OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Koomiksifilmide festival

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
marv



Liitunud: 23 Mai 2004
Postitusi: 12
Asukoht: transpersonaalse psühhiaatria osakond

PostitusPostitatud: Esm Juun 07, 2004 17:07    Teema: Koomiksifilmide festival Vasta viitega

Jaapanis on, nagu te teate, koomiksikultuur väga arenenud. Mangad on nagu tarbeesemed. Neid ei kollektsioneerita, nagu lääne koomikseid, mille mõned numbrid on vahel lausa üliväärtuslikud. Mangat loetakse näiteks rongis, ajaviiteks, ja kui on läbi, siis jäetakse sinnasamasse. Kui keegi teine tuleb, siis ta võib selle üles korjata ning samuti sirvida.

Jaapanlased oskavad väga hästi joonistada, suur osa maailma animafilmidest joonistatakse vist ju jaapanis. Jaapanis on aga ka oma võimas animatsioonitööstus - mida siin saidil kõik suurepäraselt tunnevad - anime. Üks teine selline riik, kus tehakse suur osa maailma joonisfilmidest ning kus on koomiksikultuur juba mitmeid põlvkondi väga oluline, on seekord... üllatus-üllatus, mitte USA, vaid Prantsusmaa.

Prantsuse animasarju jookseb Eesti kanalitelt päris palju, tuntuim on vist (halb näide, aga ikkagi-) Kass Oggy ja Kurjad Prussakad. Prantslased oskavad ka anime-stiili päris hästi järgida.

Prantsuse Kultuurikeskus, kus ma olen tihti käinud koomikseid lugemas (prantslased teevad isegi peeni, kõvakaanelisi jutukoomikseid - Asterix, Lucky Luke, jt.), korraldab nüüd prantsuse koomiksifilmide festivali. Viis suurepärast animet meenutavat filmi tuleb sel nädalal kinosse Sõprus". Minge vaatama. Happybunny



EDIT: Ma sain suure pettumuse osaliseks. Ma vaatasin filmide pilte, ning otsustasin nende põhjal, et tegu on animafilmidega, ent tegelikult polnud üldse nii.

Esimene film, festivali avafilm oli "Bunker Plaza Hotel". See oli meeletult nõme ja igav. Filmi sü¾ee: Postakopokalüpilises maailmas kogunevad endised riigi valitsejad maa-alusesse punkerisse ja nad SUREVAD. Need valitsusmehed olid justkui mõnest halvast James Bondi paroodiast supervillain-id, kelle nimi on a la "Dr. Hook" või "Darth Eyepatch".

Sellegipoolest ma ei kahetse midagi, sest see oli üsna absurdne kogemus, ning ma nägin paljusid tuntud nägusid, nagu äsja Cannes'ist naasnud Jaan Ruusi ja kolme oma endist prantsuse keele õpetajat. Muhe

Nii et, võtke ka festivalist osa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
tromedar



Liitunud: 26 Veeb 2004
Postitusi: 43

PostitusPostitatud: Esm Juun 07, 2004 21:08    Teema: Vasta viitega

Kas jaapanlastel on selline oskus joonistada veres või nad kõik õpivad koolis kunstitunnis nii joonistama?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 08, 2004 00:51    Teema: Vasta viitega

sa võtad marvi juttu joonistamise koha pealt tõsiselt või!? ja arvad tema jutu põhjal, et jaapanis mangasid üldse ei koguta?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
marv



Liitunud: 23 Mai 2004
Postitusi: 12
Asukoht: transpersonaalse psühhiaatria osakond

PostitusPostitatud: Teis Juun 08, 2004 10:58    Teema: Vasta viitega

hah, see on nagu needus. Bunnysmile
alati kui ma siin foorumis midagi räägin, on see vale/nõme. aga okei, ma sain ka targemaks. mingi sait, mis tutvustas inimestele mangasid, teatas, et neid ei koguta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 08, 2004 11:11    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub, et marvi jutus oli siiski iva sees, ehkki poolik.

On tõepoolest jaapanlasi, kes tarbivad mangasid käigult ja jätavad läbiloetud köited rongiistmele või ootesaali lauale järgmist lugejat ootama - nii, nagu meil toimitakse nt ajalehtedega. Samas on aga jaapanlasi, kes ootavad põnevusega oma lemmik-mangaka uusimat teost, tormavad esimesel võimalusel poodi, et osta kõik neli erinevate kaanepiltidega versiooni sellest, ning asetavad mangad pärast viiekordset läbilugemist hoolikalt süstematiseeritud korras riiulitele, mis võtavad enda alla lõviosa imetillukesest korterist.

Mida aga ei ole, on seadus, mille kohaselt peaksid Jaapani kodanikud toimima ainult ühel või teisel moel. On ju Jaapan (vähemalt juriidiliselt) enam või vähem vaba riik - tahetakse, süüakse kisselli või kuulatakse transistorit, tahetakse, kogutakse mangasid...

Mis puutub festivali, siis kavatsen minagi selle raames ühte filmi vaadata, nimelt kolmapäeval linastuvat Jean Giraud' a.k.a. Moebiuse kuulsal vesternkoomiksil põhinevat Blueberryt, mille peaosas populaarne Vincent Cassel. Väga palju ma filmilt ei oota, vast ehk ainult seda, et linal toimuv võiks hea välja näha. :)
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~


Viimati muutis seda Vabarnamees (Kolm Juun 09, 2004 09:15). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 08, 2004 20:23    Teema: Vasta viitega

marv kirjutas:
alati kui ma siin foorumis midagi räägin, on see vale/nõme.

ma pole nagu ütelnud, et su jutt on vale/nõme, ma ainult viitasin sellele, et ei tasu su teksti selliselt võtta, et seal üldse mangasid ei koguta (nagu ka selliselt, et jaapanlased (kõik/enamus) oskavad väga hästi joonistada. manga joonistamine ei tähenda veel hästi joonistamist). kogutakse küll ja populaarseid seeriaid lastakse ka kõvakaaneliselt välja hilisemaks riiulile panemiseks, aga selles suhtes on sul õigus, et "Neid ei kollektsioneerita, nagu lääne koomikseid,...". st, nad on saadaval ja üksikuid numbreid ei aeta tikutulega taga ning ei koguta ainult haruldase asja omamise eesmärgil.

üldiselt esimene lõik tundub olevat F.L. Schodti "Manga! Manga!"-st maha kirjutatud. igaljuhul väga tuttav tuleb ette.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
marv



Liitunud: 23 Mai 2004
Postitusi: 12
Asukoht: transpersonaalse psühhiaatria osakond

PostitusPostitatud: Kolm Juun 09, 2004 21:10    Teema: Vasta viitega

Kas F.L. Schodti "Manga! Manga!" on raamat? Ma tunnen ruri-poolset negatiivset suhtumist :P
Ma pole mangast ühtegi raamatut lugenud, ent ma kirjutasin enda kodukale hiljuti pika artikli animest, selle ajaloost ja olemusest, ja selleks tegin ma Internetis päris palju uurimustööd, kust pärinevad ka need mitte-nii-õiged teadmised manga kohta.

Igatahes, teema juurde naastes, täna oli niisiis Sõpruses "Blueberry". "Bunker Palace Hotelist" oli see filmina mitu korda parem (seal on isegi tuntud näitlejad - Juliette Lewis, Michael Madsen), ent selle stoori polnud kuigi ligitõmbav. Jälle üks lugu sellest, kuidas läänemaailma poiss mõneks ajaks kuhugile mujale satub ja temast niiviisi kahekultuurne inimene sünnib. Blah. Seega - kuigi festivali avamisel paluti kõigil Prantsuse kultuurikeskusesse tulla ja koomiksitele ise pilk peale visata, siis nende kahe filmi põhjal ma veel vastavaid bande dessinée-sid vaadata ei tahaks.

Blueberry on aga kindlalt kõige suurema hulga eriefektidega vestern, mida ma näinud olen.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 10, 2004 01:58    Teema: Vasta viitega

marv kirjutas:
Kas F.L. Schodti "Manga! Manga!" on raamat?

jah. samas ma siiski eksisin, tegelikult on see siiski meelde jäänud sama autori teisest raamatust - "Dreamland Japan".

ja on ka versioon (ka raamatus "Samurai from Outer Space" mainitud), et anime on tulnud prantsuskeelsest sõnast animé, -e [adj.] - animated [adj.]
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
marv



Liitunud: 23 Mai 2004
Postitusi: 12
Asukoht: transpersonaalse psühhiaatria osakond

PostitusPostitatud: Nelj Juun 10, 2004 16:55    Teema: Vasta viitega

Jah, seda teooriat, et anime tuleb sõnast animé, olen ma kuulnud. Mulle tundub aga tunduvalt loogilisem see, mis väidab et ta tekkis inglisejaapani sõna "animeeshon" lühenemisel. Sest miks peaks selline nähtus nagu anime oma nime saama PRANTSUSEkeelsest sõnast? :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
zero



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 178
Asukoht: Ujuvad saared

PostitusPostitatud: Laup Juun 12, 2004 11:29    Teema: Vasta viitega

Reedel näidatud koomiksi alusel tehtud multikas oli küll päris mõnus. Corto Maltese. Ja Jaan Ruus oli taas platsis.
_________________
Jäi kui rott lõksi vahele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
marv



Liitunud: 23 Mai 2004
Postitusi: 12
Asukoht: transpersonaalse psühhiaatria osakond

PostitusPostitatud: Laup Juun 12, 2004 11:48    Teema: Vasta viitega

Corto Maltese oli tõesti mõnus. Ja tõeliselt fantaasiarikas. Ning selle stiil oli väga omapärane, kõigest seninähtust erinev. Pikkade jalgadega ja omapärase kehahoiakuga tegelased; animatsioon kehva framerate'iga, kuid taustad seevastu väga detailsed ja kaunid. Sellele lisaks oli palju suitsu ja auru, mis tundus olevat mitte-animeeritud, ning lisas omapära.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: