kokkuvõtte.
jackwood kirjutas:
Kui mingit ebamugavat/tüütut tegegevust ei saa kuskilt menüüst tegelast automaatselt tegema panna ja selle tegevuse sooritamiseks tuleb mingit lisaprogrammi kasutada (mida mängu loojad ei ole heaks kiitnud) siis on tegu petmisega.
Ehk teiste sõnadega on mängu loojad huvitatud sellest, et kasutajad oma hiirt lõksutaksid(lõppkokkuvõttes ära lõhuksid) ja et nende liigesed valutama hakkaksid( Ehk Kasutaja tervise rikkumisest!!! )

HEX väärtuste muutmine on Kräkkimine ja ei ole kuidagi bottide kasutamisega seotud!

Botte tõmbavad need, kes ise neid teha ei viitsi...ja hiljem kurdavad(oma laiskusest)viiruste üle...ja kui teha ei oska, siis on www.google.com alati abiks.
Petmine tähendab ju mingi eelise olemasolu, mida teistel ei ole, kuid boti võib kirjutada, või tõmmata igaüks(Google....)

Spordis on steroidid keelatud, sest nad kahjustavad inimese tervist, kui seda kõrvaltoimet poleks, oleksid nad lubatud, nii nagu on lubatud teised "teatud" liiki ained", sest nad annavad nö. vastupidavust sa jõuad ISE rohkem trenni teha.

Mis puutub kerge vaevaga skillide treenimisse, siis võib seda ka ilma botita teha(pannes raamatu hiire või keyboardi klahvi peale ja sedagi võib teha igaüks!) Näiteks FLyff, sul on seal pea 20 skilli ja iga skilli treennimine võtab nädalaid 24/7 treenimist, see asi oli ikka niivõrd mõttetu, et playerid hakkasid(minu eestvedamisel :) Skill training partysi tegama(et kui mana otsa saab, tapab keegi kes online on 1 kolli ja kõik saavad mana BAR-I täis)ja idee muutus niivõrd populaarseks, et neid partysi hakkas nagu seeni peale vihma tekkima....

AFK olijatel pole tavaliselt palju raha ega iteme, hoopis vastupidi, AFK treenimine on kulukas tegevus, sest MAna ja Lfie potionide ostmine on reeglina kulukas.Ainus minuteada olev mäng, kus space-i vajutades char asju ja raha korjab on MU online ja kui inventory täis saab, siis korjab aint raha, ja seda ainult enda ümber, teistes mängudes peab ikka mitu korda mingil itemil hiirt klikkima(mille kukkumine on reeglina üsna haruldane), enne, kui midagi ülesvõetud saab(Ja afkerid seisavad tavaliselt paigal ja vehivad MAssihävitusskille!)

Chattimine ja müümine on tegelikult MMORPG's väga halvati teostatud, ainus korralik süsteem oli vist 1-s. MU online privaatserveris, kus sai kodukalt teiste playerite iteme osta ja otsida(WEBSHOP Nö.) Ja asi toimis väga kenasti, kuid selline süsteem võiks olla ka igas teises mängus(just nimelt mängus sees, et ei peaks välja logima ja et ta hotkeyga kättesaadav oleks). Kuid mingil imelikul põhjusel pole seda siiani rakendatud....(Ja AFK shopid on ikka suht mõttetud, sa jooksed ringi ja tavaliselt ei leia kunagi mida sul just hetkel vaja on, sest neid stalle on lausa mustmiljon ning tavaliselt nende läheduses on jube lagg...)see lahendaks /sell something...probleemi täielikult ju!
Loomulikult võib ka ise seda teadet saata, kuid paraku läheb se mängimise asardis lihtsalt meelest....

Mainimatta jäi 1 oluline fakt, nimelt mitu hiirt ja Keyboardi te sellise mängimisega ära lõhkunud olete? Isiklikult 4(Trust,Logitech, ja microsofti hiired) ja 1 Keyboardi!(milline kogemus seljataga O_O...) ja ega keegi teine neid teie jaoks uuesti osma ei hakka....

Nüüd võiks tulla tagasi teema 1 peamise küsimuse juurde, nimelt miks botte kasutatakse?

1. et hiir ja keyboard ei kuluks
2. Et näpud ei hakkaks valutama (mis on tüüpiline nähtus)
3. Hakkab igav....
Kolmanda punkti juures pööraks tähelepanu sellele, et kui kasutaja mõnda uut mängima hakkab ei hakka ta ometigi kohe botte kasutama, vaid mõne aja möödudes, sest mäng muutub igavaks. See on Aga paratamatus, sest kel ikka tahtmist pidevalt üht ja sama tegevust korrata, kui progress lõpupoole üliaeglaseks muutub. Lisaks annab palju juurde ka see, et MAXimum lvl ei anna ju kasutajale tegelikult mitte midagi peale Raisatud aja!
Boti võib ju tegelikult programmeerida ka nii, et tegelane ringi liiguks, kolle tapaks, asju ja raha korjaks, vahepeal ka poes neid asju müümas käiks ja uuesti leveleid treeniks...Kuid sellisel juhul muutub kogu mängimine tõesti suht mõttetuks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> mängud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: