OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jaapani keele õppimine
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
magicalmuffin
tik-tak


Liitunud: 17 Veeb 2008
Postitusi: 156

PostitusPostitatud: Laup Jan 17, 2009 17:56    Teema: Vasta viitega

Tänu RAW-de vaatamisele on mu jaapani keel tunduvalt paremaks muutunud. RAW-de vaatamist soovitaks teistelegi.
grimnir kirjutas:
Kui sulle linnad-rahvas ei istu, siis pole Okinawa Honto's suurt midagi vaadata ja soovitan Nahast kohe laevaga Kerama saartele või lennukiga Iriomote-Yonaguni peale minna. Olin aasta eest nädalapäevad Zamami-jimal ja jäin väga rahule.

Paar küsimust kah

0) Seega, et jaapanisse sõita, tuleb TÄNA eesti pass kaasa võtta, osta edasi ja tagasisõidupilet ( mis läheb 8352 EEK maksma ), lennukile istuda ja HOMME oled jaapanis.?

1) Kaua sa jaapanis viibisid?

2) Oletame, et sul saab raha otsa ja sa tahad varem tagasi tulla aga pileti tähtaeg on näiteks 2 nädala pärast. Kuidas need japsid selle potentsiaalse probleemi lahendanud on? s.t et need on ju nemad, kes edasi tagasi piletit kohe nõuavad, aga ega see neid vist ei koti ega ju?

3) Kas jaapanis saab eesti kroone jeenideks vahetada, või mõistlik oleks eestis seda teha ja siis suur rahasumma kaasa võtta? see ei oleks vast eriti arukas.

4) Kas jaapanis on pangaautomaate, millest eesti pangakaardiga raha välja võtta saab?

5) Palju sul reisile raha kulus.? Oletame, et tahaks üks 2-3-4 nädalat, külastada jaapani vanemaid paiku (püramiide, saari jne.) ja ka tänapäevajaapanit. Paku üks miinimum nr. kroonides millega kõik kokku2-3-4 nädalaks, arvesta võiks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Laup Jan 17, 2009 18:16    Teema: Vasta viitega

Mul tekkis isu vastata ka
magicalmuffin kirjutas:


0) Seega, et jaapanisse sõita, tuleb TÄNA eesti pass kaasa võtta, osta edasi ja tagasisõidupilet ( mis läheb 8352 EEK maksma ), lennukile istuda ja HOMME oled jaapanis.?

umm.. mida pikemalt pileti ette ostad, seda odavamalt saada... on ka sooduspakkumised kus saab umbes 8000.- krooniga .. kui tavalise pileti osatd kaua aega ette on see umbes midagi üle 12000.- krooni
lendamis aeg kokku ... hmm .. lend 30 min soome .. ja umbes 10 tundi jaapanisse pluss ootamis/kontrollidest läbi mineku aeg... kokku umbes 24h




magicalmuffin kirjutas:

3) Kas jaapanis saab eesti kroone jeenideks vahetada, või mõistlik oleks eestis seda teha ja siis suur rahasumma kaasa võtta? see ei oleks vast eriti arukas.

võimalik et mõnes kohas saab, aga soovitatav on siin kogu summa kaasa vahetada ja seal on suhteliselt turvaline.. näiteks kui oma mobiiltelefoni unustad kohviku lauale jookstakse sulle mitu kvartalit järgi et see sulle tagasi anda...


magicalmuffin kirjutas:

4) Kas jaapanis on pangaautomaate, millest eesti pangakaardiga raha välja võtta saab?

panga automaatide peale mina ei loodaks ... automaadid on lahti ainult tööpäeviti ja umbes kella 8-17 .. õhtul on kinni .. kaartiga maksta ei saa paljudes kohtades ...sularaha ühiskond .. isegi palgad makstakse ümbrikus niiet ..



magicalmuffin kirjutas:

5) Palju sul reisile raha kulus.? Oletame, et tahaks üks 2-3-4 nädalat, külastada jaapani vanemaid paiku (püramiide, saari jne.) ja ka tänapäevajaapanit. Paku üks miinimum nr. kroonides millega kõik kokku2-3-4 nädalaks, arvesta võiks.


tore et sa sealt püramiide leiad ... -.-
oleneb kus sa ööbida tahad ..
odavamad hostelid on umbes 300-400 krooni öö .. sööki saab suht odavalt(kauss ramenit al60 krooni, 24h poes sushi karp 25 krooni, muide 24h poodides on väga värske ja hea valmistoit), kiirrongi pilet 2 nädalane eestist ostetuna 5000 krooni ja kohapealt 10 000 krooni, laevade pileteid ei tea.. muide kohalikud eelistavad reisida pigem välismaale, sest tegelikult Jaapani siseselt reisida on suhteliselt kallis, oleneb muidugi mis transporti kasutad. Jalgrattaga oleks ilmselt odav, aga aega nõudev. Bensiini hinnad on samad mis meil, võibolla paar krooni kallim. Jaapani sisesed lennud kallid.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ShinNatsume
Robin, komadori


Liitunud: 12 Juun 2007
Postitusi: 1785

PostitusPostitatud: Laup Jan 17, 2009 20:45    Teema: Vasta viitega

dipsy kirjutas:
magicalmuffin kirjutas:

3) Kas jaapanis saab eesti kroone jeenideks vahetada, või mõistlik oleks eestis seda teha ja siis suur rahasumma kaasa võtta? see ei oleks vast eriti arukas.

võimalik et mõnes kohas saab, aga soovitatav on siin kogu summa kaasa vahetada ja seal on suhteliselt turvaline.. näiteks kui oma mobiiltelefoni unustad kohviku lauale jookstakse sulle mitu kvartalit järgi et see sulle tagasi anda...

Sellega seoses tuleb meelde see, et kui üks inimene (sellest reisigrupist, kellega koos ma Jaapanis käisin) unustas oma koti koos digikaamera, rahakoti jms.-ga rongi unustas, (kui ta eelmine kord Jaapanis käis) saadeti talle see Eestisse postiga tagasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
grimnir



Liitunud: 26 Okt 2008
Postitusi: 21

PostitusPostitatud: Esm Jan 19, 2009 16:49    Teema: Vasta viitega

magicalmuffin kirjutas:

4) Kas jaapanis on pangaautomaate, millest eesti pangakaardiga raha välja võtta saab?


Eesti deebetkaartidega saab pea igas postkontoris raha välja võtta. Suuremates linnades toimib krediitkaart enamvähem kõigis vähegi ketistunud poodides ja kõrtsudes. Aga sula on kindlam jah. Võta niipalju jeene kaasa kui arvad vaja minevat ja ülejäänu osas looda kaardi kasutamisele. Ja kohapeal vaata jooksvalt, kumba letti lükkad.

magicalmuffin kirjutas:
.. külastada jaapani vanemaid paiku (püramiide, saari jne.) ..


Püramiidid? Ilmselt sa räägid Yonaguni veealustest kivilahmakatest? http://en.wikipedia.org/wiki/Yonaguni_Monument
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
soduruu



Liitunud: 26 Jan 2009
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 11:59    Teema: jaapani keel algajatele Vasta viitega

Ma pakun eratunde jaapani keele algajatele ning huvilistel algtasemel.

ühendust saab minuga killerguy02@hot.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zero



Liitunud: 5 Märts 2004
Postitusi: 178
Asukoht: Ujuvad saared

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 12:50    Teema: Vasta viitega

Võiksid siis end veidi tutvustada ka.

Kus ja kelle juures sa ise õppinud oled?
Kui kaua?
Mis tasemel ise keelt valdad?
Mis linnas keeletunde üldse annad?

Mis tase on sinu arvates algtase? A1, A2? JLPT järgi 4 kyuu, 3 kyuu?
_________________
Jäi kui rott lõksi vahele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
soduruu



Liitunud: 26 Jan 2009
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 16:17    Teema: jaapani keel Vasta viitega

Kus ja kelle juures sa ise õppinud oled?
Kui kaua?
Mis tasemel ise keelt valdad?
Mis linnas keeletunde üldse annad?

Mis tase on sinu arvates algtase? A1, A2? JLPT järgi 4 kyuu, 3 kyuu?

no kuna ma tunnid oleks algtasemel siis arvatavasti algtase on selge, jaapani keelt olen õppinud nii ise seisvalt kui ka ülikoolis, ise umbes aasta ning koolis 2 aastat. Mul isiklikult võttis umbes 5 täispäeva aega, et osata rääkida lugeda ning kirjutada, muidugi seda mitte nüüd mega tasemel aga küllalt hästi et lihtlaused moodustada nii suuliselt kui kirjalikult, minu õnneks olid mul head vahendid :). Tunde annaksin Tallinnas, ise elan ka seal, mööda eestit päris rännata ei tahaks. Algtase on A1 EHI normide järgi ning selle läbimiseks kulub seal 2 aasta kus toimub väga intensiivne töö.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dipsy
katto katto KATTO!!


Liitunud: 25 Juun 2006
Postitusi: 1239
Asukoht: tln

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 16:26    Teema: Re: jaapani keel Vasta viitega

soduruu kirjutas:
Kus ja kelle juures sa ise õppinud oled?
Kui kaua?
Mis tasemel ise keelt valdad?
Mis linnas keeletunde üldse annad?

Mis tase on sinu arvates algtase? A1, A2? JLPT järgi 4 kyuu, 3 kyuu?

no kuna ma tunnid oleks algtasemel siis arvatavasti algtase on selge, jaapani keelt olen õppinud nii ise seisvalt kui ka ülikoolis, ise umbes aasta ning koolis 2 aastat. Mul isiklikult võttis umbes 5 täispäeva aega, et osata rääkida lugeda ning kirjutada, muidugi seda mitte nüüd mega tasemel aga küllalt hästi et lihtlaused moodustada nii suuliselt kui kirjalikult, minu õnneks olid mul head vahendid :). Tunde annaksin Tallinnas, ise elan ka seal, mööda eestit päris rännata ei tahaks. Algtase on A1 EHI normide järgi ning selle läbimiseks kulub seal 2 aasta kus toimub väga intensiivne töö.


EHI nor,mide järgi A1 taseme saamiseks kulub 4 kuud ..LaLaLaa ... Aaastaga on juba A2 tase ju LaLaLaa .. minul alles algavad teise semestri tunnid ja A2 on :) järgmine aasta on juba B1 ju :P
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 16:36    Teema: Re: jaapani keel Vasta viitega

soduruu kirjutas:
Mul isiklikult võttis umbes 5 täispäeva aega, et osata rääkida lugeda ning kirjutada, muidugi seda mitte nüüd mega tasemel aga küllalt hästi et lihtlaused moodustada nii suuliselt kui kirjalikult, minu õnneks olid mul head vahendid :).

Mis vahendid need siis sellised olid, et viie päevaga keele selgeks said? Kas mingi NASA tehnoloogia oli mängus?
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 16:40    Teema: Vasta viitega

ÄKKI ON NII ET täispäeva ehk 24h ehk 120 tundi ehk 150 akadeemilist tundi mis on päris normaalne!
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
soduruu



Liitunud: 26 Jan 2009
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 16:42    Teema: Re: jaapani keel Vasta viitega

cenorig kirjutas:
soduruu kirjutas:
Mul isiklikult võttis umbes 5 täispäeva aega, et osata rääkida lugeda ning kirjutada, muidugi seda mitte nüüd mega tasemel aga küllalt hästi et lihtlaused moodustada nii suuliselt kui kirjalikult, minu õnneks olid mul head vahendid :).

Mis vahendid need siis sellised olid, et viie päevaga keele selgeks said? Kas mingi NASA tehnoloogia oli mängus?


ainus tehnoloogia mis kasutusel oli oli minu aju, ma tuupisin viispäeva järjest ärkamisest magamaminekuni vahepeal oli muidugi mõni tund puhke/söögi/liigutamise pausi ka
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 16:55    Teema: Re: jaapani keel Vasta viitega

soduruu kirjutas:
ainus tehnoloogia mis kasutusel oli oli minu aju, ma tuupisin viispäeva järjest ärkamisest magamaminekuni vahepeal oli muidugi mõni tund puhke/söögi/liigutamise pausi ka

Kas see oli alus sinu teadmistele? Või alus nõutava kraadi eksami sooritamisele? Vahe on suur.

Sellist õppemetoodikat ma enne kohanud pole, vähemalt sellises vormis mitte, et ka tagajärjed püsivad oleksid. Sa annad vähe infot ja seepärast jätad palju ruumi küsimustele. Nii et ära pahanda, kui sinust aru ei saada. Ehk on sul tõesti väga hea mälu. Kui viie päevaga õppisid, siis kuidas õppimine edasi läks? Õppisid igapäevaselt või hoopis viispäevaku kaupa kord kvartalis? Kas oled keelega ka õppetööväliselt kokku puutunud?
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2009 16:56    Teema: Vasta viitega

Nõrk. Õige oleks minna kuhugi mägedesse elama, võta tohutult materjale kaasa ja elada seal pool aastat. Magad siis kui on pime, ülejäänud hommikul pühendad end füüsilise trennile. Kümbled ja tood endale vajalikus koguses vett, hangid mingeid söödavaid juurikaid. Sööd tagasihoidlikult hommikust JA SIIS! Õpid kuni päike on kõige kõrgemal! Nüüd lähed lõunasele sörgile läbi metsa ja kümbled. Ja sööd veidi julgemalt oma juurikaid. Kui see tehtud ja päike veidi vajunud, ronid kaljunukile ja hakkad valju selge häälega jaapani keelt rääkima. Alguses lihtsalt hääldad "a i u e o ka ki ku ke ko" jne, hiljem kordad lihtsaid lauseid. Kui tase juba kõrgem, hakkad sellel päevaajal keeleväänajaid harjutama. Ja see kestab kuni päike on kaks kolmandikku oma teed haripunktist silmapiirini läbinud. Nüüd lähed jälle raamatutesse. Kui päike loojub, lähed magama.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Star



Liitunud: 9 Sept 2004
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Teis Jan 27, 2009 20:21    Teema: Vasta viitega

magicalmuffin kirjutas:
Tänu RAW-de vaatamisele on mu jaapani keel tunduvalt paremaks muutunud. RAW-de vaatamist soovitaks teistelegi.


Mis need RAWid on ???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 27, 2009 20:39    Teema: Vasta viitega

Star kirjutas:
magicalmuffin kirjutas:
Tänu RAW-de vaatamisele on mu jaapani keel tunduvalt paremaks muutunud. RAW-de vaatamist soovitaks teistelegi.


Mis need RAWid on ???

Jaapanikeelne, ilma tõlketa.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Star



Liitunud: 9 Sept 2004
Postitusi: 176

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2009 19:35    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Star kirjutas:
magicalmuffin kirjutas:
Tänu RAW-de vaatamisele on mu jaapani keel tunduvalt paremaks muutunud. RAW-de vaatamist soovitaks teistelegi.


Mis need RAWid on ???

Jaapanikeelne, ilma tõlketa.


Ja kuda sellest kasu peaks olema?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2009 19:43    Teema: Vasta viitega

Star kirjutas:

Ja kuda sellest kasu peaks olema?


http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=21041395&l=fplead
_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
erik_schults



Liitunud: 22 Aug 2007
Postitusi: 1070

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2009 20:30    Teema: Vasta viitega

jackwood kirjutas:
Star kirjutas:

Ja kuda sellest kasu peaks olema?


http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=21041395&l=fplead


Ma lausa 6ppision mingit moodi v2iksena saksa keele 2ra, sest vaatasin h2sti palju multikaid saksa kanalitelt..Aga nyyd on mul see ununenud, sest ple m6nda aega vaadanud saksa kanaleid, ega r22kinud saksa keeles... ???
_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2009 21:19    Teema: Vasta viitega

jackwood kirjutas:
http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=21041395&l=fplead


Kah nüüd uudis, minuarust suht stating the obvious. Uueks revolutsiooniliseks avastuseks on seda küll veidi naiivne tituleerida, pigem on see uuring tehtud lihtsalt teadatuntud faktile teaduslikuma tagapõhja leidmiseks. Tegeltikult isegi vist mitte seda - niipalju kui ma sealt originaalartiklist välja lugesin, koosnes see Sulzbergeri uuring lihtsalt fakti kontrollimisest ja tõdemusest, et jah, tõesti on lood nii, nagu kõik arvasid.

Kuidas väikesed lapsed muidu keele selgeks saaks - neil ei ju ühtki sõnaraamatut ega grammatikaõpikut käepärast ning olemasolevat sõnavara on "õpingute" alguses täpselt nulli sõna jagu. Pole alust arvata, et see oskus inimesel hiljem kuhugi kaoks, lihtsalt õppimis- ja omandamisvõime on noorena oluliselt parem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
KazumiHarakiri



Liitunud: 11 Veeb 2009
Postitusi: 14

PostitusPostitatud: Teis Märts 17, 2009 23:09    Teema: Vasta viitega

Alustasin poolteist nädalat tagasi tähestikuga. No ütleme, et raskelt tuleb. Täna võtsin Genki appi ja paistab algajale täitsa hea olevat.
Rahva Raamatu netipood on täitsa tühi. Jaapani-Eesti (Eesti-Jaapani), phrasebooki ja grammatika sain Apollost kätte. Pluss veel kanji õpik, aga see on tulevikumuusika.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Järgmine
Lehekülg 23, lehekülgi kokku 30

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: