OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mangade ülevaated
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Juun 04, 2009 14:35    Teema: Vasta viitega

samas on kuidagi hea, kui asjad on ühes kohas koos, ütleb kontrollifriik...

mõtlen selle üle.

edit: lõpuks ometi uus lehekülg.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Sept 03, 2009 19:48    Teema: Vasta viitega



nimi: The Demon Ororon. The Complete Collection (originaal: Akuma no Ororon)
autor: Hakase Mizuki
väljaandja: Tokyopop, 2007
maht: ca 850 lk
¾anr: supernatural, slice-of-life, romance, tragedy

mis toimub: Chiaki on üksi elav teismeline tüdruk, kes korjab tänavalt üles räsitud bishouneni. Too ütleb, et on deemon nimega Ororon, ja et ka Chiaki pole tavaline inimene, vaid poolenisti ingel. Varsti on neil majapidamises veel mõned adopteeritud kassdeemonid jne, ja kõik oleks tore, kui Ororon poleks Põrgu troonipärija, keda rivaalid tappa tahavad, ja Chiaki poleks pooleldi ingel, keda deemonid tahavad ära süüa ja inglid tappa. uh-oh.

kuidas on: Mizuki Hakase eripära, või teisiti öeldes, probleem, on minu meelest selles, et ta ei saa aru, et ta on geniaalselähedane supernatural/slice of life ¾anri kombineerija, ja et sellest täiesti piisaks. antud juhul peab ta vajalikuks väänata päris paljutõotava algusega lugu mingiks mõttetult vägivaldseks disäästeriks, mis ilmselt peab tema arust fatalistlik ja diip olema, aga on minu meelest lihtsalt masendav potentsiaali raiskamine. suurepärased pea- ja kõrvaltegelased, suhtepuntrad ja situatsioonikoomika mattuvad kõik totaalse ja uskumatult pikaks venitatud destructioni alla. kui see poleks nii hästi joonistatud - Hakase on ikkagi puhtkunstilise külje pealt üks mu lemmik-mangakasid - oleksin ma selle raamatu üsna kiiresti pooleli jätnud. bishounenide ja kawaii (chibi-kassdeemon Kuro jne) ja kerge H kiuste.

mõned kehvad skännid mangafoxist:

Chiaki ja tema ainuke sõbranna Lika leiavad Ororoni.


Ororonil on cool tuhatoos.


üksildane Chiaki tahab, et Ororon jääks tema juurde.


nii läheb deemonitega, kes Chiakile ligi tükivad.


ainult et Chiakile ei meeldi tapmine ja ta võtab paar päästetud kassdeemonit, Shiro ja Kuro, enda juurde elama.




ja nii läheb inglitega, kes Chiakile ligi tükivad.

_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Nelj Sept 03, 2009 20:16    Teema: Vasta viitega



nimi: Asian Beat
autor: Mizuki Hakase
väljaandja: Tokyopop, 2007, 208 lk
¾anr: josei, slice-of-life, angst, draama

mis toimub? neli rohkem traagilist kui romantilist lühilugu räägivad noortest inimestest Sapporos. Perevägivald, õnnetu armastus, halvad või surnud vanemad, koolikiusamine, kindness of strangers, tõeline sõprus ja armastus, jne.

kuidas on? hästi joonistatud, nagu Hakasel ikka, ehkki konkreetses köites on tal mingi liiga-pikkade-kaelte faas. sisu tundus kohati mu maitsele liiga sentimentaalne/traaaaaaagiliseks aetud, aga eks on hullematki loetud. praegu pilte otsides tundub, et on päris korralikud, atmosfäärilised lood, aga see ei ole vist hea märk, et mõned kuud pärast lugemist ei suuda ma neljast kolme loo sisust mitte midagi meenutada.



üks lugu algab nii:


ja jätkub nii:








veel 2 lk ühest teisest loost



_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> manga Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: