OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Organiseeritud religioon
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2012 22:36    Teema: Vasta viitega

Spoiler:

Ateistid on rõvedad debiilikud!


_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Kolm Nov 21, 2012 22:57). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hypno



Liitunud: 25 Veeb 2008
Postitusi: 372
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2012 22:43    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Muuda see sõna ''sõda''-> lahinguteks. Siis vastab see tõele.
Mitte rohkem kui praegu. Ehk siis ei.

erik_schults kirjutas:
Oot-oot-oot. Kust siis piibel siia sisse tuleb? Piibel peaks olema otseselt/tugevalt seotud kristluse ja sellesse uskumisega.
Kas piiblit ei ole mitte vaadatud kui ''Jumala sõna'', või midagi sinna poole? Tõlgendused võivad olla erinevad, arvamused kuidas seda mõeldi piiblis võib samuti olla erinev. Piibel on kristluse põhi. Piibel on just see raamat, mis räägib kristusest, kuidas uskuda ''kristusesse kui päästjasse'', kui sa ei usu piiblit? Kuidas on võimalik uskuda, et ''lendav üksiksarv on olemas'', ning kutsuda teda kõikvõimsaks ja õiglaseks, siis aga laseb see ükisksarv enda raamatusse kirjutada igasugust jama, ning lasta seda levitada kui ''tema'' sõna? Kui jumal laseb piiblil ringi käija, ning ta on nõnda õiglane ja hea, siis ma usun, et ta nõustub sellega mis seal kirjas on.
Nagu mainitud kaks klikki ülalpool, siis Piibel ei ole otseselt Jumala sõna, vaid Jumala ilmutused jüngritele, juutide ajalugu (Vana Testament), Jeesuse elulugu ning muu selline, nagu see on kirja pandud tähtsate prohvetite ja jüngrite, kuid siiski lihtsurelike poolt. Jah, on vaidlusi kui sõna-sõnalt on tegemist Jumala sõnaga, ning tihti on just see üks küsimusi milles eri usulahud omavahel ei klapi. Tihti kasutatakse väljendit biblical inspiration, ehk siis et Piiblis kirjutatu on otseselt inspireeritud või ilmutatud jumala poolt, kuid kirja pandud inimese käe läbi, mitte et see kukkus lihtsalt ühel heal päeval taevast. Ei ole üht ja "õiget" Piiblit, erinevad versioonid sisaldavad erinevaid raamatuid ja erinevas järjekorras, samuti on Piibel ja selle sisu suuresti muutunud tõlgete käigus (King James Bible näiteks), kui ka struktuurselt (Piibli raamatute jagamine peatükkideks 13. sajandil ja värssideks 16. sajandil). Kohalikud teoloogid võivad kindlasti veel palju täpsemini jutustada.

Muuseas, ma elasin mõned aastad tagasi neli kuud ühe episkopaali kiriku preestri juures (mitte religioossetel põhjustel), kellel oli kahekordne magistrikraad (üks neist teoloogias), ning kes ei uskunud, et Jumal lõi maailma 6 päevaga, või et Aadam ja Eeva olid esimesed inimesed.

erik_schults kirjutas:
Klubid on hobbid. Kui sa hakkad teiste inimeste elusi negatiivselt mõjutama, siis ma ei arva, et seda saaks heaks hobbiks kutsuda. See on rohkem halvaloomuline hobbi. Ma muidugi nõustuks seda kutsuda halvaloomuliseks klubiks, aga sellegi poolest ei näe inimesed seda klubina, seega mida see loeb, et mina niimoodi arvan?
Hobid*

Ja klubid ei ole hobid. Klubid võivad koondada ühiste hobidega inimesi, või promoda mingit hobi (margikogujate klubi). Samas võivad klubid (eeldan et sa mõtled siin all üldisemalt inimeste ühendusi, mittetulundusorganisatsioone) olla mingid liikumised, mis seisavad kindlate isikute huvide eest (ametiühingud, kutseliidud) ning promovad maailmavaateid (erakonnad, think-tankid) või poliitikaid (NAMBLA, African Ancestral Lesbians United for Societal Change, Empire Knights of the Ku Klux Klan ja Eestis Geikristlaste Kogu). Ja tihti need klubid ei tahagi kellegi elu negatiivselt mõjutada (samasooliste abielusid keelustama kutsudes), vaid mõjutada positiivselt (nende loogika järgi päästa hukatusse ja põrgutulle teel olevaid omasooiharaid, ning kaitsta noori ja süütuid lapsi homopropaganda eest).


erik_schults kirjutas:
See armastuse värk ei olnud just ''argument'', vaid lihtsalt täpsustus, et isegi armastus oli tagajalal jumala usu vastu.
Ma ei saa ikka täpselt aru, miks armastus tagajalal Jumala usu vastu oli (ja kummal tagajalal?)?
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Flasher T



Liitunud: 2 Veeb 2009
Postitusi: 224
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2012 22:57    Teema: Vasta viitega

Spoiler:

Jumalat pole olemas.


_________________
Chojin Gattai - God Ginrai!
AnTyx
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tvk_



Liitunud: 8 Aug 2010
Postitusi: 204

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2012 23:11    Teema: Vasta viitega

Flasher T kirjutas:
Spoiler:

Jumalat pole olemas.


Spoiler:

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Kolm Nov 21, 2012 23:23    Teema: Vasta viitega

Seega ei olnud hulganisti bandiite, vargaid, ususõdasi, hõimude vahelisi võitlusi, muidusõdasi? Vabandust, aga see vajab sinu poolt rohkem selgitust, et miks see ei vasta sul tõele?

Muidugi on palju erinevaid piibleid, mis on tegelikult täiest erinevate tõlgendustega. Aga ütleks, et ma käsitlen rohkem vana testamenti, kui uut testamenti. Nende raamatute tõlgendused ei tohiks eriti erineda, ning samuti on palju ''tumedama sisuga'', kui uus testament.
Aga mida see preester siis uskus? Kristust ja jumalat? Kui palju oli temal usku vanasse testamenti? Ning palju suurem küsimus on see, kuidas ta nägi jumalat? Kas mõne laisa vana mehena, või mingi tobeda ''kõiksusena''?
Minu point on see, et kui välja jätta kogu see vana testamendis juhtunu, mis siis usust järele jääb? Sest vana testament käsitles seda konkreetset jumalat enne uut testamenti. Seega kas see ''infoallikas'' ei peaks mitte usaldatavam olema?

Pagana tähenärija. ''Klubid ei ole hobid'' kas sa arvasid, et minu jaoks klubid ON hobid? Või rohkem kohana, kus inimesed saavad oma hobidega tegeleda?
Erakonnad on üles ehitatud ka teatud maailmavaadetel, mis baseeruvad küllaltki soliidselt. Põrgu ei ole ammugi tõestatud paik. See on palju lähemal luulule, kui näiteks (vaba turgu toetav) reformierakond. Turg on koht, kus sa saad olla, näha. Sadu aastaid on proovitud põrgu olemasolu tõestada, aga siiamaani pole see cm-gi liikunud. Kas sellise koha, mida keegi ei TEA eksisteerivat, on põhjust meie seadusi muuta? See pole ammugi põhjus miks usklikud tahtsid keelustada gey-abielu. Loogiliselt mõeldes pole võimalik niimoodi päästa KEDAGI. Kõik kes ei usu lähevad nagunii põrgusse kristlaste jaoks. Selle keelustamine ei too kedagi lähemale ''taevale'' (mida keegi samuti ei tea eksisteerivat.). Ning usklikud olid need, kes sellest otsusest suure asja tegid. Lapsed ei vaata poliitilisi otsuseid. Aga kui vanemad räägivad gey-abielust, siis lapsed teadvustavad, et selline asi on olemas.
Kui inimesel on juba sellised kalduvused, siis ega mingisugune keeld neid küll ei peata.

Paremal tagajalal. Ning sedasi tagajalal, et näiteks anti enda naine lõkkele (Või uputati ära.), sest sa ei teadnud, millega ta tegeles. Kerge väike paranoia, lubas sul teda ära ka vabalt tappa. See oli küllaltki aksepteeritav omal ajal.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hypno



Liitunud: 25 Veeb 2008
Postitusi: 372
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 01:00    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Seega ei olnud hulganisti bandiite, vargaid, ususõdasi, hõimude vahelisi võitlusi, muidusõdasi? Vabandust, aga see vajab sinu poolt rohkem selgitust, et miks see ei vasta sul tõele?
Jah oli bandiite ja vargaid, nagu ka praegu on bandiite ja vargaid. Ususõjad toimusid suuresti väljaspool arenenud Euroopat - karmis idas või veel karmimas Lähis-Idas. Aga nägemus keskajast kui suurest bellum omnium contra omnesist on vale. Ma ei ole küll ajaloolane ega ekspert, aga mulle küll paistab, et sõdasid ei ole praegu vähem, kui oli siis.

erik_schults kirjutas:
Muidugi on palju erinevaid piibleid, mis on tegelikult täiest erinevate tõlgendustega. Aga ütleks, et ma käsitlen rohkem vana testamenti, kui uut testamenti. Nende raamatute tõlgendused ei tohiks eriti erineda, ning samuti on palju ''tumedama sisuga'', kui uus testament.
Uus testament, kui uuem Piibli osa, on paljude kristlaste jaoks tähtsam. Jeesuse õpetused ligimesearmastusest ja andestamisest kõlavad palju toredamalt vihasest ja kättemaksuhimulisest jumalast. Seega, sellest kuidas tõlgendada Uut testamenti, sõltub ka suhtumine Vanasse testamenti. Samuti on tõlgendamisruumi mõlemas.

erik_schults kirjutas:
Aga mida see preester siis uskus? Kristust ja jumalat? Kui palju oli temal usku vanasse testamenti? Ning palju suurem küsimus on see, kuidas ta nägi jumalat? Kas mõne laisa vana mehena, või mingi tobeda ''kõiksusena''?
Jah, ta uskus et on Jumal, kes oma piiratus tarkuses võis meie mõistes Suure Paugu korraldada küll, mille tulemusena meie maailm koos kõikide füüsikaseadustega ja muuga välja arenes. Mitte ükski mõtlev kristlane muuseas ei näe Jumalat "laisa vana mehena". Teda võib nii kujutada, kuid see võis tulla pigem faktist, et kes tol ajal nii vanaks elas, et valge habeme kasvatada, oli tihtipeale ka üsna tark.


erik_schults kirjutas:
Minu point on see, et kui välja jätta kogu see vana testamendis juhtunu, mis siis usust järele jääb? Sest vana testament käsitles seda konkreetset jumalat enne uut testamenti. Seega kas see ''infoallikas'' ei peaks mitte usaldatavam olema?
Seda ei peagi välja jätma, seda tuleb vaadata tervikuna koos Uue testamendiga. Pealegi on Vana testamendi vanimad osad arvatakse olevat 8000 - 10000 aastat vanad. Jumalat näidatakse karmi, aga õiglasena.

erik_schults kirjutas:
Pagana tähenärija. ''Klubid ei ole hobid'' kas sa arvasid, et minu jaoks klubid ON hobid? Või rohkem kohana, kus inimesed saavad oma hobidega tegeleda?
Kui sa nii ei mõelnud, siis poleks vast pidanud nii kirjutama.

erik_schults kirjutas:
Erakonnad on üles ehitatud ka teatud maailmavaadetel, mis baseeruvad küllaltki soliidselt. Põrgu ei ole ammugi tõestatud paik. See on palju lähemal luulule, kui näiteks (vaba turgu toetav) reformierakond.
Well that escalated quickly. Mis teeb mingi maailmavaate põhialused soliidsemaks, kui seda on mõni religioon?

Teiseks, kuidas sa saad tõestada midagi, mis peaks eksisteerima täiesti erineval eksistentsiaalsel tasandil, mida meid siduvad füüsikaseadused ei lubagi näha (vähemalt seni)? Jah, tavaloogika järgi on sul õigus kahelda asja olemasolus, mida mitte keegi (suure tõenäosusega) mitte kunagi tõestada ei saa, vähemalt (tinglikult) selles elus. Aga asja idee ongi selles, et see kõik - põrgu, taevas, Jumal, on midagi nii meist ülemat, hoomamatut, et me ei saagi oma lihtsate ajukestega seda tõestada. Sellepärast selle asja nimi ongi "usk". Ja sellepärast võidki sina siin lahmida ja üritada tõestada või nõuda tõestust, kuigi seda on võimatu esitada.

erik_schults kirjutas:
Turg on koht, kus sa saad olla, näha. Sadu aastaid on proovitud põrgu olemasolu tõestada, aga siiamaani pole see cm-gi liikunud. Kas sellise koha, mida keegi ei TEA eksisteerivat, on põhjust meie seadusi muuta?
Me ei TEA kas vabaturu nähtamatu käsi eksisteerib, siiski on vaidlus selle üle üheks põhiliseks maailmavaadete clashimise põhjuseks.

erik_schults kirjutas:
See pole ammugi see põhjus miks usklikud tahtsid keelustada gey-abielu. Loogiliselt mõeldes pole võimalik niimoodi päästa KEDAGI. Kõik kes ei usu lähevad nagunii põrgusse kristlaste jaoks. Selle keelustamine ei too kedagi lähemale ''taevale'', mida keegi samuti ei tea eksisteerivat.
Vt. Gay-camps. Samuti, homoabielud paljude usklike jaoks propageerivad ning muudavad rohkemaid inimesi omasooiharateks (väike laps näeb tänaval homopaari, arvab et see on lahe ja hakkab ka homoks). Samuti, on mitmeid riike kus homoseksuaalsus on karistatav pika vangistuse või isegi surmaga. Ma olen täiesti kindel, et seal on "kapist väljas" homosid palju-palju vähem kui näiteks Rootsis, samuti ka "salajast" tegutsemist. Kogu ühiskond on niivõrd selle vastu, et inimesed ei julge isegi mõtetes kahelda oma orientatsioonis. Ja kui see pole põhjus, siis mis on?

erik_schults kirjutas:
Ning usklikud olid need, kes sellest ostsusest suure asja tegid. Lapsed ei vaata poliitilisi otsuseid. Aga kui vanemad räägivad gey-abielust, siis lapsed teadvustavad, et selline asi on olemas.
Kui inimesel on juba sellised kalduvused, siis ega mingisugune keeld neid küll ei peata.
Ma ei usu, et ükski endast lugupidav konservatiivne kristlik pere kodus vabal ajal laste kuuldes homoteemal väga põhjalikke arutelusid peaks.

Üldjuhul jah, ka mina usun et homoseksuaalsust endale kuidagi vägisi külge pookida ei anna. Küll aga ei nõustu sellega paljud usklikud. "Vaba tahte" konseptsioon on kristluses vägagi tugev.


erik_schults kirjutas:
Paremal tagajalal. Ning sedasi tagajalal, et näiteks anti enda naine lõkkele (Või uputati ära.), sest sa ei teadnud, millega ta tegeles. Kerge väike paranoia, lubas sul teda ära ka vabalt tappa. See oli küllaltki aksepteeritav omal ajal.
Kas sa tead ka, millal "omal ajal" oli? Nõiajahid ja inkvisitsioonid algasid alles keskaja lõpu poole. Jah, kolme sajandi jooksul tapeti umbes 50 000 inimest. Selle hulluse kasuks mängisid mitmed faktorid, inimeste ebausk ja harimatus sealhulgas. Aga kui sul on reaalne hirm, et sinu naine võib olla Saatanaga lepingu sõlminud ja ilmselt on naabrinaise vastsündinu surmas süüdi, siis ongi jama majas. Samas, tihti olid need naised erakud, kelle igapäevatoimetustel keegi silma peal ei hoidnud.




PS: Kui keegi kahtleb, siis ka mina ei usu Jumalat ega järgi ühtegi religiooni.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 01:28    Teema: Vasta viitega

Mu ees avaldub pilt, kuis eric_schultz mäe otsas kuulipilduriga kõmmutab ning vaprad sõdalased ükshaaval ülespoole tungivad. Rüütellikult kohe, alguses üks, siis teine, vaiksema hetke järel veel kolmas. Kuid positsioon on vallutamatu, kõik on siiani alla andnud. Huvitav, kes Hypno järel relva järgi haarab. Ma ise peaaegu olekski korra, aga Yoshi jõudis ette ja jumal (oih) tänatud, sest mu hing on sest peale rahu saanud.

Ma postitan selle video ka siia - http://www.youtube.com/watch?v=jqVXG4FMw38&t=1m44s - sest mulle meeldis see ja läheb teemasse. Ma ei ürita sellega midagi tõestada või väita või ümber lükata. Lihtsalt nii on nagu elu käib.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 02:18    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Mu ees avaldub pilt, kuis eric_schultz mäe otsas kuulipilduriga kõmmutab ning vaprad sõdalased ükshaaval ülespoole tungivad. Rüütellikult kohe, alguses üks, siis teine, vaiksema hetke järel veel kolmas. Kuid positsioon on vallutamatu, kõik on siiani alla andnud. Huvitav, kes Hypno järel relva järgi haarab. Ma ise peaaegu olekski korra, aga Yoshi jõudis ette ja jumal (oih) tänatud, sest mu hing on sest peale rahu saanud.


Küllaltki humoorikas ettekujutus, aga ütleks, et see probleem just tuleneb sellest, et nad võtavad enda peale poole, mis ei ole enda personaalse vaatega kõrvuti. Üldiselt on võitlus selle peale, et nad proovivad minu juttu lahti võtta, minu halb õigekeelsus oskus tuleb ette, nad kratsivad pead, mina selgitan, saavad aru, kõik on rahul (Loodetavasti.).

Ei tea kas sellesse videosse positiivselt suhtuda, või negatiivselt..

Ja nüüd Hypno peale.

Ah-HA! Ma muutsin sõja lahinguteks, ning lahingud võivad olla märksa väiksemad. Lahinguks võib samuti pidada seda, kuidas põllumehed bandiidid minema peksid. Seda võib samuti kutsuda lahinguks. Kuigi väga väikseks nende lahingutega pole mõtet minna (Nagu kaks poissi peksavad üksteist ühe KFC kana pärast.).

Tõlgendamis ruumi jah, aga vanas testamendis on hulganisti asju, mida ei saa tõlgendada ühtegi teist moodi. Näiteks see, et vanas testamendis oli öeldud palju üks ori maksab, või kuidas ''õigesti'' ühte küla rüüstada. Küllaltki konkreetne minu arust, mida see jumal pooldab.

Hetkeseisus on jumala õigus ja moraalid küllaltki suure küsimärgi all. Ei ole mingeid juhtumeid, kus oleks suuremat ''jumala ime'' nähtud.
Kogu see ''ta on nii tark, et keegi tema plaani ei tea'', on jama. Kui keegi tema plaani ei tea, siis usklikud ka ei tea, seega kas nemad ei peaks olema esimesed, kes tema tegevusi peaks küsitlema?
Loogiline on panna teadaolev fakt enne ''usku''. Teadmine, mis siin maailmas hetkel toimub ja mis minevikus juhtus, peaks olema küllaltki ilmne, et kõik jumala plaanid peaks olema ''usklikul'' küsimärgi all. Tuleb küsitleda ka jumala moraalsust, kui arvestada missugune ta oli vanas testamendis. Õiglus on viimane asi, mida mina personaalselt seostaks jumalaga.
Paljud piiblis olevad juhtumid on välja toodud kui ''ebatõesed'', sest meie kullakallid uuringud on päris palju piiblis kujutatud lugusi valeks tunnistanud.

Nagu ma ennem ütlesin. Keegi ei saa öelda, et minu kapis ei ole ühte nähtamatut, surematut, lõhnatut, puutumatut roosat üksiksarve. See põhjus miks keegi seda ei usu, baseerub täpselt meie loogilisel mõtlemisel.

Samas gey-abielu keelustamine ei keelusta gey-paaride olemist. Ning muidugi on nendes maades, kus gey olemine on seadusega karistatav, vähem gey-si. Aga see on äärmiselt ekstreemne, ning seal tungib riik väääga ebasündsalt sügavale inimese privaatsesse ellu. Riigil ei tohiks minu arust sellist ''jõudu'' olla.

Vabandust ma lähen ja googledan..... Tagasi.... Need toredad juhtumid toimusid 1480-1750. Kuigi ma ütleks, et see hukkamiste arv ei pruugi lähedaltki õige olla. Päris kindlasti toimus ka teatud hulk hukkamisi, mis ei pandud kirja.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hypno



Liitunud: 25 Veeb 2008
Postitusi: 372
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 13:28    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
Ei tea kas sellesse videosse positiivselt suhtuda, või negatiivselt..
Ma arvan et mitmed usklikud isegi ei suuda sellisesse asja positiivselt suhtuda...


erik_schults kirjutas:
Ah-HA! Ma muutsin sõja lahinguteks, ning lahingud võivad olla märksa väiksemad. Lahinguks võib samuti pidada seda, kuidas põllumehed bandiidid minema peksid. Seda võib samuti kutsuda lahinguks. Kuigi väga väikseks nende lahingutega pole mõtet minna (Nagu kaks poissi peksavad üksteist ühe KFC kana pärast.).
Generally, a battle is a conceptual component in the hierarchy of combat in warfare between two or more armed forces, or combatants. [---] Battles generally are well defined in duration, area and force commitment. Seega ei. Põllumehed bandiite minema peksmas ei ühti traditsioonilise lahingu konseptsiooniga. Ma võin ka ütelda, et kui keegi mind röövib ja ma vastu hakkan, siis toimus lahing, aga reaalselt oleks see üle pingutamine. Bandiidid korraldavad röövretki, nende eesmärk ei ole oma vastane lahingus alistada vms. Aga ausalt, kui sa mind ei usu, siis internetiavarustes leiad küllalt lehti, mis loetlevad keskaja lahinguid ning sõdasid. Neid ei ole palju rohkem, kui praegu.

erik_schults kirjutas:
Tõlgendamis ruumi jah, aga vanas testamendis on hulganisti asju, mida ei saa tõlgendada ühtegi teist moodi. Näiteks see, et vanas testamendis oli öeldud palju üks ori maksab, või kuidas ''õigesti'' ühte küla rüüstada. Küllaltki konkreetne minu arust, mida see jumal pooldab.
Eee... Pigem on seal kirjas kui palju tol hetkel üks ori maksis. Küla rüüstamist ei oska ma kommenteerida. Ja loomulikult pooldas Jumal tol ajal uskumatute külade rüüstamist, sest nad ei uskunud teda, ning olid patused.

erik_schults kirjutas:
Hetkeseisus on jumala õigus ja moraalid küllaltki suure küsimärgi all. Ei ole mingeid juhtumeid, kus oleks suuremat ''jumala ime'' nähtud.
Seda arvad sina. Tegelikkuses on terve veebileht nendele pühendatud, loe ja imesta. Samuti oled ehk kuulnud, et Katoliku kirik kuulutab vahel inimesi pühakuteks? Sellele eelneb pikk eeltöö, mille käigus peab tuvastama vähemalt kahte imet, et selle inimese pühakuks võiks kuulutada.

erik_schults kirjutas:
Kogu see ''ta on nii tark, et keegi tema plaani ei tea'', on jama. Kui keegi tema plaani ei tea, siis usklikud ka ei tea, seega kas nemad ei peaks olema esimesed, kes tema tegevusi peaks küsitlema?
Loogiline on panna teadaolev fakt enne ''usku''. Teadmine, mis siin maailmas hetkel toimub ja mis minevikus juhtus, peaks olema küllaltki ilmne, et kõik jumala plaanid peaks olema ''usklikul'' küsimärgi all. Tuleb küsitleda ka jumala moraalsust, kui arvestada missugune ta oli vanas testamendis. Õiglus on viimane asi, mida mina personaalselt seostaks jumalaga.
Sellepärast see ongi usk, mitte teadmine (kuigi paljud usklikud võivad väita end teadvat). Kuidas võikski üks lihtsurelik Jumala plaane teada? Üksikud ilmutused siin-seal võivad ju osakesi paljastada, aga mitte enam. Võrdluseks võib küsida, kuidas võiks sipelgad aru saada inimestest. Jumala ja inimese vahel on see vahe ideeliselt veelgi suurem.

Kristluse kontekstis on Jumal inimesele andnud "vaba tahte", kuidas elada ja keda uskuda. Vana testament on põhiliselt lugu sellest, kuidas Jumal annab inimkonnale võimalusi, kuid peab pettuma. Suur veeuputus ei tulnud sellest, et Jumalal oli igav, vaid sellest et inimkond oli läinud üle käte ja ei uskunud enam. (ok, teoloogid, peate mulle varsti appi tulema, ma liigun tõesti oma erialast juba päris kaugele...)

erik_schults kirjutas:
Paljud piiblis olevad juhtumid on välja toodud kui ''ebatõesed'', sest meie kullakallid uuringud on päris palju piiblis kujutatud lugusi valeks tunnistanud.
Ahsoo, tood ehk mõne näite? Olen üsna kindel et ükspuha millistele faktidele või asjaoludele on kristlasel üsna kerge vastu vaielda.

erik_schults kirjutas:
Nagu ma ennem ütlesin. Keegi ei saa öelda, et minu kapis ei ole ühte nähtamatut, surematut, lõhnatut, puutumatut roosat üksiksarve. See põhjus miks keegi seda ei usu, baseerub täpselt meie loogilisel mõtlemisel.
Jah, aga sinu ükssarve ei usu ka kolmandik maailma elanikkonnast, ning ta pole end väidetavalt ilmutanud tuhandetele inimestele kes seda siiralt ise usuvad.

erik_schults kirjutas:
Samas gey-abielu keelustamine ei keelusta gey-paaride olemist. Ning muidugi on nendes maades, kus gey olemine on seadusega karistatav, vähem gey-si. Aga see on äärmiselt ekstreemne, ning seal tungib riik väääga ebasündsalt sügavale inimese privaatsesse ellu. Riigil ei tohiks minu arust sellist ''jõudu'' olla.
Padukristlikkus ühiskonnas on ka omasooiharate paaride eksisteerimine piisava põlu all, et see nad üsna põranda alla suruks. Jah, sinu arust ei tohiks, aga näe suur osa inimesi arvab jälle et võib. Võta nüüd kinni kellel õigus on.
_________________
My Anime List
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 13:53    Teema: Vasta viitega

Envy kirjutas:
Ainuke kristlane oli see, kes risti löödi.

See kahtlemata võluv härrasmees oli siiski juut.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 15:27    Teema: Vasta viitega

Hypno kirjutas:
Generally, a battle is a conceptual component in the hierarchy of combat in warfare between two or more armed forces, or combatants. [---] Battles generally are well defined in duration, area and force commitment. Seega ei. Põllumehed bandiite minema peksmas ei ühti traditsioonilise lahingu konseptsiooniga. Ma võin ka ütelda, et kui keegi mind röövib ja ma vastu hakkan, siis toimus lahing, aga reaalselt oleks see üle pingutamine. Bandiidid korraldavad röövretki, nende eesmärk ei ole oma vastane lahingus alistada vms. Aga ausalt, kui sa mind ei usu, siis internetiavarustes leiad küllalt lehti, mis loetlevad keskaja lahinguid ning sõdasid. Neid ei ole palju rohkem, kui praegu.

Lahinguid võib mitut moodi võtta. Ning see on ''generally'' = tavaliselt, aga täiesti aksepteeritav on kutsuda ka väiksemaid asju lahinguteks. Ei ole see kindlasti niivõrd kinnise tähendusega.
Hypno kirjutas:
Eee... Pigem on seal kirjas kui palju tol hetkel üks ori maksis. Küla rüüstamist ei oska ma kommenteerida. Ja loomulikult pooldas Jumal tol ajal uskumatute külade rüüstamist, sest nad ei uskunud teda, ning olid patused.

Vabandust, aga ega see sinu ''vaba tahte'' väitele OTSESES vastuolus ole? Miks rääkida vabast tahtest, kui sa ei luba inimestele vabat tahet?
Tore jumal, täielik perfektsionist.

Hypno kirjutas:
Seda arvad sina. Tegelikkuses on terve veebileht nendele pühendatud, loe ja imesta. Samuti oled ehk kuulnud, et Katoliku kirik kuulutab vahel inimesi pühakuteks? Sellele eelneb pikk eeltöö, mille käigus peab tuvastama vähemalt kahte imet, et selle inimese pühakuks võiks kuulutada.


Umm kas sa proovid mind naerma ajada? Ma vaatasin neid ''juhtumeid'', ning suurem osa nendest (Kõik mida ma viitsisin vaadata), sisaldasid ''uncertain'' või ''unverifiable''.. Ma mõtlesin mõnda asja mida inimene pole hallukana näinud. Nagu juhtum, kus ühele inimesele kasvab jalg tagasi, peale selle kaotamist, või midagi sellist. Mis ei ole seotud vennaga, kes kaotas oma võtmed ära, aga tänu jumalale leidis need uuesti ülesse.
Seda kolmandat ''ime'' definitsiooni ei saa kindlasti imeks kutsuda (Wiki leht kus räägitakse kuidas inimesi saab ''pühakuks'' määrata.). Inimestel on erinevate tugevustega kaitse süsteemid, ning erinevad kohanemis võimed. Koomiline on seda lugeda.
Mul läks jalast läbi üks hiiglaslik puu jupp, ma olin haiglas 3-4 päeva ja sain välja. Kas see teeb mind pühakuks? Alguses öeldi, et ma peaks sinna jääma kusagil 3 nädalaks.
Hypno kirjutas:

Sellepärast see ongi usk, mitte teadmine (kuigi paljud usklikud võivad väita end teadvat). Kuidas võikski üks lihtsurelik Jumala plaane teada? Üksikud ilmutused siin-seal võivad ju osakesi paljastada, aga mitte enam. Võrdluseks võib küsida, kuidas võiks sipelgad aru saada inimestest. Jumala ja inimese vahel on see vahe ideeliselt veelgi suurem.

Aga tema on see, kes nõuab meilt ustavust. Meie ei nõua sipelgatelt ustavavust, aga jumal nõuab seda. Meie kui mõistusega inimesed peaks kasutama seda mõistust mida me saime jumalalt, ning proovima saama lähemale jumalale, sest me oleme ''jumala järgi tehtud''. Jumal kui täiuslik olend peaks suutma seda meile ka täiuslikult seletada (Täiuslik.. Ma usun, et ma olen küllaltki hästi ära seletanud miks jumal ei ole täiuslik.)

Hypno kirjutas:
Kristluse kontekstis on Jumal inimesele andnud "vaba tahte", kuidas elada ja keda uskuda. Vana testament on põhiliselt lugu sellest, kuidas Jumal annab inimkonnale võimalusi, kuid peab pettuma. Suur veeuputus ei tulnud sellest, et Jumalal oli igav, vaid sellest et inimkond oli läinud üle käte ja ei uskunud enam. (ok, teoloogid, peate mulle varsti appi tulema, ma liigun tõesti oma erialast juba päris kaugele...)

Jumal andis vaba tahte, aga samas ta nõuab seda, et sa ei küsitleks midagi mis on temaga seotud. Nii mõnus.

Hypno kirjutas:
Ahsoo, tood ehk mõne näite? Olen üsna kindel et ükspuha millistele faktidele või asjaoludele on kristlasel üsna kerge vastu vaielda.

On tõestatud, et ei mingit ''Noah's Arki'' ei olnud, sellest räägiti kui faktist piiblis. Ning seda, et need tähed, mida ''kolm kuningat'' järgisid, ei olnud tegelikult selles positsioonis, mis oli samuti mainitud kui fakti. Lisaks kõik need seletused kuidas asjad töötavad piiblis, millele meie oleme tegelikult ''õiged'' viisid leidnud, kuidas need tegelikult töötavad. Ka see maailma loomine oli faktina käsitletud piiblis. Kuigi nagu teada on usklikud sellest väitest taandunud ja nüüd pusivad selle rindel, et kuidas ''siis'' universum loodi, millele meil ei ole veel KINDLAID fakte olemas. Kuigi mingil hetkel võiks seda ka teada saada, siis lõpuks ei oleks põhjust jumalasse uskuda, sest mina näen seda ''universumi loomis'' asja küllaltki viimase asjana, millest usklikud suudavad kinni hoida (Peale piibli.).
Ei viitsi muidugi piiblisse pilku heita, et korralikke asjakohaseid tõendeid tuua. Aga neid oli mainitud ka ''Atheist Experiencis'', seega kui aega on, võid seda kuulata.

Hypno kirjutas:
Jah, aga sinu ükssarve ei usu ka kolmandik maailma elanikkonnast, ning ta pole end väidetavalt ilmutanud tuhandetele inimestele kes seda siiralt ise usuvad.

Aga mis juhtub, kui ma väidan, et kõik need ''kogemused'' ja usud, on tegelikult suunatud minu üksiksarve poole? Kellegil ei ole võimalik öelda, et see pole tõsi, ning samuti suudaksin ma läbi selle hunnikute väel lisa ''tõestusmaterjali'' välja mõelda.

Hypno kirjutas:

Padukristlikkus ühiskonnas on ka omasooiharate paaride eksisteerimine piisava põlu all, et see nad üsna põranda alla suruks. Jah, sinu arust ei tohiks, aga näe suur osa inimesi arvab jälle et võib. Võta nüüd kinni kellel õigus on.

Tekitan sulle küsimuse, mis on nõrgalt seotud selle teemaga. Mis on riigid?
Väga huvitavas mangas oli selline võrdlus, et riigid on väga sarnased maffiaga. Nõuavad, et sa maksaks neile, ning vastutasuks nad kaitsevad sind. Riigid samuti proovivad võimalikult palju raha teha. Ning ühed riigid ründavad teisi, lihtsalt resursside pärast (Oh nafta, kuidas sa meile meeldid.).
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 15:53    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
(Kõik mida ma viitsisin vaadata)

Empirical research data right here guys!!!
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 17:58    Teema: Vasta viitega

Ma panen ette, et jääge viisakaks, mis oli mu eelmise postituse kogu mõte.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Muhv



Liitunud: 25 Sept 2012
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 22:22    Teema: Vasta viitega

Kullakallis erik_schults,

Organiseeritud religioon on nagu kohvi. Seda tuleb igasugu erinevates maitsetes, kogustes ning kangustes ning mis peab ühe peal paika ei pea tingimata olema absoluut.

Mitte kõik kohvid ei pane sind ringi tõmblema või laua taga värisema ning mitte kõik inimesed ei reageeri kofeiinile sarnaselt.

Mõtle sellele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
delos



Liitunud: 12 Aug 2009
Postitusi: 19

PostitusPostitatud: Nelj Nov 22, 2012 22:55    Teema: Vasta viitega

Muhv kirjutas:
Kullakallis erik_schults,
Organiseeritud religioon on nagu kohvi. Seda tuleb igasugu erinevates maitsetes, kogustes ning kangustes ning mis peab ühe peal paika ei pea tingimata olema absoluut.


Ütleme nii, et objektiivselt vaadatuna leidub siiski kohvisorte, mis on paremaid kui teised.

Kui nüüd asjale natuke filosoofilisemalt läheneda, siis inimesed vajavad mõtet miks elada, isegi kui see mõte on äärmiselt negatiivne. Kuigi küsimus on nüüd selles, kas unistel inimestel on nüüd vaja ''kohvi'', et enda elule mõte anda? Usun, et kohvi joomine peaks olema viimane asi mida teha.

Minu koht selles elus on ''püstitada endale eesmärke, ning neid eesmärke täita''.

Kardavad kofeiini üledoosi? Endale on see küllaltki kaugel olev hirm, seega ei oska mõelda, mis selles karta on (Eks paar ''lähedal kohvimürgitusele'' situatsiooni on mul olnud, aga needki pole mind paranoiliseks teinud.). Sedasorti mõtlemine sobib maaskoomas olevatele riikidele, kus inimesed pidevalt vajuvad ära. Küllap selleks loodigi kohvi? Kohvi pooldab pimesilmset vajadust ärkvel olla, ning pimesilmne vajadus samuti teeb sind pimedaks just kõikidele õudustele mis juhtuvad sinu ümber (Näiteks loengus.).

Põhimõtteliselt ütled sa seda, et see on emotsionaalne tugi, millega ma nõustun. Aga samas kohvi on hapras tugi, millele ei saa isegi oma leiba asetada (sest see on vedelik, nii et leib vajuks lihtsalt põhja. lol). Ning see samuti muudab inimeste mõtlemised küllaltki kinniseks.
Kohvi tundub mulle rohkem nagu narkootikum, lõpuks ei suuda ilma selleta hakkamagi saada, ning see luulude maailm võib iga hetk kokku kukkuda, tuues kaasa palju tõsisema shocki.

Uneaja kaotamine teeb inimese tugevamaks. Tuge on võimalik leida ka ilma kohvita, nagu arusaamine, et see on vaid osa elust. Sa võid olla väsinud. Sa võid teadvuse kaotada. Aga ära sellepärast seisma jää, vaid liigu edasi.

Jah, kurb aga tõsi, et asi, mida me meeleheitlikult tahaksime oma elust välja juurida, on just see kütus, mis meid töös hoiab .


P.S: Kas sul ei oleks kergem lihtsalt tunnistada, et ''Kohvi annab põhjuse elada.''?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2012 00:26    Teema: Vasta viitega

minu arust on kohvi lihtsalt rõve.
tee on ainuõige jook.
behead those who insult tea
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2012 08:07    Teema: Vasta viitega

delos kirjutas:

Ütleme nii, et objektiivselt vaadatuna leidub siiski kohvisorte, mis on paremaid kui teised.

Kui nüüd asjale natuke filosoofilisemalt läheneda, siis inimesed vajavad mõtet miks elada, isegi kui see mõte on äärmiselt negatiivne. Kuigi küsimus on nüüd selles, kas unistel inimestel on nüüd vaja ''kohvi'', et enda elule mõte anda? Usun, et kohvi joomine peaks olema viimane asi mida teha.

Minu koht selles elus on ''püstitada endale eesmärke, ning neid eesmärke täita''.

Kardavad kofeiini üledoosi? Endale on see küllaltki kaugel olev hirm, seega ei oska mõelda, mis selles karta on (Eks paar ''lähedal kohvimürgitusele'' situatsiooni on mul olnud, aga needki pole mind paranoiliseks teinud.). Sedasorti mõtlemine sobib maaskoomas olevatele riikidele, kus inimesed pidevalt vajuvad ära. Küllap selleks loodigi kohvi? Kohvi pooldab pimesilmset vajadust ärkvel olla, ning pimesilmne vajadus samuti teeb sind pimedaks just kõikidele õudustele mis juhtuvad sinu ümber (Näiteks loengus.).

Põhimõtteliselt ütled sa seda, et see on emotsionaalne tugi, millega ma nõustun. Aga samas kohvi on hapras tugi, millele ei saa isegi oma leiba asetada (sest see on vedelik, nii et leib vajuks lihtsalt põhja. lol). Ning see samuti muudab inimeste mõtlemised küllaltki kinniseks.
Kohvi tundub mulle rohkem nagu narkootikum, lõpuks ei suuda ilma selleta hakkamagi saada, ning see luulude maailm võib iga hetk kokku kukkuda, tuues kaasa palju tõsisema shocki.

Uneaja kaotamine teeb inimese tugevamaks. Tuge on võimalik leida ka ilma kohvita, nagu arusaamine, et see on vaid osa elust. Sa võid olla väsinud. Sa võid teadvuse kaotada. Aga ära sellepärast seisma jää, vaid liigu edasi.

Jah, kurb aga tõsi, et asi, mida me meeleheitlikult tahaksime oma elust välja juurida, on just see kütus, mis meid töös hoiab .


P.S: Kas sul ei oleks kergem lihtsalt tunnistada, et ''Kohvi annab põhjuse elada.''?


Nüüd miks tundub see kiri mulle niivõrd tuttavana? Deja-vu?
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


Viimati muutis seda erik_schults (Laup Nov 24, 2012 10:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 24, 2012 06:44    Teema: Vasta viitega

erik_schults kirjutas:
De-ja-vu?

déjà = juba (prantsuse k.)
vu = nähtud (prantsuse k.)
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Laup Nov 24, 2012 10:12    Teema: Vasta viitega

Tänan! Teadsin selle üldist tähendust, aga seda sorti asja täpsemalt teada on päris hea.
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 24, 2012 17:53    Teema: Vasta viitega

Kuna meil on kodus (juba kaks - üks suurem, teine väiksem) espressokannu, siis olen harjunud juba hommikuti ühe tassi espressot jooma, küll piimavahuga a ma ei tea kuidas neid asju kutsutakse. Umbes nagu keegi pole ühel arvamusel kuidas Jumalat kutsuda!

Espresso on tõsine asi, sest see pigistab kohvi maitsest välja kõige vängemad detailid, seetõttu peab olema ettevaatlik, missugust tumepruuni jama sinna panna. Seni on enamus (ilmselt odavamaid) kohvisid olnud täiesti mööda. Internetist tellitud mingi itaalia espresso vänge maitse polnud küll vastik, aga hea meelega keeraks ma sellele selja. Nagu ma keeran selja ka igale religioonile, mis mulle ei sobi!

Rääkimata tavalisest eestis müüdavast Löfsbergs Lilast, mis on espressona täiesti joodamatu ja seetõttu on nüüd juba kuid meie kõige suuremas kohvikarbis oodanud aega mil keegi on piisavalt loll, et presskannus kõik-maitseb-sama-sitasti-tüüpi koffeiinimürki nõretada. Nagu religioossed liidrid nõretavad iidsetest tekstidest võimumürki!

Mis on kõige parem olnud on poest ostetud wadevernimega pakiespresso, mõnusa maheda maitsega ning kui täpselt õige kogus piima panna, on hommikul tõesti taevaline seda juua. Nagu ka jumalakummardamist peab hea maitse piires tarvitama!

Eriline koht muidugi on õe toodud blabla kohvi mis oli ilmselt värskelt jahvatatud ja tõesti, igas sõõmus oli tunda kvaliteeti. See muidugi sai kiiresti otsa. Nagu ka mu usk Jumalasse, kui ma sain liiga palju head liiga kiiresti!!

Nüüd jääb veel proovida vanaemalt saadud rootsi Löfsbergs Lilat, mis võib-olla on sama, aga võib-olla on hoopis parem kui see mõttetus, mis meil kapis juba kopitab. Nagu Piibel!
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu


Viimati muutis seda Ummi (Teis Nov 27, 2012 17:13). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: