OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Log Horizon
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Teis Veeb 11, 2014 03:21    Teema: Log Horizon Vasta viitega

Log Horizon on üks tore Sword Art Online-i kloon, millega lihtsalt proovitakse teenida SAO kuulsuse pealt... Mitte. See oli üldiselt mida ma mõtlesin peale kokkuvõtte lugemist, tegemist on tegelikult ikka päris pädeva animega, kus on küllaltki meeldivad tegelased ja maailm on ikka pagana huvitav.

Shirou on ''solo player'' MMO's, kus ta oli legendaarses gruppis, mida kutsuti ''teepeoks''. Nad olid kõik raskemad endgami raidid ära teinud, ilma gildi tegemata. Aga siis kui uus expansion pidi välja tulema, juhtus selline asi, et kõik inimesed olid kinni jäänud sinna virtuaal maailma, ning Shirou peab uurima kuidas siis on elada virtuaal maailmas oma tubli sõbra (Tank.) Nagatsu ja Akatsukiga (Ninja.)
Siiamaani tundub see küllaltki SAO sarnane, aga erinevus on fookuses. Log Horizonis on fookus algusest peale just tegelaste ja maailma peal. See virtuaal maailm pole lihtsalt koht kus lahe action toimub, vaid seal on oma kindlad reeglid (Mis tundus puuduvat SAO's.), inimesed kes tegelikult proovivad läbi viia oma nägemust mängust (Ei ole mingid emo'd kes istuvad ja nutavad nurgas.), ning sellest maailmast proovitakse jätta ka selline maagilisem mulje ka, mitte nagu tolles SAO's, kus maailm ise näeb välja küllaltki sitamaja moodi (Animatsioonid proovisid näidata küllaltki toredaid pilte, aga me kõik teame mis seal muidu juhtus.).
Põhipunktideks on muidugi see, et inimesed ei saa surra ja (Esimestes episoodides on igasugu toredaid PK party-si ja türanne, kes toredalt rikuvad teiste inimeste elusi ära.) peategelane ei ole 1 man army. Ta mängib supporti, mis on uskumatult meeldiv vahetus tavalisest peategelasest..

Personaalselt mulle tundub, et story fookus on 10 korda parem log horizonis kui SAO's. Muidugi on kohti, mis natuke venivad ja esimene story osa ei tundu just kõige tähtsamana, aga ma arvan, et Log horizon suudab edastada oma maailma palju paremini kui SAO.
Natuke liialt palju mainisin SAOt, aga sarnasusi on ka päris palju.

P.S: Pilte pole, elate üle.
P.S.S: Miks ei ole Log Horizon sama populaarne kui SAO? Kui midagi etemat tuleb välja, siis järsku kõigil huvi kaob?! Kas asi on just värvides? Palju värve = populaarne anime? GRRRR!
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Esm Veeb 17, 2014 22:58    Teema: Re: Log Horizon Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
ning sellest maailmast proovitakse jätta ka selline maagilisem mulje ka, mitte nagu tolles SAO's, kus maailm ise näeb välja küllaltki sitamaja moodi (Animatsioonid proovisid näidata küllaltki toredaid pilte, aga me kõik teame mis seal muidu juhtus.).

Wat? Mulle ei meeldi SAO aga kust otsast Log Horizoni maailm "maagilisem" ja ilusam on? LaLaLaa

erik_schults kirjutas:
P.S.S: Miks ei ole Log Horizon sama populaarne kui SAO? Kui midagi etemat tuleb välja, siis järsku kõigil huvi kaob?!

Võib-olla selle pärast, et Log Horizon näeb võrreldes SAO'ga üsna kehv välja? Nii animatsioonikvaliteedi, art-style'i, kuid ka tegelaste disaini koha pealt.
Mu 100% subjektiivne arvamus on see, et Log Horizon oli algusest peale igav ning ei tekitanud tunnet, et tahaks edasi vaadata. SAO oli lõppkokkuvõttes üldiselt üsna kehv, kuid vähemalt suutis 1. osa tekitada isu järgmiste osade jaoks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Esm Veeb 17, 2014 23:28    Teema: Vasta viitega

''Maagilisem'' ja ''Ilusam'' just fookuse pärast. Fookus ei ole selle peal, kui kole ja hull kõik on ning kõik on suremas (Muidugi tean, et seal on ka ''light-hearted'' hetki, kuigi need tundusid endale küllaltki sunnitud.), vaid sellel, kuidas tegelased lahendusi leiavad, suhtlevad ja avastavad.

Log horizon ei näe igal juhul halb välja (See näeb päris kena välja tegelikult.). Minu mainitud ''värvikus'' SAO's on need CG fläshid, mis on vere asemel.
Mina ütleks, et vaata seda natuke edasi, anna võimalus ning vaata kas midagi muutub huvitavamaks. Sest mina ja paar minu anime vaatajast sõpra on samuti arvamuses, et Log Horizon on kõik mis SAO oleks pidanud olema.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 18, 2014 00:51    Teema: Vasta viitega

Nüüd tekkis kiusatus Log Horizoni pikemalt vaadata.

SAO ei mõistnud, et seiklusloos on oluline, noh, seiklus, ja jättis väga suured osad sellest välja. Põhjus, miks mammutid nagu Inuyasha ja One Piece töötavad, on nende fookuses - SAO fookus oli peategelasel ja sellel kuidas ta naisi võlub, kuigi ta tugevus oli just kõrvallugudes.

EDIT: ma nakatusin sõnaga fookus, kuigi rääkisin hoopis teisest asjast kui schults :P
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Teis Veeb 18, 2014 18:57    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Fookus ei ole selle peal, kui kole ja hull kõik on ning kõik on suremas (Muidugi tean, et seal on ka ''light-hearted'' hetki, kuigi need tundusid endale küllaltki sunnitud.), vaid sellel, kuidas tegelased lahendusi leiavad, suhtlevad ja avastavad.

SAO's olid ainult esimesed 3 osa sellised ju, ülejäänud oli light-hearted harem komöödia pm.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Veeb 18, 2014 21:25    Teema: Vasta viitega

No ma ei tea, minu meelest oli SAO ikka väga halb anime: imal lugu, ühekülgsed tegelased ja tühi ning ebakõlades maailm. Animatsioon, ok, oli hea. Igatahes võrdlus SAOga ei ole hea seepärast, et olla parem kui väga halb pole keeruline saavutus.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 19, 2014 00:16    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Igatahes võrdlus SAOga ei ole hea seepärast, et olla parem kui väga halb pole keeruline saavutus.

Võrdlus SAOga on just väga hea, sest tegemist on animega, mida paljud on näinud. Kuni tegu pole ühemõõtmelise "see on parem kui too" väitega, siis sama temaatikat käsitleva teose kriitikal on taolised võrdlused just kasulikud.

Teemaalgatuses küll imbus läbi viha ja pettumus, mida SAO valmistas, aga andis hea pidepunkti neile, kellele ka SAO viha ja pettumust valmistas.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 19, 2014 03:03    Teema: Vasta viitega

ShinNatsume kirjutas:
SAO's olid ainult esimesed 3 osa sellised ju, ülejäänud oli light-hearted harem komöödia pm.


Ma vaatasin SAO't kuni see ''dual-wielding'' revealiti, pärast mida ma selle droppisin (Oli mingi episode 7.). Enne seda oli mingi masendav filler, kus vend laisklevalt magas päikese käes ja mingi tüli tekkis. Kogu see värgindus tundus sunnituna, sest ma ikka mäletasin kogu seda asja millele SAO oli paar episoodi tagasi fokuseerinud. Ning kogu see power-up ja tegelaste tugevuse välja näitamine tundus absurdsena (Lihtsalt mingi DBZ moodi värk.)

Spoiler:

Ma olen samuti kuulnud SAO koletust twistist lõpupoole, kui peategelane oli mängumaailmast välja saanud.



SAO lihtsalt ei olnud see, mida ma ootasin animest mis räägib inimestest, kes on reaalses virtuaal maailmas kinni. Loodan, et need kes andsid Log Horizonile võimaluse märkasid seda, millest ma rääkisin. :)
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Esm Juul 07, 2014 00:02). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 19, 2014 09:14    Teema: Vasta viitega

Mitte et ma oleks öö läbi seda vaadanud, aga Log Horizon on päris hea anime.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 20, 2014 19:24    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Ning kogu see power-up ja tegelaste tugevuse välja näitamine tundus absurdsena (Lihtsalt mingi DBZ moodi värk.)

Anime in a nutshell. Also, ma ei mäleta, et seda SAO's eriti, kui üldse, olnud oleks LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Püh Veeb 23, 2014 01:58    Teema: Vasta viitega

ShinNatsume kirjutas:
Anime in a nutshell. Also, ma ei mäleta, et seda SAO's eriti, kui üldse, olnud oleks LaLaLaa

Asi on just sellest, et MMOdes on selline asi nagu reeglistik, ning SAO oleks pidanud neid järgima, sest see anime ise oli endale sellise settingu peale võtnud. Põhjendus sellele kuidas peategelane sai ''dual-wieldingu'' oli puhas jama, et mingil müstilisel viisil suutis ta enda teadmata mingi special värgi selle jaoks ära teha. Ning samuti kuidas nad põhimõtteliselt solosid raid bosse on midagi, mis on võimalikult kaugel anime enda settingust.
SAO ei oleks tohtinud olla seda sorti anime, sest see valis endale settingu, millega ta läks aladele, mida ta ei tohtinud puudutadagi. Samas kui ta samuti proovis asju ''tõsiselt'' võtta vahetevahel surma, mõrvade ja muuga.


P.S: See on DBZ in a nutshell, mitte anime. :/ .. Tule nüüd ütlema, et ''Bartender'' on anime Kamehamehade ja tulnukate vastu võitlemisega. LaLaLaa
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Veeb 23, 2014 18:01    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
ShinNatsume kirjutas:
Anime in a nutshell. Also, ma ei mäleta, et seda SAO's eriti, kui üldse, olnud oleks LaLaLaa

Asi on just sellest, et MMOdes on selline asi nagu reeglistik, ning SAO oleks pidanud neid järgima, sest see anime ise oli endale sellise settingu peale võtnud. Põhjendus sellele kuidas peategelane sai ''dual-wieldingu'' oli puhas jama, et mingil müstilisel viisil suutis ta enda teadmata mingi special värgi selle jaoks ära teha. Ning samuti kuidas nad põhimõtteliselt solosid raid bosse on midagi, mis on võimalikult kaugel anime enda settingust.
SAO ei oleks tohtinud olla seda sorti anime, sest see valis endale settingu, millega ta läks aladele, mida ta ei tohtinud puudutadagi. Samas kui ta samuti proovis asju ''tõsiselt'' võtta vahetevahel surma, mõrvade ja muuga.

Tegu on siiski animega, mitte mmorpg'a, autor on võtnud endale vabaduse teha sellele mmorpg'le enda reeglistlik nii nagu ta ise seda õigeks peab. Selle dual-wielding'u kohta ütleks nii palju, et see on ikka üsna levinud kli¹ee, et peategelane on "eriline" ja saab mingisuguse erilise erivõime, mis teda teistest tegelastest eristab.

erik_schults kirjutas:

P.S: See on DBZ in a nutshell, mitte anime. :/ .. Tule nüüd ütlema, et ''Bartender'' on anime Kamehamehade ja tulnukate vastu võitlemisega. LaLaLaa

Well, sõnastasin veidi valesti - action anime/manga in a nutshell siis. Also, ma ei leia, et see SAO's see "power-up'imine" pooltki nii üle võlli keeratud oleks, nagu see enamus teistes animedes on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 23, 2014 19:29    Teema: Log Horizon review bye Ummi Vasta viitega

Uks teise maailma. Lihtne öelda, kuid omab üsna palju tähendust. Hakkame või kirjandusest, võtke ja lugege "Alice imedemaal", "Alice peeglitagusel maal". Narnia kroonikad tegid peitusemängust fantastilise seikluse. Võikski öelda, et meie enda fantaasia on uks päris teise maailma, ja et raamat on aken, nagu demonstreerib "Ilma lõputa lugu". Neil raamatutel on mingi ühisosa ja ka mulle tundub, et uks teise maailma ilmub just siis, kui siin maailmas saavad uksed otsa.

Ometi Log Horizon ei räägi ustest. Log Horizon algab üpris järsult mingis Jaapanis, mis pole päris Jaapan, kus seiklejad leiavad ennast mängust, mis pole päris mäng. Igal seiklejal on mälestused mingist kohast, kus nad on terve elu elanud, koolid, kus nad on käinud, tööd, mis nad on teinud. Ometi on nad siin. Ja kõik on nii lihtne.

Lihtne elu, kus pole probleem süüa ja peaaset soetada. Keegi ei ütle neile, mida nad tegema peaks ja nii nad ei tee midagi. Selline on Log Horizoni algus, kus mingisse versiooni Maast satub hulk seiklejaid mingist meielähedasest versioonist Maast. Ja seiklejad on veidrad olevused.

9/10
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reaper



Liitunud: 2 Apr 2009
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 11, 2014 23:49    Teema: Vasta viitega

Vaatan ka nüüd Log Horizoni ja täitsa meeldib. Kuna lõpetasin hiljuti SAO, siis on väga hea sellega võrrelda. Alguses tundub küll SAO kloon olema, aga tegelikult on hoopis teistsugune sari.

Mulle meeldib Log Horizoni poliitika ja skeemitamine. Samuti mulle meeldib, et peategelane on actionis vahelduseks support tüüpi, mitte suure mõõgaga vehkiv shounen/JRPG stiilis vend. Võib-olla on selle tõttu südamelähedasem, et ise mängin ka tavaliselt support klassi.

Log Horizoni animatsioon näeb küll SAO-st tunduvalt kehvem välja. Pigem oleks vist õige öelda, et kõik on väga lihtsustatud, detaile on vähe. Igatahes mulle meeldis SAO stiil rohkem.

Lisaks ei kannata ma Log Horizoni slapstick huumorit. Eriti kui pidevalt samu nalju korratakse. Selle eest kindlasti võtan punkti või paar alla.

Aga muidu üldiselt meeldib ja kavatsen edasi vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
magicalmuffin
tik-tak


Liitunud: 17 Veeb 2008
Postitusi: 156

PostitusPostitatud: Teis Märts 18, 2014 16:18    Teema: Vasta viitega

Kui oled adventure fann, vaata kindlasti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Märts 22, 2014 19:39    Teema: Vasta viitega

Episode 25 oli esimese seasoni viimane. Pagana kurb, et alles sügisest algab see uuesti, sest see oli mul juba iganädalane vaatamine. Aga vähemalt on sellel teine season kah ning see on midagi mida oodata ja on tunne, et asjad lähevad küllaltki võimsaks järgmisest seasonist.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 29, 2014 01:50    Teema: Log Horizon review bye Ummi 2 Vasta viitega

Kellele taolised mängulikud fantaasiamaailmad meeldivad, tasub kindlasti ära vaadata. Kuigi arusaadavatel põhjustel võrreldi siin Log Horizoni ja SAO-d, siis ma võrdleks seda pigem Maoyuu Maou Yuushaga. Inimesed püüavad kaosesse langenud maailma korda teha ühelt poolt mõõkade ja teiselt poolt sõnadega. Suur tegelastepartii on küll kahemõõtmeline, kuid piisavalt sümpaatne, et nende seiklustele kaasa elada.

tru words by magicalmuffin kirjutas:
Kui oled adventure fann, vaata kindlasti.


Nii et, kui näiteks Maoyuu Maou Yuusha meeldis, aga jäi veidi igavaks, siis Log Horizon on üks tore alternatiiv.

9/10
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 05, 2014 07:05    Teema: Vasta viitega

Lõpetasin eile selle anime vaatamise. Selle aasta üks top animedest minu jaoks. Animes oli nii kurbust kui rõõmu. Tegeliklut mulle meeldis Shiro karakter. Ise pole sellist tüüpe mänge kunagi mänginud, lihtsalt minu jaoks natuke rasked need. Eriti meeldisid need seletused taktika koha pealt ja märkide tähendused. Minu silmis oli küll ilus anime. Kahjuks ei oska SAO võrrelda. Kindlasti jään teist hooaega oktoobris ootama.
Järgmisena hakkan sed vaatama:Horizon in the Middle of Nowhere
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 22, 2014 12:52    Teema: Vasta viitega

Kui soovite näha, kuidas animetegelased teevad mitte tunde vaid kuid kestvaid reide, siis võite hakata vaatama selle multika teist hooaega.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Püh Nov 23, 2014 17:09    Teema: Vasta viitega

Viimased osad Log Horizonist on natuke metsa läinud enda arust. Fookus on rohkem selles, et muuta see mängu maailm "reaalseks" maailmaks, ning see "lisa asjandus" millel mingit effekti varem ei olnud on järsku nüüd suur probleem ja aina antakse uusi skille (The teaching.) täiesti lampi ära.. (Sarnane sellele kuidas Kiritol oli dual wielding..).. Ja mis veel hullem oli viimases episoodis (Episood 8.) nad unustasid täiesti raidi põhjuse ära ja hakkasid mingit jama ajama, et ("Selle venna süü on, et ta selliseks muutus". Kuigi varem räägiti, et see oli teisel põhjusel miks "See juhtus".).. Ja tuleb öelda, et üldiselt mulle ei meeldi kuidas see viimane raid on välja mänginud. Põhimõtteliselt lihtsalt jäänud mulje, et nad ei osanud korralikult "power levelite" ümber mängida ja lihtsalt püüdsid imelikku jama välja mõelda.
Pean lugema novelit, et teada kas seal on sama moodi (Kuigi loodan, et seda viimast reidi seal pole sellises vormis.)
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: