OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Muumid
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 11:21    Teema: Vasta viitega

Sel juhul jagan mina hjargi, Ryujini ja ruri seisukohta..

Tegelikult muumid pidavat enamusi koolieeliku eas lapsi hirmutama ja lugedes hakkas see mulle tõesti meeldima alles siis kui olin ca 11-12. kah noor, jah aga absoluutselt mitte koolieelik.
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 11:47    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
minu arust viitab see sellele, et Muumid on lihtsalt "mingi" lasteanime ning ei kannata võrdlustki nii heade animetega nagu Hellsing ja Elfen Lied.


Ma pole öelnud, et Elfen Lied oleks hea anime. kannatab võrdlust küll, näiteks on muumid eestis palju tuntumad.
Mis teha, meeldivad sellised verised animed rohkem.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 12:00    Teema: Vasta viitega

Sellised teemad nagu laste seksuaalselt ärakasutamine, laborikatsed inimestega, ebaeetilised teadlased/palgamõrtsukad, inimese evolutsiooni küsimus (kus anime puhul lükatakse ümber väide et maailmatäis arenenud vägivaldseid inimesi on lahendus, rõhutades et ka neil on tunded jne), klassikaline paha tegelase mälukaotus kus vaatajaid järk-järgult vanade sündmustega tutvustatakse, mahlakad verestseenid segatud nudismiga annavad kokkuvõttes päris huvitava tulemuse. Kuid kahjuks ei ole see küll kõige parem võrdlus muumidele
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 12:12    Teema: Vasta viitega

pole omateada kordagi öelnud, et muumid oleks täielik jama... tegemist on siis vägivallavaba multikaga, millel (vist) puudub läbiv süzee. ei ole lihtsalt minu maitse, kuigi väiksemana sai vaadatud küll, saaks vaataks praegu kah.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 12:17    Teema: Vasta viitega

Nii, kordame veel kord: "Tõsihingelise Hellsingi fännina ja just Elfen Lied'i lõpetanuna tundus see mulle liiga lahja, lapselik ja süütu. aga eks ta olegi koolieelikutele sihitud."

Pööra nüüd tähelepanu viimasele lausele. Üldiselt kasutavad inimesed väljendit "koolieelikutele mõeldud" näitamaks, et see asi on ikka tõeliselt jama. Nii et pole siin kurta midagi. Niipea, kui sa suu lahti tegid ja seda ütlesid, tõusime me kõik tagajalgadele ja sa said, mille sa olid ära teeninud :P

Muideks, kui ma esimest korda üsnagi väiksena muumisid lugesin, ei julgenud ma magama jääda. Kartsin Urrri! :P
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 13:20    Teema: Vasta viitega

ma ei ole muumi multikaid kunagi eriti palju vaadanud. kunagi ammu vaatasin soome pealt ja nii, aga ma ei saanud suurt midagi aru ja siis see asi jäi soiku. mul on siiani meeles mingid eriti sürreaalsed ning absurdsed stseenid, mille arusaamatust suurendas veel soome keelne dubleering. aga mulle meeldisid muumid. ning muumide raamatut lugesin ma väiksena isegi kaks korda järjest läbi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 14:48    Teema: Vasta viitega

Ma jagan hjargi, Ryujini, ruri, mimmu ja igast teiste seisukohta(sid).

Ma mäletan, kunagi väiksemana nägin sama hatiknuttidega vms osa. ja Urrr oli ka jube. T_T Ma olen igaveseks armistunud.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 16:05    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
kunagi väiksemana nägin sama hatiknuttidega vms osa


jah need olid õõvastavad väikesed olevused.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Azuur
recycled_nerd


Liitunud: 15 Jan 2006
Postitusi: 256
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 18:35    Teema: Vasta viitega

väiksena oli jah Urrr rõeliselt hirmus Happybunny eriti veel see muusika mis tagataustaks oli kui Urrr kuskilt välja ilmus wink .... ma ei olegi kunagi Muumi raamatut lugenud T_T
_________________
Ain't no one free.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 18:39    Teema: Vasta viitega

Kas keegi meenutaks mulle milline see Urr välja nägi? Kas ta oli selline hiiglaslik must koletis, kes oma suure suuga kõik alla kugistas?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 18:42    Teema: Vasta viitega

minu meelest ta nägi välja siuke sinakas-must palli moodi kogumik, mis mööd maad ringi libises ja enda järele külmunud raja jättis. ja igasugu taimi ja asju külmetas ka jääpurikaks. seda ma ei mäleta, et ta kedagi kuskil ära söönud oleks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 18:48    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
minu meelest ta nägi välja siuke sinakas-must palli moodi kogumik, mis mööd maad ringi libises ja enda järele külmunud raja jättis. ja igasugu taimi ja asju külmetas ka jääpurikaks. seda ma ei mäleta, et ta kedagi kuskil ära söönud oleks.

ahjaa...

Kas ta oligi üldse paha või tegi ta seda kogemata?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 19:20    Teema: Vasta viitega

Vot selline näeb Urr välja : )



Ka mina ei julgenud väiksena teda vaadata. Ka praegu, kui guugeldasin ja see lahti hüppas, käis judin üle turja LaLaLaa Aga tegelt on ta päris nummi Happybunny

Random Hero kirjutas:

Kas ta oligi üldse paha või tegi ta seda kogemata?

Urr kedagi ära küll ei söönud ja nimelt ta asju ära ei külmetanud. Ta lihtsalt oli selline.

Minul tuli igastahes isu muumitrolle jälle vaadata : ]
Peaks VHSid üles otsima.

Aga keda huvitab, siis siin on erinevates keeltes Muumi tegelate nimed. Ka eesti keelsed Happybunny
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Püh Sept 17, 2006 23:49). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 19:22    Teema: Vasta viitega

See on Urri töö ju. Ilmselt on ta midagi talvesarnast. Ühes kollase kaelkirjaku loos oli mingi kole elukas kes pakast ringi ajas, a too polnud pooltki nii lahe kui Urr.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 21:15    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Kuule, suvaline kangelane....
Muumid on siiamaaani minu üks lemmikraamatutest. Ja mina olen sinu mõistes vanamees. Muumid on tegelikult eatu ja ajatu. Muidugi, selleks on võib-olla vaja enamat kui Hellsingi fänni ja just Elfen Liedi vaatamise lõpetanud inimest.


Pane pidurid peale, hjarg. Meil on kaks üsnagi erinevat asja - muumide raamat ja muumide anime ning arvamust avaldati anime kohta, mitte raamatu. Kuigi mulle muumiraamat meeldib, võin ma mingil määral Random Hero arvamust anime suhtes jagada, et asi ikkagi lastele on. Sest kui muumiraamatu võiks praegugi kätte võtta ja läbi lugeda, siis animet ma enam vaatama ei hakkaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 22:46    Teema: Vasta viitega

Lõpuks ometi keegi, kes mind maha tegema ei hakka.

Ja õigus on tal pealekauba, raamat ja anime on ikka väga erinevad asjad... Pealegi ei pruugi isegu suurele raamatufännile anime meeldida. Näiteks võin tuua (kehv näide küll) selle erinevuse, kuidas kujutati Haruka't Love hina mangas ja animes. (mis teha, hetkel vaatasin uuesti läbi)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 23:01    Teema: Vasta viitega

hmm
muumide raamtu JA anime sisu on selline, et lapsiku ja leebe kesta taga peitub väga tavaline ja kohati isegi haarav sisu. vananemisega kohanev kunagine seiklumees, kujunevad noorukid ja nende suhted. sa peab lihtsalt vaatama et neid seiku tabada. tuimalt pilti eest lastes ei leia sealt ehk tõesti täiskasvanuna midagi, mis paeluks. meelelahutusena kärab ta siiski ikka veel. raamat on ka tore. samas pean mainima , et ka mina armastan palju rohkem juhusliku sangari poolt mainitud teoseid. ja üleüldiselt pean ma mainima, et se on soome, jaapani ja vist isegi prantsuse multikas. väga internatsionaalne :P juba see viitab sügavamale sisule kui vaid suvaline lastekas - ei leiduks ju ometi sel muidu säärast kõlapinda nii trükiteosena kui ka linaloona.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ryujin



Liitunud: 1 Sept 2006
Postitusi: 252
Asukoht: Tartu, Ryugu-jo

PostitusPostitatud: Püh Sept 17, 2006 23:47    Teema: Vasta viitega

Random Hero kirjutas:
Lõpuks ometi keegi, kes mind maha tegema ei hakka.

Ja õigus on tal pealekauba, raamat ja anime on ikka väga erinevad asjad... Pealegi ei pruugi isegu suurele raamatufännile anime meeldida. Näiteks võin tuua (kehv näide küll) selle erinevuse, kuidas kujutati Haruka't Love hina mangas ja animes. (mis teha, hetkel vaatasin uuesti läbi)


Tagantjärgi on hea targutada, oleks sa tõesti pidanud ainult animet lapsikuks oleks sa teisi ka selle koha pealt kohe täpsustanud, mina aga seda sinu kangelaslikult juhuslikest postidest seda välja ei loe.

Raamatu ja filmide/anime paremuse vaidlus on juba igivana ja kulunud teema, kus minu arvamus ütleb et inimese enda ettekujutusvõimest midagi paremat olemas pole, andes nii eelise raamatutele. Samas on alati ka tore vaadata ja laenata teiste fantaasiat ja nägemusi maailmast. Kusjuures eeleva raamatu mõiste alla koomiksid ja manga ei mahu, nende puhul on tegu millegi raamatu ja filmi vahepealsega.
_________________
*I wish my grass was emo so it would cut itself*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 00:19    Teema: Vasta viitega

Ryujin kirjutas:
Tagantjärgi on hea targutada, oleks sa tõesti pidanud ainult animet lapsikuks oleks sa teisi ka selle koha pealt kohe täpsustanud, mina aga seda sinu kangelaslikult juhuslikest postidest seda välja ei loe.


Tead, ega keegi ei vaata ju, millest räägitakse. Random Hero rääkis alguses täiesti selgelt animest, hjarg hüppas sellepeale talle natti raamatujutuga, et kuule sina, mida sa muumisi maha teed, muumiraamat on siiani minu lemmik. Et mida siia see raamat puutub? Ja ega keegi nagu ei paistnud ka edaspidi üldse vahet tegevat, et millest tegelikult jutt on, kas raamatust või animest. Mindi millegi väga üldise "muumide" peale, milles siiski kumas läbi, et põhirõhk on raamatu suunas. Mina teeks siiski väga kindla vahe sisse neil. Ja võiks kätte võtta ning selgeks teha, kes seda muumi animet nüüd viimasel ajal vaadanud on ja teab ikka, millest rääkida. Ja kes on ainult raamatut lugenud ning räägib selle põhjal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Sept 18, 2006 09:35    Teema: Vasta viitega

Zorkil on õigus, teema on Muumide animest, mitte muumidest endast.

Ühele meeldib ema, teisele tütar.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: