OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

AMV protips - läbi algaja silmade

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 14:56    Teema: AMV protips - läbi algaja silmade Vasta viitega

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada muidugi, nagu juba ammu kombeks on olnud, algusest. Nagu paljud teised siinse keskkonna liikmed, nii ka mina väisasin septembrikuu eelmviimasel nädalavahetusel heade mõtete linna Tartut, et osa võtta üritusest, mis kandis nime Animatsuri 2012. Laupäeva õhtu viimaseks pärliks oli muidugi AMV võistlus, mida ootasin päris huviga, sest hästi tehtud AMVd on head ning võistlusele lastakse ikka ju ainult kvaliteetsemat kraami, eks? Eks?!?

Olgu, võib olla ei olnud see üldine tase NII halb...kuid siiski üsna halb. Seega järgnevalt paar nippi, mida AMV koostajad järgmisel aastal vältida võiksid. NB! Ärge unustage, et mina ei ole kunagi ühtegi AMVd teinud. Järgnev kommentaar videote kohta on karm, ent aus.


1. Ära kasuta halva kvaliteediga videofaile

Paar videot olid ikka kohutavalt halva väljanägemisega, nii et kohati oli isegi raske aru saada, mis ekraanil toimub. Eriti masendav on siis, kui meenutada et seda kõike näidati suurelt ekraanilt, ei piodanud kellegi läpakast 100 meetri kauguselt läbi näppude piiluma. Muidugi, mingi kvaliteedikaotus muidugi on kui kõik pikslid suurele ekraanile laiaks venitatakse, aga siiski. Eriti kole on siis, kui on tehtud mingi mikstuur mitmest erinevast animest ning kõik videoklipid on erineva kvaliteediga - justkui ühepajatoit, kus kasutatud on värskeid porgandeid ja hallitanud kaalikat. Ning kallid sõbrad - Hetalia pildikvaliteet on juba originaalis (taotuslikult) suhteliselt udune, ei ole mõtet pingutama hakata, valige midagi kenamat.


2. Muusika võiks natuke videopildiga kokku ka minna (ja vastupidi)


Ei tee nalja siinkohal, see oleks täiesti tervitatav nähtus. Eks ta muidugi ole lihtne, et võtad muusika, lõigud natuke oma lemmikanimet ja leiad mingid ägedad klipid, topid need suvalt järjekorda, lased muusika ka peale ja voila! Valmis ta ongi. Aga tegelikult võiks ikka natuke rohkem vaeva näha. Siinkohal võib tuua näiteks kas AMV võsitluse võitja, kus video ja muusika olid koosluses ning nägi seetõttu ka loomulik välja. Teine näide oleks Tatakai. Ülejäänud videod jätsid pigem mulje, justkui oleks kaks vihavaenlast sunnitud kolmejalajooksu tegema - ebaloomulik, omast elemendist väljas, kohmetu. Samuti oleks hea endale selgeks teha, et kui tegelased suud liigutavad, siis kas nad laulavad kaasa või mitte - on suht raske aru saada kui animemehed ühes stseenis ütlevad "I'm sexy and I know it!" ja siis järgmises stseenis maigutavad lihtsalt muusika taustal suud. Samuti aitab asjale kaasa ka see, kui anime¾anr vastab muusika toonile - komöödiasari Hetalia ei sobi eriti hästi mingile eriti imalale kurbemomussiträkiga kokku. Aga vähemalt välja nägi see video kena. Ei, oota...Hetalia...


3.Iga muusika ei pea olema "i'm sad, so very,very sad" rokkpala

Ja see ei ole nähtavasti ainult minu arvamus, vaatame Animatsuri esikolmikut - esimene koht dubstep, teine koht "I'm sexy and I know it" ning kolmas koht oli ka midagi popilikult teistmoodi (ausõna, ei mäleta). Suurem osa ülejäänud lugudest sulandusid sinna keskpärasesse halli massi, mida võib youtube vahendusel lademetes leida. Ja jaapanikeelse muusika kasutamine...no for funk sake, samahästi võiks see ju mingi anime OP olla ning ma ei saaks arugi. Ning olgem ausad, ei saanudki aru kas oli originaalteos või mitte.


Enam-vähem peaks nüüd kõik olema, vähemalt mis esialgu meenus. Kui tuleb veel miskit tähtsat pähe, siis kindlasti lisan. Aga kõik, kes võistluselt osa võtsid ning keda natukene mainisin...ärge südamesse võtke, tegelikult olite ju tublid, et üldse tegite. Tehke järgmine aasta ka!


Viimati muutis seda Bushidon (Reede Sept 28, 2012 09:01). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 15:03    Teema: Vasta viitega

Muidu nõustun aga cmon, jaapanikeelne muusika on imo suht okei kui see pole just sama anime opening, siis on asi juba suht lame.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
teshrin



Liitunud: 18 Aug 2009
Postitusi: 532
Asukoht: Fujoshi land

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 15:10    Teema: Vasta viitega

AniMatsuri oli septembri, mitte oktoobri lõpus LaLaLaa

Kui ma ei eksi, oli kolmanda koha looks BigBangi "Fantastic Baby", mis on K-Pop ja ilmselgelt üsna tuntud, otsustades selle põhjal, et minu selja taga olevad kaks noort piigat seda kõva häälega kaasa laulsid (teades ainult seda ainumast fraasi "wow! Fantastic Baby!" lisaks "nänänä-le").

See teema on suurepärane "how not-to" näidis, mida järgida, kui AMV tegemiseks läheb.

Jaapanikeelse muusika puhul leian, et kui selle sõnade tähendust ei tea, kaob AMV üks element, pildi ja heli ühtsus, täiesti ära. Kui on mingi ingliskeelne lugu, siis annab pilti sõnadega siduda, aga jaapanikeelse puhul ju vaataja üldjuhul (hetkel AniMatsuri näitena) sõnade tõlget välja ei otsi.

Hetalia on lihtsalt haigelt populaarne, aga ta on juba veebiruumis kuskilt playeriaknast vaadates paras blur, mis siis veel 20-kordselt suurendatud pildist alles jääb... Aga kuna see on populaarne, siis... sealt need hääled tulevad imo.
_________________
You're only young once, but you can be immature forever.

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 15:25    Teema: Vasta viitega

teshrin kirjutas:
AniMatsuri oli septembri, mitte oktoobri lõpus LaLaLaa

Oli jah, mõtetega juba uues kuus :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
lostinthemist



Liitunud: 16 Sept 2009
Postitusi: 432
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 17:10    Teema: Vasta viitega

Bushidon kirjutas:
Ja jaapanikeelse muusika kasutamine...no for funk sake, samahästi võiks see ju mingi anime OP olla ning ma ei saaks arugi.

teshrin kirjutas:
Jaapanikeelse muusika puhul leian, et kui selle sõnade tähendust ei tea, kaob AMV üks element, pildi ja heli ühtsus, täiesti ära. Kui on mingi ingliskeelne lugu, siis annab pilti sõnadega siduda, aga jaapanikeelse puhul ju vaataja üldjuhul (hetkel AniMatsuri näitena) sõnade tõlget välja ei otsi.


Täpselt sel põhjusel otsustasin enda AMVle, mille eelmise aasta Animatsuril esitasin, subtiitrid külge panna. Sest ma teadsin, et kui vaatajad saavad aru laulusõnadest, ning see kokku viia pildiga, mis kohati läks laulusõnadega täppi, annab see võimsa mõju.

Mälu värskendamiseks:
Kowarete iku Sekai - Final Fantasy VII: Advent Children Complete AMV
_________________
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
teshrin



Liitunud: 18 Aug 2009
Postitusi: 532
Asukoht: Fujoshi land

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 17:36    Teema: Vasta viitega

lostinthemist kirjutas:
Mälu värskendamiseks:
Kowarete iku Sekai - Final Fantasy VII: Advent Children Complete AMV

Ma küll ei hääletanud eelmisel aastal (polnud vist rahvahääletus, ei mäleta), aga see on minu kui täieliku n00bi pilgu läbi väga hästi tehtud - ja subtiitrid andsid tõesti palju juurde.

Siinkohal palve, kuna see teema on heaks hüppelauaks järgmise aasta AniMatsuri AMV võistluse võistlustöö jaoks - palun soovitage programme, millega AMVsid hea teha on. Windows Movie Maker on liiga mainstream. Mõtlen just selliseid, millega saaks dual audio faile lahti murda ja soft subid maha võtta jne.
_________________
You're only young once, but you can be immature forever.

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 19:15    Teema: Vasta viitega

teshrin kirjutas:
Siinkohal palve, kuna see teema on heaks hüppelauaks järgmise aasta AniMatsuri AMV võistluse võistlustöö jaoks - palun soovitage programme, millega AMVsid hea teha on. Windows Movie Maker on liiga mainstream. Mõtlen just selliseid, millega saaks dual audio faile lahti murda ja soft subid maha võtta jne.


Enamik videotöötlusprogramme, isegi professionaalsemaid, ei saa .mkv-failide lahtivõtmisega hakkama, nii et soovitan selleks kasutada mingit muud lihtsamat programmijuppi (google mkv extractor) ja siis saadud failidega juba mujal edasi toimetada.

Mis aga hea videotöötlustarkvara soovitamisse puutub, siis neid variante on palju ja eks igaüks soovitaks seda, millega endal rohkem kogemusi on. Lihtsamate asjade jaoks on Windows Movie Maker ka täiesti pädev.

Ise ma pole, hoolimata sellest, et neid võistlusi korraldan, ühtki AMV-d teinud, aga kui teeks, siis ilmselt kasutaks Adobe Premiere'i ja After Effectsi, kuna nendega on mul kõige rohkem kogemusi. Ja nendega pole ohtu, et mõni idee kehva programmi tõttu realiseerimata jääks.

Samas päris algajale võivad need olla veidi keerulised, kuna tegu on ikkagi üsna võimsate profitööriistadega. Lihtsamad alternatiivid võiksid olla näiteks Pinnacle Studio HD või Cyberlink Powerdirector. Viimasega mul isiklikud kogemused puuduvad, nii et ei oska selle kohta midagi öelda, aga Pinnacle Studio on üsna straight-forward asi, kuid vajab normaalseks kasutamiseks päris võimsat arvutit.

Aga on veel hulk teisi populaarseid tarkvarasid, näiteks Sony Vegas või Apple'i Final Cut Pro, mida mina ei oska soovitada, sest pole olnud au neid näppida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 19:33    Teema: Vasta viitega

teshrin kirjutas:
ja soft subid maha võtta jne.


Tõmba tõlkimata animet ehk?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
teshrin



Liitunud: 18 Aug 2009
Postitusi: 532
Asukoht: Fujoshi land

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 20:25    Teema: Vasta viitega

Blawk kirjutas:
teshrin kirjutas:
ja soft subid maha võtta jne.


Tõmba tõlkimata animet ehk?

Ka variant.
_________________
You're only young once, but you can be immature forever.

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 21:08    Teema: Vasta viitega

imo alati tõlkimata või extractitud subidega DVDRIP.
see tvtokyo logo üleval paremal AMVs on lihtsalt rõve mökk!
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 22:45    Teema: Vasta viitega

Et asi ei jääks ainult teksti baasiks, kus jagatakse nippe, jagaks ma mõnd AMVd, mis mulle ühel või teisel määral on meeldinud.

Alustaks ühest AMV klassikast:
Engel - Neon Genesis Evangelion Sõnad ja mõte lähevad hästi kokku, kvaliteet on hea.

Chihuahua! - Golden Boy Pole otseselt anime, millest soovitaks AniMatsuril video teha, kuid video on humoorikas. Humoorikad on ka klipid, mis valitud ja sõnadega kokku sobitatud. Mitte ainult pildi teema ja sõnade poolest vaid ka suuliigutused.

This Is Halloween - Soul Eater Hea näide AMVst, kus seda animet mittenäinud inimesele imponeerida. Lugu ja anime sisu lähevad temaatiliselt hästi kokku ja pole huvitav ainult neile, kes näinud on. Ma olen aind 2 osa Soul Eaterist näind ja mulle see AMV taseme ja teema poolest väga meeldis.

Noize - erinevad animed Hea näide sellest, kuidas sobitada omavahel kokku erinevad animed. Stiililt video järgi on nad suhteliselt sarnased ja teemaks tehnoloogia. Lisaks vaeva nähtud muusikaga kokkuviimisel. Pole minu maitsele see muusika, aga videona töötab hästi ja hääle saaks minult küll. Kehva on asja juures pikkus.

Starry Eyed (SubVibe Remix) - erinevad animed Hästi kokku pandud video erinevatest animetest. AGA... originaallugu ei sobi pooltki nii hästi kui ühe kommentaatori poolt pakutud teine lugu. Pange AMV video mute peale ning see lugu mängima.

Danger Days - Panty and Stocking
I can Change - eri animed


Ja ei saa jätta välja toomata ka eelmise aasta võitjat. Saksa keelt mittevaldav inimene ilmselt seda ei taju, kuid laulu sõnad ja pilt lähevad ülihästi kokku. Video on väga hea kvaliteediga ning animed sobivad omavahel hästi.

Du bist im Labyrinth - eri animed



Soovitan muidu YT-st sellist kontot. Seal on tal tehtud mõningad playlistid AMVdest, millest võib päris häid pärleid leida :)
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 22:55    Teema: Vasta viitega

kui siin juba linkide postimiseks läheb http://www.youtube.com/watch?v=CSTXHYcVVZg

läbuu

Ei tegelikult see video on väga õpetlik! Sellel on fakin stsenaarium ju! Tehke kindlasti selge plaan oma video jaoks!

Ja üks asi veel - pange oma süda asjasse. AMV-d ei tehta mingist suvalisest sarjast mingi suvalise looga.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 23:11    Teema: Vasta viitega

Miks te ei lingi Parimat AMVt Eales?
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 28, 2012 00:33    Teema: Vasta viitega

Ma soovitan vaadata seda AMVd: Princess Tutu - Håll Om Mig

See AMV on põhjuseks, miks ma animet 'Princess Tutu' üldse vaadata otsustasin. Ja järelikult on tegemist hea AMVga, kui see suudab vaatajas tõesti huvi anime sisu ja tegelaste saatuse vastu tekitada.

Peale selle on liikumine ilusasti muusika rütmiga kooskõlastatud ja video jutustab loo. Täiesti tippklassi töö.

Seetõttu tasub sellest eeskuju võtta.

Laul on rootsikeelne. Mina sellest aru ei saa, aga polegi üldse oluline. Minu meelest ei jää miski seepärast selgusetuks. Muusikal on võim keelebarjääridest läbi murda, nii et kui osata õiget lugu valida, siis ma ei näe mingit põhjust, miks peaks ainult inglisekeelsete lugudega piirnema.
_________________


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: