OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mangad mis kaotavad ennast ära. (Spoilers)

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2014 11:22    Teema: Mangad mis kaotavad ennast ära. (Spoilers) Vasta viitega

Kuna foorumis on küllaltki vähe aktiivsust, võiks siis teha ühe teema inimestele, kes loevad mangasi ja näevad erinevaid, varem huvitavaid, mangasi enda sihtmärke ära kaotamas. Siis võiks olla, et paned nime + selgituse, miks see manga ei ole enam see mis see ennem oli. Kuna siin tuleb ära selgitada, miks või kuidas need mangad siis ennast ära, tuleb hoiatada, et siin hakkavad spoilerid olema.

Eriti tore oleks kui siin toimuks diskussiooni ka, sest meil kõigil on erinevad arvamused, miks mõni manga on hea või halb ja seda arutleda on küllap selline tore kogemus.

Ma siis alustan:

One Piece - Seda on juba sadu kordi öeldud aga, alguses ringles anime just peategelaste ümber, kus nad elasid, kuidas nad elasid ja mis nende motivatsioonid siis liitumiseks on. Kui lõpuks kõik tähtsamad laeva kohad täidetud siis tuli lõpuks minek Grand liini. Nüüd siis oleks pidanud algama ralli teiste piraatidega selleni, kes suudavad tolle Piraadi kuninga aarde kätte saada.. Selle asemel need vennad võtavad aega ja aitavad inimesi kes neil teepeale ette jäävad. Mikski pärast on mul tunne, et see aare oleks juba ammu üles leitud kellegi poolt. :/

Shamo - Hüper vägivaldne ja ultra verine. Algas poisiga kes oli täielik nõrguke, vend tappis oma pere ära.. Küllap on mingi kiiksuga.. Leiab karate õpetaja endale vanglas ja saab tugevaks, ning kona tal on korralik kiiks peas ka, siis pandi teda turniiri kui "kurjust mida peab peatama", rivaaliks oli talle maailma tugeivam karate võitleja, kes õhkab tugevust. Algab hulganisti veriseid võitlusi. Pärast turniiri peategelane läheb hiinasse õpib sealse võitluskunsti ära ja temast kasvab tugevam inimene, enam ei ole täielik marutõbine koer, vaid nüüd on tal ka vaiksem osa. Järgimine arc. Vend on unustanud kõik mida ta õppis Hiinas, ja õpib nüüd mõne purjus wrestleja käest ja võitleb mingi tüdruku moodi mehega, kes ei ole mingi martial artists, vaid mingi balleti tantsija ning tollest vennast on tekkinud siis pearivaal selles arcis.. Mida f-i? Nii esimeses arcis kui ka hiina arcis rivaalidega oli tegemist elu aeg õppinud võitluskunsti meistritega ja neid mõlemat võis näha kui maailma tugevaimaid mehi.. Nüüd on wrestling ja balleti tantsija vastaseks. Tore.

Hunter X Hunter - Ma vaatasin originaal animed ja see on uskumatult hea ning kuna ma tahtsin jätkata manga lugemisega siis ma ka tegin seda.. See manga läheb ikka väga halvaks ära. Põhimõtteliselt otse pärast seda anime lõppemis osa algab arc kus võideldakse sõda inimesi söövate putukatega, kes tegelikult näevad välja nagu inimesed aga nad ei ole inimesed ja nad kõik on tugevad ning oskavad kasutada Reni. Suurem osa neist putuk-inimesetest näevad väga tobedad välja ning ükski neist ei näevälja kui see "Vastane kes ohustab inimkonda.".. Isegi nende putukate peaboss näeb välja nagu mingi side-enemy, kelle igas teises mangas/animes võetakse maha sekundiga. Väga tore on see, et Gon leiab oma isa, aga njh.. Hunter X hunter on põhimõtteliselt muutunud One Pieceiks, või One Piece on muutunud Hunter X hunteriks. Ei ole kindel.

History's strongest disciple Kenichi - Oh kuhu see manga küll läinud on? Algas huvitavalt - mees on nõrk, leiab meistrid kes teda treenivad, saab tugevamaks, võidab aina tugevamaks minevate inimeste vastu. Lihtne formula ja töötab. Viimased ma ei tea mitu arci on just fookus olnud just masterite peal ning see, et suur sõda hakkab toimuma masterite vahel (Ning fookus on samuti muidugi palja Shigure peal, kes on viimased 40 chapterit olnud paljas, sest ta võiks kasutada enda aluspükse relvana. Kuidagi väga mugav tundub olevat.). Seega fookus on täiesti lahkunud peategelase pealt. Mitte mingit treeningut kui sellist ei toimu, me ei näe kuidas peategelane tugevamaks saab ja me näema aina rohkem täiskasvanuid kes jooksevad vee peal ja vehivad käte/relvadega ringi.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Kolm Juul 23, 2014 12:39). Kokku muudetud 7 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2014 13:21    Teema: Re: Mangad mis kaotavad ennast ära. (Spoilers) Vasta viitega

Pikalevenivate shonenite tüüpviga, aga Naruto suudab siiski olla veel suurem trainwreck kui teised. Mõnikord võib halvaks muutuva manga probleemi näha lugejas, kes kasvab, samas kui manga ei kasva koos temaga. Kuid ma tõesti usun, et Naruto on aja jooksul objektiivselt halvemaks muutunud. Eriti viimastel aastatel (issand, üle nelja aasta juba) kestnud Ninja World War arc, mis suudab kõik varem üles ehitatu pea peale pöörata. Naruto loo esimestes peatükkides, eelkõige enne Sasuke lahkumist, on väga palju momente, mis on aeg-ajalt taaslugemist väärt. "Shippuudeni" alguses oli mõni ehk, nüüd on needki närbunud.

Ma iga loetud mangat ei mäleta, aga trainwrecki kvintessents on minu jaoks siiani vist Gantz. Haarvaim manga, mida on olnud õnn lugeda, kuid kõigest jutustuse keskpaigani. Vampiirid ei olnud mulle nii vastukarva kui mõnele, aga Kyoto rünnaku peatükk sisaldas juba kampa tegelasi, kes mind ei huvitanud ning - ja siin on erinevus varasematest tegelaskooslustest - kes ei hakanudki mind huvitama. Sinnamaani oli manga siiski igati soovituslik lugemine, aga siis tuli peale 3rd act, viimane kolmandik, mis oli küll loo loomulik jätk, kuid samas selline kannapööre toonis, et manga seda üle ei elanud. Saladused ja küsimused, mis olid manga vundamendiks, avati, aga vastused polnud sellised nagu oodati. Viimased peatükid olid üks suur meh.

erik_schults kirjutas:
Hunter X Hunter
Kahju, et sa nii arvad. Chimera Ant arc on üks parimaid, kui mitte parim osa HxHst. Ma ei mõista, kuidas sipelgad ohtliku vastasena ei tundu. Sipelgate julmust, võimuiha ja füüsilist jõudu ning hüpet powerlevelites kujutavad stseenid on autoril suurepäraselt üles ehitatud. Selge kontrast varasemaga luuakse juba seikluse alguses, kui liigutakse uude, tundmatusse ja maailmast eraldatud riiki, eraldades seega ka ant arci iseseisvaks üksuseks võrreldes varasemate peatükkidega, mis olid siiski ühest looliinist kantud. Sipelgate kontseptsioon või disain (minu meelest kõrgemates auastmetes igati äge) on ehk veidrad, aga tõsiselt saab neid võtta küll. 2011 aasta uusversioonis on arc suurepäraselt ekraniseeritud ja ehk aitavad animatsiooni kellad ja viled sul toimuvat rohkem nautida, soovitan vaadata.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2014 13:42    Teema: Re: Mangad mis kaotavad ennast ära. (Spoilers) Vasta viitega

erik_schults kirjutas:

One Piece

Hunter X Hunter


One Piece - Neil ikkagi on plaan selle aardeni jõuda aga veider oleks kui nad lihtsalt kohale purjetaks. Ma hindaks praegust arengut positiivselt.

Oma stiilile on manga truuks jäänud. Väiksed atmosfääri muutused ja mingi kordustunne on jah tekkinud nendes seiklustes, kuid manga on ka väga pikaks veninud. Meh - minu meelest hoiab ennast kenasti üleval veel.


Hunter X Hunter - Minu silmis on siin ainult tugev Power-Up probleem. Ging on nagu mingi väike jumal juba. Uus maailm puhub võimeid veelgi üles. :/ ehk saadakse asi kontrolli alla jälle.

Sipelgate arc oli väga hea. Sipelgate välimus oli teisejärguline. Põhilise elamuse andis ikkagi plaani pidamine ja tegelaste mõttemaailma jälgimine. Tegelaste iseloomuga mängimine ja nende tegevusele realistliku hõngu andmine on selle manga ainuke tõeline tugevus nagunii.
(Ma ka ise hoidsin alguses eemale sellest arc-ist, kuid kui andsin võimaluse ja lugesin edasi, kust pooleli jätsin, siis ei kahetsend)


cenorig kirjutas:
Gantz


See läks tõesti nii metsa kui üldse võimalik. Täiesti jabur lõpp oli. Ilmselt viskas autoril mangadega tegelemine üle ja pani oma tööle lihtsalt mingi punkti lõppu. See vaim mis Gantz-ist Gantz-i tegi oli surnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Juul 17, 2014 14:20    Teema: Re: Mangad mis kaotavad ennast ära. (Spoilers) Vasta viitega

cenorig kirjutas:

erik_schults kirjutas:
Hunter X Hunter
Kahju, et sa nii arvad. Chimera Ant arc on üks parimaid, kui mitte parim osa HxHst. Ma ei mõista, kuidas sipelgad ohtliku vastasena ei tundu. Sipelgate julmust, võimuiha ja füüsilist jõudu ning hüpet powerlevelites kujutavad stseenid on autoril suurepäraselt üles ehitatud. Selge kontrast varasemaga luuakse juba seikluse alguses, kui liigutakse uude, tundmatusse ja maailmast eraldatud riiki, eraldades seega ka ant arci iseseisvaks üksuseks võrreldes varasemate peatükkidega, mis olid siiski ühest looliinist kantud. Sipelgate kontseptsioon või disain (minu meelest kõrgemates auastmetes igati äge) on ehk veidrad, aga tõsiselt saab neid võtta küll. 2011 aasta uusversioonis on arc suurepäraselt ekraniseeritud ja ehk aitavad animatsiooni kellad ja viled sul toimuvat rohkem nautida, soovitan vaadata.


Muidugi see algus sellele arcile oli küllaltki hea, linn oli hävitatud, inimesed kadunud/surnud ja järsku tuleb mingi koletis ründama. Igati tore algus jah. Aga nende chimerade stiil on täiesti One Piece-i sarnane (Ja mitte tõsise One Piece-i, vaid selle tobedamate tegelaste designi moodi.). Välimuse poolest polnud neid tõsiselt võimalik võtta. Ja nende boss näeb üldse kõige masendavam välja.. Selle stiil on üldse ma ei tea kuhu läinud. Viimased chapterid mida ma lugesin, nendes oli mingi koaala ülikonnas ja mingi kaheksajalg automaadiga. Kogu HxH ringles ikka inimeste vastu võitlemisest ja uute seikluste leidmine. Kõik need tegelaste stiilid on One Piece-iks üle läinud hilisemates chapterites.
Spoiler:




The king = tobedama välimusega Cell.
Pealegi kas see on ainult mina või on see asi mis kingil peas on mingisugune müts? Sest tal paistavad selle all kulmud olevat.


AndreS kirjutas:

One Piece - Neil ikkagi on plaan selle aardeni jõuda aga veider oleks kui nad lihtsalt kohale purjetaks. Ma hindaks praegust arengut positiivselt.

Oma stiilile on manga truuks jäänud. Väiksed atmosfääri muutused ja mingi kordustunne on jah tekkinud nendes seiklustes, kuid manga on ka väga pikaks veninud. Meh - minu meelest hoiab ennast kenasti üleval veel.


Oma stiilile? Vaata kaua One Piece seda aaret jahtinud on? Kas nad on sellele aardele lähemale jõudnud?
Nüüd kus ma mõtlen, siis on ja võimalik, et see on oma stiilile truuks jäänud.. Truuks jäänud ole 753 chapteri. Asi on selles, et see story ei liigu edasi. See viskab endale ette neid samu side-stoorisi üle 600 chapteri. Gold Rodgeri aare ei jõua neile lähemale kuidagi, Ei ole ühtegi ilmset rivaali kellega kihutada aardele järele. Formula jääb samaks. Crew jõuab saare juurde kus leiavad inimese kes vajab abi, lähevad annavad pahale peksa. Või lihtsalt keegi nende crewst püüdi kinni ja ta tuleb pääste jne jne. See "aardejahtimine" kui selline ei ole enam üldse fookus ning selle pärast mul on tunne, et One Piece on ennast ära kaotanud. Esimestes osades kui Luffy otsis endale kaaslasi, oli ta alati "I'm gonna be the pirate king" või "I will find One Piece" .. Sarnane Naruto "I will be the next Hokage". Nii One Piece kui ka Naruto on kaotanud oma fookuse selles mõttes ära. Ühel fookus ninja sõjal ja muutub DBZ'ks ära, teisel fookus side stooridel (Minu arust isegi kui nad saavad pärast mõnda arci endale uue crew memberi kätte, on tegemist ikka filleriga, sest nad ei saanud sammugi One Piece-ile lähemale.).
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 23, 2014 09:18    Teema: Vasta viitega

erik_schults, ära pelga. Kui sa arvad, et One Piece venib, siis peaks sulle kindlasti meeldima fakt, et Oda ütles välja, et vähemalt kümme aastat kavatseb ta seda veel kirjutada!
Isiklikult ma probleemi ei näe, sest kuigi see üldfookus võib tunduda sellise "laialivalguvana", siis üleüldine kvaliteet on minu silmis jätkuvalt üllatavalt hea - väga ilusasti joonistatud ning kõik erinevad arcid on hästi kirjutatud, põnevad, humoorikad ja suuremas osas loogilisemad. Minu jaoks on tegemist tunduvamalt kvaliteetsema shoneniga, kui mõni muu sari ning väsimuse märgid ei ole ka niivõrd suured kui arvata võiks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Juul 23, 2014 12:52    Teema: Vasta viitega

Natuke aega tagasi lõppes manga nimega Tora Kiss - A school Odyssey. Alguses oli selline tavaline shounen, harem, ecchi lugu, aga samas oli selline supernatural setting, kus inimestel on familiarid ja peategelane on selline müstilise jõuga vend keda on hinnatud kõige nõrgemaks vennaks koolis, sest ta ei ole üldse osa võtnud võitlustest. Nüüd järsku hakkavad tüdrukud teda challengima ning see kes võidab peab võitjale oma "andmed" anda (Mida tehakse läbi suudluse.). Asi on selles, et see manga oli kuni 15nda chapterini oli põhimõtteliselt ainult 3 tüdrukut venna haaremis, kui manga lõppes 9 chapterit hiljem oli tal haaremis kusagil 6 inimest. Veel üks asi oli see, et pea stoori oli üldiselt see, et "miks peategelane ei viitsinud üldse võidelda" ning selle põhjuseks oli see, et tema step-sister kadus ära pärast mingit eventi ja vend süüdistas ennast. Esimest 15 osa oli lihtsalt seda teemat vahepeal maininud ning peategelane uuris, mis siis tema neechaniga juhtus. Järsku mingi chapter 15~ juures saadi teada kus see õde on, ning siis joosti teda päästma ning mikski pärast oli mingi tentacle boss tema õde kinni hoidmas, anime lõppes chapter 24'ga. Mikski pärast on mul tunne, et see anime oli rushitud, sest see ei olnud eriti populaarne, aga ma ei saa selles kindel olla.... >_>
Ega see manga midagi head polnud ning ma ei tea miks ma seda vaatasin.. Aga vähemalt oli see lühike. xD
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
burritokert



Liitunud: 3 Aug 2014
Postitusi: 3
Asukoht: Taru

PostitusPostitatud: Püh Aug 03, 2014 22:49    Teema: Vasta viitega

Attack on Titan on muutunud liiga absurdseks minu jaoks. Kõik on Titanid, iga lehekülje taga on veel ühe shokki stseeniga eputamine, muutub veidike igavaks kui see on ainuke asi mida autor enam teha oskab.

tundub nagu Isayama Shamalamalaanitas ennast nurka.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Aug 10, 2014 07:56    Teema: Vasta viitega

Populaarsematest seinen sarjadest...

Dorohedoro - Superlahe, ülivägivaldne, mõnusa kiiksuga, suurepärase sü¾eega sari on viimasel ajal nii igavaks kokku kuivanud, et loen uusi chapter'id "vastu tahtmist", ootuses, et "kohe-kohe" loksub asi paika. Hea tempo on kadunud ning autor ei suuda enam ära seletada, mida ta ühe või teise teemaarendusega mõtleb.

Nana to Kaoru - Kuhu on sadomaso seeriast sadistlik kirg kadunud? Saan aru, et peategelasele hakkas naisuke meeldima, aga ega selle tõttu pea vähem nööri pingutama. Edasised kommentaarid on üleliigsed.

Claymore - Midagi seal veel on, aga põnevust küll enam mitte.


Väärivad äramärkimist:

Freesia - No ei saanud aru mida Jiro-san II poolega proovis tõestada. Iga mees jäägu oma liistude juurde.

Homunculus - Saksa seksuaalvähemuste "twist" ei olnud hea lüke, ei olnud.

Sakuranbo Syndrome - Pedokaru sooritas suitsiidi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Aug 20, 2014 21:38    Teema: Vasta viitega

Prince of Tennis - Alguses oli küllaltki süütu, oli väikene poisike kes tuleb välja, et on mingi elite tennise mängijate peres ja on päris osav. Läheb koolis aina tugevamate tennise mängijate vastu ja saab "tugevamaks". Selles on natuke supernaturali, kus palli liikumine on ebareaalne ja teatud seletused mängijate oskuste kohta on täiesti hullud. Aga noh see halb ei olnud.. Nüüd on mangas mingi räme "life or death tennis" asi, kus inimesi piinatakse tennisega, võrreldakse üksteise arme ja soengud lähevad ka aina hullemaks - Üks vend väidab, et jaapani tennis on liiga pehme, teine mees vaidleb vastu, Esimene mees näitab nüüd hiiglasliku armi oma selja peal, teine vend on nagu Oii blaaaa... Mis kuradi tennis see veel on? D:
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: