OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

teema kõigest ja mitte millegist II
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 177, 178, 179  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:00    Teema: Vasta viitega

kammerer- sa ikka tead eksole mis usu tõttu maailmas hetkeel toimub? või elad sa tõesti kotis oma dronega?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Flasher T



Liitunud: 2 Veeb 2009
Postitusi: 224
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:02    Teema: Vasta viitega

alarkivi kirjutas:
mis usu tõttu maailmas hetkeel toimub?


Usk on vaid ettekääne.
_________________
Chojin Gattai - God Ginrai!
AnTyx
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
animegun1



Liitunud: 10 Sept 2008
Postitusi: 397
Asukoht: Tallinn - LA/Mustakivi

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:05    Teema: Vasta viitega

Eraldi usu teema tuleks vist teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:06    Teema: Vasta viitega

organiseeritud usk on alati ettekäänee. aga see toimib eestvedajatelee. neeed, kes reaalselt teevad neid asju, ei ole ettekäänajad vaid ajupestud droned
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:14    Teema: Vasta viitega

alarkivi kirjutas:
kammerer- sa ikka tead eksole mis usu tõttu maailmas hetkeel toimub? või elad sa tõesti kotis oma dronega?


noh see on keeruline küsimus ..

ma ei ole lähis-idas toimuvaga eriti kursis. iraagi sõda ja afganistaani sõda. ja siis väiksemad konfliktid ameerikas nt, kus on tapetud arste, kes teevad aborti jne. ja siis euroopas kasvav islam. ma ei ole selle kõigega eriti kursis tuleb tunnistada...

aga mulle on jäänud mulje, et nende sõdade taga on ikka maa, nafta, raha ja narko. ja minu arvates on sellisel juhul süüdi inimesed, kes kasutavad religiooni fassaadina oma tõeliste eesmärkide saavutamiseks, mitte religioon ise.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:15    Teema: Vasta viitega


whoa Bunnysmile
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:28    Teema: Vasta viitega

Oeh... ma lõpetan ära. Ma ei suuda nii kiiresti alarkivilegi vastata kui teie siin juba üle 10 postituse teha. Seega parem jätan ära, sest ma tõesti ei jõua täna midagi teha. Muidu on see üks mu puht füüsiliselt ei jõua. See muidu mu üks lemmik vaidlusteemasid.

Lühikokkuvõte mõnedest asjadest, mida öelda tahtsin:

* Religioon kui selline on midagi, millesse inimene usub ning millele ta oma eluga baseerub (jah, sest ta elab vastavalt oma arusaamadele elust). Olgu see siis islam, budism, rokkmuusika, evangelikaalid, looduskaitse, karusnahavastased jne. Usk aga juba konkreetselt üleloomulikku võimu uskumine. Et siis selgitada minu mõistekasutust ja vältida sellest tulenevat segadust.

* Minu kiitus usuhulludele oli enamvähem sama, kui öelda, et Hitler oli hea kõnemees. Inimene pole üdinisti halb/hea, mingid vastupidised küljed on ka. Seega enne, kui kedagi kritiseerite, vaadake ka tema mätta otsast. Oma mättal on jah tore ja turvaline kükitada, kuid mõnikord võib mujal olla ka midagi huvitavat ja avastamisväärset. Jah, ka mõrvari mõttemaailm võib olla huvitav, kuid see ei tähenda, et ma temaga nõustuma pean. Duh..

* 'Ainuõiget tõde' pole olemas. Käib kokku eelnenud punktiga.

* Ja ei, ma ei kritiseeri oma mormoone. Kui nad on õnnelikud, palun väga. Mulle nad haiget ei tee ning nende usku ma ei kavatse pöörduda (mis ma neile ka selgeks tegin). Aga aegajalt on huvitav kuulda ka teistmoodi vaateid.

* Yoshyga nõustun.

* Mis puutub ateismi, siis kuigi ma saan aru ja olen täiesti nõus, et on asju, mis on ümberlükkamatud või mis on loogilised käigud. Ma olen ju ise ka mitteusklik, kuid samas olen mina sattunud ateistide otsa, kes räägivad ainult, kui õiged vaated neil on, sest kõik on teaduse poolt seletatud. Ma ei saa sõnagi sekka öelda selle kohta, mis on usu positiivsed küljed (ehk siis mitteäärmuslikud). Põhimõttes on see täpselt see sama, mis usuhulludki teevad. Nüüd küll veavad oma raamatus jälge, aga sama teevad ka enamus ateistid, ajades jälge raamatutes, mille keegi on avaldanud. Olen mõistlike ateiste ka näinud, niiet mu kogemus ei piirdu ainult nende äärmuslikematega. Lihtsalt ma ei ülsitaks ateismi, kuna see on samamoodi religioon (nagu ma seletasin oma mõistekasutust).

* Kammerer: maailmas on kristlasi ~2 miljardit ja moslemeid ~1 miljard. Kotib see Piibel ikka küll.

* Vabarnamees: nagu lendav tigu LaLaLaa




Kes tahab jätkata, siis kokkutulek on järgmisel nädalal. Loodan, et saan vaimu välja puhata selleks ajaks. Head ööd!
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Reede Jan 22, 2010 16:42). Kokku muudetud 5 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
animegun1



Liitunud: 10 Sept 2008
Postitusi: 397
Asukoht: Tallinn - LA/Mustakivi

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:32    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
[pilt]
whoa Bunnysmile


Pool-loom? pool-taim? 0.o Küll maailm on ikka PÕNEVAID ASJU täis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 16:44    Teema: Vasta viitega

ma tahaks genkiga vaielda, sest seee oleks suht huvitav vaheldus.
aga ma ei tule kokkutulekule, seega jääb ära.

tema viimasele postitusele ma vastama ei hakka, sest tegu oleks vähemalt paari leheküljega ja kuna vaidluse asupaigaks on määratud kokkutulek, siis ei hakka enam siin auru välja laskma. mainin lihtsalt ära, et leian genky mõttekäigus mitu dramaatilist puudujääki ja arvan, et ta mõistab asju "valesti"

ainus asi millele reageerin otseselt postitusest on see, et kui öelda "you o girl" äärmusliku uskliku vaate levitajle ja siis väita et see on sama kui kiita hitleri kõneosavust on ei ole analoogia. äärmuslik usklik VÕIB olla imeline kõnemees või hea joonistaja või tubli sportlane aga genky poolt tema üleeelmises postis kasutatud ja eelmises valedel alustel välja vabandatud väide ei olnud ju selline.... see oli otseselt negatiivse saavutuse hindamine heaks selle edukuse tõttu. ehk siis täpselt hitleri heaks juuditapjaks nimetamine kiitva varjundiga mitte tema kõneosavuse imelemine.


aga muu vaidlus siis las jääda.... ma oleks muidugi rahul kui saaks oma peamiste teemade hulka kuuluva üle argumenteerimist veidike värskendada uue kogemusega :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 17:03    Teema: Vasta viitega

Kui minu käest keegi küsiks kas olen usklik, vastaks et pole. Sest ma usun oma moodi jumalat, kui teised seda usuvad. ei käi kirikus ega palveta jumala poole. Ajavahemikkus 18-21 aastasena nägin väga palju surma: vanaisa suri, kaks onu uppus ja sõber sai autiõnnetuses surma.
Ise olen ka õnnesärgis sündinud. 10 aastat tagasi juhtus raske liiklusõnnetus, kus purjus juht sõitis me autole külepealt otsa. Õnneks kõik jäid terveks aga vajasid väikest haigla ravi. auto läks muidugi
mahakandmisele. Ise sain jala trauma ja vahepeal lonkan kui väljas on liiga külm või palav. Arst ütles et olen õnneseen et nii ainult läks, oleks veel hullemini minna. Ma räägin lihtsalt jumalaga natuke. Aga kokkuvõttes on iga inimese enda asi kas ta on usklik või pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Riion



Liitunud: 19 Juul 2006
Postitusi: 522

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 17:04    Teema: Vasta viitega

Alarkivi, kas sinu faktidel on puudujäägid, sest sa rõhud üksiktahule, mitte üldpildile, mida genky püüdis öelda.

Aga samas, usklik või mitte, eelarvamused rokivad meis kõigis.

Ja usk on selline teema jällegi, kus igaühel on õigus ainult enda piires. Lugedes neid poste, tekib tunne, et alarkivi ei suuda aktsepteerida teiste arvamusi, samas see viibki vaidlusteni aga siinses foorumis olen tähele pannud, et inimesed ei pane tähele mida inimene öelda tahab, vaid näritakse ajuvabalt mingit fakti, sõna või lehma.

Mul on ilgelt kahju, kui kellegile ei meeldi kellegi teise arvamus aga saa üle.
Inimesed arvavad, et nad on jumalad ja maailm pöörleb nende ümber.
_________________
http://fyeahtartu.tumblr.com/


"Me oleme, mis me mõtleme.
Kõik, mis me oleme, tõuseb koos meie mõtetega.
Enda mõtetega me loome maailma"


- Buddha
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 17:05    Teema: Vasta viitega

alarkivi kirjutas:
ma tahaks genkiga vaielda, sest seee oleks suht huvitav vaheldus.
aga ma ei tule kokkutulekule, seega jääb ära.

...

aga muu vaidlus siis las jääda.... ma oleks muidugi rahul kui saaks oma peamiste teemade hulka kuuluva üle argumenteerimist veidike värskendada uue kogemusega :)

Omad Skype'i? Lähipäevil ma küll selleks vist võimeline nii või naa pole, sest üks eksam veel esmaspäeval on, aga mingi hetk saab vabalt jätkata. Ma polegi sel teemal ammu rääkinud, vajaks roostest lahtisaamist :P

alarkivi kirjutas:
...mainin lihtsalt ära, et leian genky mõttekäigus mitu dramaatilist puudujääki ja arvan, et ta mõistab asju "valesti"

Enamvähem sama siin. Ega muidu ei saakski sellised arutlused toimuda, kui ei oldaks eri meelel.

Aga ma tahaks selle ära seletada:
alarkivi kirjutas:
ainus asi millele reageerin otseselt postitusest on see, et kui öelda "you o girl" äärmusliku uskliku vaate levitajle ja siis väita et see on sama kui kiita hitleri kõneosavust on ei ole analoogia. äärmuslik usklik VÕIB olla imeline kõnemees või hea joonistaja või tubli sportlane aga genky poolt tema üleeelmises postis kasutatud ja eelmises valedel alustel välja vabandatud väide ei olnud ju selline.... see oli otseselt negatiivse saavutuse hindamine heaks selle edukuse tõttu. ehk siis täpselt hitleri heaks juuditapjaks nimetamine kiitva varjundiga mitte tema kõneosavuse imelemine.

Hitleri kõneosavus oli üks tema võimlue saamise aluseid. Ja rahvas uskus seda, isegi kui vale oli. Point on sama. Aga noh... eks selle edukuse kiitmisega ole üldse omaette teema teemal 'vahendid edu saavutamiseks'. Aga see juba teine asi :)
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 17:17    Teema: Vasta viitega

minu faktides on kindlasti puudujääke. ma pakun, et suuri. aga mitte sellepärast, vaid sellepärast et sellise teema puhul on üldpilt nii laialivalguv ja mittemidagiütlev, et keskendumine on oluline ja et asjast tekiks mingi "hea" tervik, peab niiviisi edasitagasi pendeldama paarkümmend, kui mitte rohkem, korda.

peamiselt olen ma veendunud, et kõigil asjadel ja nähtustel on mingi põhjus ja neid kõiki on võimalik taandada ning paljude asjade tegelikud põhjused on enamik inimeste eest varjul. just nagu me teame, et zeus ei tee äikest, võiks tänapäevane inimene teada mitut muud asja, mida miskipärast peetakse peeneks teaduseks ja kindla ala asjatundjate pärusmaaks - jah, detailid ongi aga üldine informeeritus ei tohiks olla. sellepärast, et olen väga uudishimulik ja uurin enamasti huvitava ka välja mingi tasemeni on mul tihti väga raske vaidlustes jääda teemale, kuna lihtsalt millegi selgitamiseks on vaja teha suur ja pikk ring ja keskenduda detailidele. Usuasjad on olnud mulle huvitavad kogu elu. Viimastel aastatel olen aga käsnana seda sisse imenud.... seetõttu kipun sellel ja veel mõneel väga meeldival teemal eriti ära kaduma üldpildist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 17:27    Teema: Vasta viitega

Kui selle teema viimaseid lehti lugedes muus osas targemaks ei saanud (ja ma ei saanud), siis seda sain ometi teada, et genky on unestrükkija ja alarkivi on alati tööl, arvatavasti seetõttu, et veedab suurema osa tööajast baka.ee-s kirjavigu tehes.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 17:29    Teema: Vasta viitega

hehe LaLaLaa mul on kellast kellani tiksumine LaLaLaa

kirjavigadega on nii, et ma ten neid jube palju peaaaegu alati aga klaviatuuril oma isiklike vaateid avaldades lennukusetõttu veelgi enam kui muidu ja ma ei loe oma tekste enamasti õle. kas peaksin pingutama õigekirja nimel siin rohkem? ausalt, on see oluline?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 17:36    Teema: Vasta viitega

Jah, võiksid küll. Üks kord tekst üle lugeda ja ilmselged vead ära parandada pole ju väga keeruline, eriti kui lühike postitus saab olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 17:52    Teema: Vasta viitega

alarkivi kirjutas:
minu faktides on kindlasti puudujääke. ma pakun, et suuri. aga mitte sellepärast, vaid sellepärast et sellise teema puhul on üldpilt nii laialivalguv ja mittemidagiütlev, et keskendumine on oluline ja et asjast tekiks mingi "hea" tervik, peab niiviisi edasitagasi pendeldama paarkümmend, kui mitte rohkem, korda.

peamiselt olen ma veendunud, et kõigil asjadel ja nähtustel on mingi põhjus ja neid kõiki on võimalik taandada ning paljude asjade tegelikud põhjused on enamik inimeste eest varjul. just nagu me teame, et zeus ei tee äikest, võiks tänapäevane inimene teada mitut muud asja, mida miskipärast peetakse peeneks teaduseks ja kindla ala asjatundjate pärusmaaks - jah, detailid ongi aga üldine informeeritus ei tohiks olla. sellepärast, et olen väga uudishimulik ja uurin enamasti huvitava ka välja mingi tasemeni on mul tihti väga raske vaidlustes jääda teemale, kuna lihtsalt millegi selgitamiseks on vaja teha suur ja pikk ring ja keskenduda detailidele. Usuasjad on olnud mulle huvitavad kogu elu. Viimastel aastatel olen aga käsnana seda sisse imenud.... seetõttu kipun sellel ja veel mõneel väga meeldival teemal eriti ära kaduma üldpildist.


Kas sa Ken Wilberi raamatuid oled lugenud? Ta on üks sümpaatsemaid praeguse aja mõtlejaid. Näiteks tema raamatus "Kõiksuse teooria" on päris huvitavaid mõtteid usklikuks olemise kohta. Sulle peaks ehk meeldima. Tal on üldse väga huvitavad raamatud.

See tuletab mulle meelde et peaks selle raamatu ise ka läbi lugema. Juba sirvimisega oli tükk tegemist. Mõtlejate ja filosoofide raamatutega kipub nii olema, et korraga ei saa läbi lugeda. Juba ühest peatükist tekib nii palju mõtteid, et kirjutaks kas või ise raamatu.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 19:10    Teema: Vasta viitega

ma ei ole teda lugenud aga olen temakohta juba jupp aega tagasi teinud ilmselt ehk ennatliku järelduse, et ei taha ka. nüüd üle pika aja uurides mis ta õieti meeles mõlkunud on, tuli isegi huvi lugeda natuke. vaatan mõned artiklid esialgu õle ja kui huvi püsib loen ehk ka mõne raamatu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Piksel



Liitunud: 21 Jan 2010
Postitusi: 15

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 19:35    Teema: Vasta viitega

Kirjavigade jaoks
Kui FireFoxi ei kasuta, soovitan kasutama hakata
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 19:43    Teema: Vasta viitega

kasutan guugel kroomi. ja kirjavead näitab see ka kenasti kätte. nagu öeldud, ma ei pööra neile tähelepanu ja enamasti ei loe mis kirja juba saanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 177, 178, 179  Järgmine
Lehekülg 107, lehekülgi kokku 179

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: