OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Konsoolid&Mängud
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61, 62, 63  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> mängud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 09, 2012 16:07    Teema: Vasta viitega

Parem graafika!=ilusam, aga pmst. Mida rohkem polügone või taolisi asju on võimalik toetada, seda vähem on kunstnikel piiranguid.

Ma ei tea kuidas MetsJeesusele vastata, sest ma ei saa tema mõttest aru.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VeltroIII



Liitunud: 7 Jan 2012
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Esm Jan 09, 2012 20:41    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Parem graafika!=ilusam, aga pmst. Mida rohkem polügone või taolisi asju on võimalik toetada, seda vähem on kunstnikel piiranguid.

Ma ei tea kuidas MetsJeesusele vastata, sest ma ei saa tema mõttest aru.


Kahjuks siiski on teatud piirangud, nimelt raha. Mida rohkem polügone tuleb, seda kallimaks läheb tootmine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MetsJeesus



Liitunud: 8 Okt 2011
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 09, 2012 23:49    Teema: Vasta viitega

No ma ei viitsi siis seletada rohkem vaid ütlen lihtsalt seda, et minu arvates ei ole graafika kvaliteedil mängu juures erilist tähtsust, sest minu mängukogemust see enamasti ei vähenda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 10, 2012 00:03    Teema: Vasta viitega

Asi ei ole mängukogemuse kvaliteedi vähendamises, vaid suurendamises. Kui mänguarendajatel on rohkem vabadust teha, mida nad tahavad, siis on tõenäolisem, et nad teevad mõnusama mängu. Uuem tehnoloogia aitab seda teha. Praegused mängukonsoolid hoiavad neid võimalusi ahelates.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 10, 2012 14:18    Teema: Vasta viitega

Hauatagusel häälel: Someone invoked my name???

Hoidke nüüd endid, sest erick, HinnaVaatluse PC vs Konsoolid I, II ja III teemade valitsev veteran on saabunud!!! Teda toetab ei rohkem ega vähem kui 5000 tehtud postitust mis on üle nende kolme teema jagunenud perioodil 2006 - 2012!!!

See on siis mu CV lühivormis, enne kui ma asun teie mõtteid kommenteerima. wink

1. Kas meil on vaja uue põlvkonna konsoole?

Jah, on. Juba mitu aastat. Tavapärane konsoolipõlvkond on kestnud ajalooliselt 5 aastat. Praegune on kestnud juba 6 aastat ning kestab mõned aastad veel.

Negatiivsed tagajärjed

Multiplatvormsete mängude tegemine kallineb üha (järjest raskem ja kulukam on PC-kvaliteeti optimeerida alla, et see muutuks 512MB videomälu + RAM kogusele sobivaks). Sellest saab mööda, kuid hinnaks on see, et PC versioon näeb väga nõrk välja, mille tulemusena tekib inimestel alateadlik mulje, et see mäng ei ole hea graafikaga ka konsoolidel. Very bad for marketing.

Full HD resolutsiooniga mängud on jätkuvalt pigem haruldus. See ei muutu enne uue põlvkonna tulekut.

Digital distributionile üle minemine on praegu suuresti veel pidurdatud, kuna selle põlvkonna konsoolid on põhirõhuga aegunud optilise meedia mudelile.

Positiivsed tagajärjed

Sinu Core 2 Duo 3GHz, 2-4GB RAM ja mingit 2006-2007 tippkaarti omav 5 aastat vana arvuti veab kenasti välja ka uusimaid mänge, sest kõik mis jookseb konsoolidel, jookseb sinu arvutil paremini.

2. Wii U

Wii U diferentseerub konsoolimängurite jaoks peamiselt ühe faktoriga - see suudab vedada kõiki praeguseid konsoolimänge Full HDs ja 3D toega. Kui MS ja Sony ei counter'i seda uute konsoolidega, siis Wii U sööb lihtsalt nende turuosa ära, sest Wii U platvormile tehtud port on lihtsalt kõige parema kvaliteediga (PC-versiooni välja jättes ofc). Touch-screenidega haarab veel casuale ka kamaluga juurde.

3. Graafika vs stiil vs gameplay

Üldiselt on prioriteedid nii:

1. gameplay
2. stiil
3. graafika

Realiteedid on aga sellised, et AAA taseme mängudel on esimesed kaks olemas nagunii... argumendina jääb alles vaid graafika. Argument on kõva, sest graafika on sama oluline nii võhikute kui kõige hardcore'imate entusiastide jaoks. See on see, mis poodides inimeste pilke köidab, ja see, mille üle foorumites eksperdid ja asjaarmastajad vaidlevad tuhandeid lehekülgi.

4. Mida parem graafika on, seda kulukam on seda toota

Alustame sellest, et 2D/lihtsustatud 3D vs tasemel-3D see vastab absoluutselt tõele. Sealt edasi enam mitte.

Kuigi intuitiivselt võib tunduda, et see peab nii olema, siis praktikas see pole juba ammu enam nii olnud. Kõik inimesed, kes tunnevad mänguloomeprotsessi, teavad kuidas content creation pipeline töötab:

1) Kunstnik loob visiooni, piiranguid pole
2) 3D-graafik viib kunstniku visiooni 3Dsse, piiranguid pole
3) 3D-graafik räägib programmeerijatega ja nudib oma 3D mudeli selliseks, mida antud riistvaraline platvorm + mängumootor suudavad toetada

See kehtib nii mudelite kui tekstuuride kohta.

Põhimõtteliselt on igal viimase 10 aasta AAA mängul olemas high-res ja high-poly assetid, mis mängus endas on kõvasti lihtsamaks nuditud.

Kuna hi-fidelity assetid tehakse nagunii osana loomeprotsessist, siis kulukas on just nende allaoptimeerimine, et nad ikka antud riistvara peal jookseksid...
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MetsJeesus



Liitunud: 8 Okt 2011
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 10, 2012 21:37    Teema: Vasta viitega

Ega hea graafika mu mängukogemust ei suurenda kah. Võibolla alguses vaatad graafikat mida ise oskan öelda, et olen ühe korra kogenud, aga 10-20 minuti pärast sa harjud graafikaga ära ja sa ei panegi seda enam tähele vaid tegeled hoopis võitlemise, rääkimise või mõne muu tegevusega ja kokkuvõttes kui graafika oli osa su mängukogemusest, siis kokkuvõttes see muu tegevus tõrjub selle hea graafika kogemise su mängukogemusest välja, sest kui tihti sa ütled, et mängi seda mängu, sest sellel on hea graafika.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 10, 2012 22:02    Teema: Vasta viitega

Metsjeesus, sa võibolla pole nii kaua mänginud, et sa graafikat oskaksid hinnata...

Ma olen mänginud alates Pac-Man'i ajast ja pean ütlema, et praktiliselt iga viie aasta tagant on tõsine wow-moment olnud, näiteks:

Pac-Man > Wolfenstein 3D > Doom > Unreal > Half-Life 2 > Crysis

Viimane wow-moment peale Crysist oli mul allolev videoklipp, mis jookseb Unreal "3.75" mootoril reaalajas:

http://www.youtube.com/watch?v=ttx959sUORY
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MetsJeesus



Liitunud: 8 Okt 2011
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 10, 2012 23:32    Teema: Vasta viitega

Ega ma ei ütleks, et ma hindan graafikat vaid, et ütlen, et uut konsooli pole vaja, sest graafikal pole minu jaoks erilist tähtsust.
Well ja mina olen mängu graafika kohta wow öelnud muidu sellistele nagu trine ja witcher 2 ja withceri kohta võin tõesti öelda, et oli hea graafika ja jäin mitu korda vaatama seda, aga trinega oli nii, et harjusin ära ja kõik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2012 11:32    Teema: Vasta viitega

Nojah, kahjuks või õnneks oled sa tugevas vähemuses. X360/PS3 müük on juba mõnda aega aeglustunud (PCde ja graafikakaartide müük samas tõuseb iga aastaga), Wii on ammu ära kukkunud. Varem või hiljem kukub müük nii alla, et ainus võimalus raha teha on uus toode müüki paisata.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VeltroIII



Liitunud: 7 Jan 2012
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2012 11:52    Teema: Vasta viitega

Okei, PS4 võime esialgu maha kanda. Seda oli Sony poolt oodata kah.

http://ps3.ign.com/articles/121/1216256p1.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2012 13:58    Teema: Vasta viitega

VeltroIII kirjutas:
Okei, PS4 võime esialgu maha kanda. Seda oli Sony poolt oodata kah.

http://ps3.ign.com/articles/121/1216256p1.html


Sellega nad lülitavad ennast mängukonsooliturult efektiivselt välja ka. 2016ndaks aastaks mäletavad vaid üksikud entusiastid, et nad kunagi konsoole tootsid wink
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VeltroIII



Liitunud: 7 Jan 2012
Postitusi: 8

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2012 14:41    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
VeltroIII kirjutas:
Okei, PS4 võime esialgu maha kanda. Seda oli Sony poolt oodata kah.

http://ps3.ign.com/articles/121/1216256p1.html


Sellega nad lülitavad ennast mängukonsooliturult efektiivselt välja ka. 2016ndaks aastaks mäletavad vaid üksikud entusiastid, et nad kunagi konsoole tootsid wink


See ei oleks esimene kord. Hiiglased on ennegi kukkunud - Sega ja Atari.

Sony lihtsalt ei ole enam see sama firma, mis ta oli 2006. PS3 oli massiivne rahaline kaotus ja ega Vita kah väga paljulubav ei ole. Muus elektroonikas on nad samuti maha jäänud ning põhiline sissetuleku allikas on neil kindlustuslepingud.

Mida nad selle PS4-ga praegu saavutavad? Hakkavad seda jälle kaotusega müüma järgmised 6 aastat ja siis kui sealt hakkab kasumit jooksma, lasevad konkurendid juba järgmise põlvkonna välja. Igas mõttes on Sony uue põlvkonna suhtes halvas olukorras.

Xbox bränd ei õigusta majanduslikus mõttes kah kuidagi oma eksistentsi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
glaurung



Liitunud: 12 Apr 2003
Postitusi: 147

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2012 15:08    Teema: Vasta viitega

VeltroIII kirjutas:
See ei oleks esimene kord. Hiiglased on ennegi kukkunud - Sega ja Atari.

Sony lihtsalt ei ole enam see sama firma, mis ta oli 2006. PS3 oli massiivne rahaline kaotus ja ega Vita kah väga paljulubav ei ole. Muus elektroonikas on nad samuti maha jäänud ning põhiline sissetuleku allikas on neil kindlustuslepingud.

Mida nad selle PS4-ga praegu saavutavad? Hakkavad seda jälle kaotusega müüma järgmised 6 aastat ja siis kui sealt hakkab kasumit jooksma, lasevad konkurendid juba järgmise põlvkonna välja. Igas mõttes on Sony uue põlvkonna suhtes halvas olukorras.

Xbox bränd ei õigusta majanduslikus mõttes kah kuidagi oma eksistentsi.


Mul hakkas seda rumalust lugedes nina verd jooksma. Mitte, et mõned spekulatiivsed faktoidi-taolised ollused ei oleks nii valusad, vaid lihtsalt üldine jutt.

*näeb, et erick postitab versus teemadel, jookseb nagu kõhulahtisus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
MetsJeesus



Liitunud: 8 Okt 2011
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2012 19:26    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Nojah, kahjuks või õnneks oled sa tugevas vähemuses. X360/PS3 müük on juba mõnda aega aeglustunud.


Well ma olen iga kell arvuti poolt ja ma pole kunagi konsooli omanud ja arvatavasti ei hakkagi kunagi omama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2012 20:00    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Hauatagusel häälel: Someone invoked my name???

Hoidke nüüd endid, sest erick, HinnaVaatluse PC vs Konsoolid I, II ja III teemade valitsev veteran on saabunud!!! Teda toetab ei rohkem ega vähem kui 5000 tehtud postitust mis on üle nende kolme teema jagunenud perioodil 2006 - 2012!!!

Jäta, palun.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2012 02:51    Teema: Vasta viitega

Mina vastan oma argumendiga nii, et kavatsesin ka osta PS3 aga mängud on nii kallid et rahakoti pihta lööb valusalt, sellepärst otsingi PS2 sest odavad mängid ka graafika hea.
Kui palju teist jõuab osta PS3 või uuemate konsoolide mänge
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
babuun



Liitunud: 10 Nov 2007
Postitusi: 499
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2012 13:22    Teema: Vasta viitega

Kaoru kirjutas:
Mina vastan oma argumendiga nii, et kavatsesin ka osta PS3 aga mängud on nii kallid et rahakoti pihta lööb valusalt, sellepärst otsingi PS2 sest odavad mängid ka graafika hea.
Kui palju teist jõuab osta PS3 või uuemate konsoolide mänge

Kusjuures,ma nägin siin ükspäev Tallinna Kaubamajas PS3 mänge müügil nii 13-16 euroga.Tegemist polnud küll selle aasta mängudega aga siiski originaalpakend.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2012 17:11    Teema: Vasta viitega

Või telli lihtsalt välismaalt või/ja osta kasutatult osta.ee'st, hv'st, konsool.eu'st jms. foorumitest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2012 10:30    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
erick kirjutas:
Hauatagusel häälel: Someone invoked my name???

Hoidke nüüd endid, sest erick, HinnaVaatluse PC vs Konsoolid I, II ja III teemade valitsev veteran on saabunud!!! Teda toetab ei rohkem ega vähem kui 5000 tehtud postitust mis on üle nende kolme teema jagunenud perioodil 2006 - 2012!!!

Jäta, palun.


Minu arust on aus inimesi ette hoiatada. Niiet ma tegin seda, omal viisil muidugi.




Gaikai: One of Console Makers Will Pull Out from Hardware Business

Kes on riistvaraga kõige rohkem vastu pükse saanud finantsiliselt? Kes pole ainsana kuulutanud välja järgmise põlvkonna konsooli?

We're all looking at you, Sony.
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2012 17:59    Teema: Vasta viitega

erick kirjutas:
Kes pole ainsana kuulutanud välja järgmise põlvkonna konsooli?

We're all looking at you, Sony.

Wat, MS ka pole ju. Ning tundub, et sony pole ainuke kes 10 aastast lifespan enda konsoolile loodab LaLaLaa Jah, tegu on küll suhteliselt vanade artiklitega (kõige uuem 2011 septembrist) kuid samas ei ole vist ka tulnud infot välja, mis öelduga vastuolus oleks?
http://uk.xbox360.ign.com/articles/991/991485p1.html
http://www.t3.com/news/xbox-720-set-to-launch-at-the-e3-expo-in-june-2015
http://nexus404.com/Blog/2010/06/21/new-xbox-360-xbox-360-slim-delays-xbox-720-till-2015-xbox-360-presently-mid-cycle-says-microsoft-weve-got-at-least-another-five-years-of-this-generation/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> mängud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61, 62, 63  Järgmine
Lehekülg 60, lehekülgi kokku 63

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: