OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2. Jaapani animefilmide festival JAFF 4.-13. aprill
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2008 11:09    Teema: Vasta viitega

Ise käisin nii laupäeval kui pühapäeval kinos. Jäin rahule. Eriti meeldis
"Naaber Totorro", mis oli eesti keeles. Kui vaatasin orginaal keeles, siis sai ka naerdud, aga eesti keeles andis ta teise fiilingu. Palju rohkem kilde oli kui algul arvasin. "Pilvede taga" oli ka hea, ma olin seda kuskil näinud juba, lõpp tundus tuttav. Ise käisin ka manga leti ääres, aga mulle ei meeldi mangad üldse. Saalid olid küll rahvast täis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sporkness



Liitunud: 16 Nov 2007
Postitusi: 214
Asukoht: Tallinn.

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2008 13:20    Teema: Vasta viitega

Käisin eile vaatamas "Minu naabrid Yamadad".
Esimene mõte, kui film algas: "W00T. Inglisekeelsed subtiitrid. Ja tulevad õigel ajal ka."
Muidugi eestikeelsed olid ka, mis tulid isegi ka enam-vähem õigel ajal (nähtavasti see tüüp, kes neid subtiitreid toksis oskas inglise keelt ja orienteerus inglisekeelsete subtiitrite järgi), aga ma lugesin küll inglisekeelseid, sest need olid suuremas kirjas ja kõrgemal ka.
Aga film meeldis. Naljakas oli. Happybunny
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Mart Rummo



Liitunud: 7 Apr 2008
Postitusi: 6
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2008 13:48    Teema: Vasta viitega

Subtiitrite kohta pisut taustainfi:

Olen üdini sama meelt, et halvasti sünkroniseeritud subtiitrid on filminaudingu suurim rikkuja. Paraku on see reaalajas toksimine põrgulikult keeruline ja närvesööv töö - eriti juhul, kui juhinduda saab vaid jaapanikeelsest helist, mida mõistavad vaid üpris vähesed eestlased. Toksida on märksa lihtsam, kui ekraanil jooksevad ka ingliskeelsed supakad (nagu äsjamainitud "Yamadede" puhul). Kahjuks võib selgi puhul töö luhta minna, kui tõlgitud on sootuks teise versiooni põhjal (kõik eestikeelsed tekstid tõlgitakse üle inglise või vene keele, sest kogenud japanistide kasutamine on festivali piiratud aja- ning raharessursside puhul üsna võimatu). Kui film jõuab ekraanile 35mm lindilt, on inglise supakad enamasti olemas, ent käesolevale festivalile enamik linte kohale ei jõudnud...

Seepärast palun kallilt publikult pikka meelt ja leppimist sellega, et ka kehvasti ajastatud tõlge on enamikule vaatajaist tiba etem kui puhas jaapani keel. Ühtlasi kutsu üles kõiki, kel toksimistöö vastu sügavam huvi ja usk oma vastavaisse võimetesse, end üldiseks hüvanguks üles andma.

Rõõmu ja rahu!
Mart,
JAFFi tõlkekorraldaja
tel. 56 649 194
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2008 17:45    Teema: Vasta viitega

nõnda, Tokikake vaadatud. elamus oli meeldiv, alguses olnud vene audio ja esimese 5 minuti tiitrikammi kiuste. rahvast oli suht'vähe, ühtegi tuttavat nägu ei tabanud.

ma vaikselt loodan, et järgmine kord tuleb tõsine düstoopiafest Akira, Jin-Roh ja muu taolisega.
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
IceWolf



Liitunud: 6 Apr 2007
Postitusi: 437
Asukoht: Kivi all

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2008 17:52    Teema: Vasta viitega

Käisin ka täna "Tüdruk, kes hüppas läbi aja" vaatamas. Algul see venekeelne audio küll ehmatas mind natuke, aga film ise oli väga hea, nautisin seda täies ulatuses. :)
_________________

Reality, be rent! Synapse, break! Banishment, this world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
poizzz123
sumimasen


Liitunud: 6 Märts 2005
Postitusi: 285
Asukoht: Tarto

PostitusPostitatud: Esm Apr 07, 2008 20:07    Teema: Vasta viitega

Täna e siis Esmaspäev käisin kah head ja paremat kaemas - "Final Fantasy VII: Advent children" täitsa vaadatav oli. Kõike paremad olid kindlasti mõõga võitluse kohad, kuid natuke segaseks jäid mingid sellised mõttesse vajumis kohad. Järsku on tegelane kusagil mujal jne. 3D graafika oli kah võimas.
_________________
I will achieve greatness!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte Yahoo Messenger MSN Messenger
joakimrobin



Liitunud: 29 Märts 2008
Postitusi: 19
Asukoht: tartu/tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 16:33    Teema: yeyeu Vasta viitega

"papriika" oli visually so suggestive, et peale seda oli rakse uniuda, hiljem aga tekitas filmi järelmõju ja madalrõhkondlik päevane uni vähe paanikat...

lemmik siiani "tüdruk kes hüppas läbi aja" (funny, smart, casual)!

haha ja rohkem plaksutavad gootipoisse a la "porto rosso" sõpruses.



ja eksole trtu festival ka, kõik annelinna kassikõrvad kinno:P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Piu
tavaline eesti naine


Liitunud: 3 Nov 2006
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu/Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 17:34    Teema: Vasta viitega

Kuidas mangade müügiga läheb Tartus? Happybunny
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
incognito



Liitunud: 10 Juun 2003
Postitusi: 260
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 21:22    Teema: Vasta viitega

Täna oli sõpruses näha Pilvede taga seansi ajal sidepati ajateenijaid, see on hea et kaitseväes ka animet tutvustatakse LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
joakimrobin



Liitunud: 29 Märts 2008
Postitusi: 19
Asukoht: tartu/tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 22:22    Teema: Vasta viitega

kuule oli jah
aga õige valik, sõjateemaline oli teine ju, loodan, et neile istus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Valdars



Liitunud: 18 Okt 2006
Postitusi: 186
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 22:33    Teema: Vasta viitega

Paari ajateenijat oli ka eile näha, siis ootas neid peale filmi lõppu väljas trobikond kaaslasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 22:49    Teema: Vasta viitega

piuxu kirjutas:
Kuidas mangade müügiga läheb Tartus? Happybunny

Mina müüsin eile Fruits Basketi ära. Irina andis teada, et täna ta midagi ei müünud (ma ise ei saanud täna minna).
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList


Viimati muutis seda genky (Teis Apr 08, 2008 23:08). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 22:54    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Fruits Pasket

ehhe
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 08, 2008 23:17    Teema: Vasta viitega

Tänud veateate eest, mimmu.


Pmst tordikorjandus ikka veel käib! Minu kätte saab toimetada suhteliselt iga päev kuni kella neljani (loengute vaheaegadel siis) ning homme alates kella seitsmest, kui lähen mangasid müüma.

Kui Tallinnas soovite raha anda, siis tuleb teil Valdarsiga ühendust võtta.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Siku



Liitunud: 19 Okt 2006
Postitusi: 42
Asukoht: Tallinn/Viimsi

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 00:01    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Siku kirjutas:
Oot-oot... See fan-art teema, sellele peab registreeruma?? Kas siis joonistatakse ikkagi koha peal või peab pildi juba kohale viima?

Nagu ma ütlesin, pole mulle selle kohta täpset infot andntud. Saada meil ja uuri. Ehk saad siis siin ka öelda.


Ma küsisin, kas võistlus toimub siis kohapeal või peab varasemalt pildid ära saatma, vastuseks sain, et saata võib kas skänneerides või isiklikult kokku saades, nii et ju siis see teine variant.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
IceWolf



Liitunud: 6 Apr 2007
Postitusi: 437
Asukoht: Kivi all

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 18:12    Teema: Vasta viitega

Käisin ka eile "Pilvede taga" vaatamas ja see oli samuti väga hea, aga mulle meeldib "TokiKake" ikkagi rohkem. :)

Kas sellele Haruhi Suzumiya Melanhoolia maratonile saab piletit osta ainult kinomajast? Käisin kohalikus Piletilevi müügipunktis ja sealt ma piletit ei saanud. :/
_________________

Reality, be rent! Synapse, break! Banishment, this world!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 18:19    Teema: Vasta viitega

IceWolf kirjutas:

Kas sellele Haruhi Suzumiya Melanhoolia maratonile saab piletit osta ainult kinomajast? Käisin kohalikus Piletilevi müügipunktis ja sealt ma piletit ei saanud. :/

Eelmisel aastal oli küll nii jah. Lisaks sai piletit osta ainult samal päeval, etteostmisest polnud juttugi.
Endal on suht kindel plaan minna Haruhi-maratonile, mis saab olema taaskord minu ainsaks osavõtuks animefilmifestist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 23:10    Teema: Vasta viitega

Nägin Nausicaad esimest korda. Kartsin natuke, et see reaalajas olevad subtiitrid võivad esmakogemust rikkuda, kuid saksa keelsed subtiitrid olid siiski all. Seega perfect! Ning ma vaimustusin :)



Siinkohal vastaks Mart Rummole, kes tegi väikse üleskutse:

Mart Rummo kirjutas:
... Ühtlasi kutsu üles kõiki, kel toksimistöö vastu sügavam huvi ja usk oma vastavaisse võimetesse, end üldiseks hüvanguks üles andma.

Kui järgmine kord abi vaja, siis võiks siin Bakas sellest teada anda. Või üldse mingit abi seoses animetega. Päris jaapani keelest otse tõlkijaid meil vist pole, kuid saksa/inglise/vene ja ehk ka mõne muu keelega saaks mõni bakalane ikka hakkama. Ühe anime tõlkimiseks TV jaoks juba pöörduti siia ning tõlkija saadi (inglise->eesti), seega on kindlasti siin vabatahtlike, kes aitaks ka toksimistööga tegeleda (: Ja üleüldse, kui JAFF 3 tuleb, on Bakas häid reklaamimehi/naisi ja jooksupoisse/tüdrukuid :P (mina olen vähemalt mõlemat ametit suutnud seekord pidada)


Ja üldiselt olen mina vähemalt väga tänulik JAFFi meeskonnale, kes sellise raske tööga on hakkama saanud. Eks ikka tuleb tahtmine vinguda (kuigi tean, et on raske olnud), kuid miski ei ületa tänu ürituse eest. Ja ma arvan, et pole ainuke :)
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Mart Rummo



Liitunud: 7 Apr 2008
Postitusi: 6
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2008 23:22    Teema: Vasta viitega

Aitäh sooja tagasiside eest, genky! Annan tingimata teada, niipea kui uus festival tulekul, ja pakun kõigile soovijaile võimalust ürituses oma käega (või pea või jalaga) kaasa lüüa.

Mart
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Xire



Liitunud: 29 Juul 2007
Postitusi: 131

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2008 10:23    Teema: Vasta viitega

incognito kirjutas:
Täna oli sõpruses näha Pilvede taga seansi ajal sidepati ajateenijaid, see on hea et kaitseväes ka animet tutvustatakse LaLaLaa


Asi vast ikka selles, et pataljon plekib pileti kinni, seetõttu kasutavad ajateenijad igat juhust, et pataljonist õhtul välja saada kuhugile üritusele.
_________________
Vaadatud anime
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üritused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Lehekülg 9, lehekülgi kokku 12

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: