OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist III
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 115, 116, 117  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 31, 2012 19:58    Teema: Vasta viitega

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Esm Apr 09, 2012 21:17    Teema: Vasta viitega

kui kellelgi keeleneedi huvi vms http://buduaar.ee/Turg/kuulutus/1261265 Happybunny .. võib mulle siia otse ka kirjutada kui millegi pihta huvi :P
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2012 15:41    Teema: Vasta viitega

http://oxforddictionaries.com/definition/kawaii?q=Kawaii
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
magicalmuffin
tik-tak


Liitunud: 17 Veeb 2008
Postitusi: 156

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2012 15:57    Teema: Vasta viitega

Kas siin on äkki mõni tartlane, kes tunneks linna ja teaks, kust tartust autot osta võiks? Äkki soovitaks mõnda suurema valikuga kohta.?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2012 17:03    Teema: Vasta viitega

ise tean neid kõiki peaaegu. Põhiliselt asuvad need suured autoaiad, kui turu tänava selverist edasi minna kuni ringtee favora tanklateni. Seal piirkonnas need auto aiad asuvadki.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
magicalmuffin
tik-tak


Liitunud: 17 Veeb 2008
Postitusi: 156

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2012 20:32    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
ise tean neid kõiki peaaegu. Põhiliselt asuvad need suured autoaiad, kui turu tänava selverist edasi minna kuni ringtee favora tanklateni. Seal piirkonnas need auto aiad asuvadki.


Lähen tuleval nädalal mingi aeg tartu. Vaataks mis huvitavat pakkuda on. Aga ole kena näita mis suunas ma liikuma peaks?

Üks vennike soovitas lennujaama lähedale minna, ütles, et seal peaks suur valik olema. Kas tead sellest midagi?

Kaart
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2012 21:06    Teema: Vasta viitega

Ilusat eksamiaega, noored ja ilusad!

_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Karel2010



Liitunud: 19 Apr 2011
Postitusi: 104

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2012 09:41    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Ilusat eksamiaega, noored ja ilusad!
http://2.bp.blogspot.com/-RVV782Juq-w/T16XGa6GYYI/AAAAAAAABvM/Nna_Gb4bfHQ/s1600/spring-lifestyle.jpg

Suured aitähhid. Pühi ise ka LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
magicalmuffin
tik-tak


Liitunud: 17 Veeb 2008
Postitusi: 156

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2012 20:22    Teema: Vasta viitega

A ei ole tarvis, leidsin sellise laheda asja:

http://www.ee.ee/est/search_result/?what=Autode+m%C3%BC%C3%BCk&company_where=tartu&category=true&city=true
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Kolm Mai 02, 2012 14:54    Teema: Vasta viitega

Mikroagressioon on huvitav uudismõiste.

Tuletas meelde eelmisel aastal Taanis kohatud inglise professoriprouat, kes polnud kunagi ühtegi eestlast näinud, kommenteeris, mis rahvuse esindaja moodi ma tema meelest välja näen, ja eeldas, et ma otsin meeleheitlikult võimalust välismaale tööle minna. :(
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Reede Mai 04, 2012 23:37    Teema: Vasta viitega

Haha, tegin täna midagi endale väga üllatavat ja otsustasin väikesele hilisõhtusele jalutuskäigule minna. Päris pika ringi tegin, täiesti üksi, ühesti linna otsast teise. Täitsa kurb oli kohe koju tagasi jõuda. Isegi väike vihm ei seganud.
Peaks selliseid jalutamisi tihedamini ette võtma, kahju ainult, et siin depressiivses väikelinnas midagi suurt vaadata ei ole. Peale hallide majade, valgustamata tänavate ja issi-emme autodega hängivate noorte.

*blogi sissekande lõpp*
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shether



Liitunud: 25 Jan 2007
Postitusi: 765
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2012 12:36    Teema: Vasta viitega

:/
Tallinnas on küll põnev niimoodi jalutades.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2012 13:00    Teema: Vasta viitega

Kas keegi teist tegi see aasta eesti keele eksami ja kuidas läks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2012 13:45    Teema: Vasta viitega

Mina tegin. Ei tahaks, ega oskakski kuidagi ennustada, kuidas minna võis. Lugemisülesanded olid oodatumast keerulisemad ja teemavalik polnud just teab mis lai.

Valisin enda lugemisülesandeks katkendi mingist novellist, mis rääkis ühest napakast tädikesest, kes enda pea meheks sirgunud poega kümne küünega tiiva all üritas veel hoida. Selle kohta oli kolm küsimust, mis minu arvates tahtsid põhimõtteliselt sama asja teada, ainult teise sõnastusega.

Vastuse oodatavaks pikkuseks oli märgitud 50-100 sõna, minu arust jäi sellest aga väheseks, kuna küsimused ei olnud just sellised millele saaks väga konkreetselt vastata. Eriti, kui meile oli veel enne räägitud, et korralik küsimuse vastus peaks olema nagu väike kirjad, koos sissejuhatava ja lõpetava osaga. Mõnes küsimuses taheti veel mingi 5 põhjendust või argumenti ja noh mõelge nüüd.

Pean vastama nii, et oleks sissejuhatav osa + minu arvamus + 5 tekstist otsitud ja tekstile viidatud argumenti/näidet + kokkuvõttev osa ja see kõik peab mahtuma 50-100 sõna sisse.
Ühesõnaga ma kardan, et mul võib punkte maha minna, kuna vastused tulid kõik üle 100 sõna korralikult.

Kirjandi oleks võinud samal teemal teha, aga otsustasin hoopis Maailmavaate teema kasuks. Pealkirjaks panin "Vaade maailma, läbi abituriendi silmade". Rääkisin sellest, kuidas mul mingit erilist maailmavaadet tekkinud ei ole, kuna pole nagu eriti aega antud enda eest mõelda, kõik arvamused ja teadmised tambitakse õpetajate ja vanemate poolt sisse. Ühesõnaga mingisugust mõttetut jura nagu ma alati teen.

Eks näeb, kuidas läheb. Ma ei hakka isegi midagi ennustama peale selle, kui ma klassiga proovikirjandit tehes hädised 60 punkti sain.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tvk_



Liitunud: 8 Aug 2010
Postitusi: 204

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2012 13:53    Teema: Vasta viitega

tegin ka. suht napaks on suruda eksamit 6 tunni sisse ja ühele päevale. füüsiline koormus ei tohiks olla point
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Blawk



Liitunud: 1 Aug 2009
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2012 14:03    Teema: Vasta viitega

Samas mind see eksami pikkus küll ei häirinud. Võib isegi öelda, et eksam kestis küll kauem, kui eelneval ööl magada sai, aga väike mahl ja shokolaad kõrvale + veel saiakesed mida kõigile jagati hoidsid jõu sees. Ei tundnud küll mingisugust väsimust. Aga noh, eks see suht personaalne värk ka.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skullkiller



Liitunud: 17 Veeb 2010
Postitusi: 330
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2012 16:23    Teema: Vasta viitega

Tegin ka esmaspäeval eksami ära. Lugemisülesandeks valisin ka novelli emast, kes oma poega ei taha minna lasta. Lugemisülesande sai kiirelt tunni ajaga valmis. Blawk'i mainitud viimane ülesanne oli küll natuke pähkel vormistamise osas, sest ei osanud arvata, sain aru, et tuleb ainult argumendid välja tuua ning tõingi.

Kirjandite teemavalik oli sellel aastal väga kitsas. Lootsin ise rohkem kirjandusliku teemat või sellist, kus saab kasutada ka teadmisi reaalainetes. Lisaks häiris eksamil ka see, et kaks valikut oli eestluse ja eesti keele kohta. Lõpuks otsustasin ikka jääda oma variandi juurde ning kirjutada põlvkondade vahelisest konfliktist.

Pealkirja enam ei mäleta, kuid tekst hakkas laiali valguma peale esimest sisukat teemalõiku. Kui viitsin proovin järgmine aasta uuesti. lootus skoorid üle 70 kadus kirjandi teemade lugemise ajal...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lexo



Liitunud: 19 Apr 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2012 22:08    Teema: Vasta viitega

Vastasin 2. variandi küsimustele, milleks oli see Eero Raun Tambergi luuletus. Lihtne ja loogiline. Usun, et 35 punkti tuleb vähemalt ära. 5 punkti jätan igaks juhuks "puhvriks".
Kirjand samuti maailmavaate teemadel (2. teema), aga sellega üle ~35 punkti vist ei saa. Hammustasin liiga suure tüki - kirjutasin terve vihiku teksti täis ja kuna ruum sai otsa, jäid mõtted lõpetamata. Lisaks kardan, et liiga pikk kirjutis võib sisaldada ohtralt ortograafia- ja stiilivigu ning kuna pidin otsad väga järsult kokku tõmbama jätab ka kokkuvõte lugeja tõenäoliselt üsna nõutuks.
_________________
Suur tänu minule kõigi poolt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Flasher T



Liitunud: 2 Veeb 2009
Postitusi: 224
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2012 08:55    Teema: Vasta viitega

http://www.theverge.com/2012/5/9/3004622/otaku-spaces-patrick-galbraith-manga-anime-review

Päris hea artikkel.
_________________
Chojin Gattai - God Ginrai!
AnTyx
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
princess



Liitunud: 2 Mai 2008
Postitusi: 133

PostitusPostitatud: Esm Mai 14, 2012 20:41    Teema: Vasta viitega

Totakas küsimus, et kas kellegil teisel on ka selline jama, et kui bakasse sisse logib, siis tuleb 2 korda järjest seda teha, et reaalselt ka sisse logiks? Mul on olnud see jama tegelt mitu aastat juba, et kõigepealt kui kirjutan kasutajanime ja parooli ära ning panen sisse logima, siis peale seda pean uuesti ülevalt võtma sisse logimise koha ja logima sisse, alles siis saan baka foorumisse reaalselt sisse logitud. Vabandan, et liiga palju väljendit sisse logimine tuli LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 115, 116, 117  Järgmine
Lehekülg 88, lehekülgi kokku 117

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: