OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jaapanisse elama?
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Jaapanisse elama
Jah
27%
 27%  [ 12 ]
Ei
11%
 11%  [ 5 ]
Reisile, kuid mitte elama
60%
 60%  [ 26 ]
Kokku Hääli : 43

Autor Teade
Tundmatu2



Liitunud: 24 Veeb 2012
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Nelj Märts 15, 2012 10:29    Teema: Jaapanisse elama? Vasta viitega

Tere, olen vaid hiljuti liitunud portaaliga, ning loodan ka huvitavaid vastuseid saada.
Nimelt siis: Kas keegi on jaapanis käinud? Kuidas oleks seal igapäevaselt elada?
Tahaksin seda proovida, kuid ei tea täpselt kust alustada.
Tean seda, et selle jaoks on eraldi viisat vaja või siis jaapani isikuga abielu. Sellega ma veel kiirustama ei hakka XD.
Sobiv oleks ka üliõpilaseks sinna minna, kuid ka see on probleemiks, kuna õppimine seal maksab liiga palju, pluss veel ka majutus. (ühe ülikooli majutus oli alates 90-200eur nädalas.) Või siis kuidas sinna tööle minna?
Jaapan on mu jaoks olnud unistuseks juba väga kaua ning on suur tahtmine enda unistust ka täita.
Kas keegi jagab minu mõtteid? LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 16, 2012 11:04    Teema: Vasta viitega

Ma ei tahaks Jaapanisse (elama) minna, sest mulle on millegi pärast mulje jäänud, et seal on väga palju halvas mõttes veidraid inimesi. Ja ma lööks igal pool pea ära.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
electrastar



Liitunud: 13 Juul 2011
Postitusi: 117
Asukoht: Sometimes under, sometimes on Ayame´s bed.

PostitusPostitatud: Reede Märts 16, 2012 17:27    Teema: Vasta viitega

Ma isegi tahaks minna, elama siis. Mitte et ma mingisugune nasty weeaboo või lihtsalt Jaapani worship´per oleks, aga tundub nagu Jaapan pakuks mulle kõike seda mida ma ühelt riigilt ootaksin.
Mina õnneks seal pead igalpool ära ei lööks, LOL. Väike junnu nagu ma olen. :' D
Kauged unistused..
_________________
I´m becoming ✖
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Märts 16, 2012 20:16    Teema: Vasta viitega

electrastar kirjutas:
Mitte et ma mingisugune nasty weeaboo või lihtsalt Jaapani worship´per oleks


that's adorable
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 16, 2012 21:20    Teema: Vasta viitega

Ei taha, ma ei saa Eestis elamisega ka hakkama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
daniel.t



Liitunud: 27 Nov 2012
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 27, 2012 03:23    Teema: Vasta viitega

Kindlasti tahan ära käija, Jaapaniga tutvuda, keelt õppida, raamenit ja curryt süüa.

Pikemat aega olen soovinud seal kindlasti ära käija. Nagu diplom käes ning õppelaen tasutud, seljakott selga, kõiksugune tehnika koju jätta ja Jaapani poole rändama hakata ning seal mõned aastad elada. Ideaalne oleks, kui saaks seal ennast ka kuidagi täiendada kooli näol. Olgu see kerge või raske.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Muusik
kohvijumal


Liitunud: 13 Jan 2008
Postitusi: 322
Asukoht: Ei

PostitusPostitatud: Teis Nov 27, 2012 16:40    Teema: Vasta viitega

Kui kohvikiindumus minus paari aasta pärast ikka veel erutust tekitab, siis tahaks Jaapanisse baristaks minna. Päris prominentne espressobaaride maa ikka, see Jaapan.

Ära vast ei ütleks siis ka kohapeal õppimisest. Muidugi, inimesed nagu nad on - väga ebapüsivad - võivad minu pisikesed unistused veel drastilise muutuse osaks saada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Keitarò Urashima



Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 517
Asukoht: St. Paul, Minnesota

PostitusPostitatud: Reede Dets 21, 2012 00:11    Teema: Vasta viitega

Mul endal on kavas 2014. sügissemestril seal õppida. Olen pea et 100%-liselt selles kindel, kuna üks mu major'itest (Asian Studies) nõuab Aasias õppimist üks semester. Arvan, et lähen Osaka peale välja. Rahaliselt ei tohiks probleeme tekkida, sest mu õppemaks, toit ja majutus on juba USA-s suhteliselt ulmeline nkn. Aga jah, imho pole mõtet päris kohe arvata, et kui suur japanofiilia hoog peal on, et kohe kõik maha jätta ja Jaapanisse elama jääda. Pigem mõtekas niimoodi natukene katsuda, olla tükk aega või nii ja siis edasi vaadata. Ma ise paar aastat Eestist eemal olnud juba (vahelduvate pausidega Eestis), kuid pean tõdema, et Eestii igatsus tuleb ruttu peale.
_________________
Tuntud ka kui: raidoukuzunoha, Raziel, Hauatagune

Welcome to..... Velvet Room.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
bakagaijin



Liitunud: 23 Jan 2013
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 02:22    Teema: Vasta viitega

Teiste inimeste kogemustest lähtudes olen aru saanud, et Jaapan on lõbus koht mida külastada aeg-ajalt, kuid pikemalt sinna Jaapanlaste keskele elama minna pole soovitatav.

Nimelt on sinna kolinud inimesed kurtnud Jaapanlaste pealiskaudsuse, liialdase formaalsuse, mitte-jaapanlaste suhtes vaenulikuse ja naeruväärse pedantsuse üle.

Lisaks tunnen kaasa ka mingil määral lastele kes peavad üles kasvama sealses keskkonnas. Alates lasteaiast on seatud neile suured ootused ja kohustused. Läbi terve koolipõlve sööb terve nende vaba aja ära kool, trennid ja huvigrupid. Vähe aega jääb noortele et otsida kes nad inimesena on ja siis ennast arendada neis valdkondades. Suurtest ootustest, kohustustest ja pingetest tingituna ongi aina kasvamas Jaapanis 'Hikkikomori'-de arv - inimesed kes on ennast täiesti eemaldanud kõigest sellest pingest ja kohustusest mis kaasneb töö ja kooliga ning on ka sealhulgas sotsiaalsest elust loobunud.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 02:26    Teema: Vasta viitega

Kindlasti lähen sinna kunagi reisile, aga elama ma välismaale minna ei tahaks, sest olen patriootlik oma kodumaa suhtes, kui võrd naeruväärne see mõnedele tunduda ka ei võiks.
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bakagaijin



Liitunud: 23 Jan 2013
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 02:31    Teema: Vasta viitega

Valdav enamus tänapäevastest patriootidest on tõesti naeruväärsed olendid.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 02:34    Teema: Vasta viitega

bakagaijin kirjutas:
Valdav enamus tänapäevastest patriootidest on tõesti naeruväärsed olendid.

Mul on selline tunne, nagu sa oleksid üritanud mind praegu solvata...
Miks sa nii kuri oled?
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bakagaijin



Liitunud: 23 Jan 2013
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 02:40    Teema: Vasta viitega

v2ga2ge kirjutas:

Mul on selline tunne, nagu sa oleksid üritanud mind praegu solvata...
Miks sa nii kuri oled?


Võtad suvaliste neti-inimeste kirjutusi liialt südamesse, seltsimees.
Ära enam võta - magad magusamat und öösiti.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 02:44    Teema: Vasta viitega

Iga inimese arvamus on minu jaoks tähtsal kohal.
Ning soovin lisada, et ma ei poolda ei kommunismi kui ideoloogiat, ega ka NSV Liitu, ning üleüldse ei sooviks ma rääkida poliitikast animeportaalis, nii et palun mitte enam kasutada sõna "seltsimees" minuga suheldes : )
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SilverWolf112



Liitunud: 11 Märts 2012
Postitusi: 174
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 02:50    Teema: Vasta viitega

LaLaLaa Minu patriootlikus lõppes ajateenistusega nüüd teen mida tahan .
Ise arvan teemas kah sarnaselt kindlasti on tore külastada sellist kohta kuna mulle meeldib väljapaista aga kes see mind veel sinna tahab neil endalgi ruumi vähe seal LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 03:25    Teema: Vasta viitega

bakagaijin kirjutas:
v2ga2ge kirjutas:

Mul on selline tunne, nagu sa oleksid üritanud mind praegu solvata...
Miks sa nii kuri oled?


Võtad suvaliste neti-inimeste kirjutusi liialt südamesse, seltsimees.
Ära enam võta - magad magusamat und öösiti.


offtop: Miks on täna igas teemas teie kahe vastastikune one-up'imine?
edit: pigem "can't we all just get along" kui "põhjendage seda siia", vabandan kui jäi ebaselge
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.


Viimati muutis seda Stopa (Kolm Jan 23, 2013 03:29). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
v2ga2ge



Liitunud: 20 Jan 2013
Postitusi: 22
Asukoht: Suurupi

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 03:28    Teema: Vasta viitega

Üritan ise aru saada, mis tal mu vastu on, kuid seni ei õnnestu mul see...
_________________
負けるが勝ち
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SilverWolf112



Liitunud: 11 Märts 2012
Postitusi: 174
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 23, 2013 03:43    Teema: Vasta viitega

Selline huvitav ütlus mis sellel imemaal levib - The nail that sticks out gets hammered down.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Aurelin



Liitunud: 6 Veeb 2013
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 07, 2013 22:27    Teema: Vasta viitega

Minu soovitus on ka, et kõigepealt tasuks sinna mõneks ajaks reisile minna (ja sel juhul pikemaks kui nädal või isegi kaks) või, mis veel parem, saada vahetusõpilasena sealset elu proovida. Tööle sinna väga kerge saada pole.
Kindlasti pole sealne elu kõigile, seetõttu tulekski kõigepealt varbaid pikalt vees hoida, enne, kui sukelduda.

Minule sobis ning eraelulistel põhjustel wink ongi kohe varsti sinna elamaminek plaanis. Aga kerge see pole ning kultuurierinevuste tõttu on teatud teemad juba esile kerkinud ja eks neid tekib veel ja veel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
fishbunny



Liitunud: 30 Aug 2007
Postitusi: 107
Asukoht: Hamamatsu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 28, 2013 15:57    Teema: 2 aastat Jaapanis Vasta viitega

2 aastat tagasi tulin Jaapanisse elama.
Elan keskkooli ühikas.

Kuna olen keskkoolis mitte ülikoolis, siis viisa saamine oli kergem. Õppeviisa saamiseks Jaapanisse on vaja päris palju paberitega jamada. (Probleem hiinlastega, kes saavad ülikooli sisse, ei lähe sinna ja kaovad ära kusagil Jaapanis tööd tehes. Jaapani palgad on head...) Minu Jaapani kool tegi enamus paberi töö ära. Olen 100% alaealine siin veel. (arvatavasti 20 ei vaja seletamist siin.)

Elamine rahaliselt: Võtab palju, isegi kui arvestada seda, et 50% koolisummast sain ära stipendiumiga. Tööd teha isiklikult ei tohi enda õppeviisaga, aga paar korda kuus käin "vabatahtlikuna" õhtukoolis inglise keelt õpetamas. (kuus umbes 30 eurot taskuraha juurde.)

Kogu selle jama eest tasumine: Peale vanemate aitavad veel sugulased veidi maksmisega. Minuga koos on siin koolis 4 eestlast. Võrreldes teiste välisõpilastega siin koolis, elame me eestlased tagasihoidlikult, kuigi kolm meist omab mobiil telefoni (eesti telefonid ei lähe tööle siin, kuigi isegi kui sul pole smartphone on telefonis skype sees :d) ja vahel harva käime kusagil lõbutsemas kooli kõrvalt, aga igaljuhul Eesti eluga võrreldes elan tagasihoidlikumalt, aga ei kahetse midagi. Tahtsin proovida järgi jaapani koolielu ja siin ma olen. 1 aasta veel lõpetamiseni.

Keegi mainis imelikke inimesi- jah neid leidub! Olen veel erakoolis, siin leidub yankisi. Kuigi mitte musklis, rullitud soengutega ja madala häälega nagu mangades ja draamades ;D. Siin on pigem pisi poisid, kes üritavad kõvad mehed olla.


Kool kus olen on välismaalaste suhtes taluvam. Pole kõik jaapalnased kinnised. Kuigi kallisi ei tee.

Pole aasta ja pool olnud Eestis. Tulen kevad vaheajaks koju. Kardan veidi. Inimesed ka nii avatud, eelmine kord kui tagasi tulin võttis kaua aega, et harjuda ära kallidega, mis on Eestis nii tavaline tervitus sõprade vahel. Siis oli 9 kuud ainult möödas....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: