OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Level E

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Stopa
kibestunud sotsiopaat


Liitunud: 18 Nov 2008
Postitusi: 1719
Asukoht: Shibuya-ku, Tokyo

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2011 22:43    Teema: Level E Vasta viitega

David Production/Studio Pierrot, 2011
Osi: 13
Täägid: ulme, tulnukad, komöödia, ma-ei-tea-enam-kes-keda-trollib, episoodiline

Praegusel ajal elavad maal sajad tulnukate liigid. Rahulikud liigid, agressiivsed, sõjakad liigid... Igasuguste isiksustega tulnukad elavad meie seas, hoides ebakindlat tasakaalu. Ainult inimesed ise ei tea sellest midagi.

Tahtes üksi elada ja kasutades ettekäändena kohaliku kooli kuulsust pesapallifännide seas, kolib noor Yukitaka Tsutsui Tokyost väikelinna ja läheb sealsesse keskkooli. Linn on ilus, inimesed armastavad pesapalli, vaade tema uuest korterist on võrratu! Jõudes korterisse avastab ta eest aga ebameeldiva üllatuse - tema korterisse on sisse murdnud ja tema asjad lahti pakkinud võõras heledate juustega ja siniste silmadega mees, kes istub nüüd rahulikult Yukitaka toas, Yukitaka riided seljas ja joob Yukitaka kohvi.
Lähimal uurimisel selgub, et see mees on Baka Ki El Dogra, kauge Dogra planeedi prints, kes oli sunnitud tegema hädamaandumise ja kaotas seetõttu oma mälu. Tema kohta käivad kuulujutud, et ta on väga-väga tark, aga samas on tal ka universumi halvim isiksus, sest oma geniaalset intellekti kasutab ta vaid oma lõbuks ja teiste kiusamiseks.
Printsi tõepoolest veider isiksus ja üldse tulnukate olemasolu muudavad Yukitaka elu märgatavalt.



Yukitaka ja Baka esmanekohtumine ja lahkarvamused.

Level E põhineb Yoshihiro Togashi (Yu Yu Hakusho, HunterxHunter) samanimelisel mangal, mis publitseeriti 1995-1997 aastatel Weekly Shounen Jumpis. Võrreldes tema teiste mangadega on Level E lühem, keskendub rohkem huumorile ja on realistlikuma joonistusstiiliga.
Tõsi, anime on täidetud suurepärase huumoriga ja ootamatute muutustega, aga see pole kaugeltki kõik - esiteks, Level E ei keskendu üldse koolihuumorile nagu võib jääda mulje esimesest osast - anime jaguneb mitmeks väikeseks subplotiks, millede pikkus on tavaliselt 1-3 osa. Yukitaka jääb suhteliselt tagaplaanile ja ka Baka ise ei ole igas arcis olemas.
Põhiline stoori tuleb välja alles anime lõpus ja see on arvatavasti üks parimaid arce terve loo jooksul - viimases osas on palju keerulisi kiireid muutusi ja mina esimese hooga ei saanudki aru lõpuks kes keda trollis.

Mul isiklikult jäi mulje, et ma olen ainus inimene siinpool maakera kes üldse suvatses seda sarja vaadata. Soovitan soojalt kõigile vähemalt pilk peale visata ja jätke meelde, et esimene osa ja üldse esimene arc pole parim asi anime juures ja enne otsustamist tuleks ära vaadata rohkem kui ühe osa.


Sarja visuaalne pool mulle meeldis. Pisut oldschoolim tegelaste kujundus, mis on mõnusaks vahelduseks tänapäeva Bug-Eyed Monster teemale ja 3dCGI mis ei olnud küll parim mida ma näinud olen, aga oli alati piisavalt hea, et ei häirinud. Kuigi animatsioon iseenesest jättis mõnikord natuke odava mulje.

Mulle pakkus anime palju naeru, põnevust ja mindfucki, karakterid olid huvitavad ja subplotid enamjaolt põnevad. Meenutas ülesehituse poolest natuke Jigoku Shoujot ja Occult Academy't, mis on minu jaoks igati meeldiv.

5/5 would watch again
_________________

Arvake ära kaks kõige paremat animefrantsiisi üldse. Saatke oma variandid mulle. Võitke ¹okolaadi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 07, 2011 07:15    Teema: Vasta viitega

Sa pole üksi kui see anime välja tuli, vaatasin esimese osa ära ja otsustasin, et vaatan edasi kui anime kõik osad väljas.
Aitäh hea lühitutvustuse eest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 09, 2011 18:00    Teema: Vasta viitega

Ülikõva.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Laup Apr 09, 2011 23:07    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis selle anime opening ja anime lõpp. Üle pika aja üks parimaid lõppe.

Vaadake kindlasti.
_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
OnePiece



Liitunud: 13 Aug 2010
Postitusi: 338
Asukoht: Tallinn, Nõmme

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2011 18:36    Teema: Vasta viitega

2 osa olen ära vaadanud ja ütleks, et kohati on päris karmi ropendamist LaLaLaa. Muidu väga originaalne ja super anime.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
IceWolf



Liitunud: 6 Apr 2007
Postitusi: 437
Asukoht: Kivi all

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2011 21:17    Teema: Vasta viitega

Üks viimase aja parimaid sarju minu arvates. Soovitan kõigile.

Esimese arc'i twist oli väga ootamatu ja nii wtf, et algul lausa ehmatas ära, aga kui kohale jõudis, mis seal tegelikult toimus, siis jäin väga rahule, et seda sarja vaatama hakkasin. Ja lõpuni vaatasin. Let's do that again! LaLaLaa
Väga äge teos. Minu poolt jäi hindeks 8/10.
_________________

Reality, be rent! Synapse, break! Banishment, this world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
OnePiece



Liitunud: 13 Aug 2010
Postitusi: 338
Asukoht: Tallinn, Nõmme

PostitusPostitatud: Püh Apr 10, 2011 21:42    Teema: Vasta viitega

IceWolf kirjutas:
Esimese arc'i twist oli väga ootamatu ja nii wtf, et algul lausa ehmatas ära, aga kui kohale jõudis, mis seal tegelikult toimus, siis jäin väga rahule, et seda sarja vaatama hakkasin.


100%
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: